The Plum Island Horror (Hermann Luttmann)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

The Plum Island Horror (Hermann Luttmann)

Post autor: Mr_Fisq »

Obrazek

The Plum Island Horror

Walka z Zombiakami od Hermanna Luttmana autora m. in. Dawn of the Zeds.

Opis ze strony wydawcy:
GMT pisze:The Plum Island Horror is a 1 to 4 player game featuring cooperative play that combines tactical-level unit management with a tower-defense style survival mechanic. Each player will control one of six unique factions which represent the various groups that populate Plum Island. Each of these Factions has its own strengths and weaknesses, and the system encourages you to optimize for the group’s strengths and marginalize its weaknesses. Players must coordinate with one another, and the resulting synergy will hopefully be enough to successfully evacuate a city under siege and contain the horrific outbreak that threatens to spread beyond the island itself. If the players can succeed, they will win together, and the world will most likely be none the wiser to the averted crisis. If not, they will lose together and share the blame equally for failing humankind.
Ciekawe linki:
BGG
Strona wydawcy (GMT)

Na stronie wydawcy dostępna jest już instrukcja.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: The Plum Island Horror (Hermann Luttmann)

Post autor: Mr_Fisq »

Jiloo pisze: 13 wrz 2023, 17:15 The Plum Horror Island – ...bo Hermann Luttmann. ...bo gra wojenna, ale na szczęście nie w wojennym klimacie. ...bo estetyka jest mi bliska. ...bo śledziłem jej powstawanie i czekałem na nią od dawna.
Podziel się koniecznie wrażeniami jak już dojdzie.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: The Plum Island Horror (Hermann Luttmann)

Post autor: elbruus »

Gra ma być odchudzoną wersją Dawn of the Zeds. Czekam cierpliwie bo dorwać DOTZ nie da rady od kilku lat. Grafiki wyglądają bardzo zachęcająco, plansza też. Trochę przypominają stare komiksy-horrory :D
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: The Plum Island Horror (Hermann Luttmann)

Post autor: Jiloo »

Mr_Fisq pisze: 13 wrz 2023, 17:20 Podziel się koniecznie wrażeniami jak już dojdzie.
Oczywiście nie omieszkam, ale dostawa jakoś w grudniu dopiero.
Na razie po obejrzeniu rozgrywki z autorem wyczekuję jej jeszcze bardziej.
Jak tylko pojawiła się przedsprzedaż wróciłem do grania w DotZ.
elbruus pisze: 13 wrz 2023, 20:45 Gra ma być odchudzoną wersją Dawn of the Zeds.
Trochę nawiązań do Dawn of the Zeds jest, ale gry są dostatecznie różne moim zdaniem.
W Plum Island jest też pełnoprawny tryb wieloosobowy, a w DotZ był dodany trochę na siłę na prośby wspierających na KS.
Czekam cierpliwie bo dorwać DOTZ nie da rady od kilku lat.
DotZ dopiero co było dostępne ze wszystkimi trzema dodatkami w planszostrefie. Dwa dodatki wyprzedane, ale podstawka jeszcze jest. Jakby co mogę pomóc ze zniżką 11%.
Grafiki wyglądają bardzo zachęcająco, plansza też. Trochę przypominają stare komiksy-horrory :D
Oprawa świetna, gra jest przepełniona też fajnym humorem. Hermann lubi się bawić takimi aspektami. Jeśli nie widziałeś to polecam rozgrywkę czteroosobową na YT. Co prawda grają na TTS, ale gra też sam autor i trochę o grze opowiada. Zresztą na stronie GMT na blogu jest bardzo dużo wpisów Luttmanna o powstawaniu gry, polecam.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: The Plum Island Horror (Hermann Luttmann)

Post autor: elbruus »

Dzięki za ofertę ale pasuję ze względu na inne wydatki obecnie. Przyczaję się na Plum Island 8)

