Bloodstones (Martin Wallace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Bloodstones (Martin Wallace)

Post autor: rastula »

Najlepszy designer gier euro wśród historyków i najlepszy historyk wśród designerów gier euro powraca ... no dobra, dość już tych prowokacji...

Martin ponownie wypływa na wody wydawnicze (po okresie projektowania gier dla innych wydawców).

Bloodstones is a fantasy wargame for one to four (six players with expansions) featuring four/six different races, each with their own specific powers. Each of the four/six races in Bloodstones has its own mix of units, represented by domino shape tiles. Some of these units will be unique to that race, such as Dragons to the Dragon Riders and Giants to the Hill Folk.

The aim of the game is to have the most victory points at the end of the game, which can be gained by building, by raiding other players’ villages and by winning battles.
Obrazek


cena wyjściowa 100$ - tak więc absolutny pass z mojej strony :)...

Don't forget to tell all of your friends, I have very expensive tastes and have run out of children to sell.
https://gamefound.com/projects/martin-w ... loodstones
https://boardgamegeek.com/boardgame/284587/bloodstones
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 665
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 151 times

Re: Bloodstones [Martin Wallace]

Post autor: Tyrek »

Świat planszówkowy się zmienił. Kiedyś zapowiedź nowej gry Martina spotykała się z rychłym komentowaniem i sporym zainteresowaniem. Prawie 10 godzin po publikacji posta przez rastulę absolutna cisza w temacie :wink:

Wiem, że off-top, ale nie mogłem się powstrzymać 8)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Bloodstones [Martin Wallace]

Post autor: garg »

Tyrek pisze: 21 lip 2022, 19:19 Świat planszówkowy się zmienił. Kiedyś zapowiedź nowej gry Martina spotykała się z rychłym komentowaniem i sporym zainteresowaniem. Prawie 10 godzin po publikacji posta przez rastulę absolutna cisza w temacie :wink:

Wiem, że off-top, ale nie mogłem się powstrzymać 8)
To raczej jego gry się zmieniły. Kiedyś były kamieniami milowymi na drodze rozwoju planszówek. Teraz inni twórcy przejęli od niego pałeczkę.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 876 times

Re: Bloodstones [Martin Wallace]

Post autor: XLR8 »

100 dolarów za grę bez figurek i nie ma nawet gameplay na YouTube. Słabo.
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Bloodstones [Martin Wallace]

Post autor: Palmer »

Tyrek pisze: 21 lip 2022, 19:19 Świat planszówkowy się zmienił. Kiedyś zapowiedź nowej gry Martina spotykała się z rychłym komentowaniem i sporym zainteresowaniem. Prawie 10 godzin po publikacji posta przez rastulę absolutna cisza w temacie :wink:

Wiem, że off-top, ale nie mogłem się powstrzymać 8)
Skoro Ty, jeden z większych fanów pozbyłeś się połowy jego gier i to tych z "lepszych czasów", to co się dziwić światu :wink:


Szkoda, że w związku z nowym otwarciem nie powrócił do korzeni i do tego co było największą siłą jego gier - przedstawienie wycinka historii w formie gry planszowej. Wcześniejsze gry były o czymś, usiłując ubrać w mechanizmy pewną opowieść, narzucał sobie dość spore ograniczenia, z których czasem wyszły perełki. Mistrzem mechanik samych dla siebie nigdy nie był, wieć po co znowu zaczynać od tej strony. Na papierze nie wygląda to najgorzej, ale Mythotopio-Wildlandsem z bloczkami zamiast kart to raczej świata nie zwojuje. Co więcej, trafia w moment, w którym wspieraczki też są już trochę w innym miejscu... No nie wiem, jako fan chciałbym żeby to jakoś wyszło, ale podsumowując klasycznie - "Brass to nie jest".
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Bloodstones (Martin Wallace)

Post autor: Gizmoo »

Ktoś wspierał? Ktoś dostał? Ktoś zagrał?

