Mass Effect: The Board Game – Priority: Hagalaz (Eric Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Mass Effect: The Board Game – Priority: Hagalaz (Eric Lang)

Post autor: Curiosity »

Obrazek

https://boardgamegeek.com/boardgame/416 ... ty-hagalaz
Opis wydawcy pisze:Załoga Normandii ma jeszcze jedną misję. Jest rok 2186, a Żniwiarze dokonali inwazji na galaktykę. Ponieważ Rada zignorowała ostrzeżenia komandora Sheparda, rasy Cytadeli są przytłoczone i bliskie przegranej wojny. Na pokładzie Normandii Shepard wykonuje misje mające na celu przygotowanie Tygla, starożytnej superbroni obcych, do ostatniej próby pokonania Żniwiarzy. To wyścig z czasem, a Shepard musi wykorzystać każdą możliwą przewagę.

Na odległym świecie Hagalaz, krążownik badawczy organizacji terrorystycznej Cerberus rozbił się bezpośrednio na drodze śmiercionośnej burzy. Mając niewiele czasu do nadejścia sztormu, Shepard musi poprowadzić oddział przez krążownik, aby odkryć jego złowrogie sekrety i trzymać je z dala od rąk wroga. Jednak statek kryje w sobie więcej niebezpieczeństw niż tylko jego byłą załogę. Głęboko w roztrzaskanym krążowniku poruszają się stworzenia i wrogowie znacznie gorsi niż siły Cerberusa, które ich strzegą...

Mass Effect: The Board Game – Priority: Hagalaz to fabularna gra kooperacyjna, osadzona w wydarzeniach z gry wideo Mass Effect 3. Rozgałęziona, narracyjna kampania pozwala na wielokrotne przechodzenie rozgrywki z innym doświadczeniem za każdym razem. Oparta na kartach sztuczna inteligencja i ewoluujące historie reagują na twoje działania, a twoje wczesne wybory wpływają na późniejsze misje.

Zbierz drużynę Sheparda spośród wybranych członków drużyny z trylogii Mass Effect: Liary, Tali, Wrexa i Garrusa. Dostosuj i ulepszaj umiejętności, wyposażenie i moce swojej drużyny w miarę zdobywania doświadczenia. Ulepsz je jeszcze bardziej, odblokowując unikalne moce dzięki opcjonalnym misjom lojalnościowym.
Mass Effect: Gra planszowa – Priorytet: Hagalaz jest przeznaczona dla 1-4 graczy i trwa 45-60 minut na rozdział, a fabuła składa się z 3-5 rozdziałów. Gra będzie dystrybuowana w 2024 roku przez Asmodee (czyli Rebel nam to wyda).

Dużo dodatkowych informacji znajdziemy pod tym linkiem. Można tam m.in. wyczytać, że:
Spoiler:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10920
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Mass Effect: The Board Game – Priority: Hagalaz (Eric Lang)

Post autor: japanczyk »

Musze powiedziec, ze Lang przy tym projekcie budzi nadzieje na cos dobrego
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Mass Effect: The Board Game – Priority: Hagalaz (Eric Lang)

Post autor: Seraphic_Seal »

Lang odchodzi od tony plastiku? Czy nie o tym pisali w biblijnej apokalipsie?
japanczyk pisze: 06 mar 2024, 09:33 Musze powiedziec, ze Lang przy tym projekcie budzi nadzieje na cos dobrego
Tak. Lang jest chyba świetnym kandydatem do zrobienia dobrej, ale wciąż prostej gry w tym stylu.

Ale oby się bardzo mocno do tej regrywalności przyłożyli.
Co mnie martwi? Nie chcą pudła za 150$, celują w "wyraźniej poniżej 100$". MSRP Podróży po Śródziemie to chyba właśnie 100$. W polskich sklepach chodzi za jakieś 350 zł, więc może, kto wie, ten Mass Effect zejdzie poniżej 300 zł (chociaż wątpie, będzie dobrze jak dorwie się w przedziale 300-350).