Rzeczona rozgrywka:
https://youtu.be/oxh-oTUmtfQ?si=efk3q8XwoAE25e_h
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: The Plum Island Horror (Hermann Luttmann)

Post autor: Mr_Fisq »

Mamy już pierwszą cenę PL ~390PLN przed rabatami.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: The Plum Island Horror (Hermann Luttmann)

Post autor: Jiloo »

Mr_Fisq pisze: 20 wrz 2023, 19:54 Mamy już pierwszą cenę PL ~390PLN przed rabatami.
Już nie pierwsza. Ja swoją zamówiłem miesiąc temu, w Planszostrefie, a przedsprzedaż pojawiła się jakoś na początku sierpnia.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: The Plum Island Horror (Hermann Luttmann)

Post autor: Mr_Fisq »

To akurat piszemy o tym samym sklepie, więc dalej pewnie pierwsza, tylko ja wykazałem się refleksem szachisty;)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: The Plum Island Horror (Hermann Luttmann)

Post autor: Jiloo »

Mr_Fisq pisze: 21 wrz 2023, 06:21 To akurat piszemy o tym samym sklepie, więc dalej pewnie pierwsza, tylko ja wykazałem się refleksem szachisty;)
Chyba na razie jedyny sklep w pl posiadający to w ofercie. Wiedziałem, że Adam sporowadza sporo gier GMT, ale i tak, jeszcze w lutym, pytałem go czy będzie to miał, bo rozważałem wsparcie w akcji P500. Z wysyłką do Polski wyszłoby podobnie, jeśli nie więcej, więc zdecydowałem się poczekać i wziąć z moją maksymalną zniżką lokalnie.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Qardasowsky
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2021, 22:43
Has thanked: 77 times
Been thanked: 96 times

Re: The Plum Island Horror (Hermann Luttmann)

Post autor: Qardasowsky »

Czy już coś wiadomo na temat dodatków lub jakichś suplementów do lore? Bo nie ukrywam te wszystkie książeczki/instrukcje i background na kartach w DotZ robią niesamowity klimat i podbijają immersje a tutaj jest tylko sama instrukcja? Wyciągnąłem właśnie ostatni egzemplarz z Planszostrefy i po 10 grach dopiero planuje przechodzić na Apocalypse, a mimo tego nie czuję znudzenia grać tym samym niebieskim rosterem. Tutaj trochę się obawiam że regrywalność będzie nieco mniejsza przez brak naturalnej progresji z poziomu 0 do 5 + mniejszy roster postaci (konkretne frakcje vs pojedyńcze jednostki). Za to na mapie wydaje się dziać całkiem sporo, te tory od 1-6 kojarzą mi się z Plants vs Zombies. Cena ze zniżkami wydaje się być całkiem atrakcyjna + super oprawa graficzna, aż się zdziwiłem że GMT to wydaje :D Kusi wziąć w preorderze ale na razie poczekam na więcej opinii, może tym razem nie będzie problemów z dostępnością jak przy DotZ
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: The Plum Island Horror (Hermann Luttmann)

Post autor: Mr_Fisq »

Jiloo pisze: 21 wrz 2023, 12:54 Chyba na razie jedyny sklep w pl posiadający to w ofercie. Wiedziałem, że Adam sporowadza sporo gier GMT, ale i tak, jeszcze w lutym, pytałem go czy będzie to miał, bo rozważałem wsparcie w akcji P500. Z wysyłką do Polski wyszłoby podobnie, jeśli nie więcej, więc zdecydowałem się poczekać i wziąć z moją maksymalną zniżką lokalnie.
Ja bym się bardzo ucieszył, gdyby dało się zamawiać P500 do nas w sensownej cenie. Chętnie dołożyłbym cegiełkę do wydania/dodruku kilku tytułów.
Qardasowsky pisze: 21 wrz 2023, 13:20 Czy już coś wiadomo na temat dodatków lub jakichś suplementów do lore? Bo nie ukrywam te wszystkie książeczki/instrukcje i background na kartach w DotZ robią niesamowity klimat i podbijają immersje a tutaj jest tylko sama instrukcja?
"

