Hrabstwo Harrow/Harrow County (Jay Cormier, Shad)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Hrabstwo Harrow/Harrow County (Jay Cormier, Shad)

Post autor: XLR8 »

Obrazek

A witch named Hester was hung, burned and buried under a tree. Some time later the family of Hester come to Harrow County to destroy it, but standing in their way is 18-year old Emmy who mysteriously has powers of her own.

In this asymmetric combat game, players can play as one of the Protectors, trying to rescue townsfolk, or as one of the family, trying to destroy Harrow County. You can play as a third faction - the surprise return of Emmy's twin sister, Kammi. Kammi wants to rule over Harrow County. Players activate mason jars to move their haints (undead creatures) around the hex-based board, as they try to accomplish their missions. Combat is resolved using a never-before-seen cube tower that's built into the actual box.

Finally, a third player can enter the game: Hester, the dead witch buried under the tree. She controls the roots of the tree and using the cube tower, Hester can infect haints on her roots, which causes a snake to be placed into its ear. That player can still control this haint, but now so can Hester. If Hester comes back to life, then she needs to eat the other legends to gain all her power back to win.

Harrow County: The Game of Gothic Conflict from Off the Page Games is a thematic, tactical, game of territory control and enemy elimination to determine the fate of Harrow County.

https://boardgamegeek.com/boardgame/360 ... c-conflict

Zostanie wydana pod koniec 2023 roku dzięku Czacha Games
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 454
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 224 times
Been thanked: 208 times

Re: Hrabstwo Harrow (Jay Cormier, Shad)

Post autor: wrojka »

Już miałem wspierać angielską wersję, ale Czachy wleciały z takim objawieniem i to jeszcze w Deluxe!

Na Harrow County zapatruję się jak na Roota z lepszym wariantem 2 osobowym, większą interakcją i mniejszym downtime. Mam też wrażenie że Hester & Fair Folk są bardziej interaktywne niż 'low reach' frakcje z Roota*.

Podobno twórcy bardzo chcieli postawić na zaangażowanie graczy w konflikt, konieczność gryzienia się i bycie za to nagradzanym.
Po instrukcji czy paru playthrough widać że im się to uda. Trzy sposoby punktowania reprezentują bardzo odmienne style. Kontrolowanie cierni na koniec rundy (3 tury) jest okazją dla ostatniego gracza by zająć darmowe pole, albo wybić z niego przeciwnika (co jest o tyle ciekawe, że przed/po walce mamy możliwość użycia 1 ruchu/wzmocnienia/spawna). Ubijanie jednostek jest naturalną koleją rzeczy i może generuje punkty 'grosz do grosza', ale wyraźnie nie idzie zdobyć z tego wszystkich 7 punktów. No i end-game w postaci zdmuchiwania domów / eskortowania wieśniaków.

Podoba mi się sposób stopniowego wprowadzania kolejnych elementów tak jak to zrobili w Mind Mgmt (karty, bonusowe kafelki przy wybieraniu akcji, "prawo malejących przychodów"** za zabijanie wrogich jednostek, zmiana zasad setupu gdzie mieszkańcy/domki są dorzucane w trakcie rozgrywki).
Z tego co mi średnio pochodzi to ten 'range 2' do ataku (+1 jeśli wyprowadzamy atak z gór). Bardziej mnie przekonuje atak tylko na sąsiednie pola, a góry kojarzą mi się z premią do obrony (coś jak przeciwieństwo cierni, gdzie trzeba wydać tylko 1 kostkę z wieży per usuniętą jednostkę, tak góry mogłyby wymagać do tego aż 3 kostek).



Spoiler:
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Hrabstwo Harrow/Harrow County (Jay Cormier, Shad)

Post autor: tomp »

Zauważyłem, że zaczynają się pierwsze unboxingi wersji KS => Harrow County Satchel Edition- Unboxing Production Copy
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 454
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 224 times
Been thanked: 208 times

Re: Hrabstwo Harrow/Harrow County (Jay Cormier, Shad)

Post autor: wrojka »

CzachaGames ujawniła termin swojej najbliższej przedsprzedaży. 11 marca na ich stronie będzie można zakupić Hrabstwo Harrow.
source: Planszowe Newsy FB
SeekerKuba
Posty: 149
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 93 times

