Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 311 times
Been thanked: 432 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: aeiou871 »

Pomnik pisze: 22 sty 2024, 13:07

To tylko reskin czy ma jakieś zmiany w mechanice?
To nie reskin, to nemezis z nowymi mechanikami, ale póki co jeszcze nie wiem na ile to jest grywalne ;)
Mbr09
Posty: 13
Rejestracja: 11 lip 2022, 13:05
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Mbr09 »

Również byłbym bardzo wdzięczny za jakiś skan Kotokronikarza, dziewczyna będzie przeszczęsliwa z kolejnego kota w grze :lol: :lol:
piterro88
Posty: 51
Rejestracja: 10 lut 2014, 19:13
Has thanked: 9 times
Been thanked: 3 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: piterro88 »

Cześć wszystkim :)

Takie pytanko - jakie są Wasze ulubione sposoby na przygotowanie rozgrywki i rynku? Mieszacie razem wszystkie karty z wszystkich posiadanych części i losujecie rynek? Czy może karty z rynku tylko w obrębie danego 'wave'a'? Podobnie karty Nemesis - losujecie z całej posiadanej zawartości?

I drugie pytanie odnośnie true solo - macie jakiś sprawdzony sposób na dostosowanie trudności?
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

Ja zawsze zaczynam od propozycji z instrukcji, a potem sobie kolejno wybieram to czym nie zagrałem, starając się nie wziąć wszystkich najlepszych kart na raz, żeby nie było tak lekko jak w Legacy.
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Freshus »

Myślę, że ile opinii tyle odpowiedzi. Już nie raz były tu dyskusje na ten temat.

Ja osobiście gram wszystkim wymieszanym. Włącznie z nemesis kartami. I rzeczywiście zdarzają się gry, że na te 15 kart np. 13 bije w miasto i szanse na wygraną są bardzo niskie. Albo trafi się gra z 10 minionami :D. Więc teoretycznie jest szansa, że balans będzie zachwiany natomiast powiedzmy, że jest to w 1/10 gier natomiast mi to sprawia o wiele większą frajdę, ponieważ gra jest nieprzewidywalna.

Jeżeli chodzi o market to też mix wszystkiego, natomiast żeby móc jakoś tu balansować to gram "ekspedycje" na zasadach, że losuje sobie 4 Magów. Dla każdego maga losuje po 1 klejnocie, jednym artefakcie i dwóch czarach. Na tej podstawie wybieram dwójkę Magów z ich "zestawem" umiejętności, losuje 1 dodatkowy klejnot i to jest mój market - czyli mix, ale z lekką możliwością doboru.

Natomiast bardzo dużo osób powie Ci żebyś nie mieszał wszystkiego, bo po pierwsze przy nemesis może być różnie z balansem. A po drugie markety w poszczególnych częściach jednak zawierają zestawy, które mniej lub bardziej ze sobą współgrają.

Kolejni znowu powiedzą Ci, że bez ułożenia sobie marketu nie da się w tę grę grać.

Dlatego tak naprawdę na forum nie znajdziesz rozwiązania. Musisz spróbować parę gier tak, parę gier inaczej i znaleźć swój złoty środek ;)
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

Można wylosować, a potem po przegranej wymienić najgorsze na rynku karty na coś fajniejszego, żeby poprawić balans. Warto eksperymentować, czasem wybranie najmocniejszego rynku też jest fajne, bo pozwala sprawdzić nowe taktyki bez presji.
bulczan
Posty: 49
Rejestracja: 07 lis 2022, 16:12
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: bulczan »

ja np. przy losowaniu rynku robię taki mini draft, tzn. wybieram po 1 modyfikatorze więcej z każdego rodzaju i później z tej puli wybieram, które zostawić a po 1 odrzucam.
piterro88
Posty: 51
Rejestracja: 10 lut 2014, 19:13
Has thanked: 9 times
Been thanked: 3 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: piterro88 »

Dzięki za podpowiedzi i sugestie, potestuję różne sposoby :wink:

Natomiast w przypadku ekspedycji wydaje mi się, że najsensowniej jest jednak losować z całej posiadanej zawartości? Byłoby chyba trochę problematyczne np. po wylosowaniu Nemesis za każdym razem dobierać do niego karty podstawowe z zestawu, z którego pochodzi i z nich tworzyć talię Nemesis.
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Freshus »

Spoiler:
Co do nemesis to nie jest tak, że musisz używać akurat tego zestawu, z którym nemesis wyszedł. Zalecane jest po prostu, żeby zestawy nemesis z każdego aeon's end trzymać oddzielone, ale możesz sobie wziąć gnieworodnego i wrzucić mu karty nemesis z legacy.