Dlatego najlepsze są historyczne gry wojenne - książek z Lore jest na ogół pod dostatkiem :mrgreen:

Za wcześnie pewnie, żeby mówić o dodatkach jak nawet podstawka nie zdążyła się jeszcze sprzedać.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: The Plum Island Horror (Hermann Luttmann)

Post autor: Jiloo »

Trochę offtopowo, ale mało nas tu w wątku, to może mod przymknie oko ;)
Mr_Fisq pisze: 21 wrz 2023, 13:37 Ja bym się bardzo ucieszył, gdyby dało się zamawiać P500 do nas w sensownej cenie. Chętnie dołożyłbym cegiełkę do wydania/dodruku kilku tytułów.
Dlatego najlepsze są historyczne gry wojenne - książek z Lore jest na ogół pod dostatkiem :mrgreen:
Połączyłem trochę Twoje wypowiedzi, bo to co chcę napisać będzie się tyczyło obu.

Zacznę od tego, ze ja osobiście za klimatami historycznymi nie przepadam i ciągle ubolewałem, że czytam o dobrych wojennych grach solo, ale większość jest osadzonych w realiach za którymi nie przepadam. Na szczęście trafiają się wyjątki dla takich odszczepieńców jak ja.

Pamietam, że kiedyś zamawianie P500 miało sens, ale ostatnio ceny transportu i VAT zabijają sensowność. Na szczęście większe wydawnictwa jak GMT czy DVG da się kupić, ale z mniejszymi już nie jest łatwo. Niby Fortgier sprowadza, ale z ich 30-40 procentowym narzutem to już wolę sprowadzić z USA. Gorzej, że te mniejsze wywadnictwa nie chcą w ogóle wysyłać do PL. Na szczęście jest Polamer i dzięki temu można coś ściągnąć. Nie jest może tanio, ale już sensownie. Tak sobie sprowadziłem całą serię Invaders from Dimension X! (Luttmanna) od Tiny Battle Publishing, teraz się czaję na Escape From Hades.

Przy okazji, nie wiem czy znacie ten wywiad, ale pewnie tak, bo był promowany na BGG długo. Fajne kulisy powstania DotZ
Spoiler:
PS.
elbruus pisze: 13 wrz 2023, 22:58 Dzięki za ofertę ale pasuję ze względu na inne wydatki obecnie. Przyczaję się na Plum Island 8)
Dzięki urodzinowej zniżce planszostrefy już się sprzedały wszystkie podstawki i dodatki do DotZ
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: The Plum Island Horror (Hermann Luttmann)

Post autor: elbruus »

Dostałem dziś swój egzemplarz bezpośrednio od GMT. W kwestii lore muszę częściowo uspokoić - w Reference Book jest kilka stron odnośnie jednostek, NPC, ich historii itp. napisanych z humorem. Nie na wszystkich kartach znajdują się dodatkowe smaczki fabularne. Brakuje mi na nich ilustracji.

W kwestii jakości powiedział bym, że jest to typowa jakość GMT. Z rzeczy, które mi się mało podobają to plansze graczy i tory różnych punktów - są to zwykłe kartki kredowe, te z frakcjami są jednostronne. Po prostu nic ładnego. Plansza, również typowa mounted board. Po więcej szczegółów odsyłam do unboxingu: https://youtu.be/-4e8TYPxrro?si=ETnRsdlCEEv0bxGI

Na początku trochę się przeraziłem bo ta książeczka reference i instrukcja mają po około 30 stron każda (a miało być prościej niż w DOTZ :D) ale z tego co sprawdziłem wstępnie, tekst jest dość mocno rozstrzelony, jest trochę ilustracji a sama struktura tury i jej fazy pojawiają się dopiero w połowie instrukcji. Mapa całkiem spora, 90 cm długa. Nie wiem tylko kiedy do niej siądę bo ostatnio sporo mam pracy więc dajcie proszę znać jeśli komuś uda się zagrać wcześniej.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: The Plum Island Horror (Hermann Luttmann)

