Ognisty Podmuch / Flash Point: Fire Rescue (Kevin Lanzing)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ognisty Podmuch / Flash Point: Fire Rescue (Kevin Lanzing)

Post autor: psia.kostka »

Chcesz Yuri powiedziec, ze bedzie BigBox z wszystkimi dodatkami po polsku, zbiorcza instrukcja, i ze licencje na kraj ma "Yuri Publishing"? Wow, gratulacje! ;)

Tez sie troche zastanawialem, czemu nikt w PL po to nie siegnal, w sensie po dodatki reprint itp. Moze podstawka od Barda wcale nie miala dobrych obrotow, albo przegrala w szrankach i rankingach z Pandemiciem?

Co do niezaleznosci jezykowej, to podobnie jak jakies kafelkowe Carcassonne, mysle ze mozna polonizowac, zawsze tez fajnie gdy udaje sie wynegocjowac cos taniej na nasz biedniejszy rynek, niz importowac z UK. Czy chodzi o ryzyko, ze cala Europa by sie zaopatrywala u nas? Chyba inne gry obecne na naszym rynku od lat pokazuja, ze nie musi tak byc.

Edytowalem tytul, lepiej?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Flash Point: Fire Rescue

Post autor: bdm »

Musiałby autor wątku zedytować ten tytuł. :)

Gra ma już swoje lata i po wyglądzie planszy to widać. Przydałaby się jakaś nowa edycja i nowa szata graficzna planszy właśnie choć figurki strażaków są super, grafika na pudle również.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Ognisty Podmuch / Flash Point: Fire Rescue (Kevin Lanzing)

Post autor: psia.kostka »

bdm pisze: 20 paź 2023, 21:53 Musiałby autor wątku zedytować ten tytuł. :)
Wybaczcie, najwidoczniej mam za niski poziom mana, by taki czar spreparowac :lol:
Chcialem nawet "zglosic" 1. post i podeslac moj gotowy tytul, ale po co mi taki rozglos, albo jeszcze autor sie obrazi.
Gra ma już swoje lata i po wyglądzie planszy to widać. Przydałaby się jakaś nowa edycja i nowa szata graficzna planszy właśnie
Niby zgoda, ale jak zrobia takie cyfrowe bezplciowe grafiki, aby na bogato ze szczegolikami, to nie przepadam. Malunki jak plansze do Posiadlosci Szalenstwa lub SoB juz lepiej. Tyle ze gra jest dosc umowna i plansza chyba tez musi taka byc.
choć figurki strażaków są super, grafika na pudle również.
Figurki maja klimat :)
Grafika na pudelku tez mi sie podobala, ale sobie ja sam popsulem. Jak ktos chce tez sobie popsuc, to -> PW :P

No i ja nie chce chyba 2edycji, bo bym musial robic kosztowny upgrade :cry:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Flash Point: Fire Rescue

Post autor: Gambit »

krisow pisze: 20 paź 2023, 20:57 Ma być wersja legacy na kickstarterze.
Wait, what? No teraz to mi zrobiłeś dzień :)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ognisty Podmuch / Flash Point: Fire Rescue (Kevin Lanzing)

Post autor: psia.kostka »

psia.kostka pisze: 20 paź 2023, 22:06
bdm pisze: 20 paź 2023, 21:53 Musiałby autor wątku zedytować ten tytuł. :)
Wybaczcie, najwidoczniej mam za niski poziom mana, by taki czar spreparowac :lol:
Fiku miku, czary mary,
Twoja stara, to Twoj stary.

