Core Space (Wayne Abela, Colin Young)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Core Space (Wayne Abela, Colin Young)

Post autor: Mr_Fisq »

Yuri pisze: 18 lip 2023, 08:16 Z jednej strony Ci współczuję, a z drugiej troszkę zazdroszczę wchodzenia w tak ogromny system. Bo wszyscy wiemy, że kolejne KSy do niego są nieuniknione ;)
A tam... Dla mnie to głównie dawca terenów/figurek pod Stargrave/Five Parsecs i może Kill Sample Process, ale jak bym już kupował podstawkę, to wypada w nią zagrać ;)

Edit:
Poza tym Battle Systems przejściowo pewnie skoncentruje się na Maladum, więc Core Space jest w miarę bezpieczny ;)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 460 times
Been thanked: 53 times

Re: Core Space (Wayne Abela, Colin Young)

Post autor: kolosm »

Czy ktoś w to jeszcze grywa? Jakie wrażenia z biegiem czasu? System wydaje się przeogromny...
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Core Space (Wayne Abela, Colin Young)

Post autor: Mr_Fisq »

Wydawca umieścił na swojej stronie fanowskie tłumaczenie instrukcji na język polski:
https://battlesystems.co.uk/downloads/
=>
https://www.dropbox.com/s/ekw19tqx14t0v ... L.pdf?dl=0
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 460 times
Been thanked: 53 times

Re: Core Space (Wayne Abela, Colin Young)

Post autor: kolosm »

Tak to nasz niesamowity kolega @Sir_Yaro dokonał tej tytanicznej pracy (mega dzięki). Tu przy okazji się zastanawiam czy zasady te spasują do najnowszej podstawki "First Born Starter"? Zapewne w większości mechanicznie tak.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Core Space (Wayne Abela, Colin Young)

Post autor: Mr_Fisq »

Trochę czasu zeszło odkąd gra pierwszy raz weszła na radar... Tyle razy do niej wracałem, aż w końcu skusiłem się na zamówienie.

Sporo się niestety zmieniło od czasu premiery, na lepsze lub gorsze:
1) Część dodatków została wycofana ze sprzedaży:
- Rogue Purge => w zamian udostępniona została wersja print & play: https://www.dropbox.com/s/oq31z815awd01 ... e.zip?dl=0
- Shift Change at MegaCorp => zostało po części zastąpione przez Black Star Rising, przy czym: nowy dodatek zawiera o połowę mniej postaci; misja z oryginalnego dodatku jest dostępna do pobrania: https://www.dropbox.com/s/jgkn12iifjtc1 ... s.pdf?dl=0
2) Powyższe zmiany nieco komplikują korzystanie z:
- Dangerous days => który wymaga powyższych w ramach niektórych misji. Dodatek ten znajdziemy jeszcze w oficjalnym poradniku "Co kupić" z kwietnia zeszłego roku, ale nie ma go w sklepie wydawcy, za to jest dostępny (obawiam się, że nie cały) w formie PDF do pobrania.

Powiedziałbym, że proces wydawniczy pierwszego Core Space'a cierpiał na pewne choroby wieku dziecięcego. Ciekawe ile uda mi się z tego poskładać do kupy...
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 460 times
Been thanked: 53 times

Re: Core Space (Wayne Abela, Colin Young)

Post autor: kolosm »

Dzięki za info!
Muszę to wreszcie wsio odpakować i zagrać bo sporo uzbierałem:) Ponoć gra jest nietuzinkowa i bardzo dobra....
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Core Space (Wayne Abela, Colin Young)

Post autor: Mr_Fisq »

kolosm pisze: 16 sty 2024, 11:46 Dzięki za info!
Muszę to wreszcie wsio odpakować i zagrać bo sporo uzbierałem:) Ponoć gra jest nietuzinkowa i bardzo dobra....
Jakbyś jednak się rozmyślił, i chciał coś sprzedać to daj znać ;)

Wracając do misji i wymaganych dodatków to jest ładna tabelka na BGG która niby pokazuje co i jak:
https://boardgamegeek.com/filepage/211647/missions
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Core Space (Wayne Abela, Colin Young)

Post autor: Mr_Fisq »

Niezły zestaw nagrań z omówieniem zasad:
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Core Space (Wayne Abela, Colin Young)

Post autor: Mr_Fisq »

Korzystając z promocji w sklepie Battle Systems zrobiłem wczoraj małe zamówienie na rzeczy których (AFAIK) nie da się obecnie kupić/zamówić w polskich sklepach.

Przy okazji wpadło mi w oko kilka, opublikowanych na portalu playerelimination.com, recenzji dodatków do Core Space:
- Dead or Alive i Black Star Rising: recenzja, BGG DoA, BGG BSR
- Galactic Corps: recenzja, BGG
- Shootout at Zed’s: recenzja, BGG
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 460 times
Been thanked: 53 times

Re: Core Space (Wayne Abela, Colin Young)

Post autor: kolosm »

Co tam ciekawego zamówiłeś jeśli można wiedzieć oraz jak z kosztami wysyłki?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Core Space (Wayne Abela, Colin Young)

Post autor: Mr_Fisq »

kolosm pisze: 05 lut 2024, 08:38 Co tam ciekawego zamówiłeś jeśli można wiedzieć oraz jak z kosztami wysyłki?
Deklarowane koszta wysyłki były na "akceptowalnym" poziomie 0 EUR :mrgreen:
Jest wąski przedział kwotowy między 100 GBP a 150 EUR, gdzie oferują darmową wysyłkę i ogarniają podatki (jeśli dobrze się wczytałem) - dam znać jak dojdzie czy rzeczywiście nie kazali mi nic w Polsce dopłacać.

