Middle-Earth Quest

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Middle-Earth Quest

Post autor: RUNner »

Miałem tę grę, ale nie zagrałem ani razu, z braku chętnych. Czy coś jest z tą grą nie tak? ;) Czy naprawdę gra jest mocno "skopana"? Po przeczytaniu instrukcji osobiście byłem mocno podjarany i wręcz przekonany, że to musi działać! Natomiast opinie w sieci są mocno podzielone. Czy ktoś mógłby się pokusić o krótkie podsumowanie MEQ? Przeczytałem cały wątek, ale nadal niewiele wiem.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Middle-Earth Quest

Post autor: Dellas »

Grałem kilka razy w MEQa. Grało się bardzo miodnie. W zasadzie wszystkim w każdym składzie się bardzo spodobała się rozgrywka (poza jedną osobą która nie zrozumiała do końca reguł gry - końcowego pojedynku o zwycięstwo).

MEQa mógłbym porównać do Horror w Arkham. Każda lokacja ma swój deck spotkań. Różnica polega na tym, że Sauronem gra gracz. Podoba mi się, że obie strony konfliktu grają na całkiem innych zasadach - to praktycznie dwie odrębne, połączone ze sobą gry. Świetny system walki i rozwoju postaci oparty na kartach umiejętności. Poza tym gra ma bardzo dużo klimatu.

To czego brakuje w tej grze to dodatków. Przydałoby się więcej kart spotkań dla każdej lokacji. Natomiast nie znam głosów, że gra jest skopana, ale zbytnio nie drążyłem tematu.
Królik
Posty: 376
Rejestracja: 17 sie 2008, 13:16
Lokalizacja: Bemowo
Been thanked: 1 time

Re: Middle-Earth Quest

Post autor: Królik »

Gra się świetnie ale gra jest skopana, jeśli grający "dobrymi" wpadną na pomysł żeby nie obozować poza lokacjami w których są bezpieczni. Nie pamiętam dokładnie terminologii gry bo od moich rozgrywek minęło sporo czasu więc powyższa wypowiedź może być niejasna, ale szybko okazało się że jest jedna strategia która psuje balans co przesądziło o sprzedaży gry przeze mnie.
NeoHex
Posty: 36
Rejestracja: 23 mar 2019, 08:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Middle-Earth Quest

Post autor: NeoHex »

Udało mi się pozyskać ten tytuł z drugiej ręki. Czy znajdę gdzieś w Internecie instrukcję po polsku i tak samo, czy jest gdzieś do zdobycia plik z przetłumaczonymi kartami w lepszej jakości niż to co oferuje BGG?
yarzab
Posty: 352
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Middle-Earth Quest

Post autor: yarzab »

NeoHex pisze: 28 lut 2024, 12:28 Udało mi się pozyskać ten tytuł z drugiej ręki. Czy znajdę gdzieś w Internecie instrukcję po polsku i tak samo, czy jest gdzieś do zdobycia plik z przetłumaczonymi kartami w lepszej jakości niż to co oferuje BGG?
Instrukcji PL nie mam, ale jakiś czas temu popełniłem tłumaczenie do tej gry na bazie tego z BGG.
Mogę użyczyć. Zapraszam na priv.
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Middle-Earth Quest

Post autor: gogovsky »

jest instrukcja pl, bardzo dorzucał do gry zakupionej w pl :D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
ODPOWIEDZ