Zadzialalo! :mrgreen:

Czy jest gdzies jakis "link", gdzie mozna poczytac o tym nadchodzacym Legacy?
Edit: pewnie tu :P
https://boardgamegeek.com/thread/316912 ... ickstarter
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Ognisty Podmuch / Flash Point: Fire Rescue (Kevin Lanzing)

Post autor: krisow »

Tak w skrócie z dyskusji w tym wątku na bgg. Kickstarter wersji legacy Flash Point: Fire Rescue ma być w lutym lub marcu 2024. W czasie kampanii na kickstarterze będzie możliwość zamówienia dodatków do podstawowej wersji. Nie wiadomo czy po kampanii w detalu takie dodatki będą możliwe do zakupu. Nie ma na teraz informacji w jakich językach będzie to wydawane.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ognisty Podmuch / Flash Point: Fire Rescue (Kevin Lanzing)

Post autor: Yuri »

Kampania ruszyła:

Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 316
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 226 times
Been thanked: 97 times

Re: Ognisty Podmuch / Flash Point: Fire Rescue (Kevin Lanzing)

Post autor: scraber »

Ruszyła? Bardziej kończy się za półtora godziny :D
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Ognisty Podmuch / Flash Point: Fire Rescue (Kevin Lanzing)

Post autor: tomuch »

scraber pisze: 29 mar 2024, 15:15 Ruszyła? Bardziej kończy się za półtora godziny :D
Chyba nie ma żadnej zbiórki na forum, a i w sklepach nie widzę preorderów. Trzeba więc wejść samemu - wie ktoś, czy wystarczy teraz 1$, żeby móc w cenach z kampanii wybierać w LP?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ognisty Podmuch / Flash Point: Fire Rescue (Kevin Lanzing)

Post autor: Yuri »

scraber pisze: 29 mar 2024, 15:15 Ruszyła? Bardziej kończy się za półtora godziny :D
Tym lepiej, że przypadkiem trafiłem, bo nie miałem pojęcia bladego, że już wystartowała w ogóle.... :cry: :evil:
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ognisty Podmuch / Flash Point: Fire Rescue (Kevin Lanzing)

Post autor: psia.kostka »

Nie chce gasic (hłe hłe) entuzjazmu, ale wziela mnie ta kampania z zaskoczenia, konczy sie za godzine, a cena z przesylka to 95 dolarow, gdzie figurki, zetony, kosteczki sie dubluja posiadaczom gry :? porownujac to do Pandemic Legacy za ~120-150 obecnie, to nie "pali mi sie" zamawiac :P

No chyba retail za 400 nie bedzie?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ognisty Podmuch / Flash Point: Fire Rescue (Kevin Lanzing)

Post autor: Yuri »

tomuch pisze: 29 mar 2024, 15:25 Chyba nie ma żadnej zbiórki na forum, a i w sklepach nie widzę preorderów. Trzeba więc wejść samemu - wie ktoś, czy wystarczy teraz 1$, żeby móc w cenach z kampanii wybierać w LP?
Niestety nie mam bladego pojęcia :( Niemniej, co wiem to to, że zawsze będziesz mógł się do mnie "przylepić", ja wspieram. Choć kapku drogawo.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Ognisty Podmuch / Flash Point: Fire Rescue (Kevin Lanzing)

Post autor: tomuch »

Drogawo i chyba każda następna kopia nie zmniejsza kosztu wysyłki zbytnio - jedna kopia 35$ dla naszego regionu, 2x 74$ (no chyba że to jest koszt gry + wysyłki, ale chyba nie; w ogóle to jakieś niejasne jest). Jedyny plus jest taki, że już w tym jest VAT o ile się nie mylę.
Myślicie, że będzie polska edycja?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Ognisty Podmuch / Flash Point: Fire Rescue (Kevin Lanzing)

Post autor: K@mil »

tomuch pisze: 29 mar 2024, 16:23
Myślicie, że będzie polska edycja?
Nie będzie.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ognisty Podmuch / Flash Point: Fire Rescue (Kevin Lanzing)

