Race! Formula 90 (Alessandro Lala)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 528
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Race! Formula 90 (Alessandro Lala)

Post autor: lukwych »

Jest już nowa strona na BGG , pre-launch page naKS i data startu kampanii - 13.11.2021. Z dodatkowych informacji - Oprócz Big Boxa (Podstawka+Exp#1+Exp#2) będzie dostępny nowy dodatek Exp#3 z torami Suzuka i Magny-Cours i trybem Solo oraz metalowe pomalowane autka. Szkoda, że nie będzie addonu z graczem chętnym do grania ;). Ja wspieram BB niezależnie od ceny, nad resztą się zastanowię.
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
Awatar użytkownika
jacus666
Posty: 261
Rejestracja: 07 lip 2015, 17:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Race! Formula 90 (Alessandro Lala)

Post autor: jacus666 »

Podzielę się rabatem: Planszostrefa.pl -11%
Moja kolekcja
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 519 times
Been thanked: 153 times

Re: Race! Formula 90 (Alessandro Lala)

Post autor: gregoff »

Gdybym nie wspierał w tym roku Ragnarok i Dice Throne to pewnie bym kupił to nowe wydanie. Gra dobrze oceniana i sprawdzona na rynku.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 574
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Race! Formula 90 (Alessandro Lala)

Post autor: miras23 »

Jak bedzie jakas grupowka to mozna sie do mnie odezwac. Gralem, swietna gra.
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 528
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Race! Formula 90 (Alessandro Lala)

Post autor: lukwych »

Ja biorę na 100%, myślę tylko czy z dodatkiem. Jeżeli są chętni na grupowe to dajcie znać na priv.
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Race! Formula 90 (Alessandro Lala)

Post autor: rastula »

a to nie j3st usa only?
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 574
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Race! Formula 90 (Alessandro Lala)

Post autor: miras23 »

rastula pisze: 14 lis 2021, 16:58 a to nie j3st usa only?
https://www.kickstarter.com/projects/ra ... rm=formula
makoleon
Posty: 181
Rejestracja: 22 kwie 2010, 12:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Race! Formula 90 (Alessandro Lala)

Post autor: makoleon »

Ja obserwuję te ich zapowiedzi od dwóch lat i zwątpiłem, czy w ogóle to wypali. W tej sytuacji się decyduję. Chyba cały zestaw z metalowymi autkami. Ciekawe jak tam tryb solo będzie działał? Orientuje się ktoś? Bo raczej tylko tak będę grał niestety.
Omega201
Posty: 21
Rejestracja: 18 paź 2018, 01:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Race! Formula 90 (Alessandro Lala)

Post autor: Omega201 »

Ktoś chętny na zbiorowe zamówienie?
Coś więcej o trybie solo wiadomo?
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Race! Formula 90 (Alessandro Lala)

Post autor: tomuch »

rastula pisze: 14 lis 2021, 16:58 a to nie j3st usa only?
Jeden z linków powyżej prowadzi do KS sprzed lat, który faktycznie był USA only. Aktualnie nie ma takich ograniczeń.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 528
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Race! Formula 90 (Alessandro Lala)

Post autor: lukwych »

Założyłem temat zbiórki: viewtopic.php?f=55&t=73660&p=1413957#p1413957
makoleon pisze: 14 lis 2021, 19:39 Ja obserwuję te ich zapowiedzi od dwóch lat i zwątpiłem, czy w ogóle to wypali. W tej sytuacji się decyduję. Chyba cały zestaw z metalowymi autkami. Ciekawe jak tam tryb solo będzie działał? Orientuje się ktoś? Bo raczej tylko tak będę grał niestety.
Dopisać Cię? Solo w 1 ed to ściganie z botami, które nie są zbytnio wymagające. Teraz będzie nowy tryb, ale szczegółów brak oprócz zmiennego poziomu trudności. Na szczęście autor gry jest aktywny na BGG i lubi poprawiać zasady, więc nawet jeśli będzie za prosto, to jestem spokojny o pojawienie się wariantu hard:). Dodatkowo jeśli jesteś z Warszawy to zawsze chętnie umówię się na partyjkę.
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 460 times
Been thanked: 53 times

