D.E.I.: Divide et Impera (Tommaso Battista)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: D.E.I.: Divide et Impera (Tommaso Battista)

Post autor: Dako »

#może kogoś u Czachy ruszyło (do 5 kwietnia) late pledge:
https://czachagames.pl/divide-et-impera ... te-pledge/
opulentus
Posty: 519
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: D.E.I.: Divide et Impera (Tommaso Battista)

Post autor: opulentus »

Ktoś wie czego nie ma w ofercie w porównaniu do poprzedniej przedsprzedaży?
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 316
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 226 times
Been thanked: 97 times

Re: D.E.I.: Divide et Impera (Tommaso Battista)

Post autor: scraber »

opulentus pisze: 28 mar 2024, 08:35 Ktoś wie czego nie ma w ofercie w porównaniu do poprzedniej przedsprzedaży?
Chyba tylko bankotu 50zł w portfelu, bo o tyle jest drożej All-In
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 980
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: D.E.I.: Divide et Impera (Tommaso Battista)

Post autor: Leinadus »

scraber pisze: 28 mar 2024, 09:53
opulentus pisze: 28 mar 2024, 08:35 Ktoś wie czego nie ma w ofercie w porównaniu do poprzedniej przedsprzedaży?
Chyba tylko bankotu 50zł w portfelu, bo o tyle jest drożej All-In
Na planszowych newsach pisali, żeby porównać zestawy, bo nie są identyczne. Dalej się nie interesowałem, więc nie wiem czy gdzieś tam w komentarzach nie wpisali.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: D.E.I.: Divide et Impera (Tommaso Battista)

Post autor: XLR8 »

Zagraliśmy na 3 dzisiaj. Wersja vanilla bez jakichkolwiek modułów i modyfikacji.
Jest to naprawdę solidna i dobra gra. Bez fajerwerków, zbędnych wodotrysków i udziwnień jak to lubią na KS.
Sama rozgrywka to proste przepychanie się na mapie żeby jak najlepiej zapunktować cele co rundę. Tylko tyle. Bardzo podoba nam się punktacja po Turze gracza zamiast na koniec całej rundy. Dzięki temu nie ma przewagi pierwszego czy ostatniego gracza, który może coś komuś po prostu odebrać i nie ma na to kontry.
Jedyny minus jaki widzieliśmy to downtime gdy ktoś namiesza sporo na mapie. Sama rozgrywka jest bardzo płynna, ale są momenty gdy ktoś nam napsuje skrupulatnie zaplanowany ruch i musimy wszytko od nowa przekalkulować.
Wildcard
Posty: 18
Rejestracja: 18 lut 2024, 12:42
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: D.E.I.: Divide et Impera (Tommaso Battista)

Post autor: Wildcard »

Grał ktoś z modułami? Jest coś co trzeba brać albo coś naprawdę ciekawego czy podstawka absolutnie wystarczy?
krpi
Posty: 19
Rejestracja: 17 gru 2020, 22:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: D.E.I.: Divide et Impera (Tommaso Battista)

Post autor: krpi »

Wildcard pisze: 21 kwie 2024, 19:27 Grał ktoś z modułami? Jest coś co trzeba brać albo coś naprawdę ciekawego czy podstawka absolutnie wystarczy?
nic nie trzeba, ale warto w kolejności:
  • candy boost, bo bez zaznaczenia w kółko gubisz szefa na planszy, a ściągi zawsze ok
  • cash&rad bo dwie frakcje mechanicznie nieudziwniane, ale strategicznie inne, zamienny rynek
  • faith&anarchy kolejne frakcje trochę dziwniejsze
reszta to absolutnie dla fanatyków:
  • citadel i old london są głównie kampanijno-scenariuszowe
  • white death to frakcje, które grają w inną grę ;)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: D.E.I.: Divide et Impera (Tommaso Battista)

Post autor: Gizmoo »

Kolega wszystko powyżej napisał. Ja tylko dodam, że w podstawce jest sporo gry i jak ktoś nie gra przesadnie często - to wystarczy. 😉

Aczkolwiek Candy Boost obecnie uważam za obowiązkowy, bo dodaje przede wszystkim karty pomocy, które bardzo ułatwiają rozgrywkę początkującym. Przy czym ostrzegam - polska wersja jest trochę bieda wydrukiem i nie jest w oryginalnej jakości. Na szczęście Czacha daje obydwie wersje, więc można wybrać polską, albo... Bardziej estetyczną. 😆

Mam nadzieję, że wkrótce ogram frakcje z Faith & Anarchy i White Death. Cash & Rad i Citadel jeszcze nie mam, ale tak mi się ta gra podoba, że prędzej, czy później dokupię wszystko. Dla mnie ta gra jest absolutnie kapitalna.