Post autor: Yuri »

psia.kostka pisze: 20 paź 2023, 21:43 Chcesz Yuri powiedziec, ze bedzie BigBox z wszystkimi dodatkami po polsku, zbiorcza instrukcja, i ze licencje na kraj ma "Yuri Publishing"? Wow, gratulacje! ;)...
Przepraszam, dopiero zobaczyłem Twój wpis. Umknął mi. Ja sobie już zrobiłem swojego BigBoxa;) Mam skrzyneczkę i podrukowałem wszystkie instrukcje w wersji PL. Resztę mam po ang, ale tam wiele tekstu nie ma, zresztą ja zawsze mogę potlumaczyc graczom/dziecku.
Co prawda teraz będę musiał przebudować Boxa, ale spoko, damy radę ;)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ognisty Podmuch / Flash Point: Fire Rescue (Kevin Lanzing)

Post autor: Yuri »

Ja jednak będę anulował swój pledge. Gdyby ktokolwiek chciał "wskoczyć" na moje miejsce to zapraszam. Wsparłem "All new things" poziom.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1902
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Ognisty Podmuch / Flash Point: Fire Rescue (Kevin Lanzing)

Post autor: tomuch »

PM już otwarty i chyba tylko do końca kwietnia :shock:
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ognisty Podmuch / Flash Point: Fire Rescue (Kevin Lanzing)

Post autor: psia.kostka »

Jakby to bylo za 200-250zl w polskim sklepie po rabatach, to moglbym sie skusic na taka przygode (majac komplet klasycznych Strazakow). Sprawdzam i-szop co jakis czas, ale nikt tego nie wrzuca do oferty. Gdyby byl wiekszy hajp (jak przy Baseball Highlights), to moze Planszostrefa by sie pochylila nad tematem?

Ewentualnie wersja retail za jakis czas?

Dla mnie to zbyt przypomina stara edycje (te same komponenty, co juz mam). Spodziewalem sie odswiezenia/odpimpowania, ktore nie dawaloby innej opcji, niz wylozenie papierow z portfela ;)

PS
Ktos (Leszek?) wrzucil troche nowych niemieckich dodatkow na olx (~100zl), nie wiem jak ta cena sie prezentuje, ale raczej dostepnosc do niedawna byla marna. No moze teraz zrobia dodruki. Do rozwazenia. W kazdym razie jest szansa, by cos ustrzelic brakujacego np samolot, metro, okret.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Ognisty Podmuch / Flash Point: Fire Rescue (Kevin Lanzing)

Post autor: K@mil »

psia.kostka pisze: 09 kwie 2024, 08:58 Jakby to bylo za 200-250zl w polskim sklepie po rabatach
Skoro to wersja legacy, to nie może być po 200zł, bo tyle to prawie kosztuje zwykła podstawka. Ja niedawno kupowałem za 175 zł.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ognisty Podmuch / Flash Point: Fire Rescue (Kevin Lanzing)

Post autor: psia.kostka »

K@mil pisze: 09 kwie 2024, 10:16
psia.kostka pisze: 09 kwie 2024, 08:58 Jakby to bylo za 200-250zl w polskim sklepie po rabatach
Skoro to wersja legacy, to nie może być po 200zł, bo tyle to prawie kosztuje zwykła podstawka. Ja niedawno kupowałem za 175 zł.
Cena jest pochodna dostepnosci (oraz rabatow :twisted: ). Anglika nowego za 120-150 szlo zdobyc (za tyle kupowalem z UK), ale ostatnio nie sledze. Jesli naklad sie rozszedl lub polski import przygasl, to moglo byc drozej. Jest jeszcze niemiecka wersja, a gra niezalezna jezykowo. Wiec wybor jakis powinien byc. Do tego kodziki amazon, lojalki w sklepach (nawet -15-18% mozna ugrac).