Wziąłem:
- Yamato Crew => na promocji i nie widziałem w polskich sklepach; można ich używać jako NPC dla urozmaicenia rozgrywki
- Reference Cards => nie widziałem w polskich sklepach; lubię mieć takie podsumowania w skondensowanej formie.
- Deluxe Rulebook => niedostępne w polskich sklepach; spóźniłem się na Dangerous Days, a chciałem trochę dodatkowych zasad dodających RPG'owego posmaku do gry + wolę do czytania i wertowania szytą wersję która nie rozleci mi się w rękach.
- Purge Reinforcements => niedostępne w polskich sklepach; jako poligon doświadczalny do malowania + sposób na podwyższenie poziomu trudności
- Wanted: Dead or Alive => niedostępne w polskich sklepach; wahałem się między tym, a Galactic Corps; ostatecznie przekonały mnie informacje odnośnie scenariuszy zawartych w tym pudełku.
- Patrol Class Shuttle => dorzucili mi gratis; zawiera dodatkowe misje więc nie ma co narzekać.

Kolejne dodatki będę pewnie zamawiał w planszomanii, bo mają spory wybór chyba, że w battle systems trafi się jakaś dobra promocja.

Natomiast myślę, że to co powyżej starczy mi na całkiem sporo czasu i nieprędko odczuję potrzebę dorzucenia czegoś więcej. Ale z drugiej strony pewnie się skuszę na kupno Shootout at Zed’s bo tematycznie wydaje się dobrze komponować z Dead or Alive - Bandyci vs Łowcy Nagród + mogą robić za dodatkową załogę + dodatkowe tereny... Gdyby nie to, że da się ten dodatek można zamówić w Polsce to pewnie wziąłbym go zamiast Dead or Alive (chociaż jest o prawie połowę droższy...).
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 460 times
Been thanked: 53 times

Re: Core Space (Wayne Abela, Colin Young)

Post autor: kolosm »

Sporo tego no i faktycznie cena przesyłki rewelacja 🤪
Grałem póki co tylko na TTS ale ta gra ma w sobie coś niesamowitego. Trochę RPG, trochę dungeon crawler + mega otwartość świata i możliwości jeśli chodzi o ilość i zachowania npc. Aż dziw bierze, że u nas jest tak mało popularna...
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Core Space (Wayne Abela, Colin Young)

Post autor: Mr_Fisq »

U mnie miała to być gra docelowo do skanibalizowania przez Stargrave (figurki, tereny), ale wygląda na to, że sama będzie w stanie się obronić. Na razie główne problemy jakie dostrzegam to:
- Nie była projektowana stricte pod solo i obawiam się trochę o balans.
- Zobaczymy jak tereny będą reagować na składanie i rozkładanie, jest to istotne co najmniej w dwóch kontekstach:
---- Czy gra nie będzie wymagać stałego miejsca na stole?
---- Czy będzie się nadawać do zabrania w teren i złożenia w miejscu docelowym, czy raczej tylko do grania w domowym zaciszu?
- Ile będzie wynosił czas potrzebny na przygotowanie terenów do rozgrywki (tego na TTS nie poczujesz)?

Nie chcę wyrokować powodów małej (?) popularności tej gry w Polsce przed ograniem, ale oprócz potencjalnych problemów z terenami niejednokrotnie spotkałem się z niechęcią do mierzenia odległości miarką zamiast wyrysowanymi na planszy polami.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Core Space (Wayne Abela, Colin Young)

Post autor: Mr_Fisq »

Ostatnio wyszła 3 i ostatnia część mini kampanii dostępnej do pobrania ze strony Battle Systems
Part 1: Big Iron - wymagane dodatki: Shootout at Zed’s, Trading Post 5.
Part 2: Uninvited Guests - wymagane dodatki: Shootout at Zed’s, Trading Post 5.
Part 3: Storm Warning - wymagane dodatki: Wanted: Dead Or Alive.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Core Space (Wayne Abela, Colin Young)

Post autor: Mr_Fisq »

Goldberg pisze: 28 lut 2024, 11:15 O panowie od core space robia fajne tereny do bitewniaków - ale patrzac na ta gre to mam wrazenie ze to taka sama studnia bez dna jak Shadows OF Brimestone w ktora wciagnoł mnie Juri XD
Ale jakbys jednach chciałdokupic nowe dodatki do core space to daj znac - ja mam piniondze, ty masz towar ;)
CS to nie jest nawet połowa tego co SoB... Raptem dwie podstawki i kilka dodatków do każdej z nich.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Core Space (Wayne Abela, Colin Young)

Post autor: Goldberg »

No i teraz chyba wyszedl/wyjdzie jakis dungeon crawler od nich?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Core Space (Wayne Abela, Colin Young)

Post autor: Mr_Fisq »

Maladum, ale to jest fantasy niekompatybilne z CS.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