Flick of faith / Palec boży- pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Lukashi
Posty: 82
Rejestracja: 19 mar 2016, 20:10
Has thanked: 111 times
Been thanked: 51 times

Re: Flick of faith / Palec boży- pytania i wątpliwości

Post autor: Lukashi »

Tuger22 pisze: 21 sty 2024, 14:19 To jeszcze dopytam. Jeśli po moim strzale mam 2 proroków w polu miasta na 1 wyspie to czy mogę postawić 2 świątynie?
Tak.

To jeszcze tylko dopowiem, że w przypadku jednego elementu na drugim to zawsze element na liczy się jak gdyby był w tym samym miejscu co ten niższy
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 304
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 98 times
Been thanked: 39 times

Re: Flick of faith / Palec boży- pytania i wątpliwości

Post autor: Sarna »

Ja mam pytanie o punktowanie za pępek świata, czy jeżeli mam proroków poza pępkiem, ale znajdują się na wyspach, to punktuje tylko za tych na wyspach? Czy żebym mógł zapunktować za tych na wyspach, to najpierw muszę mieć jakiegoś na pępku?
Awatar użytkownika
Lukashi
Posty: 82
Rejestracja: 19 mar 2016, 20:10
Has thanked: 111 times
Been thanked: 51 times

Re: Flick of faith / Palec boży- pytania i wątpliwości

Post autor: Lukashi »

Sarna pisze: 28 mar 2024, 11:07 Ja mam pytanie o punktowanie za pępek świata, czy jeżeli mam proroków poza pępkiem, ale znajdują się na wyspach, to punktuje tylko za tych na wyspach? Czy żebym mógł zapunktować za tych na wyspach, to najpierw muszę mieć jakiegoś na pępku?
Wybacz ale chyba nie rozumiem pytania. W jakiej fazie jesteśmy, gdzie wylądował właśnie pstryknięty prorok, gdzie leżą pozostali?
radarek
Posty: 141
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times

Re: Flick of faith / Palec boży- pytania i wątpliwości

Post autor: radarek »

Myślę, że wiem o co chodzi autorowi i skąd się bierze ta wątpliwość.
Instrukcja, strona 8:


Obrazek

Chodzi o zdanie "Właściciel otrzymuje 1 PZ za każdego takiego proroka oraz 1 dodatkowy PZ za każdą wyspę, na której jest obecny.". Można to interpretować na 2 sposoby:
1. Za każdego proroka którego przenosimy z pępka dostajemy pkt w liczbie: 1+N, gdzie N to liczba wysp na której mamy obecność.
2. Za każdego proroka którego przenosimy z pępka dostajemy 1pkt. Dodatkowo dostajemy N pkt, gdzie N to liczba wysp, na której mamy obecność.

Odpowiedź jest taka, że interpretacja 1 jest poprawna.
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 304
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 98 times
Been thanked: 39 times

Re: Flick of faith / Palec boży- pytania i wątpliwości

Post autor: Sarna »

Dokładnie o to mi chodziło, dziękuję za wyjaśnienie :). Czyli żeby zapunktować trzeba trafić do pępka :D
ODPOWIEDZ