Altered TCG (Régis Bonnessée)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pankrolik
Posty: 9
Rejestracja: 02 sie 2018, 12:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Altered TCG (Régis Bonnessée)

Post autor: pankrolik »

Z drugiej strony Altered walczy właśnie z typowym podejściem TCG gdzie musisz otwierać maaaasę boosterów żeby uzbierać playset. Otworzysz po jednej kopii karty/kupisz ją od innego gracza a resztę drukujesz bezpośrednio u wydawcy. Super opcja dla casuali bo decków możesz robić ile tylko chcesz i zarażać karcianką znajomych.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: Altered TCG (Régis Bonnessée)

Post autor: Odi »

Seraphic_Seal pisze: 01 mar 2024, 08:14
Odi pisze: 29 lut 2024, 17:23 Mnie ostatecznie przed wydaniem 700 zł wstrzymała chyba najbardziej ocena Rattkina na BGG
Spoiler:
A to ktoś znany, jakiś autorytet? Bo to jednak wciąż jest jedna opinia. Chociaż też w dużej mierze się z nią zgadzam.
Wychodzi na to, że dla mnie autorytet, skoro przeważył szalę :) Rattkin po prostu zna się na karciankach, zjadł zęby na Netrunnerze, którego ja też uwielbiam i cenię jego opinię. Rattkin, pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Altered TCG (Régis Bonnessée)

Post autor: Seraphic_Seal »

Czyli ktoś przynajmnie trochę znany, ok xD bo mi to nic nie mówiło, a google nie pomogło
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Altered TCG (Régis Bonnessée)

Post autor: Darboh »

Odi pisze: 01 mar 2024, 09:14
Seraphic_Seal pisze: 01 mar 2024, 08:14
Odi pisze: 29 lut 2024, 17:23 Mnie ostatecznie przed wydaniem 700 zł wstrzymała chyba najbardziej ocena Rattkina na BGG
Spoiler:
A to ktoś znany, jakiś autorytet? Bo to jednak wciąż jest jedna opinia. Chociaż też w dużej mierze się z nią zgadzam.
Wychodzi na to, że dla mnie autorytet, skoro przeważył szalę :) Rattkin po prostu zna się na karciankach, zjadł zęby na Netrunnerze, którego ja też uwielbiam i cenię jego opinię. Rattkin, pozdrawiam :)
To jest jak z rabinami :)
O ile porównanie z Blue Moon jak najbardziej przy Altered jest słuszne, tak wrzucanie do jednego worka z MindBug które jest z innej opcji karciankowej, czy porównywanie do Keyforge, które także funkcjonuje w innym wymiarze, jest już przestrzelone.
Jak i marudzenie na TCG nie odnosząc się zupełnie do proponowanych zmian w formacie. No polizany temat i wydana pochopna opinia :) Moim zdaniem.

Absolutnie nie namawiam nikogo na dorzucanie kasy do KS, sam tego nie robię. Jedynie zaznaczam że nietrafiona opinia i tyle :)
No ale to jest jak z rabinami.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Altered TCG (Régis Bonnessée)

Post autor: Seraphic_Seal »

Darboh pisze: 12 mar 2024, 08:34 Absolutnie nie namawiam nikogo na dorzucanie kasy do KS, sam tego nie robię.
I tak się już chyba nie da xD
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
pankrolik
Posty: 9
Rejestracja: 02 sie 2018, 12:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Altered TCG (Régis Bonnessée)

Post autor: pankrolik »

Premiera gierki została przesunięta o dwa tygodnie i teraz odbędzie się 13. września. KS będą dostarczane w poprzednim terminie.
ODPOWIEDZ