Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
gogovsky
Posty: 2210
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: gogovsky »

Robisz pierwsze możliwe więc teoretycznie może być ruch atak ruch atak jelsi to pojedyncza linijka na karcie przeciwnika :)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Mario10
Posty: 8
Rejestracja: 16 sie 2021, 11:14
Has thanked: 2 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: Mario10 »

Dobrze że jeszcze na takich przeciwników nie wpadliśmy :)
gogovsky
Posty: 2210
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: gogovsky »

Mario10 pisze: 25 sie 2022, 15:37 Dobrze że jeszcze na takich przeciwników nie wpadliśmy :)
Znaczy ogólnie raczej to się nie zdarzy, bo przeciwnicy zasięgowi jak są w zasięgu to strzelają :d a podchodzą głównie jak zasięgu nie maja :p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Mario10
Posty: 8
Rejestracja: 16 sie 2021, 11:14
Has thanked: 2 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: Mario10 »

Po ostatniej rozgrywce pojawiło sie nowe pytanie , czy Ryś towarzysz rusza się jak bohater czy kieruje nim inna mechanika ??
Czy wrogowie postrzegają go tak jak bohatera przy określaniu celu ataku czy inaczej ??

Pozdrawiam
Mario
miczu0607
Posty: 2
Rejestracja: 02 wrz 2022, 20:37

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: miczu0607 »

Mam pytanie odnośnie automatycznego sukcesu lub automatycznej porażki czyli wyrzucenie 1 lub 6. Automatyczny sukces oznacza że przeciwnik nie może się przed nim bronić? (Automatyczne trafienie)
gogovsky
Posty: 2210
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: gogovsky »

miczu0607 pisze: 02 wrz 2022, 21:00 Mam pytanie odnośnie automatycznego sukcesu lub automatycznej porażki czyli wyrzucenie 1 lub 6. Automatyczny sukces oznacza że przeciwnik nie może się przed nim bronić? (Automatyczne trafienie)
Nie automatyczny sukces oznacza, że nawet jak z modyfikatorów masz -10 to 1 jest trafieniem, automatyczna porażka na 6 oznacza, że nawet jak masz +10 do trafienia za bonusy (morale/celownik/wzmocnienie/odległość) to chybiasz. Pozdrawiam.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
miczu0607
Posty: 2
Rejestracja: 02 wrz 2022, 20:37

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: miczu0607 »

Mam pytanie od razu odnośnie karty snajpera łut szczęścia raz na misję pozwala zamiast rzutu x kośćmi dostać jedno trafienie które przeciwnik i tak może obronić?( Niby odpowiedź wydaje się oczywista, ale karta w porównaniu z innymi wydaje się średnia zwłaszcza że można jej użyć tylko raz na misję)
gogovsky
Posty: 2210
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: gogovsky »

miczu0607 pisze: 02 wrz 2022, 21:59 Mam pytanie od razu odnośnie karty snajpera łut szczęścia raz na misję pozwala zamiast rzutu x kośćmi dostać jedno trafienie które przeciwnik i tak może obronić?( Niby odpowiedź wydaje się oczywista, ale karta w porównaniu z innymi wydaje się średnia zwłaszcza że można jej użyć tylko raz na misję)
głównie to jest na beczki/materiały wybuchowe
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: Cyel »

Będziemy dziś zaczynać grę, więc pewnie wątpliwości pojawi się więcej ale na start chciałbym wyjaśnić coś co może być ważne od początku - str28, Odskok.

Zapis mówi, że, prócz Akcji Podstawowej, można użyć do niego "karty akcji pozwalającej na standardowy ruch, pozwalającej na Odskok". Wśród kart nie znalazłem jednak kart ruchu pozwalających na Odskok, acz przejrzałem tylko te z poziomu 1 a resztę pobieżnie przerzuciłem. Czy karty ruchu pozwalające na Odskok pojawiają się dopiero na późniejszych poziomach i je przegapiłem?



