Brzdęk! Katakumby - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
arcanum
Posty: 11
Rejestracja: 20 sie 2017, 14:30
Has thanked: 4 times

Brzdęk! Katakumby - pytania i wątpliwości

Post autor: arcanum »

Cześć, nie widziałem wątku z pytaniami do tej wersji, więc zakładam, a mam następujące pytanie:

W trakcie ostatniej rozgrywki, po wyłożeniu wszystkich płytek, powstała taka sytuacja na planszy:

Obrazek

Czy dobrze rozumiem, że w takim przypadku, o ile ktoś nie ma możliwości teleportacji, lub nie pojawi się okazja do obrócenia płytki, to nikt nie będzie miał możliwości ucieczki z podziemii?
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Brzdęk! Katakumby - pytania i wątpliwości

Post autor: Fojtu »

arcanum pisze: 15 paź 2023, 11:41 Cześć, nie widziałem wątku z pytaniami do tej wersji, więc zakładam, a mam następujące pytanie:

W trakcie ostatniej rozgrywki, po wyłożeniu wszystkich płytek, powstała taka sytuacja na planszy:

Obrazek

Czy dobrze rozumiem, że w takim przypadku, o ile ktoś nie ma możliwości teleportacji, lub nie pojawi się okazja do obrócenia płytki, to nikt nie będzie miał możliwości ucieczki z podziemii?
W zasadzie tak. Jest jeszcze mapa, która pozwala iść "pod prąd" przez strzałki.

Tak czy siak jak jesteś na tych płytkach bordowych, to Twój wynik się liczy, więc zwycięzca pewnie jakiś się znajdzie.
JohnnyW85
Posty: 8
Rejestracja: 09 kwie 2018, 14:47

Re: Brzdęk! Katakumby - pytania i wątpliwości

Post autor: JohnnyW85 »

Siema.
Kupiliśmy Brzdęk Katakumby plus Wesoła Kompania.
Słyszałem, że są dodatki, ale do innego Brzdęk chyba Legacy, które dodają więcej postaci (i lub innych rzeczy), które to są podobno kompatybilne z Katakumbami.
Czy to prawda i czy ktoś to testował i ewentualnie może mi coś więcej o tym napisać? Które dodatki warto kupić? I czy np są też jakieś elementy które można dołożyć do Katakumb?
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 404
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 590 times
Been thanked: 384 times

Re: Brzdęk! Katakumby - pytania i wątpliwości

Post autor: kuleczka91 »

JohnnyW85 pisze: 20 lis 2023, 18:49 Siema.
Kupiliśmy Brzdęk Katakumby plus Wesoła Kompania.
Słyszałem, że są dodatki, ale do innego Brzdęk chyba Legacy, które dodają więcej postaci (i lub innych rzeczy), które to są podobno kompatybilne z Katakumbami.
Czy to prawda i czy ktoś to testował i ewentualnie może mi coś więcej o tym napisać? Które dodatki warto kupić? I czy np są też jakieś elementy które można dołożyć do Katakumb?
Pozdrawiam!
Jedyne kompatybilne dodatki z Brzdękiem Katakumby to Wesoła kompania + postacie z dodatków Drużyna C i Drużyna zarządu. Po prostu w każdym dodatku dostajesz 4 różne grywalne postacie do gry, każda z nich ma swoją plastikową figurkę (ale szczerze to więcej zasłania informacji na planszy niż pomaga) mimo, że fajnie to wygląda. Każda postać jest troszkę inna, ma specjalne swoje karty na start, różniące się od innych postaci. Jak mam być szczera to mamy te dodatki, ale żaden z nich mi nie urwał odwłoka i nawet z tym nie gram. To zależy kto czego oczekuje od gry :)
JohnnyW85
Posty: 8
Rejestracja: 09 kwie 2018, 14:47

Re: Brzdęk! Katakumby - pytania i wątpliwości

Post autor: JohnnyW85 »

Dzięki wielkie za odpowiedź.
Jeżeli chodzi o dodanie samych postaci z tych dodatków do Katakumb to spoko? Da, się nimi fajnie pograć? Te 6 z Wesołej Konpamii to tak mało trochę.
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 404
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 590 times
Been thanked: 384 times

Re: Brzdęk! Katakumby - pytania i wątpliwości

Post autor: kuleczka91 »