Re: Hrabstwo Harrow/Harrow County (Jay Cormier, Shad)

Post autor: SeekerKuba »

O której godzinie oni startują takie przedsprzedaże?
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Hrabstwo Harrow/Harrow County (Jay Cormier, Shad)

Post autor: sydonia »

SeekerKuba pisze: 11 mar 2024, 17:39 O której godzinie oni startują takie przedsprzedaże?
Start przedsprzedaży jest przeniesiony na 18 marca. Chyba zazwyczaj między godz. 10 a 12.
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 454
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 224 times
Been thanked: 208 times

Re: Hrabstwo Harrow/Harrow County (Jay Cormier, Shad)

Post autor: wrojka »

SeekerKuba pisze: 11 mar 2024, 17:39 O której godzinie oni startują takie przedsprzedaże?
https://czachagames.pl/hrabstwo-harrow/


300 ZŁ ZA DELUXE?
Trzymajcie mnie, bo zaraz dwie kopię kupie. Tanio jak barszcz xD
SeekerKuba
Posty: 149
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 93 times

Re: Hrabstwo Harrow/Harrow County (Jay Cormier, Shad)

Post autor: SeekerKuba »

wrojka pisze: 19 mar 2024, 11:39
SeekerKuba pisze: 11 mar 2024, 17:39 O której godzinie oni startują takie przedsprzedaże?
https://czachagames.pl/hrabstwo-harrow/


300 ZŁ ZA DELUXE?
Trzymajcie mnie, bo zaraz dwie kopię kupie. Tanio jak barszcz xD
Na KS było stówe drożej, zresztą nie mnie to oceniać czy drogo czy tanio bo zużyłem czachony, o których dowiedziałem się niedawno i wyszlo 125zl taniej ;)
Wczoraj w necie przeczytałem 6 odcników/zeszytów - nie mam pojęcia jak sie to nazywa i tylko upewniłem się co do zakupu. A jak skończe to czytać na raczej na pewno zabiore się za Mind MGMT.
Rafmix
Posty: 67
Rejestracja: 16 lis 2021, 16:55
Has thanked: 32 times
Been thanked: 20 times

Re: Hrabstwo Harrow/Harrow County (Jay Cormier, Shad)

Post autor: Rafmix »

wrojka pisze: 19 mar 2024, 11:39
SeekerKuba pisze: 11 mar 2024, 17:39 O której godzinie oni startują takie przedsprzedaże?
https://czachagames.pl/hrabstwo-harrow/


300 ZŁ ZA DELUXE?
Trzymajcie mnie, bo zaraz dwie kopię kupie. Tanio jak barszcz xD
Spokojnie w czerwcu na wyprzedaży przedwakacyjnej będzie za 200 :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Hrabstwo Harrow/Harrow County (Jay Cormier, Shad)

Post autor: japanczyk »

wrojka pisze: 19 mar 2024, 11:39 300 ZŁ ZA DELUXE?
Trzymajcie mnie, bo zaraz dwie kopię kupie. Tanio jak barszcz xD
To bardzo dobra cena za Deluxe, wydaje mi sie, ze w tym wypadku Czacha celuje na sprzedaz nakladu u siebie, bo w takiej cenie gra byla oferowana retailerom
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Hrabstwo Harrow/Harrow County (Jay Cormier, Shad)

Post autor: sopel82 »

japanczyk pisze: 19 mar 2024, 12:07 To bardzo dobra cena za Deluxe, wydaje mi sie, ze w tym wypadku Czacha celuje na sprzedaz nakladu u siebie (...)
Niekoniecznie, bo wygląda na to, że to cena tylko na pierwsze 48h.

Retailerzy pewnie by kręcili by nosem, gdyby całą przedsprzedaż u siebie robili w tej samej lub podobnej cenie.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Hrabstwo Harrow/Harrow County (Jay Cormier, Shad)

Post autor: karmazynowy »

Potem będzie 309 więc różnica pomijalna.