Dodatkowe pytanie już po rozgrywce - czy dobrze rozumiemy, że akcja Leczenia z karty Medyka i użycie Apteczki to dwie różne rzeczy? Tzn leczenie z karty nie zużywa apteczki.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: SwistakCZC »

Cyel pisze: 11 wrz 2022, 12:05 Będziemy dziś zaczynać grę, więc pewnie wątpliwości pojawi się więcej ale na start chciałbym wyjaśnić coś co może być ważne od początku - str28, Odskok.

Zapis mówi, że, prócz Akcji Podstawowej, można użyć do niego "karty akcji pozwalającej na standardowy ruch, pozwalającej na Odskok". Wśród kart nie znalazłem jednak kart ruchu pozwalających na Odskok, acz przejrzałem tylko te z poziomu 1 a resztę pobieżnie przerzuciłem. Czy karty ruchu pozwalające na Odskok pojawiają się dopiero na późniejszych poziomach i je przegapiłem?`



Dodatkowe pytanie już po rozgrywce - czy dobrze rozumiemy, że akcja Leczenia z karty Medyka i użycie Apteczki to dwie różne rzeczy? Tzn leczenie z karty nie zużywa apteczki.
1. Są karty pozwalające na sam odskok, my obecnie jesteśmy pod koniec gry i mamy pod 5 lvl (zwiadowca + myśliwy) i nie mam chyba jeszcze takiej karty w talii, ale jest bodajże na 6 lvlu mojej postaci.
2. Tak, to dwie różne rzeczy.
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: lotheg »

Mam 2 pytania. Jedno ze spoilerami, więc ukrywam.
Spoiler:
Czy jeśli misję taktyczną rozpoczynają wrogowie to zaczynam liczyć tury od ruchu bohaterów czy już od pierwszego ruchu wrogów?
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: matio2007 »

lotheg pisze: 24 wrz 2022, 22:57 Mam 2 pytania. Jedno ze spoilerami, więc ukrywam.
Spoiler:
Czy jeśli misję taktyczną rozpoczynają wrogowie to zaczynam liczyć tury od ruchu bohaterów czy już od pierwszego ruchu wrogów?
Cześć,
1.
Spoiler:
2. Zaczynasz liczyć od wrogów - czyli w pierwszej turze tylko wrogowie wykonują akcje.
Mario10
Posty: 8
Rejestracja: 16 sie 2021, 11:14
Has thanked: 2 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: Mario10 »

Witam
Czy to normalne, że nie napotykamy kart popychających główny wątek fabularny do przodu? Od wyjścia z New Jansen i wiecu na placu technologii nie mamy żadnych misji z głównego wątku fabularnego, już z 15 dni minęło . Czy coś zrobiliśmy źle ??

Pozdrawiam
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: matio2007 »

Mario10 pisze: 29 wrz 2022, 12:00 Witam
Czy to normalne, że nie napotykamy kart popychających główny wątek fabularny do przodu? Od wyjścia z New Jansen i wiecu na placu technologii nie mamy żadnych misji z głównego wątku fabularnego, już z 15 dni minęło . Czy coś zrobiliśmy źle ??

Pozdrawiam
Cześć, na samym początku jest kilka wskazówek, które trzeba sprawdzić (w kilku różnych miejscach). Cześć z nich popchnie główny wątek do przodu, ale nie wszystkie. Jeżeli zrobiliście je wszystkie, i pomimo ego utknęliście, napisz najlepiej na PM do mnie, to spróbujemy ustalić co poszło źle.
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1116
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 860 times
Been thanked: 631 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: bajbaj »

Podsumowując w głowie pierwsze udane przejście podstawki, naszło mnie pytanie, o to jak grają inni jeden element gry - poznawanie dokumentacji technicznej. Wertowałem instrukcję i nie znalazłem informacji, czy można ją wertować wcześniej, czy też nie. My dla klimatu gramy tak, że nie zerkamy w wymogi dokumentacji technicznej, póki nie mamy jej u siebie. A zatem kupujemy dokumentację tego, co nas interesuje, nie wiedząc, czy na cokolwiek przyda się towar z naszej bazy (co utrudnia optymalne działania). Staramy się też tego nie zapamiętywać, aby w kolejnych kampaniach mieć czystą głowę w tym zakresie. A jak Wy graliście?
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 460 times
Been thanked: 53 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: kolosm »

