Zamiast nas / After Us (Florian Sirieix)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Zamiast nas / After Us (Florian Sirieix)

Post autor: Furan »

Obrazek

Autor: Florian Sirieix
Liczba graczy: 1-6
Czas gry: 40-60 min.
Wiek: 12+
Polskie wydanie: Lucrum Games

Bardzo pasjansowe dziwne-post-apo. Myk z układaniem pełnych okienek dających cośki a'la Kosmiczna Flota, ale całość jest oparta tylko na tym jednym pomyśle. Polska okładka z PKiNem. :)
Recka dice tower
BGG
Można grać online na BGArenie w wersję alfa
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Zamiast nas / After Us (Florian Sirieix)

Post autor: rand »

Mi link do bga nie działa, a ręcznie też nic nie znajduje. To jest to after us gdzieś do zagrania?
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Zamiast nas / After Us (Florian Sirieix)

Post autor: Furan »

rand pisze: 21 lip 2023, 15:00 Mi link do bga nie działa, a ręcznie też nic nie znajduje. To jest to after us gdzieś do zagrania?
Trzeba mieć dostęp do wersji alfa. https://boardgamearena.com/forum/viewforum.php?f=240

EDIT
Łojejciu, ależ to kompletnie nie dla mnie. :o Ziew, ziew, ziew.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
MaMiKr
Posty: 190
Rejestracja: 20 paź 2017, 10:10
Has thanked: 8 times
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Zamiast nas / After Us (Florian Sirieix)

Post autor: MaMiKr »

gra jest już dostępna, prosta ale przyjemna w miare

https://boardgamearena.com/gamepanel?game=afterus
prowadzę @Cosoplanszowkach i kanał https://www.youtube.com/@cosoplanszowkach/featured
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Zamiast nas / After Us (Florian Sirieix)

Post autor: VivoBrezo »

Na takie gry szkoda papieru. Kompletna nuda, brak ciekawych decyzji, dziwne pomysly designerskie, typu dobieranie kart w ciemno, zagrywanie tych żetonów (chyba tylko żeby wprowadzić minimalna interakcje). Karty nieciekawe, umiejętności nieciekawe. Proste przerabianie zasobów w zasoby i jeżdżenie po szynach.
Z plusów? No całkiem ładna kreska.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1151
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Zamiast nas / After Us (Florian Sirieix)

Post autor: Propi »

Czyli dla samych rysunków warto, o ile się nie będzie grać potem? :-)
Haniel
Posty: 172
Rejestracja: 30 cze 2017, 17:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 150 times
Been thanked: 98 times

Re: Zamiast nas / After Us (Florian Sirieix)

Post autor: Haniel »

Kurde, zagrałem w to, stwierdziłem, że jest ok ish, ale że nie muszę w to więcej grać, po czym wyszło, że w inne dni zagrałem jeszcze dwie partie.
To nie jest gra, która będzie objawieniem, ale jest na tyle ok, że te 20-30 min mnie nie boli, jak w to zagram od czasu do czasu.

Ale tak, to jest głównie pasjans, totalnie nas nie intersuje, co robią inni, a żetony, które robią interakcję potencjalnie, są wrzucone chyba głównie po to, żeby wszyscy byli w jednej fazie i się nie porąbały rundy.

Bardzo mnie bawi z kolei efekt, który osiągnęli, gdy gracze zbierają surowce. Każdy sobie coś memla pod nosem po czym wszyscy wyciągają łapeczki na środek i zbierają owocki i kwiatuszki, jak takie małpki. Mam nadzieję, że to był zamierzony efekt a nie ze wyszło przypadkiem :D
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Zamiast nas / After Us (Florian Sirieix)

Post autor: japanczyk »

VivoBrezo pisze: 21 mar 2024, 23:19 Na takie gry szkoda papieru.
Z tym sie zgadzam

Aczkolwiek decyzje sa, szkoda troche ze interakcji troche brak
fajna mechanika, ale kompletnie abstrakcyjna - nie wiem po co ten temat w ogole, mysle, ze daloby sie wokol tego jakas fajna gre zrobic
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Zamiast nas / After Us (Florian Sirieix)

Post autor: autopaga »

Obsługa tej gry zmęczyła mnie już na bga, nie wyobrażam sobie grać w ten tytuł na żywo. To druga gra po Pętli (też lucrum) w której deckbuilding pasuje jak kwiatek do kożucha. Niestety kolejna gra z kreską mojego ulubionego rysownika dla której nie ma miejsca w kolekcji.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 861
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 304 times

Re: Zamiast nas / After Us (Florian Sirieix)

Post autor: konradstpn »

Zagrałem w składzie 4-osobowym. Nie pamiętam kiedy grając w grę planszową czułem się tak wyobcowany. Cały czas nos zanurzony w swoim poletku, kompletnie nie ogarniałem i nawet nie obchodziło mnie co robią współgracze. Efekty na kartach powtarzalne: weź zasób, zamień jeden na drugi ew. zamień na punkty. Mocniejsze karty nic innego nie wnoszą. Zupełnie nie moja bajka
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 754
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 72 times
Been thanked: 111 times

Re: Zamiast nas / After Us (Florian Sirieix)

Post autor: pingus »

Dołączam się do chłodnych ocen.
Takie niby sprytne, ale po co.
ODPOWIEDZ