Shadows of Brimstone (cała seria) (Jason C. Hill)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
jamjar
Posty: 79
Rejestracja: 18 mar 2020, 20:50
Has thanked: 41 times
Been thanked: 37 times

Re: Shadows of Brimstone (cała seria) (Jason C. Hill)

Post autor: jamjar »

Sloth pisze: 21 mar 2024, 17:28
jamjar pisze: 21 mar 2024, 17:06 Od kilku lat, tak raz - dwa razy w roku myślę nad zakupem jakiegoś zestawu SoB. Niestety należę do tego typu ludzi, którzy jak kupują to większy pakiet. W związku z tym mam pytanie, czy lepiej kupić dwie podstawki 'kombojskie' revised plus Frontier, czy jedną i do tego Frontier i kilka 'innych światów'?
Ewentualnie myślę o tej jednej podstawce 'konkwistadorskiej' plus kilka światów, ale może źle zrozumiałem z filmików na yt - ona nie jest nieco biedniejsza od tych starszych jeśli chodzino zawartość?
Konkwistador i Wikingowie w przeciwieństwie do pozostałych mają jedną klasę postaci dla 4 bohaterów i 4 podklasy które różnią się tylko parametrami.
A jeśli chodzi o zawartość elementów gry, to jest odpowiednio porównywalna ta nowa podstawka do poprzednich? Bo np. widzę dodatkowe zestawy kafli mapy do kupienia - to faktycznie dodatkowe, czy cwanie wycięte z podstawki? Czy jakość figurek jest 'revised' czy nieco lepsza?
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Shadows of Brimstone (cała seria) (Jason C. Hill)

Post autor: Sloth »

Jakość figurek jest na pewno wyższa niż pierwotnych wersji. Zresztą kilka stron i miesięcy wcześniej pytałem o to Naszego speca od SoB :) Co do kafli to nie mam dodatku więc też nie jest w stanie powiedzieć co on zawiera. Gram podstawka konkwistadorów z dodatkowymi bohaterami i przeciwnikami. Sądzę że jeszcze długo nie będę potrzebował nic dokupywać chyba że z potrzeby serca :lol:
jamjar
Posty: 79
Rejestracja: 18 mar 2020, 20:50
Has thanked: 41 times
Been thanked: 37 times

Re: Shadows of Brimstone (cała seria) (Jason C. Hill)

Post autor: jamjar »

Sloth pisze: 21 mar 2024, 18:04 Jakość figurek jest na pewno wyższa niż pierwotnych wersji. Zresztą kilka stron i miesięcy wcześniej pytałem o to Naszego speca od SoB :) Co do kafli to nie mam dodatku więc też nie jest w stanie powiedzieć co on zawiera. Gram podstawka konkwistadorów z dodatkowymi bohaterami i przeciwnikami. Sądzę że jeszcze długo nie będę potrzebował nic dokupywać chyba że z potrzeby serca :lol:
A dodatkowych bohaterów i wrogów masz dedykowanych pod świat podstawki?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Shadows of Brimstone (cała seria) (Jason C. Hill)

Post autor: Yuri »

Co by o starych core setach nie powiedzieć to jednak są troszkę "bogatsze" contentowo. Nowe core sety są jakby podzielone na dwie części ( MapTile Pack), ale za to dodane mechanizmy rozbudowy bazy. Stare core sety nie mają tego akurat elementu.

Co do jakości figurek to zdecydowanie nowsze wypusty są lepsze.

Nie wiem jak teraz ceny 1 i 2 KSa, bo kupowałem lata temu, ale wtedy to była super opcja wzgl cena/ilość.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Shadows of Brimstone (cała seria) (Jason C. Hill)

Post autor: Sloth »

jamjar pisze: 21 mar 2024, 18:24
Sloth pisze: 21 mar 2024, 18:04 Jakość figurek jest na pewno wyższa niż pierwotnych wersji. Zresztą kilka stron i miesięcy wcześniej pytałem o to Naszego speca od SoB :) Co do kafli to nie mam dodatku więc też nie jest w stanie powiedzieć co on zawiera. Gram podstawka konkwistadorów z dodatkowymi bohaterami i przeciwnikami. Sądzę że jeszcze długo nie będę potrzebował nic dokupywać chyba że z potrzeby serca :lol:
A dodatkowych bohaterów i wrogów masz dedykowanych pod świat podstawki?
Jaguar warrior - stricte do Valley
Feathered Serpents Enemy Pack - pasuje do wszystkich dodatków, natomiast do Valley idealnie gdyż tam napotykasz na to konkretne plemię.
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Shadows of Brimstone (cała seria) (Jason C. Hill)

Post autor: Sloth »

Yuri pisze: 21 mar 2024, 19:00 Co by o starych core setach nie powiedzieć to jednak są troszkę "bogatsze" contentowo. Nowe core sety są jakby podzielone na dwie części ( MapTile Pack), ale za to dodane mechanizmy rozbudowy bazy. Stare core sety nie mają tego akurat elementu.

