ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: maciejo »

Zgłosiłem do AR, miły pan odpowiedział 4-6 tygodni oczekiwania :twisted:
W dupę jeża jak mi brakowało karty do Aliena LE to ze stanów mi w tydzień przysłali.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Jiloo »

maciejo pisze: 14 mar 2024, 21:15 Zgłosiłem do AR, miły pan odpowiedział 4-6 tygodni oczekiwania :twisted:
W dupę jeża jak mi brakowało karty do Aliena LE to ze stanów mi w tydzień przysłali.
Mogą na razie nie mieć na stanie towaru, żeby CI móc wymienić.
Ja na kostkę do 20 Strong od CTG też czekałem z 10 tygodni, bo czekali na przesyłkę.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Luko_b
Posty: 209
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 151 times
Been thanked: 63 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Luko_b »

Naprawde nie wiem skad ten „trend” do usprawiedliwiania bledow producentow. To ich obowiazek zeby Ci dostarczyc to co kupiles w stanie w zgodnym z oferowanym. Nie powinno mnie interesowac, ze teraz czegos nie maja i dosla jak beda miec.

Nie dosc, ze sam produkt nigdy nie jest na czas „bo ciagle cos” (ale rozumie, ze taka specyfika finansowania spolecznosciowego) to jeszcze pozniej czekasz, zeby naprawili wybrakowany produkt.

Na pocieszenie powiem, ze ja tez dostalem info o 4-6 tygodniach ale kosci doslali w ciagu 2.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: japanczyk »

Luko_b pisze: 15 mar 2024, 12:16 Naprawde nie wiem skad ten „trend” do usprawiedliwiania bledow producentow. To ich obowiazek zeby Ci dostarczyc to co kupiles w stanie w zgodnym z oferowanym. Nie powinno mnie interesowac, ze teraz czegos nie maja i dosla jak beda miec.
Z pustego i Salomon nie naleje :D
Luko_b
Posty: 209
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 151 times
Been thanked: 63 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Luko_b »

japanczyk pisze: 15 mar 2024, 12:29
Luko_b pisze: 15 mar 2024, 12:16 Naprawde nie wiem skad ten „trend” do usprawiedliwiania bledow producentow. To ich obowiazek zeby Ci dostarczyc to co kupiles w stanie w zgodnym z oferowanym. Nie powinno mnie interesowac, ze teraz czegos nie maja i dosla jak beda miec.
Z pustego i Salomon nie naleje :D
Zgoda ;) ale moglby sie przygotowac wiedzac, ze bedzie polewal ;)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Jiloo »

Luko_b pisze: 15 mar 2024, 12:16 Naprawde nie wiem skad ten „trend” do usprawiedliwiania bledow producentow. To ich obowiazek zeby Ci dostarczyc to co kupiles w stanie w zgodnym z oferowanym. Nie powinno mnie interesowac, ze teraz czegos nie maja i dosla jak beda miec.

Nie dosc, ze sam produkt nigdy nie jest na czas „bo ciagle cos” (ale rozumie, ze taka specyfika finansowania spolecznosciowego) to jeszcze pozniej czekasz, zeby naprawili wybrakowany produkt.

Na pocieszenie powiem, ze ja tez dostalem info o 4-6 tygodniach ale kosci doslali w ciagu 2.
Dziwne, że jesteś tak bardzo wyrozumiały co do opóźnień w dostawach, bo „taka specyfika finansowania społecznosciowego”, ale już nie rozumiesz, że mogą być jakieś przeszkody żeby Ci wysłali braki natychmiast.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: japanczyk »

Luko_b pisze: 15 mar 2024, 13:42 Zgoda ;) ale moglby sie przygotowac wiedzac, ze bedzie polewal ;)
Zakladasz, ze nie jest przygotowany, a to raczej kwestia tego, ze skonczyly sie pewne elementy, bo ja na jedna reklamacje czekalem 2 dni, a na druga czekam 3 tydzien
Wiec mozliwe, ze wstepny zasob "reklamacyjny" po prostu sie wyczerpal i czekaja na dosylke z innego hubu np. albo na doplyniecie wszystkich kontenerow.
Awatar użytkownika
Kondzio167
Posty: 241
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:28
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Kondzio167 »

Spoiler:
A co Kuba reklamowałeś?
Luko_b
Posty: 209
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 151 times
Been thanked: 63 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Luko_b »

Jiloo pisze: 15 mar 2024, 13:55
Luko_b pisze: 15 mar 2024, 12:16 Naprawde nie wiem skad ten „trend” do usprawiedliwiania bledow producentow. To ich obowiazek zeby Ci dostarczyc to co kupiles w stanie w zgodnym z oferowanym. Nie powinno mnie interesowac, ze teraz czegos nie maja i dosla jak beda miec.

