ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Luko_b
Posty: 209
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 151 times
Been thanked: 63 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Luko_b »

brazylianwisnia pisze: 27 lut 2024, 13:00
Luko_b pisze: 27 lut 2024, 12:42
Spoiler:


Nie mam u siebie mocnego światła i nie mam żadnego problemu odróżnić zielone od niebieskich. Nie wiem skąd się bierze ta nagonka. Jeszcze jakby to chodziło od odróżnienie turkusowego od seledynowego to jeszcze bym zrozumiał.
Tutaj masz zdjecie w dobrym swietle. Dla Ciebie to te same kosci? Nie widzisz tutaj problemu?

Obrazek
FretkaFantastyczna
Posty: 110
Rejestracja: 08 lip 2023, 12:31
Has thanked: 5 times
Been thanked: 17 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: FretkaFantastyczna »

Nie no, te kości może i wyglądają bajerancko, ale chyba nie bez powodu były narzekania jak tylko angielskie kopie doszły do wspierających. Moim zdaniem to wtopa, bo te ciemne ścianki na wielu zdjęciach wyglądają nieodróżnialnie - nie wiem, czy nikt nie sprawdzał, że na produkcji barwnik nierównomiernie poszedł. Mnie by denerwowały.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2652 times
Been thanked: 2332 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Curiosity »

Luko_b pisze: 27 lut 2024, 13:04 Tutaj masz zdjecie w dobrym swietle. Dla Ciebie to te same kosci? Nie widzisz tutaj problemu?
Zdjęcie tendencyjne. Przecież nigdy nie masz takiej sytuacji, że patrzysz na kości idealnie od góry. Zawsze jest to jakiś kąt, a pod kątem one nie sprawiają takich problemów. Od razu mówię, że nie jest idealnie, czasami się trzeba przyjrzeć, ale ja nie mam o co kruszyć kopii. Mam mocne oświetlenie ledowe zawieszone na wysokości mniej niż metr nad stołem. To już bardziej czasem przeszkadzają refleksy świetlne 8) na szczęście siła światła i barwa są regulowane.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Luko_b
Posty: 209
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 151 times
Been thanked: 63 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Luko_b »

Curiosity pisze: 27 lut 2024, 13:14
Luko_b pisze: 27 lut 2024, 13:04 Tutaj masz zdjecie w dobrym swietle. Dla Ciebie to te same kosci? Nie widzisz tutaj problemu?
Zdjęcie tendencyjne. Przecież nigdy nie masz takiej sytuacji, że patrzysz na kości idealnie od góry. Zawsze jest to jakiś kąt, a pod kątem one nie sprawiają takich problemów. Od razu mówię, że nie jest idealnie, czasami się trzeba przyjrzeć, ale ja nie mam o co kruszyć kopii. Mam mocne oświetlenie ledowe zawieszone na wysokości mniej niż metr nad stołem. To już bardziej czasem przeszkadzają refleksy świetlne 8) na szczęście siła światła i barwa są regulowane.
No jak? Masz kosci obok siebie (z tego samego zestawu), na takiej samej powierzchni, w takim samym swietle. Bardziej rzetelnie sie nie da.

Tuaj masz pod katem:

Obrazek

Moim zdaniem jest na co narzekac bo ktos zdecydowal o dopuszczeniu wadliwego produktu. Tak, to jest wadliwy produkt i tak dlugo jak bedzie na to przyzwolenie tak dlugo bedziemy dostawac badziew. Dla mnie takie detale za bardzo wazne i moze bym zrozumial gdyby wszystkie kosci mialy te wady. Niestety sa zielone zielone i cholera wie jakie zielone w tym samym zestawie.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2652 times
Been thanked: 2332 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Curiosity »

Znaczy wiesz... ja nie udaję, że białe jest czarne, bo oczywiście gołym okiem widać róznice między kośćmi, które oficjalnie są tego samego koloru. I rzecz jasna one nie są takie same. Mi chodzi o to, że pomimo iż nie są takie same, to mogę je bez większego trudu odróżnić. Poniżej zdjęcie moich, wymieszanych (rzut przypadkowy, nic nie ustawiałem). Może po prostu miałem więcej szczęścia.

