NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2319
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 912 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Galatolol »

Jeśli dobrze widzę, to "Remastered edition" starszych produktów mają zaktualizowane szablony kart (szczególnie rzucały się w oczy punkty agend) - super :) Mierziło mnie to bardziej niż powinno.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2024, 14:22 przez Galatolol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zombiak
Posty: 65
Rejestracja: 10 sty 2014, 19:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 59 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: zombiak »

Tak jest, te reguły/templatowanie które były zmienione na przestrzeni czasu (Interface, brain damage => core damage, podtyp Trojan) też są dorzucone, więc karty już świeżutkie.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Emil_1 »

Słuchajcie, czy jest jakiś sensowny odpowiednik dla karty dostępny po polsku?
https://netrunnerdb.com/en/card/26037
Wiem że jest z angielskiej wersji 23 seconds:
https://netrunnerdb.com/en/card/11008
Nie ma tego w wersji polskiej. Wiecie, czy w projekcie była ta karta tłumaczona?
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
zombiak
Posty: 65
Rejestracja: 10 sty 2014, 19:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 59 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: zombiak »

Nie rozumiem pytania trochę, pierwsze to karta dla Corpa a druga event dla runnera. W jakim rozumieniu 'odpowiednik'?

Red Level Clearance jest dla korpa jako Czerwony Poziom Dostępu czy coś takiego. Deuces Wild nie było tłumaczone bo to karta wydana przez FFG, nie NSG. W Automata Initiative jest coś podobnego, ale nie wiem czy Vesper zrobił już tłumaczenie:
https://netrunnerdb.com/find/?q=bahia+b ... _locale=pl
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: Emil_1 »

O to chodzilo, dzieki :)
Ogolni to troszke jestem oburzony bnowaniem fajnych kart u Runnera (np Rezeki :) )
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
zombiak
Posty: 65
Rejestracja: 10 sty 2014, 19:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 59 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: zombiak »

Bardzo dobrze właśnie ;) W Ashes sporo jest przykładów, że dla Null Signal Games to był pierwszy cykl i design/balans trochę kulały, nieskończony bezwarunkowy drip econ w formie Rezeki za 1 infa to jednak przesada, bo za 3 infa każdy kto miał wolne MU grał komplet niezależnie od frakcji. Przez Bukhaltera to się nie opłacało małych sentry grać ;)

Ja bym jeszcze na banlistę dorzucił Lata i Hoshiko, bo dają duży profit przy nudnym/zbyt łatwym wymogu, Hoshiko turniejowo to jest go-to deck gdzieś od dwóch lat, więc ja bym już wolał żeby coś zamieszali poważniej.
chlon123
Posty: 14
Rejestracja: 31 gru 2011, 16:46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: chlon123 »

Cześć, wiecie może skąd najlepiej teraz kupić Nisei? W ich oficjalnym sklepie widnieje info, że najprawdopodobniej za ok. 6 tygodni wznowią sprzedaż ze względu na wypadek osoby obsługującej temat na EU. Jest również strona netrunnercards,co,uk, ale nie wiem jak to się ma do cen bezpośrednio od Nisei, i czy nie można gdzieś dostać ich szybciej (z przesyłką różnie bywa), chyba, że ktoś już od nich zamawiał ;) Może ma też ktoś na sprzedaż używkę.

Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
zombiak
Posty: 65
Rejestracja: 10 sty 2014, 19:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 59 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: zombiak »

Netrunnercards.co.uk jest bardzo w porządku, karty drukowane w Wielkiej Brytanii w Ivory, bardzo dobrej jakości. Czas dostawy plus-minus tydzień-dwa, Nick wysyła zamówienia raczej sprawnie, jedyny problem to fakt że UK nie jest już w UE więc większe zamówienia mogą gdzieś utknąć na cle. Mieliśmy też przypadek, że atak hakerski sparaliżował wysyłki międzynarodowe z Royal Mail, co w kontekście Netrunnera było mocno ironiczne ;) Wada/zaleta kupna z UK - koszt wysyłki do Europy to 10 funtów niezależnie od rozmiaru zamówienia, więc często dobrze to podzielić na dwie lub więcej osób. Jeden set wyjdzie ~180zł z wysyłką, jeśli będziesz brał zestaw to proporcjonalnie mniej.

Oficjalny sklep Null Signal Games teraz drukuje wszystko hurtem w Chinach, więc jakość kart dystrybuowanych w USA i Europie jest taka sama (MPC Premium, 330GSM), bardzo podobne do tych z UK. Free shipping, wysyłka z Francji (Nantes) więc nie ma cła, cenowo wychodzi tak jak z UK. Jedyny problem to właśnie to że Hector ma złamaną rękę, więc raczej skupiają się na wysyłce zaległych zamówień.

