Root (Cole Wehrle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 217
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 185 times
Been thanked: 184 times
Kontakt:

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Qnnrad »

No, gdybym miał warsztat (doświadczenie i umiejętności) i mózg Cola Wehrle to bym siedział i projektował, aż by iskry szły z komputera.
A Ty - ile gier odnoszących sukces już wydałeś? ;)
A Root RPG polecam! Piękna książka,
Spoiler:
strzewka
Posty: 24
Rejestracja: 03 lut 2020, 11:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: strzewka »

Witam
Zainteresowałem się Rootem i chciałem sobie kupić ale z uwagi, że najczęściej gram sam to interesuje mnie jak to działa solo oczywiście z dodatkiem Tryb Leśnogrodu. Czy inne dodatki, te wydane wcześniej i te najnowsze z zaciężnymi mają sens przy grze solo? Jeśli tak to, które są do wykorzystania w solo?
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: anitroche »

strzewka pisze: 22 lut 2024, 11:35
Spoiler:
Jak zaciężni działają w solo to nie wiem, bo jeszcze ich nie mam, ale pozostałe dodatki jak najbardziej można łączyć z trybami lesnogrodu, ale czy warto? No to zależy jak bardzo ci zależy na graniu w Roota ;). To jakie frakcje biorą udział w grze trzeba dobierać tak samo jak w grze na więcej osób (jest w Księdze Praw z zasadami tabelka wyliczająca, jakie i ile frakcji musi brać udział w grze, zeby zachować jako taki balans) i tak jak np. ty chcesz zagrać kotami, ptakami (oba są w podstawce) lub kretami (dodatek podziemne królestwa) to spoko, bo ty możesz wziąć jedną z tych frakcji i automie dać którąś z pozostałych i grać wtedy przeciwko jednemu botowi, ale jak tylko chcesz zagrać jakąkolwiek inną frakcją, to już musisz sterować co najmniej dwiema automami, a obsługa ich każdej tury zajmuje tyle samo czasu co twój ruch, więc no może to być męczące.

Jak chcesz zobaczyć, jak to wygląda w praktyce, to nagrałam parę rozgrywek solo, ale w pewnym momencie byłam tam zmęczona takim graniem, że porzuciłam projekt, który zakładał zagranie tak każdą frakcją :D, ale jakby co możesz obejrzeć tutaj:
https://youtube.com/playlist?list=PLskC ... VUfrO_mlRI

Ja ogólnej Roota nie polecam za bardzo ani solo, ani dwuosobowo, ale my w domu jesteśmy mega fanami tytułu i gram i solo i tylko z mężem, jak mamy ochotę na Roota a nie ma jak zorganizować większej liczby graczy.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Strud
Posty: 314
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 41 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Strud »

Ja grałem na 3os + bot (w rożnych konfiguracjach), i nie polecam. nie wyobrażam sobie grać z więcej niż jednym botem na raz, ,to już dla prawdziwych fanatyków Roota :)
strzewka
Posty: 24
Rejestracja: 03 lut 2020, 11:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: strzewka »

Dzięki za odpowiedzi, obejrzę sobie filmiki i zdecyduję czy w to wchodzić. Generalnie lubię trudne gry ale lubię mieć też z tego fan.
PrawdziwySobek
Posty: 15
Rejestracja: 11 maja 2021, 18:59

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: PrawdziwySobek »

strzewka pisze: 22 lut 2024, 11:35 Witam
Zainteresowałem się Rootem i chciałem sobie kupić ale z uwagi, że najczęściej gram sam to interesuje mnie jak to działa solo oczywiście z dodatkiem Tryb Leśnogrodu. Czy inne dodatki, te wydane wcześniej i te najnowsze z zaciężnymi mają sens przy grze solo? Jeśli tak to, które są do wykorzystania w solo?
Z dostępnymi po polsku trybami leśnogrodu #1 można bezproblemowo grać wszystkimi frakcjami z podstawki. Osobiście posiadam jedynie dodatek podziemia, i jeśli chodzi o dołączone do niego frakcje, to krety również nie wymagają żadnych dodatkowych zasad, gdy gramy nimi przeciw botom. Z niewielką przeszkodą można się zderzyć, gdy chcemy grać krukami - wymagają one znajomości zasad interakcji botów z żetonami intryg, które to zasady opisane są w trybach leśnogrodu #2 (nie są jeszcze wydane przez Portal). Do gry kruczą konspiracją trzeba po prostu przeczytać krótki ustęp z angielskiej wersji Rootbotyki.