Re: Race! Formula 90 (Alessandro Lala)

Post autor: kolosm »

Odgrzejemy nieco kotleta :)
Ktoś w to grywa? Jak wrażenia po kilku latach , na ile osób najlepiej? Jak ten dodatek solo się sprawdza oraz czy faktycznie jeden wyścig może czasowo dochodzić aż do 6h?
Dzięki
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Race! Formula 90 (Alessandro Lala)

Post autor: Apos »

kolosm pisze: 11 mar 2024, 13:27 Odgrzejemy nieco kotleta :)
Ktoś w to grywa? Jak wrażenia po kilku latach , na ile osób najlepiej? Jak ten dodatek solo się sprawdza oraz czy faktycznie jeden wyścig może czasowo dochodzić aż do 6h?
Dzięki
W listopadzie tak pisałem o Race! Formula 90 2nd ed.
Gra zabiera nas do lat 90, wsiadamy do bolidów Formuły 1 i ruszamy na ikoniczne tory: Spa-francorchamps, Hungaroring, Mozna, Silverstone etc. Podstawowa zasada jest prosta, zagrywamy jedną albo dwie karty i przesuwamy swój bolid po torze w/g wartości prędkości. Diabeł tkwi w szczegółach. Tory mają odzwierciedlone optymalne trasy przejazdów czy strefy późnego hamowania - pozycja bolidu na torze jest kluczowa. Gracze budują swoje bolidy przed wyścigiem i operują strategiami jazdy. Muszą dbać o paliwo, wybór oraz stan opon. Zjeżdżać do pitstopów gdy jest taka potrzeba. Gdy źle zaplanujemy zakręty, to możemy zahaczyć o pobocze albo nawet wypaść z toru i ulec uszkodzeniu. Są zmienne warunki pogodowe. Tyle tego dobra w tej grze i grając w nią mam ogromny uśmiech na twarzy, bo czuję się jak w symulatorze!
Zaskakuje mnie jak to wszystko jest poukładane oraz spójne i zasady są niewiele trudniejsze od popularnego Turbo/Heat.
Race to zaskoczenie listopada. Tak duże, że od razu zakupiłem własną kopię gry. Jest to Turbo/Heat jakiego szukałem!
Obrazek

I po zagraniu od tamtego czasu 2 razy, podtrzymuję co napisałem. To tytuł do eksplorowania i próbowania różnych rzeczy. Kolejnym razem grałem już z modułem dynamicznej pogody i pięknie obrazuje to dylematy zespołów w trakcie wyścigów: Kiedy zjechać do pitstopu, jakie opony wybrać (pośrednie czy WETy), ile zatankować paliwa. Dla fanów wyścigów to bajka.

Na razie grałem na 4 osoby + 4 roboty i w tym składzie działa bardzo dobrze. Chętnie bym spróbowałbym na 6 graczy.

Najdłużej graliśmy 4h w pełny wariant na 4 graczy (w tym 2 nowych) + 4 "roboty" na japońskiej Suzuce. To trudny i techniczny tor, a do tego opady deszczu w połowie rozgrywki mocno zamieszały w szykach i strategiach. Czy gra może trwać aż 6h? Wątpię.
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 460 times
Been thanked: 53 times

Re: Race! Formula 90 (Alessandro Lala)

Post autor: kolosm »

Dzięki za świetne opis! Gra już do mnie jedzie zatem lada dzień ze znajomymi odpalimy partyjkę zapoznawczą :)
Tych zasad widzę dość sporo ale i kombinacji również co cieszy.
Garvv
Posty: 55
Rejestracja: 03 sty 2017, 19:56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time

Re: Race! Formula 90 (Alessandro Lala)

Post autor: Garvv »

Da się to gdzieś jeszcze dostać w znośnej cenie czy tylko rynek wtórny?
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1903
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Race! Formula 90 (Alessandro Lala)

Post autor: tomuch »