Gra zbiera bardzo entuzjastyczne recenzje, wielu planszówkowych fanatyków umieściło ją w swoich topkach. Podobno ludzie zagrywają się w to do porzygu, bez chwili wytchnienia, a ekipa z Dice Tower bardzo chwali nowe dzieło M.W.

Ktoś już miał okazję w to zagrać? Teoretycznie gra powinna być już dostarczona do wspierających w Europie.

Czekam na możliwość rozegrania partyjki, bo tutaj niestety nie wsparłem projektu wyłącznie dlatego, że cena była (bardzo) z kosmosu, choć tematyka jednak mniej kosmiczna. :lol:
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Bloodstones (Martin Wallace)

Post autor: Palmer »

Gizmoo pisze: 25 sty 2024, 00:20 Ktoś wspierał? Ktoś dostał? Ktoś zagrał?
Czekam. Jak pogram to dam znać co to warte, swojej ceny pewnie nie :wink:
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Bloodstones (Martin Wallace)

Post autor: Nilis »

Gizmoo pisze: 25 sty 2024, 00:20 Ktoś wspierał? Ktoś dostał? Ktoś zagrał?

Gra zbiera bardzo entuzjastyczne recenzje, wielu planszówkowych fanatyków umieściło ją w swoich topkach. Podobno ludzie zagrywają się w to do porzygu, bez chwili wytchnienia, a ekipa z Dice Tower bardzo chwali nowe dzieło M.W.
A która nowa gra dużego twórcy nie zbiera entuzjastycznych recenzji? Przecież to norma że jak wychodzi duża gra to jest fenomenalna. Ludzie się w nią zagrywają a za miesiąc będą się zagrywać w coś innego... A tak w ogóle to jacy ludzie?
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Bloodstones (Martin Wallace)

Post autor: Gizmoo »

Nilis pisze: 25 sty 2024, 09:43 A tak w ogóle to jacy ludzie?
Wujek Staszek, Ciocia Hela, Martin Wallace. Raczej nie znasz. 😆

A tak serio, to tak trudno poszukać opinii? Wystarczy wpisać na Google "Bloodstones Board game review". :wink:

Jeszcze nie ma tego dużo, bo zdecydowana większość czeka na dostawę. Ale gracze, którzy już mieli możliwość rozgrywki, to wypowiadają się bardzo pozytywnie.
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 491
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 936 times
Been thanked: 211 times

Re: Bloodstones (Martin Wallace)

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Bo Wallace robi solidny design, a gra wydaje się łaczyć kilka cech, które są receptą na sukces - relatywnie proste zasady, które jednak dają głębię strategiczną, rozsądny czas rozgrywki, ładne komponenty, wiele kombinacji parametrów startowych.
Właściwie jedyny zarzut jaki czytałem to fakt, że nawet instrukcja radzi wystawiać jak najszybciej wszystkie swoje wioski i właściwie nie ma alternatywy dla takiej strategii.

Ok, to jedyny zarzut dotyczący gry, bo pozostaje jeszcze kwestia ceny. Aczkolwiek w tym tytule dostajemy kilka płóciennych (?) map i sporo bloczków.
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Bloodstones (Martin Wallace)

Post autor: khuba »

Gerę jakby co dalej można przetestować na TTS:
https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 2797005268

Oficjalny mod który pozwala przetestować 1 mapę.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Bloodstones (Martin Wallace)

Post autor: Gizmoo »

Ponawiam pytanie: Miał już ktoś możliwość rozegrania partyjki i może podzielić się wrażeniami? Filmiki na You Tube są na razie mizerne. Przydałby się jakiś dobry gameplay. :wink:

Wiem, że gra dotarła do Polski, bo pojawiły się egzemplarze na OLX-ie. I nie ukrywam, że bardzo mnie ta gra kusi, a portfel mocno swędzi. :lol: Ludki na BGG narzekają tylko na jedną frakcję, bo kompletnie zmienia dynamikę i charakter gry, ale reszta podobno mocno się broni.
ODPOWIEDZ