JohnnyW85 pisze: 20 lis 2023, 19:03 Dzięki wielkie za odpowiedź.
Jeżeli chodzi o dodanie samych postaci z tych dodatków do Katakumb to spoko? Da, się nimi fajnie pograć? Te 6 z Wesołej Konpamii to tak mało trochę.
No te postacie z tych dodatków są właśnie na podobe tych z Wesołej Kompani. Były tam jakieś spoko postacie, ale my doszliśmy do wniosku, że wolimy grać standardowo wszyscy na równi :) Ogólnie da radę spokojnie z nimi zagrać w Katakumby.
michal2237
Posty: 24
Rejestracja: 19 lut 2020, 08:31
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Brzdęk! Katakumby - pytania i wątpliwości

Post autor: michal2237 »

Cześć, mam pytanie o działanie karty "Czarny Turmalin", a dokładniej "Jeżeli masz otrzymać obrażenie od ducha, możesz odrzucić tę kartę aby uniknąć tego obrażenia i dobrać jedną kartę".

Obrażenie od ducha, czyli biała kostka jest losowana na koniec tury gracza, czyli jak już wykorzysta swoje karty. Więc kiedy mam ją odrzucić i dobrać następną ? Na początku następnej rundy ?

Z góry dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Brzdęk! Katakumby - pytania i wątpliwości

Post autor: ave.crux »

michal2237 pisze: 21 lis 2023, 07:51 Obrażenie od ducha, czyli biała kostka jest losowana na koniec tury gracza, czyli jak już wykorzysta swoje karty. Więc kiedy mam ją odrzucić i dobrać następną ? Na początku następnej rundy ?
Atak jest uaktywniany gdy do puli lochów wejdzie karta z symbolem smoka. Gdy zagrasz karty i rozstrzygniesz efekty to znów dobierasz do 5, dopiero po tym uzupełniasz rynek, więc przy każdym ataku będziesz miał zawsze 5 kart na ręce.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Rayos
Posty: 86
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:30
Has thanked: 12 times
Been thanked: 19 times

Re: Brzdęk! Katakumby - pytania i wątpliwości

Post autor: Rayos »

Dodatkowo atak może nastąpić poza Twoją turą, wtedy też możesz użyć tej karty :)
michal2237
Posty: 24
Rejestracja: 19 lut 2020, 08:31
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Brzdęk! Katakumby - pytania i wątpliwości

Post autor: michal2237 »

Ok dzięki, już wszystko jasne.
Do tej pory graliśmy tak, że "nowe" 5 kart na rękę wyciągaliśmy tuż przed ich zagraniem i rozpatrzeniem ich efektów
JohnnyW85
Posty: 8
Rejestracja: 09 kwie 2018, 14:47

Re: Brzdęk! Katakumby - pytania i wątpliwości

Post autor: JohnnyW85 »

Dodawał ktoś elementy z pierwszej części do Katakumb? Np jakieś karty, artefakty? Myślałem sobie dokupić, żeby dorzucić coś extra, ale nie wiem czy dużo tego jest i jak to działa. 🤔
agipacz
Posty: 11
Rejestracja: 04 kwie 2020, 16:55
Has thanked: 5 times

Re: Brzdęk! Katakumby - pytania i wątpliwości

Post autor: agipacz »

Cześć,
Jak to jest z dokładaniem żetonów: pomniejszy sekret:
Jeśli zgarnę żeton a zaraz za mną na ten kafelek wejdzie kolejny gracz to znowu dokładamy nowy sekret? I analogicznie, jak ja odpuszczę kafelek i znowu na niego wrócę to automatycznie na to pole wykładamy nowy zeton sekretu?
Z góry dzięki za odpowiedzi!
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Brzdęk! Katakumby - pytania i wątpliwości

Post autor: Tringa »

Nie wykładasz żadnych tokenów małych sekretów. My je mamy w woreczki i jak ktoś wejdzie na pole to po prostu losuje. Są ograniczone tylko ich liczbą, na każde pole można wejść kilkukrotnie i za każdym razem wziąć żetony małego sekretu
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 316
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 226 times
Been thanked: 97 times

Re: Brzdęk! Katakumby - pytania i wątpliwości

Post autor: scraber »

Tringa pisze: 15 mar 2024, 23:14 na każde pole można wejść kilkukrotnie i za każdym razem wziąć żetony małego sekretu
Wejść można kilkukrotnie, ale bonus z pola zbieramy tylko raz na rundę.
Przykładowo paląc 6 butów podczas wyjścia i wejścia na pole z pomniejszym sekretem, dostaniemy tylko 1 taki sekret.
To samo tyczy się złota, leczenia, małpich bożków itd.
ODPOWIEDZ