To mnie rozbawiło:
Spoiler:
Szacun, zaznaczył, że jest nieobiektywny bo pracuje w tym wydaw... a nie, czekaj. :lol:

A na serio, czym was zachęca ten tytuł pomijając wydanie? Ciężko mi sobie wyobrazić co to właściwie za gra. Wygląda jak dziwna krzyżowka abstrakt-area-control-karcianka? Komiksu i lore nie znam.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Hrabstwo Harrow/Harrow County (Jay Cormier, Shad)

Post autor: sopel82 »

karmazynowy pisze: 19 mar 2024, 12:56 Potem będzie 309 więc różnica pomijalna.
Skąd masz to info?
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Hrabstwo Harrow/Harrow County (Jay Cormier, Shad)

Post autor: karmazynowy »

Spoiler:
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Hrabstwo Harrow/Harrow County (Jay Cormier, Shad)

Post autor: ave.crux »

Kupiłem pierwszą grę od czachy... i boje się o ich pakowanie, bo tutaj pudełko to część gry, a z tego co obserwowałem to lubią wkładać luźno w karton. Mam nadzieję, że w tym przypadku coś się zmieni, ale wiadomo, nadzieja matką głupich.

Cena 300zł za deluxe z SG i dodatkiem jest fenomenalna, bo na kampanii było za 99$ + VAT za tę samą wersję.

Sama gra z tego co oglądałem jest bardzo interesująca i zamyka się w godzinie grania. Działa w każdym składzie i przede wszystkim bardzo dobrze na 2 graczy wg tego jakie opinie widnieją na bgg czy innych kanałach. Ma pełno dziwnych mechanik jak wsadzanie węża w meple przeciwnika żeby je przejąć czy walkę jak w szogunie i przyznam, kupuje mnie to. Wybór akcji też jest zmyślnie zrobiony, bo wybierając akcję jako pierwszy masz do niej dodatkowy bonus, a chodzenie po planszy i zbieranie żetoników powoduje, że akcje będą silniejsze.
Dodatkowo w tej wersji można w 2 osobowym składzie grać dowolną frakcją, co nie jest możliwe w przypadku gry podstawowej, ale nadal nie można ich dowolnie mieszać.
No i traye niczym w carnegie deluxe to sztos.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 454
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 224 times
Been thanked: 208 times

Re: Hrabstwo Harrow/Harrow County (Jay Cormier, Shad)

Post autor: wrojka »

karmazynowy pisze: 19 mar 2024, 12:56 A na serio, czym was zachęca ten tytuł pomijając wydanie? Ciężko mi sobie wyobrazić co to właściwie za gra. Wygląda jak dziwna krzyżowka abstrakt-area-control-karcianka? Komiksu i lore nie znam.
Pisałem rok temu i nadal tak to widzę
Spoiler:
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Hrabstwo Harrow/Harrow County (Jay Cormier, Shad)

Post autor: tomp »

wydaje mi się, że wcześniej był widoczny licznik sprzedanych sztuk. Teraz tego nie widzę.

PS. Czy można wydzielić z tematu kwestię preorderu?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
rowerzysta37
Posty: 25
Rejestracja: 05 gru 2018, 18:15
Lokalizacja: Lędziny

Re: Hrabstwo Harrow/Harrow County (Jay Cormier, Shad)

Post autor: rowerzysta37 »

A jak sprawuje się wariant solo?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Hrabstwo Harrow/Harrow County (Jay Cormier, Shad)

Post autor: japanczyk »

rowerzysta37 pisze: 19 mar 2024, 20:04 A jak sprawuje się wariant solo?
Ciezko orzec, bo gra jeszcze nie wyszla...
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Hrabstwo Harrow/Harrow County (Jay Cormier, Shad)

Post autor: tomp »

unboxing jakby ktoś był zainteresowany co jest w środku
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Hrabstwo Harrow/Harrow County (Jay Cormier, Shad)

Post autor: Dako »

Ponad rok temu w ramach kampanii na KS Trzewiki podzielili się swoją opinią z grania w prototyp (ok. 28 minuty).
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Hrabstwo Harrow/Harrow County (Jay Cormier, Shad)

Post autor: ave.crux »

https://drive.google.com/file/d/19u3NRm ... l6a7v/view

Instrukcja w ojczystym języku się pojawiła. Enjoy.