No i pytanie na czym konkretnie Ci zależy :) jeśli chcesz wskakiwać bezpośrednio w format Startup to polecam brać tylko System Gateway ("Remastered" - poprawili parę wordingów, ale zmiany są kosmetyczne), The Automata Initiative i Rebellion Without Rehearsal. System Update 2021 jako produkt rotuje ze wszystkich formatów pod koniec 2024, więc szkoda pieniędzy i prościej proxować.

Jeśli interesuje Cię Standard to chyba najlepiej kupić to co napisałem powyżej z UK, i potem jak sklep UE się otworzy dokupić Downfall i Uprising (Remastered), Midnight Sun i Parhelion. System Update 2021 dalej olewasz bo pod koniec roku wyjdzie produkt który go zastąpi.
chlon123
Posty: 14
Rejestracja: 31 gru 2011, 16:46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: chlon123 »

Wow, dzięki za szczegółową odpowiedź oraz opinie :)

Informacje o System Update widziałem na stronie ale mimo wszystko dzięki za dodatkowe objaśnienie!

£10 za przesyłkę to nie problem, kwestia tego, czy skoro zamierzam uczyć się i grać ze znajomymi w domu, to nie lepiej zamiast proxować kupić teraz gateway + coś co nie zrotuje a przyda się kiedy dobrze zapoznamy się z gateway’em. Oczywiście to nie mus, po prostu chciałem wykorzystać sytuację skoro i tak płacę za przesyłkę z UK.

Być może popełnię teraz foux pas, ale czy to nie jest tak, że jeżeli chcę grać w domu, to nie ma znaczenia format? Chodzi mi o to, że mogę dokupić zestaw niezależnie od formatu, ponieważ liczą się dla mnie/nas karty, z których możemy stworzyć ciekawsze talie, a to, czy zrotują za jakiś czas ma drugorzędne znaczenie? Oczywiście podstawy jak System Update lepiej na ten moment pominąć, skoro samo Nisei podaje info o nowym produkcie, jednak, czy dokupienie Downfall/Uprising/MS/Parhelion do podstawki Gateway to błąd (nawet grając luźno, tylko w domu)?

Jeszcze raz, dzięki wielkie!
Awatar użytkownika
zombiak
Posty: 65
Rejestracja: 10 sty 2014, 19:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 59 times

Re: NISEI: Netrunner (projekt społecznościowy)

Post autor: zombiak »

Do grania w domu faktycznie format nie ma znaczenia, zresztą kart FFG do standardu nie dostaniesz (poza używkami). Budowanie decków niezależnie od formatu wygląda tak samo, różni się tylko pula kart z której korzystasz i ewentualne banlisty. Nie wiem skąd jesteś, ale jeśli jeszcze nie grałeś to warto sprawdzić czy nie ma jakiejś grającej ekipy w okolicy żeby zgadać się na parę partyjek na samym System Gateway.

Do grania ze znajomymi absolutnie najpierw sam System Gateway żeby załapać podstawy, i potem dodawać rzeczy do deckbuildingu :) Do nauki grania akurat zestaw System Gateway+Update 21 jest całkiem fajny, korzystałem z takich decków żeby pokazać co w Netrunnerze można robić i NetrunnerDB ma całkiem udany zestaw 18 decków robiących różne rzeczy
https://netrunnerdb.com/en/decklists/fi ... s%5B%5D=sg

Gdybyś się zdecydował jednak brać System Gateway i coś dodatkowego to polecam kupować cały cykl - dostajesz po jednym ID dla wszystkich frakcji i wszystkie karty, które potencjalnie mogą je wspierać, kupując połówkę cyklu deckbuilding może być cięższy. Patrząc po doświadczeniach ze Startupa:
- cykl Ashes (Downfall+Uprising) - odradzam na początek, to pierwsza rzecz zrobiona przez NSG, sporo mocnych kart ale też miejscami dosyć nieoczywiste interakcje typu Simulchip, Class Act
- cykl Borealis (Midnight Sun+Parhelion) - ogólnie bardzo fajny w graniu, archetypy runnerów wyraźnie zarysowane, po stronie korpo dużo zabawek do zabijania, ale warto od razu się umówić że Endurance (od Runnera) i Drago Ivanov (po stronie korpo) nie używacie, bo obie karty są mocno przegięte niezależnie od okoliczności
- cykl Liberation (The Automata Initative i Rebellion Without Rehearsal) - ostatni dodatek wyszedł miesiąc temu, więc ciężko jeszcze mówić na temat balansu. Runner dostał sporo dobrych zabawek i ID są fajne w graniu, ale mechanicznie dosyć skomplikowane (Arissana, Sebastiao); korporacje dostały prostsze ale wartościowe rzeczy,
ODPOWIEDZ