Ostatnio ktoś to wciągnął na którejś ze zbiórek z zagranicznych sklepów, więc nówkę da się zdobyć.
Ja zagrałem 3 razy, wszystko solo na torze Monza. Jedynie raz wygrałem, a na partię średnio mi schodziło 2h 37 min, więc tragedii nie ma. Chociaż ostatni raz grałem w październiku zeszłego roku i czuję, że większość instrukcji musiałbym jeszcze raz wciągnąć.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Race! Formula 90 (Alessandro Lala)

Post autor: psia.kostka »

Ostatnio ktoś to wciągnął na którejś ze zbiórek
Jam ci on. Ale to bylo od Włochow, czyli zdaje sie z matecznika.
Spoiler:
Fajnie, ze temat odzywa i ujawnil sie stoleczny kibic tytulu, ktory w dodatku nie jest mi obcy 8)
Bo ja bym chetnie rzucil okiem (z moja fotograficzna pamiecia :twisted: ) na to nowe solo! (bo w sprzedazy ni ma...)
A i Grand Prix Warszawy tez byloby nieglupie. Tylko ja dopiero fantazjuje o pierwszym wyscigu :P
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Race! Formula 90 (Alessandro Lala)

Post autor: Apos »

kolosm pisze: 11 mar 2024, 22:26 Dzięki za świetne opis! Gra już do mnie jedzie zatem lada dzień ze znajomymi odpalimy partyjkę zapoznawczą :)
Tych zasad widzę dość sporo ale i kombinacji również co cieszy.
Daj znać jak wrażenia :)

Zapoznawczo możecie zagrać z takimi modyfikacjami:
- każdy kierowca zaczyna z dwoma skillami, versatility i wybranym przez siebie (pozwala to zmienić strategię w trakcie wyścigu)
- standardowy build bolidu*
- mniejsza ilość okrążeń*
- stała, słoneczna pogoda, którą nie zmienia się przez zagrywanie kart*
- dodatkowy typ opon super soft

Po pierwszych 2-3 wyścigach, możecie warianty z (*) wywalić i dodawać kolejne moduły.
Polecam od siebie zaawansowany moduł pogody Martino's Weather, zamiast standardowego - dodaje pikanterii w trakcie wyścigu :D
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 528
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Race! Formula 90 (Alessandro Lala)

Post autor: lukwych »

Zapraszam chętnych na rozgrywkę (również pierwszą z tłumaczeniem) do Kawadzieścia oczywiście po wcześniejszym uzgodnieniu terminów. My dziś kończymy 1 sezon na nowej edycji, kolejny już zaplanowany.
Bo ja bym chetnie rzucil okiem (z moja fotograficzna pamiecia :twisted: ) na to nowe solo! (bo w sprzedazy ni ma...)
Ja chwilowo nie korzystam, więc mogę użyczyć planszetek itp. a zasady są dostępne online w instrukcji (chyba od EXP3).
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 460 times
Been thanked: 53 times

Re: Race! Formula 90 (Alessandro Lala)

Post autor: kolosm »

Apos dzięki za mega wskazówki jak to zacząć. Zapewne tą drogą pójdziemy na start :)
Widać że sporo jednak osób w to grywa, są bdb moduły również na TTS....ktoś chciałby tu spróbować ?
Kapel
Posty: 51
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:49
Has thanked: 40 times
Been thanked: 38 times

Re: Race! Formula 90 (Alessandro Lala)

Post autor: Kapel »

Ja ostatnio zamówiłem z ich oficjalnego sklepu, bo dali mi kod rabatowy na wysyłkę, po przeczytaniu mojego tematu na BGG. Idzie z Niemiec, więc żadnych dodatkowych kosztów.

Na razie zagrałem dwa razy (1x 4p, 1x 2p), oba w pełny, zaawansowany wariant i rzeczywiście na początku gra wydaje się ciut długa. Boję się, że skrócony wariant mocno wpłynie na wrażenia z rozgrywki, ale na forum BGG ktoś wrzucił modyfikację tego wariantu, więc jeśli grałbym skrócony, to pewnie stosując się do tych modyfikacji: https://boardgamegeek.com/thread/321832 ... er-smoothe

Co do wariantu pogody, to ten oryginalny rzeczywiście trochę odbiera immersji, ale w trybie solo z EXP #3 (którego nie mam) jest inny, bardzo prosty wariant, który nie wymaga dodatkowych elementów, a też ogranicza wpływ gracza na pogodę.