Jeśli chodzi o Maruderów, to zdaje się, że zarówno borsukami jak i szczurami gra się bez żadnych dodatkowych zasad odnośnie botów, ale za to mechanizm zaciężnych w ogóle nie został uwzględniony w trybach - trzeba czekać na wersję #3

Chyba najwięcej kłopotów sprawia gra przeciwko botom frakcjami z Plemion rzecznych, gdyż np. kompania ma specjalny zestaw kart "bot services" dołączony do trybów #2, które to karty odpowiadają za obsługę wykupywania przez automę kart i usług. Co do jaszczurów, to szczerze nie mam pojęcia, czy działają z dostępnymi botami, ale podejrzewam, że też nie za bardzo.
Quimeen
Posty: 26
Rejestracja: 20 mar 2019, 20:53
Has thanked: 12 times
Been thanked: 6 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Quimeen »

strzewka pisze: 22 lut 2024, 11:35 Witam
Zainteresowałem się Rootem i chciałem sobie kupić ale z uwagi, że najczęściej gram sam to interesuje mnie jak to działa solo oczywiście z dodatkiem Tryb Leśnogrodu. Czy inne dodatki, te wydane wcześniej i te najnowsze z zaciężnymi mają sens przy grze solo? Jeśli tak to, które są do wykorzystania w solo?
Grałem trochę w Root solo więc dorzucę swoje trzy grosze.
Ogólnie grało mi się przyjemnie i miałem frajdę z gry. Jednak obsługa botów jest czasochłonna. Najlepiej grać z dwoma, ale wtedy 2/3 gry to ich zarządzanie. Bywają też problemy z zablokowaniem się jakiegoś bota, np. koty potrafią zapętlić się pomiędzy dwiema polankami. Zaciężni nie są obsługiwani przez boty.
Nie polecam Root do solo, chyba, że bardzo, bardzo go chcesz. Wtedy zagrasz kilka razy, będziesz się dobrze bawił, ale z każdą kolejną rozgrywką obsługa botów będzie co raz bardziej męcząca i Twój entuzjazm szybko opadnie.
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1595 times
Been thanked: 931 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: feniks_ciapek »

Quimeen pisze: 22 lut 2024, 15:38 Grałem trochę w Root solo więc dorzucę swoje trzy grosze.
Ogólnie grało mi się przyjemnie i miałem frajdę z gry. Jednak obsługa botów jest czasochłonna. Najlepiej grać z dwoma, ale wtedy 2/3 gry to ich zarządzanie. Bywają też problemy z zablokowaniem się jakiegoś bota, np. koty potrafią zapętlić się pomiędzy dwiema polankami. Zaciężni nie są obsługiwani przez boty.
Zgadzam się co do możliwości zablokowania, ale nie z czasem obsługi botów. Jedna rozgrywka na 4 frakcje zajmowała mi 25-30 minut, w pewnym momencie robiłem już rzeczy automatycznie. Ale jestem programistą, algorytmy łatwo mi wchodzą do głowy :D
Fujis
Posty: 98
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:20
Has thanked: 37 times
Been thanked: 12 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Fujis »

Jest przedsprzedaż tych zaciężnych chyba i chcialem zapytać jak jeżeli chodzi o rozgrywkę na 2 osoby z tymi maruderami i zaciężnymi ? Czy dalej jest to gra w którą jednak nie ma sensu mimo tych dodatków grać w 2 osoby? Czy jednak usprawniają one grę na 2 osoby i przyjemność z gry jest lepsza ?
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 217
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 185 times
Been thanked: 184 times
Kontakt:

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Qnnrad »

Od grudnia (masz na stronie wcześniej) zdania jeszcze nie zmieniłem, podtrzymuję co pisałem w tym temacie.
Standardowo - masz 10 tysięcy i więcej gier dwuosobowych do wyboru, nie musi to być akurat Root.
A Roota uwielbiam i z całego serca polecam do grania 3+, z ciężarnymi czy bez.
Fujis
Posty: 98
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:20
Has thanked: 37 times
Been thanked: 12 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Fujis »

Tak, jasne zgadzam się z Tobą w 100 procentach że gier 2 osobowych masz trylion, ale… w sklepie addidasow różnych masz trylion a kupujesz jedne te co Ci się podobają, filmów masz trylion ale tylko kilka Ci się najbardziej podoba… itd itd
Podoba mi się klimat roota, styl gry i rozgrywka. Ale niestety najczęściej gram w 2 osoby i dlatego pytam czy ktoś już ma jakieś doświadczenie :)
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 721 times
Been thanked: 1078 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: ave.crux »

