(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

piton pisze: 20 mar 2024, 12:11 ... dziś sporo ciekawego eurowania się zapowiada.
:shock:

Kim jesteś i co zrobiłeś z pitonem!?
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

To jakiś kosmita. Podmienili Pitona :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

gafik pisze: 20 mar 2024, 16:02
... dziś sporo ciekawego eurowania się zapowiada.
Kim jesteś i co zrobiłeś z pitonem!?
Ziomuś, to był zabieg celowy, żebyśmy spokojnie pograli - bez eurodziewczyn :mrgreen: jak 'on' to planuje, że potem jest jak chce. Rozgrywa ich jak w makao. Tajemnica lasu.

Dzięki za pogranie, super się pobawiłem. Dobre gry były na stole - słuszny wybór! A towarzystwo jeszcze lepsze. Zbyt miałem napinkę* na pokazanie gier żeby pogadać więcej z Podróżnikiem - Jacka jakotako znam.
(*a może to wynik'ło z faktu, ze Teresa powiedziała, że nie gramy w 18xx. człowiek nie założy soczewek, pomyli plecaki z grami no i klops. Zachowałem pokerową minę do końca gry, zero zniesmaczenia - nawet jak wezwano ke-rownika sklepu).

Piękne dzięki za zaufanie- jakkolwiek to nie zabrzmi. Gdyby nie towarzystwo, to nawet te doskonałe gry, by nie zażarły.

następną razą (jak dotrę) chętnie bym szarpnął w Funkenszlag, ale nie wiem kto poza Czarkiem i mną w to by zagrał. Wariant legacy mam naprawdę w zanadrzu.
Na drugą nogę 1830, ale to chyba solo muszę -mucha-musze-muchą-mucha!

Pozdro und dozo.
Pudelek
Posty: 646
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

gafik pisze: 20 mar 2024, 16:02
piton pisze: 20 mar 2024, 12:11 ... dziś sporo ciekawego eurowania się zapowiada.
:shock:

Kim jesteś i co zrobiłeś z pitonem!?
faktycznie nie do końca go przypominał!
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: 20 mar 2024, 22:40 Rozgrywa ich jak w makao.
...albo w pana, czy jak tam się to inaczej nazywało.
piton pisze: 20 mar 2024, 22:40 A towarzystwo jeszcze lepsze.
Potwierdzam. Starałem się dużo uśmiechać, komplementować mistrza gry i miałem świeżo wymyte zęby. No, ale guru gier wszelakich (tfu, przecież już nie muszę) też dał radę.

Trzy stoliki, czyli frekwencja dopisała.

Na dwóch stolikach było djunowane i była nowa arka.

Na trzecim trzyosobowym stoliku imprezowo-dzięcięco-lajtowym się mocno i bogato działo. Zaczęło się od familijnego astrokocianego kościanego mlem'a. Klikałem w to niedawno ciut na BGA, ze wszystkimi modułami i w więcej graczy. Gierka w miarę fajna, na luźne popykanie. Trochę jej czegoś brakuje by wywoływała jakieś większe emocje. W mniej graczy nie czuć presji zajmowania księżyców.

Na drugą nóżkę FlotsamFajt - tutaj nie mam zdania, bo nie udało mi się tego maleństwa przegryźć. Niby miałem jakiś mikropomysł na wykładanie kart w końcu rundy, ale czy noszący znamiona skuteczności na dłuższą metę - wątpię. Wczoraj się sprawdził.

Potem weszły Startupy. Bardzo zmyślna mechanicznie i przemyślana mała gierka. Pomysłowe, działające, setkolekszynowe maleństwo. Na plus. Idea diksitowa - mieć w kolekcji dużo danego koloru; nie na tyle dużo, by inni też poszli w ten kolor, ale mieć go najwięcej na koniec partii. Do tego limit kart na ręce i ograniczona kasa, zmuszające by jednak iść w coś co nie do końca nam pasuje. No i wykładanka na koniec będąca trochę elementem zaskoczenia (choć jak się śledzi stół to się wie, że Czarek ma te 3 brązowe ósemki na ręce i się jest w tyłku na chwilę przed końcem partii).

