Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2652 times
Been thanked: 2332 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Curiosity »

Pewnie kwestia pieniędzy. Pudełka na gry tego typu są standardowych rozmiarów i taniej jest wyprodukować dokładnie takie jak do innych gier, niż zamawiać w fabryce niestandardowe rozmiary.

A czy Lazy Susan mogła być mniejsza? To na pewno. Obstawiam, że ktoś kto ją projektował, wzìął rozmiary zewnętrzne pudełka zamiast wewnetrznych i wyszło jak wyszło.

Ale to tylko moje domysły/spekulacje.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: buhaj »

litk pisze: 30 gru 2023, 12:22 Czy to było intencjonalne, że ten kołowrotek na żetony nie mieści się w oryginalnym pudełku, tylko je rozpycha i powoli je rozwala, czy tylko ja tak mam?
Były różne wersje chyba bo - już to pisałem - u mnie wszystko się mieści dobrze. Troszeczkę rozpycha kołowrotek ale jak jest na dnie pudełka. Gdy na dół dam planszetki (także te z dodatku) a wyżej kołowrotek to wszystko składa się dobrze. Grałem już i składałem do pudełka z 15 razy i robi się to koło 5 minut
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: mikeyoski »

buhaj pisze: 30 gru 2023, 18:41
litk pisze: 30 gru 2023, 12:22 Czy to było intencjonalne, że ten kołowrotek na żetony nie mieści się w oryginalnym pudełku, tylko je rozpycha i powoli je rozwala, czy tylko ja tak mam?
Były różne wersje chyba bo - już to pisałem - u mnie wszystko się mieści dobrze. Troszeczkę rozpycha kołowrotek ale jak jest na dnie pudełka. Gdy na dół dam planszetki (także te z dodatku) a wyżej kołowrotek to wszystko składa się dobrze. Grałem już i składałem do pudełka z 15 razy i robi się to koło 5 minut
Skoro rozpycha, to znaczy, że się nie mieści. Nie było żadnych różnych wersji. Wszyscy dostaliśmy dokładnie to samo. Żeby rozpychało jak najmniej, należy tortownicę umieścić jak najwyżej. Kwestia podstaw mechaniki ;-)
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: buhaj »

Spoiler:
Minimalnie, w ogóle nie przeszkadza. W moim egzemplarzu
Ostatnio zmieniony 02 sty 2024, 03:31 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 393
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 56 times
Been thanked: 165 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: Fyei »

Wczoraj rozegrałam dwie rozgrywki pięcioosobowe i jakie to jest przyjemne :D. Lekka gra, gdzie i tak trzeba się trochę napocić by spełnić cele, zasady bardzo przystępne i do wytłumaczenia w chwilę. Po pierwszej grze wszyscy mieliśmy syndrom kolejnej partii. Pojawiły się nawet głosy, żeby dograć do końca momentu zapełnienia planety :lol:. Co do interakcji, to konieczność monitorowania co tam układają sąsiedzi i jaki kawałek Susan wybrać, żebym ja miała jak najlepiej, a oni jak najgorzej, jest wystarczająca w tej grze. Takie podejście i tak stawia przed nami ciekawe dylematy.
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: pcyzm »

Jakby ktoś nie wiedział, na Portalconie były rozdawane promki, w tym nowa planeta (de facto 3 planszetki) "Trzy siostry" do Niezbadanej Planety.

Jak ktoś się nie załapał na wersję fizyczną to Portal własnie udostępnij wersję do wydruku, info: https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 4073794243
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: cezarr »

Czy może na tymże Portalconie tłumaczono też czy przy grze na tych planszach zmianom ulegają jakieś zasady? Głównie chodzi o przemieszczanie się łazików między planetami (o co ktoś już pyta na fb bez odpowiedzi), ew. może coś jeszcze, co mi teraz do głowy nie przychodzi.
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: pcyzm »

cezarr pisze: 25 sty 2024, 17:36 Czy może na tymże Portalconie tłumaczono też czy przy grze na tych planszach zmianom ulegają jakieś zasady? Głównie chodzi o przemieszczanie się łazików między planetami (o co ktoś już pyta na fb bez odpowiedzi), ew. może coś jeszcze, co mi teraz do głowy nie przychodzi.
Nie byłem, ale te łaziki to raczej średnio mogą "przeskakiwać" z planety na planetę. Przydałaby się oficjalna reguła.
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: pcyzm »

Dobra, oficjalna informacja jest taka, że mogą te łaziki przeskakiwać.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Re: Niezbadana Planeta / Planet Unknown (Ryan Lambert, Adam Rehberg)

Post autor: bogas »

W Niezbadaną Planetę grałem jeszcze w czasach kiedy Portal zastanawiał się czy taka, jednak nie tania, gra o wykładaniu kafelków się przyjmie. Ja byłem wtedy przekonany, że tak, bo to naprawdę dobra gra... w swojej kategorii. Tak czytam niektóre wypowiedzi i chyba ktoś tu pomylił grę w szachy z grą typu Niezbadana Planeta. To nie jest gra turniejowa i gra, by walczyć o tytuł "Miszcza dzielni". Jest to natomiast bardzo sprytna, zmyślna i dosyć losowa gra, przy której człowiek może się zrelaksować i jak mu nie pójdzie to może zwalić na "gupi los", a jak wygra to chwalić się przemyślanym i precyzyjnym planem na rozgrywkę. Zaznaczę, że nie grałem w mniej niż 4 osoby, a podnoszony przez niektórych chaos przy 6 osobach, w ogóle nie przeszkadza, gdy tylko mamy świadomość, że to nie 6 osobowe szachy. I w takim właśnie składzie przyszło mi dzisiaj rozegrać 2 partie i mi to wystarczy żeby ogłosić, że dla mnie Portal zostaje Mistrzem Świata w grach na 6 osób. Ethnos i Niezbadana Planeta to najlepsze gry na miły wieczór w 6 osobowym składzie, gdzie nikt nie ma chęci grania 3 godzin w jedną grę i oczekiwania kilkunastu minut na swój ruch. Na podium wskakuje jeszcze Rebel z 7 cudami świata i ze Wsiąść do Pociągu Azja drużynowo. Jest losowo, jest ekscytująco, jest nad czym pokombinować, jest brak downtimów i jest rozsądny czas rozgrywki. Brawo! O takie gry na 6 osób nic nie robiłem :P
ODPOWIEDZ