Nie dosc, ze sam produkt nigdy nie jest na czas „bo ciagle cos” (ale rozumie, ze taka specyfika finansowania spolecznosciowego) to jeszcze pozniej czekasz, zeby naprawili wybrakowany produkt.

Na pocieszenie powiem, ze ja tez dostalem info o 4-6 tygodniach ale kosci doslali w ciagu 2.
Dziwne, że jesteś tak bardzo wyrozumiały co do opóźnień w dostawach, bo „taka specyfika finansowania społecznosciowego”, ale już nie rozumiesz, że mogą być jakieś przeszkody żeby Ci wysłali braki natychmiast.
Bo zupelnie czym innym jest procesem tworzenia gry (ktora zostala sprzedana zanim zostala wyprodukowana) a czym innym dostarczony, wybrakowany/uszkodzony produkt. Mam nadzieje, ze widzisz roznice.

I tak, akceptuje przesuniecie w produkcji nie akceptuje wyprodukowanych bubli.
IrasArgor
Posty: 372
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 69 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: IrasArgor »

Mam pytanie, nie mam (lub nie znalazłem) koperty "odrzucone". Rozumiem, że ona jest pusta i służy jak nazwa wskazuje na jakieś odrzucone karty? Jeśli tak to przeżyję i nie będę reklamował i zastopię to dowolnąkopertą tylko bez wytłoczonego ISS Vanguard.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Hardkor »

IrasArgor pisze: 15 mar 2024, 14:31 Mam pytanie, nie mam (lub nie znalazłem) koperty "odrzucone". Rozumiem, że ona jest pusta i służy jak nazwa wskazuje na jakieś odrzucone karty? Jeśli tak to przeżyję i nie będę reklamował i zastopię to dowolnąkopertą tylko bez wytłoczonego ISS Vanguard.
Jaka to jest koperta odrzucona i skąd o niej informacje masz? Bo ja kojarzę tylko tył organizera B gdzie są usunięte karty. Jak odrzucam jakieś to leżą obok planszy/wracają do odpowiednich kupek kart.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
IrasArgor
Posty: 372
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 69 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: IrasArgor »

Moja wina, pisałem z głowy. Nie odrzucone a Oczekujące, jest o niej wzmianka w elementach gry, a niczego takiego nie znalazłem w pudełku stąd moje pytanie.


Obrazek
Void
Posty: 221
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 11 times
Been thanked: 85 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Void »

IrasArgor pisze: 15 mar 2024, 14:54 Moja wina, pisałem z głowy. Nie odrzucone a Oczekujące, jest o niej wzmianka w elementach gry, a niczego takiego nie znalazłem w pudełku stąd moje pytanie.


Obrazek
Powinieneś mieć taką, chyba spakowana razem ze stronami/koszulkami do klasera.
IrasArgor
Posty: 372
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 69 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: IrasArgor »

Uff zgadza się, to jest koszulka, a nie koperta.

Opis i kolor jest mylący, musieli zmienić to w trakcie produkcji.

dzięki :)
grik81
Posty: 40
Rejestracja: 21 lis 2023, 10:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: grik81 »

Przeliczyłem wstępnie karty i strony i wychodzi mi, że względem instrukcji brakuje mam:

- 18 kart awansu (powinno być 19)
- 98 kart wyposażenia ( powinno być 101)
- 12 stron księgi statku (powinno być 14)

Ale co do stron ksiegi statku to nie wygląda jakby czegoś brakowało. Strony lecą od 1 do 40. Jedyna opcja, że brakuje dwóch ostatnich.

Może ktoś potwierdzić te ilości ze swoją grą?
Void
Posty: 221
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 11 times
Been thanked: 85 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Void »

grik81 pisze: 15 mar 2024, 20:59 Przeliczyłem wstępnie karty i strony i wychodzi mi, że względem instrukcji brakuje mam:

- 18 kart awansu (powinno być 19)
- 98 kart wyposażenia ( powinno być 101)
- 12 stron księgi statku (powinno być 14)

Ale co do stron ksiegi statku to nie wygląda jakby czegoś brakowało. Strony lecą od 1 do 40. Jedyna opcja, że brakuje dwóch ostatnich.