Potem moja gra wieczora, pt. zostań sygnalistą donoszącym dzwoneczkiem coraz bardziej czerwonemu ze złości kierownikowi, człekokształtnemu panu Staszkowi Durianowi. Się donosi na poprzedzającego współgracza, który być może przeholował, przy ograniczonej wiedzy o stanie dżunglowego magazynu, z zamówieniami. Na domiar złego donosiciel ma dokładnie w takim samym stopniu ograniczoną wiedzę - jest ryzyko, są banany. Esencja dobrej luźnej zabawy. A w takim doborowym gronie osobowym to niezapomniane wesołe chwile. Jak najbardziej do wyciągnięcia na wieczornej nasiadówce z niegrającą rodzinką. Aż się zastanawiam, czy nie nabyć tego małego pudełeczka.

Następnie mistrz gry ustąpił pola i Drakula z VanHelsingiem mogli się dwuosobowo ze sobą zmierzyć. Partia na szybko, bez zaangażowania z mojej strony, z dużym wsparciem vanhelsinga przez kolor atutowy, że nawet nie musiałem się starać. Liczyłem na więcej, ale zwalmy to na karb tego, że grane w pośpiechu (mam wyrzuty sumienia, gdy ktoś nie gra, by grać mógł ktoś) i jedynie zapoznawczo, bez doświadczenia w przebiegłym graniu w ten tytuł.

Po oddaleniu się Podróżnika (kiedy on w ogóle wyszedł? człowiek-ninja) jeszcze, w towarzystwie Czarka (albo jego sobowtóra), powtórka w Startapa i Duriana. Narzekania nie słyszałem. Może za tydzień przy lajtowym stoliku przybędzie, kosztem stolika z nową arką.

Bardzo udany wieczór, jak dla mnie. Wszyscy zadowoleni. Składam podziękowania na rękę naszego mistrza gier małych i dużych. Wielkie dzięki, Piton. Jeśli najdzie Cię znów ochota na przewietrzenie się poza dusznym przedziałem wagonu niezbyt szybkich opolskich kolei regionalnych, zawsze jesteś mile widziany na bocznicy, tam gdzie wino i śmiech (kobiet brak).

Pozdrowienia na nadchodzący tydzień.

PS. Nie, Piton, nie przebiłem opony tam pod apteką - musiałem tylko odebrać telefon i wysłuchać kilku ważnych słów na temat promocji na papier toaletowy w biedrze.
Natan Haniel
Posty: 23
Rejestracja: 19 mar 2024, 19:45
Been thanked: 5 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Natan Haniel »

Czy Tzn że Piton nie przepada za euraskami ?
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

@Jacek - tak, myślałem, że masz gumę w bicyklu. Dzięki za pogranie, zacnie było! może następnym razem faktycznie Załoga - o ile nie przegra z załogą pociągu.

pitonowi znudziły się wieloosobowe optymalizacyjne pasjanse, a większość euro - tym bardziej tego w epoce kickstartera - taka jest.
poza tym ten gatunek przeszedłem (wielokrotnie) przez ostatnie lata na poziomie hard i już mi się wyjątkowo znudził.
teraz promuje i gram w gry z interakcją (nie będące pasjansami/multi-solo z porównywaniem wyników przy końcu partii) oraz takie, które wymagają kilkudziesięciu-kilkuset partii do fajnego grania, a nie 1-2 partii do oddania na bazar.
Każdy gra w co lubi oczywiście.
(i zamiast pisać o grach piszecie o pitonie, to też ciekawe zjawisko socjologiczne, ja tam wolę o grach pisać/czytać na dedykowanych forach. No chyba, że najciekawsze z ostatniego spotkania było podchodzenie do naszego stolika i opisywanie mnie zamiast gier, no cóż.)