Co do jakości figurek to zdecydowanie nowsze wypusty są lepsze.

Nie wiem jak teraz ceny 1 i 2 KSa, bo kupowałem lata temu, ale wtedy to była super opcja wzgl cena/ilość.
Ja to chyba bym się teraz pchał już w nowe; Lost Tombs, Hell Train niżli w 3 najstarsze. Mi akurat klimatycznie podeszło Valley of the Kings z 2 nowszych. Nie wiem jak jest z klasami postaci w nowych światach.

To jest bogaty świat który dopiero poznaję. Dla przykładu karty które umożliwiają odwrócenie roli naszych bohaterów. Dopiero Yuri uświadomił mnie że taki dodatek wogóle istnieje.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Shadows of Brimstone (cała seria) (Jason C. Hill)

Post autor: Yuri »

Sloth pisze: 21 mar 2024, 19:06 ...To jest bogaty świat który dopiero poznaję. Dla przykładu karty które umożliwiają odwrócenie roli naszych bohaterów. ...
Ten element ostatniego KSa w ogóle jest jakoś mało spopularyzowany, a fajnie "ożywia" masę figurek z których stosunkowo rzadko korzystamy. A tak spotkanie innej bandy w grze, wrogiej, to zawsze fajniutki smaczek.

Co do nowego KSa to tak, finansowo wzgl ilości to najlepsza opcja. Tylko będzie musiał z 3 lata poczekać :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
jamjar
Posty: 79
Rejestracja: 18 mar 2020, 20:50
Has thanked: 41 times
Been thanked: 37 times

Re: Shadows of Brimstone (cała seria) (Jason C. Hill)

Post autor: jamjar »

A no właśnie. Czyli te dodatkowe kafelki, to lekki skok na kasę, bo pewnie w starych podstawkach bylo ich więcej. Stawiam, że tak o połowę :)
Ale wracając - z tego co przeczytałem we wczesniejszych wpisach, mogę tak zrobić, że kupić 2 nowe podstawki i sobie ich używać w zależności od trybu gry wzajemnie jako 'other worlds' tak?
I w tym momencie 'kątętu' będę miał sporo do ogrania i do malowania (na czym też mi zależy) również. Dokupić tylko ewentualnie te kafle mapy i lala. Dobrze myślę? Konkwistadorzy mnie kuszą, wikingowie w sumie tez. Jakość plastiku też mnie skłania ku nim. Bardziej niz Japonia i dziki zachód. Więc jak da się te nowe pudła połączyć w rozgrywce, to wygląda to już ciekawiej. Czy może idę w złą stronę?
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Shadows of Brimstone (cała seria) (Jason C. Hill)

Post autor: Sloth »

jamjar pisze: 21 mar 2024, 20:34 A no właśnie. Czyli te dodatkowe kafelki, to lekki skok na kasę, bo pewnie w starych podstawkach bylo ich więcej. Stawiam, że tak o połowę :)
Ale wracając - z tego co przeczytałem we wczesniejszych wpisach, mogę tak zrobić, że kupić 2 nowe podstawki i sobie ich używać w zależności od trybu gry wzajemnie jako 'other worlds' tak?
I w tym momencie 'kątętu' będę miał sporo do ogrania i do malowania (na czym też mi zależy) również. Dokupić tylko ewentualnie te kafle mapy i lala. Dobrze myślę? Konkwistadorzy mnie kuszą, wikingowie w sumie tez. Jakość plastiku też mnie skłania ku nim. Bardziej niz Japonia i dziki zachód. Więc jak da się te nowe pudła połączyć w rozgrywce, to wygląda to już ciekawiej. Czy może idę w złą stronę?
Eeeeee ......
Konkwistadorzy i Wikingowie w jednym ? Mało klimatyczne. Chyba że wszyscy spotkają się w dżungli przy pomocy wrót czasu. Nie znam Wikingów więc nie wiem jakie mają możliwości.