Obrazek
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: tomekmani3k »

Większość kości dałbym radę zidentyfikować. Kilka ustawionych ciemną stroną jest problematycznych. Doszukując się jasnych miejsc na innych ściankach już łatwiej zidentyfikować kolor.
Nie da się jednak ukryć, że czytelność podstawkowych kości jest o wiele lepsza.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: uyco »

kości mają w narożnikach symbole (nie na każdej ściance), które pozwalają odróżnić je bez problemu, ale faktycznie przy słaby oświetleniu po samym kolorze czasami można się pomylić.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Spoiler:
Rozpoznanie koloru zajęło mi poniżej sekudny. Bez żadnych wątpliwości. Na zdjęciu poniżej które wrzucił Curiosity poprawnie zidentyfikowałem kolory po szybkim rzuceniu okiem na zdjęcie i bez zawahania. Nie wiem czego ludzie się spodziewali kupując kości o gradacji koloru ale po pierwszych pokazach tych kości można się było spodziewać, że niejednolity kolor o gradacji od ciemnego do jasnego będzie tak mniej więcej wyglądał.
Ostatnio zmieniony 27 lut 2024, 18:42 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Luko_b
Posty: 209
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 151 times
Been thanked: 63 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Luko_b »

Spoiler:
Czego sie spodziewalem? Zielonego koloru na zielonych kosciach, niebieskiego na niebieskich. Jezeli to za duzo, to chociaz konswkwencji w nierownomiernosciach. Dostalem za to kosci ktore sa faktycznie zielone i dostalem tez takie ktore sa prawie czarne (chociaz zielone). Mozesz pisac co chcesz ale to nie zmieni faktu, ze to produkcyjny babol i AW doskonale o tym wie bo wszystkim wymieniaja te kosci bez slowa.
Ostatnio zmieniony 27 lut 2024, 18:42 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: raj »

No nie wiem. Określenie koloru wskazanych kości JEST problematyczne.


Obrazek
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: tomekmani3k »

Prawa niebieska, reszta zielone :D ale to na podstawie oznaczeń w narożach :D
Zaraz będzie można wydzielić kolejny wątek do jakiego poziomu poprawa immersji jest dopuszczalna gdy obniża identyfikowalność elementów. Czy wielka figurka zasłaniająca cały tekst pod nią jest lepsza niż kartonowy stand? Główna rolą tych kości jest wyglądać ładnie i jak dla mnie wyglądają fajnie :D ale i tak nie kupiłem ich bo wolę się skupiać na tym by o niczym nie zapomnieć z zasad niż nad zastanawianiem sie jaki to kolor albo jaki ma znak w narożach.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Miszon »

raj pisze: 28 lut 2024, 07:50 No nie wiem. Określenie koloru wskazanych kości JEST problematyczne.


Obrazek
wszystkie czarne.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: jediwolf »

Ja tam żałuję, że nie ma tych kości co były pokazywane w prototypie. Piękne były i to w sumie one mnie głównie namówiły na kupienie gry. Srogi zawód miałem, jak ogłosili, że będą nowe, znacznie gorsze pod względem wizualnym kości. Co do tych o których teraz mowa, grałem z podstawowymi kościami, grałem z tymi z upgradu i nie miałem większych problemów, aczkolwiek zgadzam się, że te podstawowe są bardziej czytelne, ale wyglądają gorzej niż te świecące :D
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Goldberg »

no to ja sie ciesze teraz ze nie brałem dodatkowych kosci - ufff
A co do fotki - no.......tak jak Raj napisał , z tymi miałbym problem
Btw dla mnie, moze nie tyle problemem, co...hmm sam nie wiem, ale wolalbym zeby kolory sekcji były jakies bardziej wyraziste, nie takie pastelowe. Takie, przepraszam za wyrazenie , "oczoje*ne" , jak to mówia :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Hrosskar »