Ostatnio nabyłem full ver 2114 ze wszystkimi dodatkami i powoli przymierzamy się z kumplem i synami do kampanii w 4os.
Z tego co wyczytałem podpowiedzcie czy dobrze kombinuję, aby zacząć?
Zaczniemy od samej podstawki bez żadnych dodatków i lecimy do końca. Następnie po przejściu podstawki dokładamy 2 małe dodatki i odpalamy drugą kampanię.
Jeśli i to nam się uda kiedyś skończyć to można ewentualnie wrócić do podstawki i dołożyć tylko karty (misje/lokacje?) jeszcze nie użyte, aby nie dublować historii.
gogovsky
Posty: 2210
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: gogovsky »

podstawka + shiptown + huntsville
hybrydy + shiptown + huntsville
Ewentualnie
podstawka + huntsville
hybrydy + shiptown
Pozdrawiam
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 69 times
Been thanked: 162 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: MowMiStefan »

A dzym sie rozni wersja poprawiona Lowcow od uhm… niepoprawionej?
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
gogovsky
Posty: 2210
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: gogovsky »

Do podmianki były karty/instrukcja/księga scenariuszy bez literówek/błędnych odniesień itd.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: Nidhogg »

Czy wrogowie poruszają się zawsze czy tylko jak mają w polu widzenia bohaterów?

Czy jest jakiś sposób by przesunąć przeciwnika w turze bohatera? np by wrzucić go na beczki na polu obok :)
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
gogovsky
Posty: 2210
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: gogovsky »

Nidhogg pisze: 13 kwie 2023, 15:19 Czy wrogowie poruszają się zawsze czy tylko jak mają w polu widzenia bohaterów?

Czy jest jakiś sposób by przesunąć przeciwnika w turze bohatera? np by wrzucić go na beczki na polu obok :)
zawsze się poruszaja :) no tylko specjalne zdolnosci :p Jeśli chcesz np żeby wróg był tam gdzie chcesz to musisz go wymanewrować np. na beczkach :p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
bartosak
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2024, 16:26

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: bartosak »

Przerpaszam że odkopuje ale dopiero teraz znalazlem chwilke (dłuższą :lol: ) na zagranie.

Mam dwa pytania:
1) Jeśli wszyscy moi bohaterowie są ukryci to wrogowie stoją bo jak mają iść w stronę celu, którego nie widzą?
2) Na karcie 636 "DEWASTACJA" napisane jest:
Spoiler:
To zostaje na zawsze? Czy tylko w tym dniu? Działa to wstecz i dotyczy transakcji z tego dnia też? Pytania się pojawiły bo w rogu jest ikonka odrzucenia karty.

Pozdrawiam
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: matio2007 »

bartosak pisze: 28 mar 2024, 16:34 Przerpaszam że odkopuje ale dopiero teraz znalazlem chwilke (dłuższą :lol: ) na zagranie.

Mam dwa pytania:
1) Jeśli wszyscy moi bohaterowie są ukryci to wrogowie stoją bo jak mają iść w stronę celu, którego nie widzą?
2) Na karcie 636 "DEWASTACJA" napisane jest:
Spoiler:
To zostaje na zawsze? Czy tylko w tym dniu? Działa to wstecz i dotyczy transakcji z tego dnia też? Pytania się pojawiły bo w rogu jest ikonka odrzucenia karty.

Pozdrawiam
Dostałem te pytania również na FB, ale może ktoś też miał te same wątpliwości, więc wrzucę odpowiedzi dodatkowo tutaj:

1. Jeśli wszyscy bohaterowie są ukryci, a nie mają żadnej reguły na taką ewentualność opisanej w danej misji, to wrogowie stoją i nie wykonują akcji.
1. Podatek jest wprowadzony na stałe, działa od momentu odsłonięcia tej karty aż do końca gry. Nie działa wstecz.
ODPOWIEDZ