Tylko co kurcze za to dostaniemy - 3-5 rozdziałów, 45-60 minut każdy. Co w skrajnych sytuacjach wynosi od 2h15min do 5 godzin. Za ok. 300 zł. W regrywalność jakoś specjalnie nie wierzę, no chyba że okaże się, że w grze jest np 15 scenariuszy ale w każdej kampanii zobaczymy tylko 3-5 z nich. Jeśli tak nie będzie to kurcze słabiutko. Sprawdziłem sobie zapiski z mojej kampanii JIiME. Może i gra trochę dłuższa, za to kampania nieporównywalnie dłuższa - 22,5 godziny. Za parę złotych w aplikacji mogłem jeszcze dokupić całą drugą fabułę, więc z regrywalnością całkiem spoko.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2024, 10:01 przez Seraphic_Seal, łącznie zmieniany 1 raz.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
FretkaFantastyczna
Posty: 110
Rejestracja: 08 lip 2023, 12:31
Has thanked: 5 times
Been thanked: 17 times

Re: Mass Effect: The Board Game – Priority: Hagalaz (Eric Lang)

Post autor: FretkaFantastyczna »

japanczyk pisze: 06 mar 2024, 09:33 Musze powiedziec, ze Lang przy tym projekcie budzi nadzieje na cos dobrego
"Story-driven" i "Lang" razem nie do końca mi się składa, ale czekam na kolejne wieści. Na razie można przeczytać parę haseł marketingowych, a nic o tym, czym tak naprawdę ten tytuł ma być.
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 233
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 34 times
Been thanked: 36 times

Re: Mass Effect: The Board Game – Priority: Hagalaz (Eric Lang)

Post autor: DaaV »

Mass Effect to jedno z moich top uniwersów, więc będę mocno śledził ten temat. Trochę niepokoi mnie fakt małej ilości rozdziałów kampanii dla podstawki (a na pewno będą robić dodatki, które dodają nowe postaci i rozdziały, ale to kolejne wydane pieniądze). Prosta obsługa gry jest moim zdaniem ok, choć chciałoby się akurat w tym uniwersum coś większego, by móc w pełni się w tym zatopić.

Czekam z niecierpliwością co wyjdzie na jakieś pierwsze testy.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2024, 11:19 przez DaaV, łącznie zmieniany 1 raz.
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Mass Effect: The Board Game – Priority: Hagalaz (Eric Lang)

Post autor: jediwolf »

Ja się ciesze podwójnie. Mass Effect to dla mnie jedno z najlepszych sf ip. A po drugie prawa skołował sobie Modiphius więc jest duża szansa, że wreszcie wyjdzie pełnoprawny i oficjalny podręcznik do rpegów w świecie Massa. Może BW już zaczyna budować zainteresowanie przed wyjściem nowej części gry. Liczę, że planszówka będzie dobra :)
No i liczę, że pojawi się więcej gier z tego uniwersum. Wolałbym zupełnie inny wątek niż Shepard i spółka :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 847 times
Kontakt:

Re: Mass Effect: The Board Game – Priority: Hagalaz (Eric Lang)

Post autor: Hardkor »

DaaV pisze: 06 mar 2024, 10:26 Mass Effect to jedno z moich top uniwersów, więc będę mocno śledził ten temat. Trochę niepokoi mnie fakt małej ilości rozdziałów kampanii dla podstawki (a na pewno będą robić oddatki, które dodają nowe postaci i rozdziały, ale to kolejne wydane pieniądze). Prost obsługa gry jest moim zdaniem ok, choć chciałoby się akurat w tym uniwersum coś większego, by móc w pełni się w tym zatopić.

Czekam z niecierpliwością co wyjdzie na jakieś pierwsze testy.
Ogromne +1. Tylko no może ME to nie dla mnie top uniwersum, ale bardzo lubiłem grać w części 1-3 i andromede (tak to dobra gra była...)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Mass Effect: The Board Game – Priority: Hagalaz (Eric Lang)

Post autor: szczudel »

Już nie FFG to może nie wcisną tam tony niepotrzebnego plastiku. Jestem zainteresowany, ale jak wyjdzie z tego jedna wielka odlewnia to podziękuje. Mam wrażenie, że wszystko co na licencji musi być zalane plastikiem zamiast mieć faktyczny klimat IP.
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 233
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 34 times
Been thanked: 36 times

Re: Mass Effect: The Board Game – Priority: Hagalaz (Eric Lang)