Spoiler:
Doświadczenie każdego kto grał w roota więcej niż 2x jest takie, że to gra 3+, a najlepiej w pełnym składzie. Jasne, można grać w 2 osoby, ale szybko dojdziesz do tego że wybór frakcji jest bardzo ograniczony w związku z balansem rozgrywki przy dwóch graczach. No i jak zagrasz w większym składzie, a następnie wrócisz do duetu to już nie będzie tak fajnie.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
kasztan4321k
Posty: 144
Rejestracja: 08 sty 2021, 23:46
Has thanked: 12 times
Been thanked: 67 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: kasztan4321k »

Fujis pisze: 27 lut 2024, 11:01 Tak, jasne zgadzam się z Tobą w 100 procentach że gier 2 osobowych masz trylion, ale… w sklepie addidasow różnych masz trylion a kupujesz jedne te co Ci się podobają, filmów masz trylion ale tylko kilka Ci się najbardziej podoba… itd itd
Podoba mi się klimat roota, styl gry i rozgrywka. Ale niestety najczęściej gram w 2 osoby i dlatego pytam czy ktoś już ma jakieś doświadczenie :)
Tylko ze Roota nawet nie powinno się rozważać w kategorii gier 2 osobowych - idąc twoja analogia Root to Pumy/Książka.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 564
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Bartoszeg02 »

Fujis pisze: 27 lut 2024, 11:01 Tak, jasne zgadzam się z Tobą w 100 procentach że gier 2 osobowych masz trylion, ale… w sklepie addidasow różnych masz trylion a kupujesz jedne te co Ci się podobają, filmów masz trylion ale tylko kilka Ci się najbardziej podoba… itd itd
Podoba mi się klimat roota, styl gry i rozgrywka. Ale niestety najczęściej gram w 2 osoby i dlatego pytam czy ktoś już ma jakieś doświadczenie :)
Ja grałem z żona we 2 Markiza vs Dynastia i było całkiem spoko ale bardziej zalezalo ni na pokazaniu jej czym są gry area control niż na epickim pojedynku. Sporo jednak mogą namieszać najemnicy którzy sprawiają ze plansza bardzo się zaludnia.

Proponuje Ci kup sobie używana podstawkę oraz mały pakiet najemników; za chwile będzie premiera od portalu paczek z 3 frakcjami najemników za jakies 40 zł i sobie spróbuj :)
Jak nie siądzie to sprzedasz ze strata moze 20 zł :)
Fujis
Posty: 98
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:20
Has thanked: 37 times
Been thanked: 12 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Fujis »

Bartoszeg02 pisze: 27 lut 2024, 11:18
Fujis pisze: 27 lut 2024, 11:01 Tak, jasne zgadzam się z Tobą w 100 procentach że gier 2 osobowych masz trylion, ale… w sklepie addidasow różnych masz trylion a kupujesz jedne te co Ci się podobają, filmów masz trylion ale tylko kilka Ci się najbardziej podoba… itd itd
Podoba mi się klimat roota, styl gry i rozgrywka. Ale niestety najczęściej gram w 2 osoby i dlatego pytam czy ktoś już ma jakieś doświadczenie :)
Ja grałem z żona we 2 Markiza vs Dynastia i było całkiem spoko ale bardziej zalezalo ni na pokazaniu jej czym są gry area control niż na epickim pojedynku. Sporo jednak mogą namieszać najemnicy którzy sprawiają ze plansza bardzo się zaludnia.

Proponuje Ci kup sobie używana podstawkę oraz mały pakiet najemników; za chwile będzie premiera od portalu paczek z 3 frakcjami najemników za jakies 40 zł i sobie spróbuj :)
Jak nie siądzie to sprzedasz ze strata moze 20 zł :)
O widzisz dobry pomysł :D tak pewnie spróbujemy :)
Awatar użytkownika
Grzeg0rz
Posty: 84
Rejestracja: 19 lut 2019, 10:36
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Grzeg0rz »

U mnie w ekipie Root nie zdobył popularności. Głównie gram z synem. W naszym przypadku świetnie sprawdzają się boty.
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: hamish »