Co mnie wnerwia? No jest niestety jedna rzecz, nie związana z rozgrywką...

Mam firmowe, dedykowane koszulki i już się skończyły i nie wystarczyły na dodatki. Napisałem na Facebookowej stronie Czachy, czy planują ich sprzedaż, ale zamiast odpowiedzi dostałem... Lajka. 😆

Także chyba pozostaje mi przepiękne dedykowane koszulki wyrzucić do kosza i wymienić na zwykłe, bo nie da się tego pożenić z dodatkami. Why, Czacha Games? Why!?

Oczywiście istnieje szansa, że jestem gapa i gdzieś można je dokupić. Jeżeli ktoś wie gdzie - to bardzo proszę o znaka. 😉
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: D.E.I.: Divide et Impera (Tommaso Battista)

Post autor: feniks_ciapek »

Gizmoo pisze: 21 kwie 2024, 23:49 Co mnie wnerwia? No jest niestety jedna rzecz, nie związana z rozgrywką...

Mam firmowe, dedykowane koszulki i już się skończyły i nie wystarczyły na dodatki. Napisałem na Facebookowej stronie Czachy, czy planują ich sprzedaż, ale zamiast odpowiedzi dostałem... Lajka. 😆

Także chyba pozostaje mi przepiękne dedykowane koszulki wyrzucić do kosza i wymienić na zwykłe, bo nie da się tego pożenić z dodatkami. Why, Czacha Games? Why!?

Oczywiście istnieje szansa, że jestem gapa i gdzieś można je dokupić. Jeżeli ktoś wie gdzie - to bardzo proszę o znaka. 😉
Możemy się jakoś dogadać, bo miałem identyczną sytuację. Albo odkupię od Ciebie, albo w drugą stronę :)

Czacha dodawała tylko koszulki Sloyca - jak zwykle wszystko, czego nie robi oryginalny wydawca, jest po taniości.

Czekam jeszcze na big boxa z tej kampanii, bo jednak trzymanie tego wszystkiego w osobnych pudełkach jest uciążliwe.
krpi
Posty: 19
Rejestracja: 17 gru 2020, 22:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: D.E.I.: Divide et Impera (Tommaso Battista)

Post autor: krpi »

Gizmoo pisze: 21 kwie 2024, 23:49Mam nadzieję, że wkrótce ogram frakcje z Faith & Anarchy i White Death. Cash & Rad i Citadel jeszcze nie mam....
proponuję w kolejności breachers, Wild, chrono/fauny, psychics nawet nie wyciągaj na stół..;)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: D.E.I.: Divide et Impera (Tommaso Battista)

Post autor: Gizmoo »

feniks_ciapek pisze: 22 kwie 2024, 00:41 albo w drugą stronę :)
Poszło PW. ;)
feniks_ciapek pisze: 22 kwie 2024, 00:41 Czekam jeszcze na big boxa z tej kampanii, bo jednak trzymanie tego wszystkiego w osobnych pudełkach jest uciążliwe.
Podobno Big Box jest koszmarnie duży i zajmuje CAŁĄ przegródkę w Kallaxie. Ludzie narzekają na jego użyteczność, bo podobno nie jest wygodny w obsłudze i słabo się z niego wyciąga komponenty. Mnie drażni trzymanie wszystkiego w tych kilku pudłach, ale uporządkowałem sobie to na tyle, że przynajmniej z rozkładaniem nie mam problemu, bo wszystko się szybko rozkłada i chowa. Jedyne, co mnie wpienia to pudło od podstawki, które nie tylko jest beznadziejnych rozmiarów, ale nie bardzo jak jest je przewozić. Daj znaka, czy Big Box jest użyteczny, bo może jednak warto się na niego przesiąść. ;) Gdyby nie kafle, to tak fajnie dałoby się to sensownie poupychać do pudełek od dodatków. :roll:
krpi pisze: 22 kwie 2024, 12:58 psychics nawet nie wyciągaj na stół..;)
Chyba chodzi o Psioniców? :wink: Mnie ta frakcja najbardziej ciekawi, bo oni kompletnie grają w inną grę na swoich zasadach.
krpi
Posty: 19
Rejestracja: 17 gru 2020, 22:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: D.E.I.: Divide et Impera (Tommaso Battista)

Post autor: krpi »

Nie idź ta drogą, albo odczekaj żeby mieć ekipę która kojarzy co się dzieje w tej grze - moim zdaniem oni psują flow
ODPOWIEDZ