Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: samuraj1369 »

A czy może ktoś w przeszłości (jako, że gra i dodatek na rynku już trochę są), robił naklejki na płytki plemion w języku polskim? Udało mi się dorwać w dobrej cenie dodatek po angielsku z amazonu i sobie bym druknął takie naklejki i spolszczył :D
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: vnzk »

samuraj1369 pisze: 01 lut 2024, 15:39 A czy może ktoś w przeszłości (jako, że gra i dodatek na rynku już trochę są), robił naklejki na płytki plemion w języku polskim? Udało mi się dorwać w dobrej cenie dodatek po angielsku z amazonu i sobie bym druknął takie naklejki i spolszczył :D
Jeśli ktoś robił, też się chętnie dowiem, bo ja z kolei dorwałem dodatek w świetnej cenie z Rumunii i mam w planie zrobienie naklejek na te płytki. Jeśli wyjdzie mi z tego coś sensownego, chętnie się podzielę.
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: vnzk »

Udało mi się zrobić naklejki z tłumaczeniem na kafelki Plemion. Jeśli ktoś ma chęć, mogę podzielić się plikiem przez PW. Niestety, w oryginale tekst nie jest sformatowany w jednakowy sposób, więc wielkość naklejek dopasowywałem do bloków tekstu mojej rumuńskiej wersji. Jednak przed wydrukiem można sprawdzić w pliku wielkość poszczególnych naklejek, być może będą pasowały również do wersji angielskiej :)

Udało mi się też znaleźć identyczną czcionkę, jak ta użyta w oryginale.

Obrazek
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: hipcio_stg »

Wyszło całkiem całkiem :) Udanej zabawy z tą świetną grą!
Hubertoom
Posty: 13
Rejestracja: 14 mar 2019, 17:34
Has thanked: 4 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: Hubertoom »

Mili państwo, jest planowany dodruk dodatku do tej gry czy tylko bandyckie ceny z olx?
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: Atk »

Hubertoom pisze: 01 mar 2024, 20:22 Mili państwo, jest planowany dodruk dodatku do tej gry czy tylko bandyckie ceny z olx?
Nie wiem ile on kosztował, ale na OLX można go złapać po około 150zl. Co do dodruku nie słyszałem, żeby co kolwiek było planowane.
Cezary1916
Posty: 156
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:19
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: Cezary1916 »

Atk pisze: 01 mar 2024, 21:33
Hubertoom pisze: 01 mar 2024, 20:22 Mili państwo, jest planowany dodruk dodatku do tej gry czy tylko bandyckie ceny z olx?
Nie wiem ile on kosztował, ale na OLX można go złapać po około 150zl. Co do dodruku nie słyszałem, żeby co kolwiek było planowane.
Z tego co pamiętam to dodatek sprzedawany był za około 90 zł.
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: vnzk »

Hubertoom pisze: 01 mar 2024, 20:22 Mili państwo, jest planowany dodruk dodatku do tej gry czy tylko bandyckie ceny z olx?
Rebel pod koniec stycznia odpisał mi, że nie ma go w obecnych planach wydawniczych.
Hubertoom
Posty: 13
Rejestracja: 14 mar 2019, 17:34
Has thanked: 4 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: Hubertoom »

vnzk pisze: 02 mar 2024, 04:30
Hubertoom pisze: 01 mar 2024, 20:22 Mili państwo, jest planowany dodruk dodatku do tej gry czy tylko bandyckie ceny z olx?
Rebel pod koniec stycznia odpisał mi, że nie ma go w obecnych planach wydawniczych.
To nie jest do końca ten typ wiadomości jaką chciałem uzyskać :|
Warto kupować go za te powiedzmy 150zł jeśli nawet nie mam podstawki czy sama podstawka wystarczy i zamiast dodatku lepiej kupić inną grę? :)
Niektórzy rabini twierdzą, że gra bez tego dodatku jest półproduktem
Hubertoom
Posty: 13
Rejestracja: 14 mar 2019, 17:34
Has thanked: 4 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: Hubertoom »

