Dice Throne: Adventures - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Dice Throne: Adventures - pytania o zasady

Post autor: Kurzynsky »

Hej,
Gra nie jest jakoś wybitnie trudna, ale nasunęło mi się kilka wątpliwości:

1) czy grając solo pomijam jako pierwszy (i jedyny) gracz fazę utrzymania (zwiększam PW i dobieram kartę) ?

2) czy w tym przypadku grając solo „wymieniam” karty ?

Obrazek

3) Grając Banitką: wykorzystałem żeton „unik” z pozytywnym skutkiem (uniknąłem wszystkich obrażeń) podczas fazy obrony przed potworem. Czy mogę jeszcze skorzystać ze swojej zdolności obronnej „pojedynek”- w tym przypadku zadaje nieuchronne obrażenia w przypadku wyrzucenia większej wartości na kości.

Obrazek

4) czy w poniższym przypadku mogę sprzedać karty za PW żeby zredukować rzadkość potwora (z niebieskiego na zielony) ? Czy dopiero po „wystawieniu” potwora na plansze ?


Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dice Throne: Adventures

Post autor: Kasper »

Ad. 1 Gracz rozpoczynający pomija fazę dochodu w swojej pierwszej turze, z wyjątkiem bitew sługusów , bitew z bossami i trybu Boss vs Wielu .
https://dice-throne.rulepop.com/#income-phase

Ad.2 Ja bym wymienił. Ale to moje zdanie.

Ad.3 Z forum viewtopic.php?t=74017&start=25
P: Jeżeli posiadam żeton uniku, to podczas obrony najpierw rzucam kośćmi na obronę, czy najpierw wykorzystuje żeton uniku?
O:Jest to dowolne, ale lepiej wcześniej rzucić na obron później unik. Obrona a unik to dwie różne rzeczy, ale można je wykorzystywać razem. Przy opisie uniku nie masz opisane że używasz zamiast rzutu na obronę, ani przed nim, wiec dla mnie samo to już świadczy że kolejność jest dowolna. Ale proszę potwierdzenie z faq z bbg
https://boardgamegeek.com/thread/2124009/rules-faq
punkt g4 i k3

Ad.4 Instrukcja - Słowniczek str. 16
Albo: Jesli działania sa oddzielone od siebie słowem „albo”, możesz zrealizować tylko jedno z nich. Czyli przed wystawieniem.
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Re: Dice Throne: Adventures

Post autor: Kurzynsky »

Dzięki.. wszystko wydaje się jasne po za pkt. 4..
Wątpliwości mam nie do „albo” a raczej do zdania na końcu.. czyli czy mogę najpierw sprzedać karty a później zdecydować czy wystawiam zielonego czy niebieskiego .. zrozumiałem ze mogę, tak ?:)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dice Throne: Adventures

Post autor: Kasper »

Ja zinterpretowałbym to tak. Masz dwie opcje:
1. Przywołujesz niebieskiego
2. Płacisz 3 PW i przywołujesz zielonego, przy czym w tym wypadku możesz sprzedać karty, zanim zapłacisz te 3 PW i przywołasz zielonego.
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Re: Dice Throne: Adventures

Post autor: Kurzynsky »

No to teraz już wszystko jasne ;)
Dzięki!
Ps. Szkoda ze ta gra jest tak malo popularna ;/
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Re: Dice Throne: Adventures - pytania o zasady

Post autor: Kurzynsky »

Hej,
Grając w adventures ..taktyk umiejętnością „nalot dywanowy” może zadać obrażenia obszarowe.. pytanie czy może zadać obrażenia 2 sługusom na 2 różnych kaflach ?? Bo chyba nie będzie sytuacji ze 2 slugusow pojawi się na jednym kaflu..

