Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
StanleyStone
Posty: 244
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: StanleyStone »

Imperium Eridiani - jednak nie są zepsuci. W sobotę graliśmy w 6-osobowym składzie, jeden gracz miał tylko dwie partie na koncie, ale obczytał protipy dla Hydran, a reszta co najmniej te 6 partii. Partia bardzo wyrównana, bo ostatni dwaj gracze 22 punkty, a pierwszy 28. Generalnie każdy każdemu patrzył na ręce i starał się innego szachować. W tym układzie gra dla mnie zyskała jeszcze więcej. A co do Eridiani, nie miałem dużych oczekiwań, bo myślałem, że to jedyna rasa, którą nie da się wygrać, ale którą chciałem spróbować zagrać. Ostatecznie byłem jednym z dwóch ostatnich, ale gdybym nie olał bomb neutronowych(byłem przekonany, że jeszcze jakieś wyjdą), to byłbym pierwszy albo drugi, bo wygrałem dwie duże bitwy z dwoma przodującymi graczami, ale nie miałem jak przejąć hexów. Rasa trudna, ale do zagrania.
MichalCh132
Posty: 215
Rejestracja: 27 lip 2019, 20:51
Has thanked: 132 times
Been thanked: 77 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: MichalCh132 »

StanleyStone pisze: 03 gru 2023, 12:09 Imperium Eridiani - jednak nie są zepsuci. Rasa trudna, ale do zagrania.
Wniosek po jednej grze, w której zająłeś 5 miejsce z 6 ale mogłeś wyżej gdybyś pograł inaczej to raczej średni wniosek :p

W jednym z wątków na BGG były prowadzone statystyki z gier na TTS doświadczonych graczy gdzie Eridani mieli najniższe win-ratio ze wszystkich ras. Osobiście nigdy nie wiedziałem wygranej Eridani na ~20 moich rozgrywek, a raz kiedy faktycznie Eridani szło dobrze do 6 rundy to gra, w której osoba grająca ta rasa zapomniała odrzucić jeden żelek akcji :roll:
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: JimmyPL »

Ja dlatego doszedłem do wniosku, że ta asymetria nie do końca tutaj jest plusem, zwłaszcza przy losowym doborze kafli, następną partię spróbujemy wszyscy zagrać na Terran i ciekawe co z tego wyniknie.
StanleyStone
Posty: 244
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: StanleyStone »

MichalCh132 pisze: 03 gru 2023, 15:41 Wniosek po jednej grze, w której zająłeś 5 miejsce z 6 ale mogłeś wyżej gdybyś pograł inaczej to raczej średni wniosek :p

W jednym z wątków na BGG były prowadzone statystyki z gier na TTS doświadczonych graczy gdzie Eridani mieli najniższe win-ratio ze wszystkich ras. Osobiście nigdy nie wiedziałem wygranej Eridani na ~20 moich rozgrywek, a raz kiedy faktycznie Eridani szło dobrze do 6 rundy to gra, w której osoba grająca ta rasa zapomniała odrzucić jeden żelek akcji :roll:
No właśnie, w pierwszej grze wygrana była bardzo realna. Nie napisałem, że ta rasa jest super zbilansowana, tylko że da się nią wygrać, a to chyba różnica. Wcześniej uważałem ją za kompletnie niegrywalną.
StanleyStone
Posty: 244
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: StanleyStone »

Czy dostał ktoś już informację o wysyłce dodatków?
Beerior
Posty: 70
Rejestracja: 26 maja 2020, 10:13
Has thanked: 136 times
Been thanked: 25 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Beerior »

Na bgg ktoś od wydawcy pisał, że planują na początku kwietnia to ogarniać, przy czym mają tam protesty przewoźników i może być różnie.
All of the mini expansion pre orders have been forwarded to our US service partner. They still have a backlog of orders to ship both for Agemonia and Eclipse orders, which are moving at a steady pace, but it will still take a while until all have been shipped. We are already working on preparing the Outcasts and Seekers shipments, and will have everything forwarded to them by the time the products arrive. Hopefully they'll have the previous orders all cleared up by then and can start shipping immediately. In any case, with this amount of preorders I expect the shipping process will take a few weeks in total.

In regards to preorders from our stock in Finland, we are already up to date with all the mini expansion shipments so any new orders placed will ship out the next weekday. Shipping company's ETA for Seekers & Outcasts is first week of April, but that'll unfortunately be most likely delayed as there are strikes in Finland which these will most likely be affected by. However, we are prepared to ship them out at a speedy pace as soon as we receive the products.
Ushi
Posty: 62
Rejestracja: 07 kwie 2017, 09:53
Has thanked: 292 times
Been thanked: 16 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Ushi »

Który z tych dodatków lepszy ? SEEKERS czy OUTCASTS ?
StanleyStone
Posty: 244
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: StanleyStone »

Nikt ich jeszcze nie dostał, więc trudno powiedzieć. Ja wziąłem oba i szykuję się do gry na 9 osób. Osobiście najbardziej czekam na piratów, więc gdybym musiał wybierać, to outcasts.
MichalCh132
Posty: 215
Rejestracja: 27 lip 2019, 20:51
Has thanked: 132 times
Been thanked: 77 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: MichalCh132 »

Najciekawsze rasy wg mnie to Piraci oraz Magellanie - piraci dostają kase za bitki wiec wiadomo ze bedzie sie dziac przy planszy. Z drugiej strony myślę że Magellanami będzie się ciekawie grało - dostają 1PZ za kazda znajdźkę w statkach oraz znajdźki za 4 technologie danego rodzaju, więc będzie mozna bardziej eksperymentować ze znajdzkami zamiast brać 2PZ. Problem jest taki, że obie te ras znajdują się w róznych dodatkach, więc albo trzeba brać oba albo rezygnować z jednego z nich
StanleyStone
Posty: 244
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: StanleyStone »

Tak, ale tacy Magellanowie różnią się od tych z pierwszej edycji (gdzie takiej rasy 1 do 1 nie było nawet). Exiles też. Oświeceni też. Nie wiem, jak piraci. I nie są to zmiany kosmetyczne, więc trudno mówić o wrażeniach. Ale na bazie ras podstawowych opinie są takie, że zmiany wprowadziły balans.

Mój post dotyczył zapytania o pierwszą edycję, ale widzę, że ktoś go skasował.
dannte
Posty: 726
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 420 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: dannte »

Ludzie, którzy dostali już swoje najnowsze dodatki (czyli Seekers i Outcasts) narzekają na nowe miniaturki: podobno nie pasują do podstawek (dziurka jest zbyt mała):
https://boardgamegeek.com/thread/328672 ... cies-ships

Ostrzeżenie by poczekać, jeśli ktoś się waha.
StanleyStone
Posty: 244
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: StanleyStone »

Ale to pod warunkiem, że ktoś gra z podstawkami.
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Backero »

Mnie tam bardziej martwi, czy figurki frakcji Exiles (szare) nie są zbyt podobne do Mechanema (białe), bo z tego co widzę na zdjęciach to może być problem z rozróżnieniem na planszy. No ale liczę, że to tylko kwestia oświetlenia.

Obrazek
StanleyStone
Posty: 244
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: StanleyStone »

Na żywo różnica jest większa, ale faktycznie dobór kolorów niefortunny. No i mam wrażenie, że statki z dodatków są mniejsze od tych z podstawki. Jeszcze u piratów da się to wytłumaczyć fabularnie, ale reszta to trochę zawód, o którym pewnie zapomnę, jeśli będzie się fajnie grało.
ODPOWIEDZ