żeby zakończyć optymistycznie - teraz będzie niedziela handlowa i palmowa, combo jak u Felda.
dozo
(a mniej optymistycznie - dlatego się wypisałem ze środowego grania i pisania tutaj, wolę się bawić jak lubię)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Natan Haniel
Posty: 23
Rejestracja: 19 mar 2024, 19:45
Been thanked: 5 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Natan Haniel »

A propo Gier. Patrzcie co znalazłem . Jeśli ktoś lubi upgrejdować , ulepszać swoje gry to do Diunki takie fajne Akrylki 😁 wiem że nie każdy lubi Akryl w grach inni wolą Drewienko. Ale ja jak Wieloryb duża ilość Akrylu (w dodatku przeźroczystego ) mnie rajcuje☺️ A wy bardziej Akryl czy Drewienko a może znaczenia to nie ma dla was żadnego?
Natan Haniel
Posty: 23
Rejestracja: 19 mar 2024, 19:45
Been thanked: 5 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Natan Haniel »

Nie umiem zdjeć tu dodawać ale się naumiem 😁
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

1) Ludzie, załóżcie osobny wątek poświęcony Pitonowi (zasłużył sobie) i tam se o nim piszcie. Tutaj prosi się o nieofftopicowanie.
2) Podejrzewam, że z kolei pimpowanie akrylem już ma swój wątek na forum, więc tam też odsyłam - na pewno będzie większy odzew.
Natan Haniel pisze: 22 mar 2024, 13:18 Nie umiem zdjeć tu dodawać ale się naumiem 😁
Ale w drodze wyjątku - by zdjęcia tu zamieszczać pokazywać, musisz je mieć pod jakimś linkiem (są jakieś serwery hostingowe ku temu (postimages?)) i wtedy tylko tego linka tu wklejasz między ręcznie napisane znaczniki img lub między wklejone z automatu za pomocą ikonki "Wstaw obrazek" na górze. To taka gratisowa porada, offtopicowo, po znajomości. Wybaczcie.
Natan Haniel
Posty: 23
Rejestracja: 19 mar 2024, 19:45
Been thanked: 5 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Natan Haniel »

Wybaczamy 😁
Natan Haniel
Posty: 23
Rejestracja: 19 mar 2024, 19:45
Been thanked: 5 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Natan Haniel »

Pytanko? Czy wybiera się ktoś z was w 1 sobotę po Świetach ( 6 kwietnia)do Wrocka na One Morę Gamę ??
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Natan Haniel pisze: 23 mar 2024, 16:26 Pytanko? Czy wybiera się ktoś z was w 1 sobotę po Świetach ( 6 kwietnia)do Wrocka na One Morę Gamę ??
no co Ty, wtedy jest OSIEMNASTKON w Rzeszowie.
Aha, tylko ja tam jadę. To reszta ma wolne i szanse dotrzeć :P
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

piton pisze: 24 mar 2024, 10:13 no co Ty, wtedy jest OSIEMNASTKON w Rzeszowie.
Aha, tylko ja tam jadę. To reszta ma wolne i szanse dotrzeć :P
Uff... piton zwalczył wirusa...
Natan Haniel
Posty: 23
Rejestracja: 19 mar 2024, 19:45
Been thanked: 5 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Natan Haniel »

Do Rzeszowa to wpi***du drogi....
Wybieram jednak Wrocław OMGaaaaat 🤣😂
Teresa
Posty: 383
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Kto chętny na jutro? my będziemy ok 17:30.
Natan Haniel
Posty: 23
Rejestracja: 19 mar 2024, 19:45
Been thanked: 5 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Natan Haniel »

Ja chętny i postaram siem być 😎
Natan Haniel
Posty: 23
Rejestracja: 19 mar 2024, 19:45
Been thanked: 5 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Natan Haniel »

A w co byśmy zagrali ? 😋
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Na 80% mnie nie będzie. Będę informować na bieżąco.
Ardagast
Posty: 59
Rejestracja: 19 sty 2021, 16:03
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Ardagast »

Powinienem być.
traveller
Posty: 10
Rejestracja: 02 paź 2023, 16:01
Been thanked: 3 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: traveller »

Jutro będę
Natan Haniel
Posty: 23
Rejestracja: 19 mar 2024, 19:45
Been thanked: 5 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Natan Haniel »

Ma ktoś z was gre Era Innowacji? Chętnie bym zagrał w to coś☺️, bardzo Się różni od Terry?
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Bede. Ja mam Erę. Troszkę się rozni
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

siema, ja odpadam :/ Dobrej gry!
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Raczej mnie nie ma
ODPOWIEDZ