Może ktoś potwierdzić te ilości ze swoją grą?
Doliczyłes kartę awansu z talii samouczka? Strony statku jak wielokrotnie powtarzane znajdują się w zalakowanej kopercie do odkrycia w trakcie kampanii.
Natomiast ekwipunku u siebie nie liczyłem ale chyba faktycznie powinno być 101 w numerkach od 01 do 105 (kilku powinno brakować). Czytałem gdzieś że np. niektórym brakowało karty E01 - apteczki (powinny być dwie). Komuś innemu brakowało karty E47. Generalnie powinny byc karty o numerach do 105 z kilkoma pominiętymi numerkami (bodajże np numer 32 i 69). Sprawdź ponownie i na upartego możesz porównać ze spoilerową listą wszystkich przedmiotów z update'a albo gdzieś poszukać czy nie ma rozpiski po numerkach. https://gamefound.com/pl/projects/awake ... updates/30
grik81
Posty: 40
Rejestracja: 21 lis 2023, 10:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: grik81 »

Spoiler:
Dzięki. Właśnie nie wiem czy ta karta awansu z samouczka liczy się do tych 19 czy z nią powinno być 20. Nie jest to wprost napisane.

Ekwipunek będę musiał sprawdzić.

Karty statku faktycznie już przeczytałem w FAQ że 2 są w kopercie.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2024, 23:05 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Muszczu
Posty: 78
Rejestracja: 13 wrz 2022, 16:03
Has thanked: 11 times
Been thanked: 10 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Muszczu »

Warto brać dodatek Personal Files ? Jeśli tak to od razu go dorzucić do podstawki ?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Jiloo »

Muszczu pisze: 15 mar 2024, 23:20 Warto brać dodatek Personal Files ? Jeśli tak to od razu go dorzucić do podstawki ?
Jeśli zdecydujesz się wziąć to od razu dodawaj. To są rozwinięte postaci, ale trzeba spełnić specjalne warunki, co jest dość trudne. Nam się udało tylko kilka postaci rozwinąć.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Dhel »

Muszczu pisze: 15 mar 2024, 23:20 Warto brać dodatek Personal Files ? Jeśli tak to od razu go dorzucić do podstawki ?
Wg mnie nie, ciężko się ‚wczuć’ w postaci, to nie są bohaterowie unikalni tylko duża grupa osób, którzy są na statku przez co przestałem śledzić ich rozterki/historie, bo jest tego za dużo.
Jak masz to od razu włączasz, jak kupisz później to też możesz dodać do już trwającej kampanii, ot będzie więcej czytania dla każdego członka załogi.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Jiloo »

Dhel pisze: 16 mar 2024, 08:57
Muszczu pisze: 15 mar 2024, 23:20 Warto brać dodatek Personal Files ? Jeśli tak to od razu go dorzucić do podstawki ?
Wg mnie nie, ciężko się ‚wczuć’ w postaci, to nie są bohaterowie unikalni tylko duża grupa osób, którzy są na statku przez co przestałem śledzić ich rozterki/historie, bo jest tego za dużo.
Jak masz to od razu włączasz, jak kupisz później to też możesz dodać do już trwającej kampanii, ot będzie więcej czytania dla każdego członka załogi.
Szczerze mówiąc wątki fabularne postaci czytaliśmy tylko na początku, one nic nie wnoszą do głównej opowieści. I tak jak opowieść w tej grze jest świetna to rozterki postaci szybko stały się dla nas pomijalne.
Te karty chce się robić głównie po to, żeby mieć dwa symbole na karcie :)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: gogovsky »

A kiedy się dodaje personal filesy? Bo jest napisane, gra powie kiedy :p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Jiloo »

gogovsky pisze: 16 mar 2024, 11:40 A kiedy się dodaje personal filesy? Bo jest napisane, gra powie kiedy :p
Jeśli postać jest na poziomie 2 i idzie na misję możesz wziąć jej kartę z PF i próbować spełnić opisany cel. Jeśli się uda to na koniec misy wymieniasz kartę.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Morgon25
Posty: 2
Rejestracja: 11 lis 2021, 11:41

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Morgon25 »

Witajcie
Kupiłem wersję sklepową. Dzisiaj rozpakowana i mam brak karty segregatora (strona 19/20) :(
Przeszukałem wszystko, ale to nie szpilka że może wpaść gdzieś w zakamarek pudełka...
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: jediwolf »

Morgon25 pisze: 19 mar 2024, 22:25 Witajcie
Kupiłem wersję sklepową. Dzisiaj rozpakowana i mam brak karty segregatora (strona 19/20) :(
Przeszukałem wszystko, ale to nie szpilka że może wpaść gdzieś w zakamarek pudełka...
Napisz do Awaken Realms doślą brakujące elementy. Albo do wydawcy gry, nie wiem czy to Rebel czasem nie jest.
ODPOWIEDZ