Ogólnie, pierwsze wrażenia są raczej pozytywne, zastanawiam się nawet czy nie spróbować dziś zagrać solo.
maslopi
Posty: 46
Rejestracja: 02 mar 2022, 14:18
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 7 times
Been thanked: 8 times

Re: Race! Formula 90 (Alessandro Lala)

Post autor: maslopi »

Kapel pisze: 12 mar 2024, 12:24 Ja ostatnio zamówiłem z ich oficjalnego sklepu, bo dali mi kod rabatowy na wysyłkę, po przeczytaniu mojego tematu na BGG. Idzie z Niemiec, więc żadnych dodatkowych kosztów.

Na razie zagrałem dwa razy (1x 4p, 1x 2p), oba w pełny, zaawansowany wariant i rzeczywiście na początku gra wydaje się ciut długa. Boję się, że skrócony wariant mocno wpłynie na wrażenia z rozgrywki, ale na forum BGG ktoś wrzucił modyfikację tego wariantu, więc jeśli grałbym skrócony, to pewnie stosując się do tych modyfikacji: https://boardgamegeek.com/thread/321832 ... er-smoothe

Co do wariantu pogody, to ten oryginalny rzeczywiście trochę odbiera immersji, ale w trybie solo z EXP #3 (którego nie mam) jest inny, bardzo prosty wariant, który nie wymaga dodatkowych elementów, a też ogranicza wpływ gracza na pogodę.

Ogólnie, pierwsze wrażenia są raczej pozytywne, zastanawiam się nawet czy nie spróbować dziś zagrać solo.
zamówiłeś konkretnie to: https://gothagames.co.uk/wordpress/?pag ... =126255004 ?

Mogę zapytać jaki był ten kod rabatowy i ile Ci ostatecznie wyszło?
Kapel
Posty: 51
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:49
Has thanked: 40 times
Been thanked: 38 times

Re: Race! Formula 90 (Alessandro Lala)

Post autor: Kapel »

maslopi pisze: 12 mar 2024, 13:18
Kapel pisze: 12 mar 2024, 12:24 Ja ostatnio zamówiłem z ich oficjalnego sklepu, bo dali mi kod rabatowy na wysyłkę, po przeczytaniu mojego tematu na BGG. Idzie z Niemiec, więc żadnych dodatkowych kosztów.

Na razie zagrałem dwa razy (1x 4p, 1x 2p), oba w pełny, zaawansowany wariant i rzeczywiście na początku gra wydaje się ciut długa. Boję się, że skrócony wariant mocno wpłynie na wrażenia z rozgrywki, ale na forum BGG ktoś wrzucił modyfikację tego wariantu, więc jeśli grałbym skrócony, to pewnie stosując się do tych modyfikacji: https://boardgamegeek.com/thread/321832 ... er-smoothe

Co do wariantu pogody, to ten oryginalny rzeczywiście trochę odbiera immersji, ale w trybie solo z EXP #3 (którego nie mam) jest inny, bardzo prosty wariant, który nie wymaga dodatkowych elementów, a też ogranicza wpływ gracza na pogodę.

Ogólnie, pierwsze wrażenia są raczej pozytywne, zastanawiam się nawet czy nie spróbować dziś zagrać solo.
zamówiłeś konkretnie to: https://gothagames.co.uk/wordpress/?pag ... =126255004 ?

Mogę zapytać jaki był ten kod rabatowy i ile Ci ostatecznie wyszło?
Tak. Kod rabatowy był na 10 funtów, więc ostatecznie zapłaciłem 101 funtów.

Zagrałem dzisiaj solo (wariant z EXP #3, ale bez traits). Zeszło mi z 1,5h. Czasem idzie się pogubić z tym, który bot już się ruszył, a który nie, ale może to kwestia ogrania. No i te szybkie boty nie dały mi za bardzo szans.
Spoiler:
ODPOWIEDZ