Atk pisze: 01 mar 2024, 21:33
Hubertoom pisze: 01 mar 2024, 20:22 Mili państwo, jest planowany dodruk dodatku do tej gry czy tylko bandyckie ceny z olx?
Nie wiem ile on kosztował, ale na OLX można go złapać po około 150zl. Co do dodruku nie słyszałem, żeby co kolwiek było planowane.
Niby 150zł to nie jest dużo ale z drugiej strony za te pieniądze można kupić inną grę albo dołożyć do epickiej, a ten dodatek z tego co widziałem zawiera kilka dupereli...
Zastanawiam się czy warto, bo nawet w podstawkę nie grałem, ale widzę duży potencjał w tej grze.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: ave.crux »

150 trochę dużo, ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie grania teraz bez dodatku po tym jak moja luba ogarnęła strategię wygrywającą w podstawce (sama)
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Hubertoom
Posty: 13
Rejestracja: 14 mar 2019, 17:34
Has thanked: 4 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: Hubertoom »

ave.crux pisze: 12 mar 2024, 11:18 150 trochę dużo, ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie grania teraz bez dodatku po tym jak moja luba ogarnęła strategię wygrywającą w podstawce (sama)
czyli jednak to prawda, że podstawka jest lekko spartolona. Jest fun dopóki nie ogarnie się, że jest tylko jedna słuszna droga do zwycięstwa? :?
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: Beskid »

Hubertoom pisze: 13 mar 2024, 01:49 czyli jednak to prawda, że podstawka jest lekko spartolona. Jest fun dopóki nie ogarnie się, że jest tylko jedna słuszna droga do zwycięstwa? :?
Nic jest spartolona, ta gra na przestrzeni lat była mocno ogrywana więc są sprawdzone strategie. Zanim (jeśli) dojdziesz do pewnych schematów, czeka Cię mnóstwo fajnego kminienia. Zauważ, że ludzie nie pozbywają się tej gry z kolekcji, a jeśli to zrobią to często kupują ponownie po jakimś czasie. Czy może być lepsza rekomendacja?
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: ave.crux »

Hubertoom pisze: 13 mar 2024, 01:49 czyli jednak to prawda, że podstawka jest lekko spartolona. Jest fun dopóki nie ogarnie się, że jest tylko jedna słuszna droga do zwycięstwa? :?
Moja kobieta odkryła tę strategię po około 25 rozgrywkach. Nadal bawiliśmy się dobrze, a dodatek nabyliśmy przez to, że nie chcieliśmy żeby gra poszła w stronę grania tego samego co rozgrywkę. Nadal przegrywam w dodatek, no, ale trzeba przez niego kombinować trochę inaczej. Sama podstawka, jeżeli nie zespoilerujesz sobie strategii może bawić przez kilkadziesiąt rozgrywek.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Hubertoom
Posty: 13
Rejestracja: 14 mar 2019, 17:34
Has thanked: 4 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: Hubertoom »

Macie rację panowie, nie może być lepszej rekomendacji. Zresztą, nie będę mówił nowym, że (Spojler strategii - Fisq)
Spoiler:
Dzięki jeszcze raz za odzew, nie mogę się doczekać pierwszej rozgrywki :twisted:

Nie spojlerujmy innym strategii - Fisq
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 489
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 250 times
Been thanked: 441 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: vnzk »

Hubertoom pisze: 13 mar 2024, 12:01 Macie rację panowie, nie może być lepszej rekomendacji. Zresztą, nie będę mówił nowym, że (Spojler strategii - Fisq)
Spoiler:
Dzięki jeszcze raz za odzew, nie mogę się doczekać pierwszej rozgrywki :twisted:
Moim zdaniem miłym zwyczajem byłoby umieszczanie potencjalnych strategii wygrywających w spojlerze (bez względu na to, czy to powszechnie opisana strategia, czy też nasze przypuszczenie po kilku partiach). Myślę, że sporo osób czyta tematy gier przed zakupem i skoro w podstawkę można zagrać kilkadziesiąt partii zanim odkryjemy tę ścieżkę, dajmy na to szansę osobom, które tu wejdą.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: XLR8 »

W grze z dodatkiem nie ma najlepszej jednej strategii wygrywającej. W podstawce faktycznie jest taka, choć i ona na pewne wyjątki.