(ja mieszam wszystko :P).
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: JollyRoger90 »

ja tak samo mieszam wszystko i losuje że wszystkiego co do tej pory wyszło po polsku 😃
lobo_ktj
Posty: 11
Rejestracja: 27 paź 2018, 10:31

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: lobo_ktj »

Hej wiadomo coś o dodruku wiecznej wojny?
killallpokemons
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2015, 18:47
Has thanked: 6 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: killallpokemons »

Nie wiem czy było to poruszane, ale rynek (i nie tylko) można przygotować w miarę kontrolowany sposób (by nie wypadły same drogie i jednego typu karty) wchodząc na

https://aeons-end-randomizer.de/randomizer/supply

Oczywiscie najpierw trzeba wybrać jakie się ma dodatki.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

killallpokemons pisze: 16 lut 2024, 15:35 Nie wiem czy było to poruszane
Raptem 13 razy (nie licząc cytatów) ;) O dziwo w opcji "szukaj w temacie" na górze strony działa nawet wyszukiwanie urli więc mogłem szybko policzyć ;)
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: MrAtrion »

Dzisiaj przyszły do mnie karty rynku od Portalu. Kiedyś zniknęły ze sklepu, ale znów są :D
Majzownik
Posty: 162
Rejestracja: 06 sty 2020, 15:06
Has thanked: 29 times
Been thanked: 64 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Majzownik »

Czy ktoś planuje wspierać AE: The Descent?
Chciałbym się podpiąć i wziąć kilka dodatków - może udałoby się na przesyłce przyoszczędzić?
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: JollyRoger90 »

Majzownik pisze: 23 lut 2024, 15:39 Czy ktoś planuje wspierać AE: The Descent?
Chciałbym się podpiąć i wziąć kilka dodatków - może udałoby się na przesyłce przyoszczędzić?
ktoś robił mini zbiorowke. Poszukaj lupką :)
Torquemada666
Posty: 786
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Torquemada666 »

radarek pisze: 05 sty 2024, 16:53 A orientuje się ktoś czy Portal miał w planie/wspominał cokolwiek o dodruku Wiecznej Wojny? Napisałem jakiś czas temu do portalu maila w tej sprawie, ale nie dostałem żadnej odpowiedzi.
https://sklep.portalgames.pl/aeon-s-end-wieczna-wojna
radarek
Posty: 141
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: radarek »

Torquemada666 pisze: 15 mar 2024, 14:43
radarek pisze: 05 sty 2024, 16:53 A orientuje się ktoś czy Portal miał w planie/wspominał cokolwiek o dodruku Wiecznej Wojny? Napisałem jakiś czas temu do portalu maila w tej sprawie, ale nie dostałem żadnej odpowiedzi.
https://sklep.portalgames.pl/aeon-s-end-wieczna-wojna
Dzięki, widziałem. Zakupiłem grę w międzyczasie z drugiej ręki.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: seki »

radarek pisze: 15 mar 2024, 15:07
Torquemada666 pisze: 15 mar 2024, 14:43
radarek pisze: 05 sty 2024, 16:53 A orientuje się ktoś czy Portal miał w planie/wspominał cokolwiek o dodruku Wiecznej Wojny? Napisałem jakiś czas temu do portalu maila w tej sprawie, ale nie dostałem żadnej odpowiedzi.
https://sklep.portalgames.pl/aeon-s-end-wieczna-wojna
Dzięki, widziałem. Zakupiłem grę w międzyczasie z drugiej ręki.
Myślę, ze dobrze zrobiłeś. Na Gizmosie w akcji dodruku Portal potwierdził, że zebrał odpowiednią ilość chętnych i że będzie dodruk, poprosił o wpłaty. A później anulował i zwrócił pieniądze. Lepiej kupić z drugiej ręki niż obudzić się z ręką w nocniku. Z drugiej strony jak dla mnie pierwsza część jest lepsza od Wiecznej Wojny. W Wiecznej Wojnie jest Pani Pustej Korony, której pokonanie wg mnie jest zbyt trudne i zależne od losu co sprawia, że dla mnie ta nemesis jest niegrywalna.
radarek
Posty: 141
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: radarek »

