Szczury z Wistar / Rats of wistar (Simone Luciani, Danilo Sabia)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Szczury z Wistar / Rats of wistar (Simone Luciani, Danilo Sabia)

Post autor: Fojtu »

Fiacik pisze: 24 mar 2024, 13:04 Jeśli gra się pod karty, które są widoczne i dostępne dla wszystkich, to określenie "ogromna rola losowości" jest tutaj sporym nadużyciem.
Karty w dużej mierze dobiera się w ciemno.
Do tego zakryte szczurki, pokoje. Gra jest kosmicznie losowa, to chyba jedne z najbardziej losowych euro jakie grałem.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Szczury z Wistar / Rats of wistar (Simone Luciani, Danilo Sabia)

Post autor: seki »

Fiacik pisze: 24 mar 2024, 13:04 Jeśli gra się pod karty, które są widoczne i dostępne dla wszystkich, to określenie "ogromna rola losowości" jest tutaj sporym nadużyciem.
Nie tak sporym. Gra się w Szczury pod karty, które wyjdą, ale jednym karty wyjdą takie, że rewelacyjne komba same się kręcą a inni muszą się ostro napocić. Myślę, że o to chodzi w tym stwierdzeniu i całkowicie się z nim zgadzam. W tej grze mamy do czynienia z ogromną losowością.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1181
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 280 times

Re: Szczury z Wistar / Rats of wistar (Simone Luciani, Danilo Sabia)

Post autor: siepu »

Dodam jeszcze abstrakcyjne dla mnie rozwiązanie w postaci wszystkich żetonów na planszy dobieranych w ciemno. Nawet jeśli bym wybaczył losowe zasoby z drzwi i pomieszczeń, to przy losowych pokojach ulepszeń opadają mi ręce.

Myślenie i przeliczanie bardzo przyjemne, ale to głupia losowa gra dla sucharzystow :)
Fojtu
Posty: 3379
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 557 times
Been thanked: 1263 times

Re: Szczury z Wistar / Rats of wistar (Simone Luciani, Danilo Sabia)

Post autor: Fojtu »

siepu pisze: 24 mar 2024, 14:13 Dodam jeszcze abstrakcyjne dla mnie rozwiązanie w postaci wszystkich żetonów na planszy dobieranych w ciemno. Nawet jeśli bym wybaczył losowe zasoby z drzwi i pomieszczeń, to przy losowych pokojach ulepszeń opadają mi ręce.

Myślenie i przeliczanie bardzo przyjemne, ale to głupia losowa gra dla sucharzystow :)
U nas to w ogóle w takiej wersji to nawet na stół nie weszło, graliśmy od razu z odkrytymi myszkami bo pomysł z zakrytymi wydawał nam się tak tępy :lol:
Awatar użytkownika
maciejos91
Posty: 62
Rejestracja: 29 mar 2021, 22:21
Has thanked: 7 times
Been thanked: 15 times

Re: Szczury z Wistar / Rats of wistar (Simone Luciani, Danilo Sabia)

Post autor: maciejos91 »

Czy ktoś ma info czy wersja Szczurów z Wistar od Portal Games będzie miała karty do trybu solo już po erracie?
Always Whyduck
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Szczury z Wistar / Rats of wistar (Simone Luciani, Danilo Sabia)

Post autor: K@mil »

Czy te promocyjne karty i żetony dodawane w sklepie Portalu do zakupu Szczurków będą do nabycia na konwentach, jeśli wydawca się tam pojawi?
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 404
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 589 times
Been thanked: 384 times

Re: Szczury z Wistar / Rats of wistar (Simone Luciani, Danilo Sabia)

Post autor: kuleczka91 »

K@mil pisze: 30 mar 2024, 18:08 Czy te promocyjne karty i żetony dodawane w sklepie Portalu do zakupu Szczurków będą do nabycia na konwentach, jeśli wydawca się tam pojawi?
Raczej wątpię w to. Innych promek też nie szło dostać, które były na zachętę kupna u nich w sklepie.
Zamów sobie u Pepitków, sama od nich to ściągałam ;)
https://www.tlamagames.com/doplnky/rats ... -mice-set/
https://www.tlamagames.com/doplnky/rats ... cards-set/
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Szczury z Wistar / Rats of wistar (Simone Luciani, Danilo Sabia)

Post autor: K@mil »

kuleczka91 pisze: 30 mar 2024, 19:15 Zamów sobie u Pepitków, sama od nich to ściągałam ;)
Dzięki :)
Chyba jednak z przesyłką wyjdzie mi drożej niż zakup razem z grą w sklepie Portalu - tam chyba już jest darmowa przesyłka.
Takie minidodatki powinny być normalnie do kupienia w każdym sklepie, który organizuje przedsprzedaż. Wiadomo, że im więcej kart, tym lepiej :wink:
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 847 times
Kontakt:

Re: Szczury z Wistar / Rats of wistar (Simone Luciani, Danilo Sabia)

Post autor: Hardkor »

K@mil pisze: 30 mar 2024, 19:56 Takie minidodatki powinny być normalnie do kupienia w każdym sklepie, który organizuje przedsprzedaż. Wiadomo, że im więcej kart, tym lepiej :wink:
To by wtedy nikt nie kupował w Portalu :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Szczury z Wistar / Rats of wistar (Simone Luciani, Danilo Sabia)

Post autor: kasiul3k »

Podrzucam też kilka słów od siebie, co mi w grze siadło a co nie bardzo :)

Zachęcam do obejrzenia:

ODPOWIEDZ