Post autor: Jiloo »

elbruus pisze: 18 sty 2024, 21:17 (…) Nie wiem tylko kiedy do niej siądę bo ostatnio sporo mam pracy więc dajcie proszę znać jeśli komuś uda się zagrać wcześniej.
Ja się wstrzymałem z kupowaniem w trakcie trwania akcji P:500 i zamówiłem w Planszostrefie. Jakoś z tą wysyłką wychodziło dość drogo i jeszcze obawiałem się dopłacania VAT przy odbiorze – dopłacałeś?

Widziałem już na grupach, że ludzie otrzymują swoje egzemplarze, więc zacząłem czytać w wolnych chwilach instrukcję. Tak żeby być gotowym jak gra przyjdzie ;)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: The Plum Island Horror (Hermann Luttmann)

Post autor: elbruus »

Jiloo pisze: 18 sty 2024, 23:41
elbruus pisze: 18 sty 2024, 21:17 (…) Nie wiem tylko kiedy do niej siądę bo ostatnio sporo mam pracy więc dajcie proszę znać jeśli komuś uda się zagrać wcześniej.
Ja się wstrzymałem z kupowaniem w trakcie trwania akcji P:500 i zamówiłem w Planszostrefie. Jakoś z tą wysyłką wychodziło dość drogo i jeszcze obawiałem się dopłacania VAT przy odbiorze – dopłacałeś?
Wysyłka była z Niemiec, nic nie dopłacałem. 101 $ mnie to wyniosło, więc cena jak z Fortu Gier (sic!)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: The Plum Island Horror (Hermann Luttmann)

Post autor: Jiloo »

elbruus pisze: 19 sty 2024, 10:52 Wysyłka była z Niemiec, nic nie dopłacałem. 101 $ mnie to wyniosło, więc cena jak z Fortu Gier (sic!)
FortGier ceny ma czasem zupełnie z kosmosu. Mnie z Planszostrefy z moimi zniżkami wyszło 20% taniej.
No ale coś za coś. Mam taniej to poczekam zanim gry trafią do dystrybutora i potem do sklepu.
Niemniej dobrze wiedzieć że GMT wysyła z huba w EU, mam coś od nich na wishliście to zamówię.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: The Plum Island Horror (Hermann Luttmann)

Post autor: Jiloo »

W USA odbierają już swoje egzemplarze, więc na Youtube wysyp filmów. Ja czekając na dostawę w EU czytam sobie instrukcję i właśnie odpalam sobie wybrane pozycje na YT, a przy okazji tego trafiłem na taką ciekawostkę.
The Horrors of Plum Island | Hybrids, Human Experiments and Weaponized Killer Insects
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: The Plum Island Horror (Hermann Luttmann)

Post autor: Mr_Fisq »

Nie wiem zupełnie kiedy GMT wrzuciło P500 dodatku który już zebrał ponad 800 zamówień - More of a Bad Thing:
https://www.gmtgames.com/p-1092-the-plu ... thing.aspx
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: The Plum Island Horror (Hermann Luttmann)

Post autor: Jiloo »

Mr_Fisq pisze: 07 mar 2024, 19:57 Nie wiem zupełnie kiedy GMT wrzuciło P500 dodatku który już zebrał ponad 800 zamówień - More of a Bad Thing:
https://www.gmtgames.com/p-1092-the-plu ... thing.aspx
Wpadło chyba zaraz po tym jak zaczęli dostarczać grę. Jak ostatnio patrzyłem to jeszcze nie miało 500. Trzeba szybko wspierać :)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: The Plum Island Horror (Hermann Luttmann)

Post autor: tomp »

Ograł już ktoś? Wrzuciłby ktoś przemyślenia o rozgrywce?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: The Plum Island Horror (Hermann Luttmann)

