Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: EsperanzaDMV »

Pytanko - czy do Pagana pasują Ultra Pro-Fit? Widzę na sleeveyourgames, że rozmiar to 63x88mm, UltraProFit mają 64x89, wydaje się że będą idealne, ale wolę się upewnić.
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 269
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 55 times
Been thanked: 45 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Malibu »

Sa większe więc powinny, ja wziąłem Rebelowe Corvusy
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: EsperanzaDMV »

EsperanzaDMV pisze: 14 mar 2024, 20:56 Pytanko - czy do Pagana pasują Ultra Pro-Fit? Widzę na sleeveyourgames, że rozmiar to 63x88mm, UltraProFit mają 64x89, wydaje się że będą idealne, ale wolę się upewnić.
Sam sobie odpowiem - Ultra ProFity pasują idealnie do Pagana. Doskonałe dopasowanie, bez żadnych luzów po bokach.
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Rykas »

Koszulkowal ktoś karty magów do brw rebirth w palladiny 146x89 albo sleeve kings?
Awatar użytkownika
Zerthin
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2019, 12:19
Has thanked: 68 times
Been thanked: 51 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Zerthin »

Rykas pisze: 18 mar 2024, 20:50 Koszulkowal ktoś karty magów do brw rebirth w palladiny 146x89 albo sleeve kings?
Paladin Morholt - karty są od biedy akceptowalne ALE nie włożysz ich w koszulach w planszetki
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: mat_eyo »

Ktoś podpowie ile i jakie koszulki do ISS Vanguard (podstawka + personal files). Wiem, że można sprawdzić na bgg i widzę, że jest ponad 700 kart standard ccg, ale w co ubrać małe karty? Preferuję Rebele Premium, które będą najsensowniejsze?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

mat_eyo pisze: 20 mar 2024, 16:10 Ktoś podpowie ile i jakie koszulki do ISS Vanguard (podstawka + personal files). Wiem, że można sprawdzić na bgg i widzę, że jest ponad 700 kart standard ccg, ale w co ubrać małe karty? Preferuję Rebele Premium, które będą najsensowniejsze?
Tak jak jestem zwolennikiem koszul kowania wszystkiego, to w ISS zakoszulkowalem tylko karty które się tasuje. Z małych na pewno eventy, discovery, chyba rank up. Z CCG tylko section cards – inne są numerowane i wyciągane jako mapa, warunki pogodowe itp. Głównym problemem dla mnie było to, że po zakoszulkowniu całości nie da się tego wcisnąć do pudła. Jak będę w domu to sprawdzę dokładnie.
Zaś co do koszulek, to u mnie Paladin, więc o Rebel się nie wypowiem.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: mat_eyo »

Jiloo pisze: 20 mar 2024, 16:33 Tak jak jestem zwolennikiem koszul kowania wszystkiego, to w ISS zakoszulkowalem tylko karty które się tasuje. Z małych na pewno eventy, discovery, chyba rank up. Z CCG tylko section cards – inne są numerowane i wyciągane jako mapa, warunki pogodowe itp. Głównym problemem dla mnie było to, że po zakoszulkowniu całości nie da się tego wcisnąć do pudła. Jak będę w domu to sprawdzę dokładnie.
Zaś co do koszulek, to u mnie Paladin, więc o Rebel się nie wypowiem.
Też mi się wydaje, że akurat tutaj nie ma co koszulkować kart, które leżą w pudełku, na stole albo w klaserze. Co do tego ostatniego, to karty w koszulkach do niego wchodzą, np. odkrycia? Paladiny dobrze leżą na tych małych kartach? Bo one są jakieś niewymiarowe chyba, a Paladiny też lubię, więc mogę w nie Vanguarda ubrać :)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

mat_eyo pisze: 20 mar 2024, 19:17 Też mi się wydaje, że akurat tutaj nie ma co koszulkować kart, które leżą w pudełku, na stole albo w klaserze. Co do tego ostatniego, to karty w koszulkach do niego wchodzą, np. odkrycia? Paladiny dobrze leżą na tych małych kartach? Bo one są jakieś niewymiarowe chyba, a Paladiny też lubię, więc mogę w nie Vanguarda ubrać :)
Sprawdziłem, ja mam tylko 160 kart zakoszulkowanych. 120 kart sekcji (CCG) i 40 kart wydarzeń (mini euro).
Spoiler:
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: tassman »

Dotyczy: DOMINION
Mam dość dużo i wszystko zapakowane w CZARNE. Pytanie do tych co posiadają 1nd edition i kupili 2nd edition albo update pack. Czy rewersy kart różnią się kolorystycznie?
Mam ochotę zakoszulkować całość i chciałbym w przeźroczyste. Pytanie tylko czy w czasie gry nie będę widział różnicy.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

tassman pisze: 21 mar 2024, 11:28 Dotyczy: DOMINION
Mam dość dużo i wszystko zapakowane w CZARNE. (...)
Masz koszulki z czarnymi pleckami do Dominiona? Jestem w szoku, że ktoś wypuścił kolorowe koszulki w rozmiarze Standard European.
Niestety w pozostałych kwestiach nie pomogę, chciałem tylko wyrazić zaskoczenie, wybacz ;)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: bdm »

Czy są koszulki z zaokrąglonymi rogami?

Tak jak wcześniej byłem wrogiem koszulkowania tak teraz koszulkuję w zasadzie wszystko. Wszelkie gry z mechanizmem deckbuildingu powinny być koszulkowane. Popsułem sobie tak Harry'ego Pottera Hogwarts Battle gdzie karty startowe można było wyczuć z zamkniętymi oczami.
ODPOWIEDZ