Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Torquemada666
Posty: 786
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Torquemada666 »

W dalszym ciągu oczekujemy na dostawę zestawu naprawczego do gry Nemesis: Lockdown. Jak tylko otrzymamy potwierdzenie o możliwości rozpoczęcia procesu składania zamówień i wysyłki, informacja ta zostanie udostępniona na naszych social mediach.

Info z czwartku.
Awatar użytkownika
Warrtain
Posty: 139
Rejestracja: 12 cze 2022, 20:50
Has thanked: 174 times
Been thanked: 23 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Warrtain »

Cypek83 pisze: 01 lip 2023, 08:27
Warrtain pisze: 15 mar 2023, 11:06
wirusman pisze: 14 mar 2023, 20:04 Można już zamawiać te karty?
Z tego co kojarzę to dopiero w kwietniu miał być dostępny formularz zgłoszeniowy.

https://www.wydawnictworebel.pl/pages/i ... -1631.html
Czy ma ktoś jakieś info na temat tego zestawu naprawczego? Można go już zamawiać, gdzieś się wpisać na formularz?
Raczej dopiero w połowie wakacji ;)
Spoiler:
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: eveni »

https://www.wydawnictworebel.pl/pages/a ... MLUWmFQ220

Droga Załogo 🔈,
informujemy, że zestawy naprawcze do Nemesis: Lockdown dotarły na nasz magazyn główny i rozpoczynamy procedurę reklamacyjną!

Wszystkie osoby, które zakupiły polski egzemplarz gry Nemesis: Lockdown przed 1 sierpnia 2023 r. prosimy o zapoznanie się z komunikatem i wypełnienie formularza:

Link na górze posta 👆👆👆

▪️ Reklamacje dotyczą zarówno egzemplarzy polskojęzycznych z platformy Kickstarter, jak i wersji sklepowej.

▪️ Każdy klient, który poprawnie wypełni formularz, otrzyma zestaw naprawczy nieodpłatnie, bez ponoszenia kosztów wysyłki.

▪️ Procedura reklamacyjna powinna zająć maksymalnie 3 tygodnie.

Jednocześnie informujemy, że wszystkie egzemplarze gry Nemesis: Lockdown zakupione w naszym sklepie od dnia 1 sierpnia 2023 r. mają dołączony zestaw naprawczy.

Info: Facebook Rebel.pl. Formularz chwilowo nie działa , mają to naprawić.
Dante
Posty: 38
Rejestracja: 09 sie 2015, 00:12
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Dante »

Formularz już działa
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: eveni »

Jak ktoś zgłaszał to zaglądajcie do skrzynek, do mnie już doszło :D

Obrazek
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: gogovsky »

eveni pisze: 11 sie 2023, 09:08 Jak ktoś zgłaszał to zaglądajcie do skrzynek, do mnie już doszło :D

Obrazek
Czy karta ocalałej nazywa się ogień osłonowy?EDIT widzę, że tak :d ok rzut.przedmiotem w obcego to ogień osłonowy, serio zwrócono im uwagę na nazwę angielska, na działanie karty, no ale jednak stronictwo które chciało nazywać pomieszczenie na statku kosmicznym stróżówka wygrało tutaj.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Agnaton
Posty: 36
Rejestracja: 17 sie 2022, 14:58
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times
Kontakt:

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Agnaton »

Co nieco moich wrażeń z gry:

https://www.spacexpolska.pl/inne/recenz ... cenzja-gry

Ogółem tytuł podszedł mi nieco mniej niż pierwowzór, w szczególności ze względu na zdaje się jeszcze większą losowość, ale to ciągle naprawdę bardzo dobra gra ameri, która potrafi szalenie intrygować i wciągać. Czy wydałbym na nią aż tak duże pieniądze jakie trzeba wydać w tym momencie? Zapewne nie, prędzej kupiłbym pierwotnego Nemesisa. Nie zmienia to faktu, że gdy zgrają się odpowiednie warunki i podejście graczy, to rozgrywka może zamienić się w niesamowite, niemal filmowe przeżycie :D
tommyray
Posty: 1304
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: tommyray »

Agnaton pisze: 07 paź 2023, 10:50 Co nieco moich wrażeń z gry:

https://www.spacexpolska.pl/inne/recenz ... cenzja-gry

Ogółem tytuł podszedł mi nieco mniej niż pierwowzór, w szczególności ze względu na zdaje się jeszcze większą losowość, ale to ciągle naprawdę bardzo dobra gra ameri, która potrafi szalenie intrygować i wciągać. Czy wydałbym na nią aż tak duże pieniądze jakie trzeba wydać w tym momencie? Zapewne nie, prędzej kupiłbym pierwotnego Nemesisa. Nie zmienia to faktu, że gdy zgrają się odpowiednie warunki i podejście graczy, to rozgrywka może zamienić się w niesamowite, niemal filmowe przeżycie :D
Parę uwag -
1) ściana tekstu, bez podsekcji,
2) mało detali lub brak uzasadnień, np. chaotyczność instrukcji - ok, ale co dokładnie jest nie tak?
3) „Imersja i klimat” z tym coraz mocniej się przekonuję, że takie rzeczy w ogóle nie powinny być punktami recenzji ponieważ a) planszówki to nie erpegi, b) imersja i klimat mogą być elementami emergentnymi ale na pewno nie koniecznymi(!) do czerpania satysfakcji z rozgrywki. Większy nacisk na mechaniki i uzasadnienia co one mogą generować a nie sugerowanie „wczuj się to się pobawisz” - takie postawienie sprawy to nie jest dobry znak w recenzji.