Kup na początek jeden podstawowy pakiet z Wikingów bądź Konkwistadorów ( kwestia upodobań), pomaluj i odpal. Jak Ciebie wchłonie dokupuj dodatki. Nie wiem jak Twój angielski ale ja musiałem chwilę z słownikiem posiedzieć.
jamjar
Posty: 79
Rejestracja: 18 mar 2020, 20:50
Has thanked: 41 times
Been thanked: 37 times

Re: Shadows of Brimstone (cała seria) (Jason C. Hill)

Post autor: jamjar »

No to sie pochwalę. Taki zestaw udało mi sie upolowac. Nie ma jeszcze 2 pudełek: Guardian of Targa i Caverns of Cynder. I co prawda kilkanascie figurek pociapanych - do zmycia. Ale za 1000 polskich złotych? :) I to 15km od miejsca zamieszkania? Żal było nie brać. Tym bardziej, że udało mi się dobrze sprzedać jedną ze zbierających kurz, pomalowanych gier. Fajnie :)

Obrazek
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Shadows of Brimstone (cała seria) (Jason C. Hill)

Post autor: Mr_Fisq »

Czyli argumenty za nowymi starterami:
- Element rozbudowy bazy
- Nowe (lepsze?) modele

Argumenty za starymi starterami:
- Większa różnorodność kart/przeciwników (?)
- Większa różnorodność klas postaci
- Więcej dodatków pasujących do "podstawowego świata" (dziki zachód, daleki wschód)
- Więcej dopasowanych fanowskich materiałów


Taki Hexcrawl jest chyba na razie dedykowany pierwszym dwóm podstawkom, a daleki wschód jest w toku?
Edit:
jest też wersja HC dla SoB:FF ze stycznia:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... 1RPABMahWg
dla Wikingów, ani dla Konkwistadorów jeszcze nie widziałem.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Shadows of Brimstone (cała seria) (Jason C. Hill)

Post autor: Yuri »

Mr_Fisq pisze: 26 mar 2024, 09:26...
Taki Hexcrawl jest chyba na razie dedykowany pierwszym dwóm podstawkom, a daleki wschód jest w toku?
Daleki wschód bodajże z miesiąc, czy dwa temu kojarzę, że coś pisali o wersji 1.0. Pamiętam coś na FB grupie w tej sprawie.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Shadows of Brimstone (cała seria) (Jason C. Hill)

Post autor: Mr_Fisq »

Yuri pisze: 26 mar 2024, 09:33 Daleki wschód bodajże z miesiąc, czy dwa temu kojarzę, że coś pisali o wersji 1.0. Pamiętam coś na FB grupie w tej sprawie.
Rzeczywiście, znalazłem i dorzuciłem powyżej link.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
jamjar
Posty: 79
Rejestracja: 18 mar 2020, 20:50
Has thanked: 41 times
Been thanked: 37 times

Re: Shadows of Brimstone (cała seria) (Jason C. Hill)

Post autor: jamjar »

Jak organizujecie kafle mapy przy kilku pudełkach? Da się to w ogóle jakoś sensownie ogarnąć?
Gra mnie w sumie oczarowała tym czym jest oprócz samego plastiku i planszy. A na razie gram tylko w City of Ancients z Frontier Town między misjami. Jestem bardzo zaskoczony, że niby kulanka, a jednak ten świat jest tak bardzo rozbudowany i historia jaka jest z nim związana ma tyle smaku, że hej . No i samo malowanie sprawia frajdę. Właśnie skończylem Trederrę - ale chyba cięzko ciężko z nimi będzie się dogadać na planszy patrząc na ich kartę wrogów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Shadows of Brimstone (cała seria) (Jason C. Hill)

Post autor: Yuri »

jamjar pisze: 10 kwie 2024, 01:17 Jak organizujecie kafle mapy przy kilku pudełkach? Da się to w ogóle jakoś sensownie ogarnąć?
...No i samo malowanie sprawia frajdę. Właśnie skończylem Trederrę - ale chyba cięzko ciężko z nimi będzie się dogadać na planszy patrząc na ich kartę wrogów. ...
Trederra jest jednym z najtrudniejszych OtherWorldow. Co do kafli to ja swój odnajduje w 10s. Jest na bgg system ich segregacji w oparciu o naklejki. Ja wydrukowałem na przezroczystym papierze samoprzylepnym i jeden numerek idzie na kartę, a jeden na kafelek. Kafelki trzymam w skrzynkach drewnianych poprzedzielanych przekładkami. Works like a charm.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
ODPOWIEDZ