Kingdom Builder / Królestwo w budowie (Donald X. Vaccarino)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Archaniol101
Posty: 117
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Kingdom Builder / Królestwo w budowie (Donald X. Vaccarino)

Post autor: Archaniol101 »

Hej,

Czy jest tu ktos kto zamawial KB empire edition poprzez QueenGames pledgemanager?
Czy wiadomo cos oficjalnie kiedy gry maja byc wysylane do PL?
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Kingdom Builder / Królestwo w budowie (Donald X. Vaccarino)

Post autor: kozz84 »

Leviathan pisze: 08 kwie 2023, 22:14 Na Wojennik TV wjechała recenzja tego tytułu:
Jaki cel ma recenzowanie gry, która nie jest dostępna na rynku? Planowany jest dodruk?

Grałem parę razy na aplikacji i gra jest fajna, ale czy jest warta 400 PLN ( po tyle chodzi polska podstawka). Dodatkowo oprócz Nomadów, którzy są sprzedawani za grosze, to żaden dodatek nie został u nas wydany, prawda?

Zastanawiam się czy kupić podstawkę, empire edition, czy zapomnieć o grze i kupić coś podobnego, tańszego i dostępnego.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Kingdom Builder / Królestwo w budowie (Donald X. Vaccarino)

Post autor: Leviathan »

kozz84 pisze: 11 kwie 2023, 14:22 Jaki cel ma recenzowanie gry, która nie jest dostępna na rynku? Planowany jest dodruk?
Wojennik TV to mój vlog. Nagrywam to, na co mam akurat ochotę. Sporo grałem ostatnio w Kingdom Buildera, więc nagrałem także recenzję.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Kingdom Builder / Królestwo w budowie (Donald X. Vaccarino)

Post autor: Atk »

Leviathan pisze: 11 kwie 2023, 14:36
kozz84 pisze: 11 kwie 2023, 14:22 Jaki cel ma recenzowanie gry, która nie jest dostępna na rynku? Planowany jest dodruk?
Wojennik TV to mój vlog. Nagrywam to, na co mam akurat ochotę. Sporo grałem ostatnio w Kingdom Buildera, więc nagrałem także recenzję.
Super, bo ja niedawno po długim czasie chodzenia za tą gra, w końcu zacząłem ją testować na bga. Póki co festiwal losowości ale liczę, że z czasem się zmieni ta opinia, więc WC dobrze będzie sobie posłuchać
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Kingdom Builder / Królestwo w budowie (Donald X. Vaccarino)

Post autor: Leviathan »

Unboxing rozszerzenia Nomadzi:

Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Kingdom Builder / Królestwo w budowie (Donald X. Vaccarino)

Post autor: warlock »

Nawet nie wiedziałem, że Queen Games wypuściło taki produkt - https://boardgamegeek.com/boardgame/371 ... ry-edition :D
(fotki z KSa Queen Games, który kompletnie mnie ominął ;))
Obrazek
Obrazek


Planszostrefa ma to w ofercie: https://planszostrefa.pl/pl/p/-Kingdom- ... tion/15594
10th anniversary edition of Kingdom Builder featuring 28 printed resin ability tiles, 212 plastic miniatures, 8 game board sections with new art, 30 extra large terrain cards with new art, and 4 Queenies including The Emperor's Choice (first seen in Kingdom Builder: Empire Edition.
To w sumie taki wycinek wielkiego Big Boxa z żetonami z żywicy, figurkami, lekko zmienionymi grafikami i powiększonymi terenami/kartami ;). Zakładam, że jest to średnio kompatybilne z innymi dodatkami (chociażby z uwagi na większe karty terenu, bo takowe wprowadza też dodatek Marshlands). Ale jakby ktoś chciał mieć tylko podstawkę na większym wypasie i z dodatkowymi Queenies (w tym taką, której nie ma nigdzie indziej - modyfikującą zasady gry) to chyba warto... ;)?
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Kingdom Builder / Królestwo w budowie (Donald X. Vaccarino)

Post autor: Gizmoo »

warlock pisze: 10 lis 2023, 11:02 Nawet nie wiedziałem, że Queen Games wypuściło taki produkt
Dosłownie na poprzedniej stronie była przecież o tym dyskusja. :lol: Projekt był wcześniej na Kickstarterze. ;) Moim zdaniem nic nie usprawiedliwia tej ceny i szkoda, że QG tak odcina kupony od tej marki zamiast zaproponować sensowną nową zawartość.