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Montesque
Posty: 266
Rejestracja: 15 lip 2020, 18:26
Has thanked: 22 times
Been thanked: 78 times

Re: Dice Throne: Adventures - pytania o zasady

Post autor: Montesque »

Kurzynsky pisze: 06 maja 2023, 12:07 Hej,
Grając w adventures ..taktyk umiejętnością „nalot dywanowy” może zadać obrażenia obszarowe.. pytanie czy może zadać obrażenia 2 sługusom na 2 różnych kaflach ?? Bo chyba nie będzie sytuacji ze 2 slugusow pojawi się na jednym kaflu..

Pozdrawiam
Zadaje obrażenia wszystkim sługusom.
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Re: Dice Throne: Adventures - pytania o zasady

Post autor: Kurzynsky »

Po pierwszym scenariuszu na koniec gry jest punkt w instrukcji „ przedtem jednak należy uprzątnąć wszystkie komponenty bohatera z wyjątkiem tajemniczych kart łupów” o jakie komponenty bohatera chodzi ??? Żetony efektow / znaczniki czy karty upgrace skilli ?
Co zabieramy ze sobą do walki z bossem ??

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Montesque
Posty: 266
Rejestracja: 15 lip 2020, 18:26
Has thanked: 22 times
Been thanked: 78 times

Re: Dice Throne: Adventures - pytania o zasady

Post autor: Montesque »

Kurzynsky pisze: 06 maja 2023, 16:13 Po pierwszym scenariuszu na koniec gry jest punkt w instrukcji „ przedtem jednak należy uprzątnąć wszystkie komponenty bohatera z wyjątkiem tajemniczych kart łupów” o jakie komponenty bohatera chodzi ??? Żetony efektow / znaczniki czy karty upgrace skilli ?
Co zabieramy ze sobą do walki z bossem ??

Pozdrawiam
Po zakupach u Roselli i pozyskaniu nowych kart przechodzisz do przygotowania do walki z bossem.
Zabierasz ze sobą wyłącznie pozostałe maści. Wszystkie inne żetony wracają do tacki żetonów/bohaterów, karty ulepszeń wracają do talii i ta zostaje przetasowana w całości. Punkty walki ustawiasz na wartości 2, życie drużyny na 50 (lub zgodnie z kartą trudności scenariusza), itd. Właściwie zaczynasz grę "od początku" poza tym, że masz tyle maści ile pozostało z poprzedniego scenariusza (lub 3 więcej niż wartość z jaką rozpoczynałeś zakończony niepowodzeniem scenariusz) oraz masz nowe karty wtasowane do swojej talii.
podejrzany
Posty: 261
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Dice Throne: Adventures - pytania o zasady

Post autor: podejrzany »

Pytania
1) grałem Serafiną która miała żeton zadający w fazie utrzymania 1 punkt obrażeń z sługusem który już miał tylko 1HP. Czy w momencie w którym go trafiam tym obrażeń przerywam dalszą część? Czy mogę rozegrać turę żeby sobie zdobyć jakieś żetony, podleczyć się bądź zagrać jakieś ulepszenie itp
2) Czy Samuraj zawsze podczas walki ze sługusami które nie mają pierwszego uderzenie dostaje honor? Bo ma swoją pasywkę że jeśli jest pierwszym graczem to go pobiera.Graliśmy że tak o ile sługus nie ma pierwszeństwa w walce
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Re: Dice Throne: Adventures - pytania o zasady

Post autor: Kurzynsky »

Hej,
Może będzie to dziwne pytanie, ale czy do adventures można używać postaci z sezonu 1 ?
Niestety nie ma w pudełkach standów z tymi bohaterami :/
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Dice Throne: Adventures - pytania o zasady

Post autor: Nidhogg »

Kurzynsky pisze: 29 lut 2024, 17:51 Hej,
Może będzie to dziwne pytanie, ale czy do adventures można używać postaci z sezonu 1 ?
Niestety nie ma w pudełkach standów z tymi bohaterami :/
Można używać dowolnego bohatera
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
ODPOWIEDZ