Post autor: DaaV »

szczudel pisze: 06 mar 2024, 12:58 Już nie FFG to może nie wcisną tam tony niepotrzebnego plastiku. Jestem zainteresowany, ale jak wyjdzie z tego jedna wielka odlewnia to podziękuje. Mam wrażenie, że wszystko co na licencji musi być zalane plastikiem zamiast mieć faktyczny klimat IP.
Też mnie zaczyna to męczyć, fajnie jest mieć figurki czasem, do niektórych gier dodają super klimatu, do niektórych są przerostem formy nad treścią. A czasem ich brakuje (Zewnętrzne Rubieże). Lubię mieć kilka figurek (najczęściej pasowało by mi, by postacie graczy je miały, a reszta mogła być żetonami/tokenami/kartonikami na podpórkach). Każda gra teraz ładuje figurki, extra tereny, dodatki w plastiku i robi się tego tona + ogromne ilości miejsca.

Dużo bardzije zależy mi na klimacie, gameplay'u, potem dopiero figurkach postaci (bo one zawsze są na stole) a na koniec reszcie plastiku. Oby tutaj poszli tylk ow tą stronę. :)
Ostatnio zmieniony 07 mar 2024, 09:34 przez DaaV, łącznie zmieniany 1 raz.
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Mass Effect: The Board Game – Priority: Hagalaz (Eric Lang)

Post autor: szczudel »

DaaV pisze: 06 mar 2024, 23:12 A czasem ich brakuje (Zewnętrzne Rubieże).
100% racji. Do tego stopnia brakuje sensownego avatara, że jak gramy to stawiamy sobie figurki dzieci, takie 10 cm, dla klimatu. JEdnak wolę mniej niż więcej - a bez sensu.
Abiger
Posty: 267
Rejestracja: 28 lut 2006, 12:29
Lokalizacja: Legionowo/Siedlce
Has thanked: 46 times
Been thanked: 95 times

Re: Mass Effect: The Board Game – Priority: Hagalaz (Eric Lang)

Post autor: Abiger »

Kolejne IP, które Lang popsuje, szkoda ;)
Również mam miłe wspomnienia z tym uniwersum, chętnie bym spróbował planszowej odsłony, ale tak to raczej odpuszczam śledzenie tematu,
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Mass Effect: The Board Game – Priority: Hagalaz (Eric Lang)

Post autor: mikeyoski »

ME uwielbiam. Trylogię przeszedłem kilka razy. Szczerze mówiąc, nie wiem czy chce mi się bawić w namiastkę tego, co oferuje gra video.
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 264
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Mass Effect: The Board Game – Priority: Hagalaz (Eric Lang)

Post autor: miszczu666 »

Szczerze, wydaje mi się że już mamy grę, która jest ME. Fakt, bez konkretnych postaci, czy ras, ale feeling daje (przynajmniej dla mnie) bardzo zbliżony do gry na PC. Tę chęć odkrywania fabuły, przygoda, syndrom "jeszcze jedna misja", który niestety czasem jest niewykonalny.

ISS Vanguard.
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 489
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 935 times
Been thanked: 210 times

Re: Mass Effect: The Board Game – Priority: Hagalaz (Eric Lang)

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Myślę, że Rogue Angels miało być w zamyśle takim "Mass Effect at home".
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Mass Effect: The Board Game – Priority: Hagalaz (Eric Lang)

Post autor: jediwolf »

A ja tam się cieszę. Mam ISS, Rogue zamówiłem. Massa pewnie też przygarnę. Aczkolwiek najbardziej mnie cieszy to, że wreszcie sprzedali prawa, więc jest szansa, że się będzie więcej działo w tym uniwersum.
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Mass Effect: The Board Game – Priority: Hagalaz (Eric Lang)

Post autor: Sloth »

Jako iż, ME stanowi kanon przygodowego SF dla mnie to tytuł obowiązkowy. Acz szkoda że, to nie odzwierciedlenie świata z ME tylko bieganie po statku postaciami z tego ID. Oby jakąś przygodówka wyszła z ME. Gier z serii rozwal z kopa drzwi i strzelaj mamy sporo. Od Nemesis do oczekiwanego Rogue.
ODPOWIEDZ