Tak mocno z innej beczki. Czy są jakieś kolosalne bądź istotne różnice wprowadzone do gry między kolejnymi drukami wersji PL? Jakieś poprawione zasady, rewersy kart i inne tego typu? Czy zwyczajnie maszyna mieliła dalej to samo? Pytam, bo chcę kupić grę no i waham się, czy kupić starsze wydanie, używane, czy też nowy druk prosto z półki sklepowej.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Pomnik
Posty: 307
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 102 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Pomnik »

hamish pisze: 27 lut 2024, 19:13 Tak mocno z innej beczki. Czy są jakieś kolosalne bądź istotne różnice wprowadzone do gry między kolejnymi drukami wersji PL? Jakieś poprawione zasady, rewersy kart i inne tego typu? Czy zwyczajnie maszyna mieliła dalej to samo? Pytam, bo chcę kupić grę no i waham się, czy kupić starsze wydanie, używane, czy też nowy druk prosto z półki sklepowej.
Były chyba 2 różnice

Najstarszy print ma zupełnie inne kolory meepli.
Był też print który korzystał z "starego" wyglądu znaczników punktów zwycięstwa (errata jest dodana chyba w każdym dodatku - zamiast VP między laurami jest logo frakcji).

Oprócz tego nic nie wiem, możliwe że było więcej xD
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: anitroche »

Pomnik pisze: 27 lut 2024, 19:16
hamish pisze: 27 lut 2024, 19:13 Tak mocno z innej beczki. Czy są jakieś kolosalne bądź istotne różnice wprowadzone do gry między kolejnymi drukami wersji PL? Jakieś poprawione zasady, rewersy kart i inne tego typu? Czy zwyczajnie maszyna mieliła dalej to samo? Pytam, bo chcę kupić grę no i waham się, czy kupić starsze wydanie, używane, czy też nowy druk prosto z półki sklepowej.
Były chyba 2 różnice

Najstarszy print ma zupełnie inne kolory meepli.
Był też print który korzystał z "starego" wyglądu znaczników punktów zwycięstwa (errata jest dodana chyba w każdym dodatku - zamiast VP między laurami jest logo frakcji).

Oprócz tego nic nie wiem, możliwe że było więcej xD
Tymi kolorami meeple mnie zaciekawiłeś - co dokładnie zmienilo? Ja mam pierwszy druk i tak z ciekawości pytam :)
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 217
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 185 times
Been thanked: 184 times
Kontakt:

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Qnnrad »

Żart obrazkowy zainspirowany życiem (a mianowicie wczorajszą rozgrywką) :> #pdk
Spoiler:
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 217
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 185 times
Been thanked: 184 times
Kontakt:

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Qnnrad »

Henlo, dzielę się bo ostatnio zacząłem z tego korzystać i nie ma powrotu, bo dobrze jest.
I choć sam mam angielski egzemplarz (zmontowałem też angielską paczkę do druku, niedługo pojawi się w plikach na bgg), to zrobiłem dla Was paczkę po Polsku, bo wiem, że lubicie. Wesołych jajek!

Problem:
krótko: Problemem. jest. ten. cholerny. brudny. Włóczęga!!!1one :evil:
Znienawidzony sierściuch który jest OP (statystyki turniejowe nie zostawiają wątpliwości, że to zdecydowanie najmocniejszy zawodnik). Nie cierpię grać przeciwko niemu i mam ochotę odejść od stołu jak ktoś go wybiera. Ale...nie cierpię patrzeć całą grę na bezużyteczne ruiny, zwłaszcza jak jestem pomarańczowym workiem do bicia.

Plik do druku wrzucam na BGG, a tymczasem tutaj na jakiś hosting zanim BGG to zatwierdzi a Wy zapomnicie: Tymczasem dyskusja:

Groźna Niesława:
Trzeba dziada przytemperować, więc powstały nieoficjalne zasady turniejowe o których już tu dyskutowaliśmy, tzw. "Despot Infamy". Celem jest ograniczenie możliwości zdobywania punktów przez agresję Włóczęgów w trzecim akcie, więc teraz zamiast rozwalać stół śmierdziele muszą pogłówkować.
Jedna bitwa z wrogą frakcją to tylko jeden dodatkowy punkt, niezależnie od liczby trafień (oczywiście budynki i żetony dalej dają punkty), a nie +1 za każdy stracony element (w tym za wojowników) ofiary tej brudnej małpy z brzytwą.

Obrazek

Wykopaliska:
Jeszcze genialniejszym rozwiązaniem tego problemu jest wrzucenie do pieca elementów Włóczęgi i udawanie, że nie wie się o co chodzi gdy ktoś o niego poprosi na spotkaniu. Ale wtedy cierpi Markiza, kochana kizi-mizi, bo budowa stoi i czeka na prace archeologiczne. Najgorzej.
Więc można teraz przyspieszyć oczyszczenie ruin przez zasponsorowanie prac wykopaliskowych! Wrzucacie podmiankę tekstu na słabe, więc bez żalu, "Tunele" i macie "Wykopaliska", które wymyślił Marcus theCat z BGG, a ja dziś przetłumaczyłem dla Was i zmontowałem.