Poza tym spoko, witamy kolejnego pasjonata w naszym gronie!
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: gogovsky »

tommyray pisze: 07 paź 2023, 11:33
Ależ ludologiczna analiza :D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Agnaton
Posty: 36
Rejestracja: 17 sie 2022, 14:58
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times
Kontakt:

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Agnaton »

tommyray pisze: 07 paź 2023, 11:33 Parę uwag -
1) ściana tekstu, bez podsekcji,
Jak to? :shock: Jest wstęp z 1 akapitem, o grze z 4 akapitami, rozgrywka z 9 i podsumowanie z 8.
tommyray pisze: 07 paź 2023, 11:33 2) mało detali lub brak uzasadnień, np. chaotyczność instrukcji - ok, ale co dokładnie jest nie tak?
Ok, rozumiem, postaram się na przyszłość bardziej konkretnie odnosić się do takich zarzutów.
tommyray pisze: 07 paź 2023, 11:33 3) „Imersja i klimat” z tym coraz mocniej się przekonuję, że takie rzeczy w ogóle nie powinny być punktami recenzji ponieważ a) planszówki to nie erpegi, b) imersja i klimat mogą być elementami emergentnymi ale na pewno nie koniecznymi(!) do czerpania satysfakcji z rozgrywki. Większy nacisk na mechaniki i uzasadnienia co one mogą generować a nie sugerowanie „wczuj się to się pobawisz” - takie postawienie sprawy to nie jest dobry znak w recenzji.
Zdaję sobie sprawę, że to może być kontrowersyjne stwierdzenie i sam nie uważam, że gry muszą ociekać klimatem, ale osobiście na pewno fajny klimat poprawia mój odbiór gry. Jednocześnie jego brak, jak np. w Beyond the Sun, nie przeszkadza mi absolutnie w cieszeniu się grą i wysokim jej ocenianiu :D
tommyray pisze: 07 paź 2023, 11:33 Poza tym spoko, witamy kolejnego pasjonata w naszym gronie!

Dziękuję :D
tommyray
Posty: 1304
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: tommyray »

Agnaton pisze: 07 paź 2023, 12:26
tommyray pisze: 07 paź 2023, 11:33 Parę uwag -
1) ściana tekstu, bez podsekcji,
Jak to? :shock: Jest wstęp z 1 akapitem, o grze z 4 akapitami, rozgrywka z 9 i podsumowanie z 8.
Jak szukam info a danym aspekcie gry to nie widze gdzie jest. Wiem że to nie doktorat, ale ja tam nic nie widze :D. Wstęp rozwinięcie i podsumowanie to nie to co tygryski lubią najbardziej.
tommyray
Posty: 1304
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: tommyray »

gogovsky pisze: 07 paź 2023, 12:25
tommyray pisze: 07 paź 2023, 11:33
Ależ ludologiczna analiza :D
Raczej niezgoda na dawanie ocen "jest klimat jest fajnie", bo to pustosłowie. Ale czujesz nosem pismo, bo faktycznie odkryłem ostatnio bratnią duszę w Kiszaku :D, jedzie po D4 jak ja po OS. I tak ma być!
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Desaix1800 »

Mam dylemat czy kupić podstawkę Nemezis czy Lockdown. Klimat statku bardziej mi odpowiada ale pytanie czy rzeczywiście Lockdown coś poprawia względem pierwowzoru czy to tylko nowe mechaniki i nowa lokacja ? Czy jak kupię dziś Nemezis to też muszę kupować jakieś pakiety naprawcze ?
Awatar użytkownika
Agnaton
Posty: 36
Rejestracja: 17 sie 2022, 14:58
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times
Been thanked: 44 times
Kontakt:

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Agnaton »

Desaix1800 pisze: 07 paź 2023, 13:01 czy rzeczywiście Lockdown coś poprawia względem pierwowzoru czy to tylko nowe mechaniki i nowa lokacja?
Niestety są rzeczy lepsze, jak np. nieco lepiej zbalansowane wydarzenia, czy mechanika zaniku szmerów, ale jednocześnie są rzeczy gorsze, np. losowość jeszcze większa niż w oryginale (moim zdaniem cała mechanika kapsuł SWC to jakieś totalne nieporozumienie). Ja bym brał oryginał, wydarzenia zawsze można sobie przejrzeć i coś pozmieniać, a co do zaniku szmerów, to widziałem różne sensowne house rule, które spokojnie się sprawdzają gdyby chcieć coś takiego zaimplementować :)
Torquemada666
Posty: 786
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Torquemada666 »

Jeśli ktoś chce sobie coś uzupełnić w kolekcji, wszystko jest dostępne przy okazji kampanii Nemesis Retalation, m.in Medyk w normalnej cenie :) wszystkie promki czy inne dodatki.

https://gamefound.com/en/projects/awake ... featured_1
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: EsperanzaDMV »

Tylko że zauważ, że nie ma nawet podanej żadnej daty dostarczenia.