Edit: poprawiony link
Ostatnio zmieniony 20 mar 2024, 13:48 przez ave.crux, łącznie zmieniany 1 raz.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 454
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 224 times
Been thanked: 208 times

Re: Hrabstwo Harrow/Harrow County (Jay Cormier, Shad)

Post autor: wrojka »

ave.crux pisze: 20 mar 2024, 11:11 https://drive.google.com/file/d/1Tsa6dr ... po2yl/view

Instrukcja w ojczystym języku się pojawiła. Enjoy.
Już chyba nowy link jest, ogólnie można ją znaleźć na stronie przedsprzedaży :P
https://drive.google.com/file/d/19u3NRm ... l6a7v/view

Swoją drogą nikt się nie pokusił o aktualizację grafik z KS'a (Fair Folk expansion nie ma 6 "Kart Lokalizacji", zmienili to na suchościeralną kartę + marker, dzięki czemu zwiększa się replayability, bo to przeciwnicy nam chowają Koronę/Miecz/Królową).

Oryginalna kampania miał też swoje wpadki i Off The Page chyba będzie dosyłać poprawione komponenty (to naprawdę małostki)
1. Jeden z żetonów w Fairfolk miał zły kolor (biały zamiast czarnego - podobno można go na czarno markerem permanentnym pokolorować)
2. Jak dobrze rozumiem, to planszetka Obrońców powinna mieć pierwszą kolumnę BEZ żłobień/wycięć/dziurek a ma takowe w drugim i trzecim rzędzie (do pierwszej kolumny nie wkłada się żetonów, zaczyna się do drugiej).

Pisałem do Czach z pytaniem, to mi tylko podziękowali za info.
Zapytałem też Off The Page, to odpisali że "The mfr [manufacturer] knows...I think the other pubs [publishers] know"
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Hrabstwo Harrow/Harrow County (Jay Cormier, Shad)

Post autor: ave.crux »

Przeczytałem pierwsze 3 chaptery i wydaje się to całkiem składne żeby poznawać samemu grę powoli i dobrze zapamiętywać poznawane mechaniki, bo już po lekturze rozdziału 3ciego zrobiło się tego dosyć dużo, a przynajmniej takie jest wrażenie.
Na początku myślałem, że jest to taka kampania revive, ale raczej feelingiem bliżej temu będzie do szczęk lwa z racji tego jakie rzeczy są wprowadzane do rozgrywki.
Zaczyna się od statycznego rozkładania mieszkańców i budynków, a kończy na tym, że co rundę przeciwnik będzie ci wykładał kolejne komponenty w różnych miejscach. Podoba mi się to na papierze, czuje, że dzięki temu zawsze będzie świeżo i nieprzewidywalnie i nie będzie nigdy tej samej drogi do zrealizowania celu frakcji.
Karty taktyki, ulepszeń całkiem spoko rozszerzą sposoby grania naszymi frakcjami, a sama zmiana punktów za zabijanie potworów też spowoduje, że do walk będzie podchodziło się w nieco inny sposób. Czuć, że ten pierwszy chapter jest po to aby dużo bić się między sobą i utrwalić zasady walki.
Plus to też ikonki na planszy walki mówiące o tym ile kostek trzeba poświęcić na zabicie jednostki oraz ikonki na planszetce frakcji mówiące jakie są zasoby początkowe (dla gry z wszystkimi zasadami) oraz przypominajki o zasięgu i paru akcjach oraz przypominajka o celu frakcji.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
oduck
Posty: 149
Rejestracja: 07 paź 2013, 19:37
Has thanked: 443 times
Been thanked: 73 times

Re: Hrabstwo Harrow/Harrow County (Jay Cormier, Shad)

Post autor: oduck »

SeekerKuba pisze: 19 mar 2024, 11:53
Wczoraj w necie przeczytałem 6 odcników/zeszytów - nie mam pojęcia jak sie to nazywa i tylko upewniłem się co do zakupu. A jak skończe to czytać na raczej na pewno zabiore się za Mind MGMT.
Mówi się na to "zeszyty". Ale polecam wydania zbiorcze ("omnibus") - dużo taniej wychodzi, a i lepiej treść wchodzi niepokawałkowana.


A co do samej gry - ja osobiście, mimo faktycznie atrakcyjnej ceny, wstrzymam się z zakupem do premiery (mimo, że Mind MGMT tego samego wydawnictwa BARDZO lubię i cenię nie tylko za gameplay) - liczba baboli na stronie przedsprzedaży stawia staranność polskiego wydania pod dużym znakiem zapytania.
ODPOWIEDZ