Post autor: jnowaczy »

Ta gra jest dla mnie absolutnie genialna. To jak wygląda jak się prezentuje jaki ma klimat to oprócz Dawn of the zeds to absolutnie najlepsze gry dla o zombiakach jeśli o mnie chodzi. Mechanicznie w zasadzie też ciężko się do czegoś przyczepić niby jest losowość ale kostki zostały zastąpione kartami, które decydują o naszym losie albo kierunku marszu zombiaków albo powodzeniu różnego rodzaju napraw i różnego rodzaju czynności. Akcji do wykonania jest mało dlatego trzeba bardzo mądrze planować, zombiaki namnażają się jak szalone a jak urosną w siłę bardzo trudno je pokonać. Na szczęście do pomocy mamy helikoptery mamy statki mamy również siły morskie które również mogą ostrzeliwać grupy zombiaków. Do tego wszystkiego są jeszcze cywile których żeby w ogóle grę wygrać musimy ich uratować określoną ilość a presja ze strony nieumarłych jest coraz większa z rundy na rundę. Jeść też trzeba o ten element również musimy zadbać, fazie no co musimy wyżywić naszych bohaterów. Strasznie mi się podoba jak ta gra się też zmienia jak z takiej małej grupki trzech zombiaków nagle rośnie do 16 osobników i zbliża się ku końcowi powodując zagładę a taką grupę już jest naprawdę ciężko powstrzymać mimo że porusza się dużo wolniej od tej mniejszej grupki. Dawno żadna gra mnie tak nie zachwyciła i nie porwała praktycznie nie schodzi ze stołu głównie ze względu na to jaki tworzy klimat
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: The Plum Island Horror (Hermann Luttmann)

Post autor: baldar »

Oj, cieszy taka opinia (choć sam wciąż czekam na swoją kopię). Polecam wywiad z autorem na nowym podcaście GMT - mają dopiero 3 epizody, ale w drugim jest Luttmann i świetnie się tego słucha, jeżeli chcecie poznać jego podejście do tworzenia DotZ albo wyspy Plum:)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: The Plum Island Horror (Hermann Luttmann)

Post autor: Jiloo »

Dzięki za opinię.
Ja sam mam za sobą dopiero partię zapoznawczą więc ciężko jeszcze opiniować. Pierwsze wrażenie jest takie, że gra może sprawdzać się ciut lepiej wieloosobowo niż solo (na razie grałem sam na 2 ręce). Jakoś niedługo pewnie uda mi się zagrać więcej, a także z grupą znajomych więc będę miał do powiedzenia coś więcej.
jnowaczy pisze: 08 mar 2024, 09:03 (...)Mechanicznie w zasadzie też ciężko się do czegoś przyczepić niby jest losowość ale kostki zostały zastąpione kartami, które decydują o naszym losie albo kierunku marszu zombiaków albo powodzeniu różnego rodzaju napraw i różnego rodzaju czynności.
Tutaj chodzi o to, że inne testy poza walką sprawdzasz kartami? No bo same kostki nadal są ale tylko do walki.
baldar pisze: 08 mar 2024, 21:16 Polecam wywiad z autorem na nowym podcaście GMT - mają dopiero 3 epizody, ale w drugim jest Luttmann i świetnie się tego słucha, jeżeli chcecie poznać jego podejście do tworzenia DotZ albo wyspy Plum:)
Na YouTube też jest trochę wywiadów z nim. Potwierdzam, przyjemnie się go słucha.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: The Plum Island Horror (Hermann Luttmann)

Post autor: Mr_Fisq »

Ktoś grał jeszcze ostatnio i mógłby podzielić się wrażeniami?

Ew. porównanie do Dawn of the Zeds 3rd Ed mile widziane :)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: The Plum Island Horror (Hermann Luttmann)

Post autor: baldar »

Będę grał w weekend, grałem też w DoZ, więc porównam oba tytuły:)
ODPOWIEDZ