A Vaccariono to już chyba całkiem osiadł na laurach i nie chce mu się tworzyć nic nowego. :cry:
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Kingdom Builder / Królestwo w budowie (Donald X. Vaccarino)

Post autor: warlock »

Wybacz, swego czasu myślałem że to był link do tej Empire Edition :D.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Kingdom Builder / Królestwo w budowie (Donald X. Vaccarino)

Post autor: Trolliszcze »

Gizmoo pisze: 10 lis 2023, 11:46A Vaccariono to już chyba całkiem osiadł na laurach i nie chce mu się tworzyć nic nowego. :cry:
No co za gość, pływa w forsie za Dominiony, zamiast wziąć się do jakiejś sensownej roboty! Niech go ktoś kopnie w cztery litery, to może przestanie się lenić i w końcu zrobi te wszystkie nowe gry, na które nikt nie zasługuje tak jak my.
Skywarden
Posty: 203
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 6 times

Re: Kingdom Builder / Królestwo w budowie (Donald X. Vaccarino)

Post autor: Skywarden »

Już się zdążyłem podjarać. Ale jak się okazało, że nie ma wszystkich zgodnych z tym dodatków - odpuściłem.
Awatar użytkownika
Archaniol101
Posty: 117
Rejestracja: 05 lip 2020, 20:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Kingdom Builder / Królestwo w budowie (Donald X. Vaccarino)

Post autor: Archaniol101 »

Wczoraj rozpakowałem i w sumie rzeczywiście noe było warte swojej ceny... No nic, więcej w takich KS nie wezmę udziału.
Dobrze, że chociaż przyszło, nie tak jak z Robinsonami..
kisiel365
Posty: 773
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 275 times

Re: Kingdom Builder / Królestwo w budowie (Donald X. Vaccarino)

Post autor: kisiel365 »

To jest jeden z tych tytułów, który nie jest warty wydania deluxe, niczym Catan 3d XXL czy Monopoly Harry Potter.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Kingdom Builder / Królestwo w budowie (Donald X. Vaccarino)

Post autor: Gizmoo »

kisiel365 pisze: 25 mar 2024, 17:42 który nie jest warty wydania deluxe
1. Jest warty wydania deluxe, byleby było to wydanie zrobione z sensem. :wink: Edycja Empire była pozbawiona sensu przez swój rozmiar, bo trzeba mieć do tego stół gigantycznych rozmiarów, albo grać na podłodze. Planszetki graczy są totalnie zbędne. Do tego edycja Empire miała cenę absolutnie z kosmosu.

2. Oryginalne wydanie jest moim zdaniem wystarczająco ładne i funkcjonalne. Nie ma bólu, jak w przypadku niektórych, starszych gier, odrzucających grafikami Klemensa, excelowym GUI rodem z Painta, czy komponentami na poziomie Monopoly. Jak coś może cieszyć oko, to oczywiście można zrobić jeszcze coś lepiej. Tylko po co?

A tak poza tym, to jest absolutnie świetna gra w tym co robi. Nie jest to może wybitny, głęboki tytuł dla euro graczy, ale świetna, szybka gra rodzinna, w którą można zagrać kilka razy z rzędu, bo partię da się zamknąć w 45-60 minut. U mnie nigdy ta gra nie wyleci z kolekcji i pewnie nawet kupiłbym ostatnią edycję, gdyby nie zaszaleli z ceną.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1181
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 280 times

Re: Kingdom Builder / Królestwo w budowie (Donald X. Vaccarino)

Post autor: siepu »

Żadne wydanie Queen Games nie jest warte swojej ceny (dla mnie wciąż najbardziej abstrakcyjna jest cena Kokopelli) , ale z tego co pamiętam, podobne jak Rio Grande, drukują w Niemczech.
ODPOWIEDZ