Z FAQ:
Is there an.estimated fulfillment date?
We are estimating fulfillment of the English wave of Nemesis Retaliation stuff to start in TBA. The language versions will be delivered around 6 months after the English wave fulfillment.

If your order contains only items from the original Nemesis and/or Nemesis Lockdown, we estimate that the fulfillment will start in TBA.


Także zamówić można, ale dostawa pewnie za jakieś dwa lata. Swoją drogą to jest chyba jakiś precedens, że nie ma podanej nawet orientacyjnej daty.
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: flissak »

Świetnie, tylko dajcie takie okazje jak na Lockdown oryginalnej wersji. Za 350zł można dostać jedną, a drugą za 500zł.
IrasArgor
Posty: 372
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 69 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: IrasArgor »

EsperanzaDMV pisze: 23 lis 2023, 23:04 Tylko że zauważ, że nie ma nawet podanej żadnej daty dostarczenia.

Z FAQ:
Is there an.estimated fulfillment date?
We are estimating fulfillment of the English wave of Nemesis Retaliation stuff to start in TBA. The language versions will be delivered around 6 months after the English wave fulfillment.

If your order contains only items from the original Nemesis and/or Nemesis Lockdown, we estimate that the fulfillment will start in TBA.


Także zamówić można, ale dostawa pewnie za jakieś dwa lata. Swoją drogą to jest chyba jakiś precedens, że nie ma podanej nawet orientacyjnej daty.
Taką informację znalazłem w załadce shipping

Obrazek
mich81
Posty: 36
Rejestracja: 18 gru 2020, 20:59
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: mich81 »

Grał już ktoś w trybie solo z nową i dostępną w końcu aplikacją ?Ja wrażenia?
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: bdm »

O to samo chciałem zapytać ale tylko z ciekawości bo swojego egzemplarza nie posiadam. Niestety do Nemesis jedynki nie ma appki.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Beskid »

Warto wejść za te 348 zł?
Czy dwie dorosłe osoby które nie grają ale bardzo lubią seriale będą miały fun z takiego prezentu?
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 489
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 935 times
Been thanked: 210 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Beskid pisze: 15 mar 2024, 13:14 Warto wejść za te 348 zł?
Czy dwie dorosłe osoby które nie grają ale bardzo lubią seriale będą miały fun z takiego prezentu?
Wg mnie głównie fakt, ze nie grają, może wpłynąć na jakąkolwiek chęć do rozgrywek. To długa gra z koniecznością monitorowania stanu gry przez kogoś dobrze znającego zasady.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Beskid »

Pytanie czy wystarczy ciekawość aby ogarnąć ten tytuł?
Instrukcja jest na tyle intuicyjna, że ktoś rozgarnięty siada czyta i gra czy może jest kiepska i duża szansa takie osoby odbiją się od instrukcji?
Pytam bo gra często określana jest nie tyle planszówką, co pewnym "doświadczeniem" ale czy można go doświadczyć bez doświadczenia w planszówkach, tak z marszu siadając do gry?
Torquemada666
Posty: 786
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: Torquemada666 »

Beskid pisze: 15 mar 2024, 13:25 Pytanie czy wystarczy ciekawość aby ogarnąć ten tytuł?
Instrukcja jest na tyle intuicyjna, że ktoś rozgarnięty siada czyta i gra czy może jest kiepska i duża szansa takie osoby odbiją się od instrukcji?
Pytam bo gra często określana jest nie tyle planszówką, co pewnym "doświadczeniem" ale czy można go doświadczyć bez doświadczenia w planszówkach, tak z marszu siadając do gry?
Moim zdaniem można się odbić. Z kilkudziesięciu gier ogrywanych w ostatnich latach, to jest jedyna do której oglądałem poradnik wideo, jak grać, żeby się upewnić w kilku sprawach.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Nemesis Lockdown (Adam Kwapiński)

Post autor: seki »

Beskid pisze: 15 mar 2024, 13:14 Warto wejść za te 348 zł?
Czy dwie dorosłe osoby które nie grają ale bardzo lubią seriale będą miały fun z takiego prezentu?
Nie sądzę. Jest tam całkiem sporo zasad i przy rzadko wyciąganej grze na stół, sprawdzanie ich jest dość męczące. I pisze to jako gracz zaawansowany, dla którego ilość zasad to nie problem. Tu jednak jest trochę małych reguł, których się nie pamięta i trzeba szukać. Czas gry, ilość zasad przy bardzo rzadko wyciąganym tytule jest już problemem.
ODPOWIEDZ