Obrazek


I co szanowna społeczność na to?
Ostatnio zmieniony 29 mar 2024, 12:55 przez Qnnrad, łącznie zmieniany 2 razy.
MowMiStefan
Posty: 635
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: MowMiStefan »

Wykopaliska to świetny pomysł! Ze zmianą niesławy - ja to rozumiem, ale mamy frakcje, które niekontrolowane robią finish w trzecim akcie z połowy punktów (Covid Conspiracy chyba?) - czy to jego nie znerfuje za bardzo?

A poza tym hosting nie działa: The transfer you requested has been deleted. :)
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 217
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 185 times
Been thanked: 184 times
Kontakt:

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Qnnrad »

MowMiStefan pisze: 29 mar 2024, 12:16 Wykopaliska to świetny pomysł! Ze zmianą niesławy - ja to rozumiem, ale mamy frakcje, które niekontrolowane robią finish w trzecim akcie z połowy punktów (Covid Conspiracy chyba?) - czy to jego nie znerfuje za bardzo?

A poza tym hosting nie działa: The transfer you requested has been deleted. :)
Bez komentarza, mega słabe te hostingi krótkoterminowe :/
Poprawiłem na dropbox, będzie solidnie.

Co do Despot Infamy - to zmienia tylko punkty, przecież miecze dalej działają jak działały. Jak Brudas leje aby kontrolować przeciwników - to niech leje! Dostanie nawet jakieś punkty, ale już nie będzie to wygrywającą strategią.
Despot Infamy jest grane od kilku lat na turniejach i się przyjęło jako optymalny rebalans sierściucha.
Temat od lat rozgrzewa BGG i reddita, nawet Cole Wehrle się wypowiadał w podcaście.
- przykładowy wątek na Reddicie: https://www.reddit.com/r/rootgame/comme ... nfamy_and/
- rozmowa z Colem Wehrle od 30 minuty: https://woodlandwarmachine.podbean.com/ ... le-wehrle/
MowMiStefan
Posty: 635
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: MowMiStefan »

ok ok :) ja nie kwestionuję :) gram w roota od czasu do czasu - na tyle rzadko, ze musze przypominac sobie zasady (no dobra tylko pozniejszych frakcji). jak robimy z nieogranymi w roota, to wcale tak latwo im wloczega nie idzie - więc patrzę z tej perspektywy. :)
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 217
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 185 times
Been thanked: 184 times
Kontakt:

Re: Root (Cole Wehrle)

Post autor: Qnnrad »

Super, że poruszyłeś tę kwestię @MowMiStefan , nie ma to jak dyskusja i debata!
W tym podcaście który zalinkowałem sam Cole mówi, że to nie jest problem wśród "normalnych graczy", a wysiłki balansowania dotyczą twardego rdzenia "hardcore" turniejowych zawodników, więc totalnie możesz potraktować to jako wariant opcjonalny.
Choć, jeśli zdasz się na moje słowa i doświadczenie, może wrzucisz sobie wydruk moich plików do pudełka z grą by potraktować je jako warianty obowiązkowe, zobaczysz, że będzie bez szkody dla gry, a może unikniesz nieprzyjemnych sytuacji.

Bo rzucam drugi, dla mnie jeszcze ważniejszy niż balans, argument - klimat.
Jak to mnie wybija z narracji gdy potulna przytulanka zamienia się w nienawistnego wojownika - i to bez powodu, "po prostu, bo może" tak zrobić ostatni skok po -naście punktów. Jasne, widzieliśmy do czego zdolny był Geralt gdy stanął między bandą Renfri a Stregoborem, ale przecież dużo go to kosztowało, nie zrobił tego dla zysku. A w standardowej Rootowej Niesławie ostatnia tura brudnego pana wygląda raczej jak przejście Anakina na ciemną stronę mocy i walka z przedszkolakami.
Ja nie lubię tej sceny z dziećmi i nie lubię Niesławy.

Zaciekawi Cię pewnie, że poprawnym graniem frakcją normalną w grze z brudasem jest kiszenie przez wszystkich przedmiotów, pod żadnym pozorem nie wykuwać. Jak gracie przeciwko Tinkerowi to macie większy problem - nie można ani wykuć, ani odrzucić :S Nom.
Ale to trzeba kilka razy dać sobie wybić zęby tej małpie zanim się poczuje wagę tych wyrzeczeń (i żal, jakby się kto do tytułu przez to zniechęcił ;( ).
ODPOWIEDZ