Jak w każdej grze z serii T strategia jest przypisana na technologii czyli mamy 4 główne drogi: czaszki, budynki, surowce i kukurydzę.
Jeśli chodzi już o samą rozgrywkę to wszystkie te strategie mają jeden wspólny mianownik czyli tory świątyń. Na nich robimy mnóstwo punktów i bijemy się o wyższe pola. Same strategie to tylko sposób pozyskiwania możliwości żeby się na nich wspinać.
Hubertoom
Posty: 13
Rejestracja: 14 mar 2019, 17:34
Has thanked: 4 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: Hubertoom »

vnzk pisze: 13 mar 2024, 13:11
Moim zdaniem miłym zwyczajem byłoby umieszczanie potencjalnych strategii wygrywających w spojlerze (bez względu na to, czy to powszechnie opisana strategia, czy też nasze przypuszczenie po kilku partiach).
Ajjj, masz 120% racji :oops:
Ale coś czuję, że jak ktoś wchodzi na to forum to niestety już może o tym wiedzieć... Ja jestem rzadkim bywalcem, a i samej grze nie robiłem zbyt dużego researchu, a niesetety dotarły do mnie opinie o tej strategii.
Póki co to planuję zagrać tak żeby nie korzystać z tej strategii i zobaczyć co się stanie :D a w poźniejszych rozgrywakach zobaczymy czy się da jakim home rules wprowadzić żeby ukręcić łeb takiej strategii, mniej pkt. czy coś, zobaczymy. Póki co dopiero wstępnie się zapoznałem z grą, zapowiada się wybornie spędzony czas :mrgreen:
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: XLR8 »

Hubertoom pisze: 19 mar 2024, 19:28
vnzk pisze: 13 mar 2024, 13:11
Moim zdaniem miłym zwyczajem byłoby umieszczanie potencjalnych strategii wygrywających w spojlerze (bez względu na to, czy to powszechnie opisana strategia, czy też nasze przypuszczenie po kilku partiach).
Ajjj, masz 120% racji :oops:
Ale coś czuję, że jak ktoś wchodzi na to forum to niestety już może o tym wiedzieć... Ja jestem rzadkim bywalcem, a i samej grze nie robiłem zbyt dużego researchu, a niesetety dotarły do mnie opinie o tej strategii.
Póki co to planuję zagrać tak żeby nie korzystać z tej strategii i zobaczyć co się stanie :D a w poźniejszych rozgrywakach zobaczymy czy się da jakim home rules wprowadzić żeby ukręcić łeb takiej strategii, mniej pkt. czy coś, zobaczymy. Póki co dopiero wstępnie się zapoznałem z grą, zapowiada się wybornie spędzony czas :mrgreen:
Co niby chcesz zmienić w tej strategii?
Każda strategia z 4 potrafi wykręcić 110pkt, tylko big resources z powodu najlepszego przelicznika kręcą i 120 pkt.
Hubertoom
Posty: 13
Rejestracja: 14 mar 2019, 17:34
Has thanked: 4 times

Re: Tzolk'in: Kalendarz Majów (S. Luciani, D. Tascini)

Post autor: Hubertoom »

XLR8 pisze: 19 mar 2024, 20:00 Co niby chcesz zmienić w tej strategii?
Jeszcze nie wiem co, mam za sobą całe zero rozgrywek, jak już pogram i zauważę, że jest coś nie tak to będę kombinował, albo i nie.
ODPOWIEDZ