Aż z ciekawości poszukałem jak wyglądały w pierwotnej wersji. Tutaj nie ma mowy o pomyłce kolorów.
https://gamefound.com/en/projects/awake ... updates/22

Obrazek
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: jediwolf »

Hrosskar pisze: 28 lut 2024, 11:29 Aż z ciekawości poszukałem jak wyglądały w pierwotnej wersji. Tutaj nie ma mowy o pomyłce kolorów.
Te z prototypu były najlepsze:


Obrazek
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Shodan »

jediwolf pisze: 28 lut 2024, 12:04 Te z prototypu były najlepsze
Z tego co pamiętam zrezygnowano z nich ze względu na to, że kosztowałyby kosmiczne pieniądze.
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: jediwolf »

Shodan pisze: 28 lut 2024, 12:53 Z tego co pamiętam zrezygnowano z nich ze względu na to, że kosztowałyby kosmiczne pieniądze.
Tak. Pierwszym argumentem był koszt - podobno zestaw takich kości wynosił około 350-400zł. I dwa były to kości zrobione z materiału typu obsidian i okazało się, że są niestety kruche i nie nadają się do częstego turlania. Szkoda, bo były kapitalne, a ja jestem fanatykiem kości do gier planszowych i rpg xD
Herman666
Posty: 63
Rejestracja: 28 mar 2020, 00:57
Has thanked: 45 times
Been thanked: 101 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Herman666 »

Widzę w dyskusji bierze udział sporo osób, które nie ma tych kości - ale na podstawie zdjęć komentuje. Tak są różnice, tak, na zdjęciach faktycznie wygląda, że trudno je zidentyfikować. Natomiast w praktyce... w praktyce - są fantastyczne. Ukończyłem aktualnie około 3/4 kampanii, korzystam tylko z nich, ani razu podczas gry nie miałem problemu z identyfikacją. ANI RAZU. Chociaż posiadam ich mix od jasnych do bardzo ciemnych i aktualnie w puli dostępnych kości sekcji mam je już prawie wszystkie, a gram na 4 postacie solo. Za to ich wygląd - dzięki temu, że są jaśniejszo/ciemniejsze, idealne wpasowuje się w motyw głębokiego kosmosu, gwiazd i różnorodności barw - w mojej opinii. Nie wyobrażam sobie grać bez nich - to najlepszy gadżet do kupienia do tej zacnej gry ;)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Goldberg »

Co to na bogow zewnetrznych jest ,,materiał typu obsydian,,??
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: tomekmani3k »

Goldberg pisze: 28 lut 2024, 16:14 Co to na bogow zewnetrznych jest ,,materiał typu obsydian,,??
Może jakiś materiał amorficzny bez struktury krystalicznej? Może chodziło autorowi by brzmiało lepiej niż "zrobione ze szkła" :D
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: brazylianwisnia »

Hrosskar pisze: 28 lut 2024, 11:29 Aż z ciekawości poszukałem jak wyglądały w pierwotnej wersji. Tutaj nie ma mowy o pomyłce kolorów.
https://gamefound.com/en/projects/awake ... updates/22

Obrazek
To są te same kości tylko ułożone najjaśniejszymi ściankami i w mocnym oświetleniu.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
NetCop
Posty: 60
Rejestracja: 05 paź 2014, 19:15
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: NetCop »

Wiadomo może czy będzie polska wersja apki na premierę sklepową?
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Hrosskar »

NetCop pisze: 29 lut 2024, 10:57 Wiadomo może czy będzie polska wersja apki na premierę sklepową?
W sprawie apki wiadomo tylko tyle, że będzie Q1/Q2, bez żadnych konkretów.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Goldberg »

Ale to nadal bedzie tylko polski tekst. Polskiego lektora nie bedzie
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
ODPOWIEDZ