seki pisze: 15 mar 2024, 16:39
radarek pisze: 15 mar 2024, 15:07 Dzięki, widziałem. Zakupiłem grę w międzyczasie z drugiej ręki.
Myślę, ze dobrze zrobiłeś. Na Gizmosie w akcji dodruku Portal potwierdził, że zebrał odpowiednią ilość chętnych i że będzie dodruk, poprosił o wpłaty. A później anulował i zwrócił pieniądze. Lepiej kupić z drugiej ręki niż obudzić się z ręką w nocniku. Z drugiej strony jak dla mnie pierwsza część jest lepsza od Wiecznej Wojny. W Wiecznej Wojnie jest Pani Pustej Korony, której pokonanie wg mnie jest zbyt trudne i zależne od losu co sprawia, że dla mnie ta nemesis jest niegrywalna.
Pytałem dwa razy w mailu Portal o to kiedy można spodziewać się dodruku - nie dostałem żadnej odpowiedzi. W międzyczasie trafiła się okazja więc nawet nie wahałem się.
Co do losowości - jeśli dotyczy to tylko jednego Nemesis to można przeboleć.
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: JimmyPL »

Zaprzeczam, też nam zaszła Pani Pustej Korony za skórę, ale da się ją pokonać i nauczyć przeciw niej grać, nie pamiętam szczegółów ale po serii sromotnych porażek, później z doborem rynku świadomym jest jak najbardziej do ugryzienia nawet na hardzie
IrasArgor
Posty: 372
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 69 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: IrasArgor »

Spoiler:
Anulowali bo poprzednia akcja dodruk była tylko deklaratywna i koniec końców sporo ludzi nie zapłaciło stąd teraz płaci się od razu by uniknąć podobnej sytuacji.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2024, 19:40 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: gnysek »

IrasArgor pisze: 15 mar 2024, 19:28Anulowali bo poprzednia akcja dodruk była tylko deklaratywna i koniec końców sporo ludzi nie zapłaciło stąd teraz płaci się od razu by uniknąć podobnej sytuacji.
Może to i dobrze, z doświadczenia, prowadząc firmę, wiem, że jak się umawiasz, albo dajesz zaliczkę rzędu 10zł, to klienci bardzo często porzucają zamówienia. Ale jak każesz zapłacić 50% albo całość z góry, to naprawdę jeden na kilka miesięcy się trafi, który nie odbierze i się zapadnie pod ziemię.

Takie rozwiązanie jest lepsze, bo raz, że faktycznie jest lista chętnych a dwa, ze mają kasę z góry na dodruk.
Merenques
Posty: 15
Rejestracja: 12 cze 2019, 10:31
Has thanked: 4 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Merenques »

Czy ktoś ograł już dodatek Tajemnica Dziczy i jest w stanie coś wiecej o nim napisać? Nie znalazłem żadnych dokładnych opisów i recenzji tego dodatku, a mocno zastanawiam się czy warto w niego zainwestować.
Freshus
Posty: 294
Rejestracja: 15 sty 2019, 13:00
Has thanked: 50 times
Been thanked: 109 times

Re: Aeon's End (Kevin Riley)

Post autor: Freshus »

Jak na razie po zagraniu "mini ekspedycji" to w sumie mogliby "historyjkę" wkładać do każdego dodatku. Zawsze to coś ciekawszego niż macie pudło i karty.

Co do zawartości to nemesis po 1 razie mi się podobał, aczkolwiek nie oceniłbym jego mechaniki jakoś wybitnie. Są lepsze, ale gorsze też się znajdą (oczywiscie moim zdaniem).

Co do postaci to na plus. Zwłaszcza ta magini - ogólnie po xx partiach zaczynam doceniać Magów, którzy mają więcej smaczków niż "1 inną kartę". Tutaj mamy "ewoluującego dino", więc jest git.

Co do kart rynku to pakiecik jak zawsze. Trochę fajnych, trochę wydających się useless na 1 rzut oka, ale pewnie w jakimś ustawieniu robią sieczkę. Tutaj akurat więcej wszystkiego. Jak potrzebujesz więcej to docenisz. Jak uważasz, że masz dużo... To będziesz miał więcej :D.

Ogólnie z małych dodatków to powiedziałbym, że 1 z lepszych chyba, głównie przez mini ekspedycje.
ODPOWIEDZ