Rozumiem, ze legacy porownujesz do samej podstawki. Tu zgoda.
Bo tez lepiej nie stawiac legacy na piedestale, ze "musi kosztowac". Pandemiki po ~120 najlepiej to pokazuja (no ale to skala nakladu, mniej modny juz temat, stara gra bez figuresow, wyprzedaz itp)

Ja czekam na FP:FR Legacy w retail, nawet jak sklep bedzie mial za 299, to z rabatem zejde na 250, a tyle to mniej wiecej moge zainwestowac, dla draki glownie ;)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Ognisty Podmuch / Flash Point: Fire Rescue (Kevin Lanzing)

Post autor: K@mil »

psia.kostka pisze: 09 kwie 2024, 10:29 Ja czekam na FP:FR Legacy w retail, nawet jak sklep bedzie mial za 299, to z rabatem zejde na 250, a tyle to mniej wiecej moge zainwestowac, dla draki glownie ;)
Ja chyba wolałbym nabyć jakiś dodatek, ale taki bez nowych plansz.
Nie będzie wersji retail polskiej - pytałem się Barda. Nawet wznowienia podstawki nie będzie ani dodatków, dlatego kupiłem angielską wersję.
Jakoś Strażaki się nie spodobali na polskim rynku, a szkoda, bo fajne figurki mają i temat całkiem ciekawy. Grafika na pudełku powinna się zmienić, powinni namalować strażaka z sikawką na tle płonącego budynku i wozu strażackiego, to bardziej by zwróciło uwagę tzw. "niedzielnych graczy" i nabywających grę na prezent dla dzieci.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ognisty Podmuch / Flash Point: Fire Rescue (Kevin Lanzing)

Post autor: psia.kostka »

K@mil pisze: 09 kwie 2024, 10:44 Ja chyba wolałbym nabyć jakiś dodatek, ale taki bez nowych plansz.
Hmm, a to plansze wlasnie nie byly sednem dodatkow?
(inna sprawa, ze takie plansze sa dosc podatne na wariant home-made ;))
Bo postaci juz jest sporo, mechanik/twistow/udziwnien tez. Gra wydaje sie dosc kompletna, co tez mozna wywnioskowac z braku kolejnych dodatkow ostatnio.

Byly jakies glosy o rozjezdzie stylistycznym miedzy figurkami-plastusiami, realistycznymi strazakami na kartach i rysunkowymi planszami. Ale ja tego tak nie odbieram. W zasadzie nie potrzebuje odpimpowania, bo pewnie bylyby to jakies żywiczne figurki i nowe ilustracje plansz. A te rysunkowe maja swoj urok, czytelnosc i zamysl gry jest chyba taki, aby to bylo przyjazne rodzinne granie, a nie fotorealistyczne zgliszcza i osmalone kurtki.

Moje porownianie do Pandemica jest przyznaje troche oszukane, bo to juz staroc, a FP:FR Legacy byloby HOT! (nomen omen :P)
K@mil pisze: 09 kwie 2024, 10:44 Nie będzie wersji retail polskiej - pytałem się Barda
Oj, Bard to juz chyba stare dzieje. Nie zdziwilbym sie, gdyby obecnie znalazl sie wiekszy gracz po licencje na strazakow. No ale jak mowisz, dekade temu nie chwycilo, czy obecnie ktos nowy zaryzykuje?
Niemniej ja czekam na retail anglika legacy w polskim sklepie specjalizujacym sie w importach :D
A jak nie bedzie, to nie bedzie ;) #mamwcograc
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Ognisty Podmuch / Flash Point: Fire Rescue (Kevin Lanzing)

Post autor: K@mil »

psia.kostka pisze: 09 kwie 2024, 11:10 Hmm, a to plansze wlasnie nie byly sednem dodatkow?
No właśnie pojawił się jakiś dodatek bez planszy (Tragic events) z wydarzeniami i kartami zastępującymi te małe "ogniki" (punkty zapłonu chyba), nawet na bgg ktoś wkleił zdjęcia swojej spolszczonej jego wersji 8)
Co do grafik kart i figuresów nie mam zastrzeżeń. Plansza też może być.
Jedynie grafikę pudełka bym zmienił, bo ta jest za mało "strażacka" w powszechnym rozumieniu, gdzie atrybutem strażaka jest sikawka, a nie siekiera :wink:
Takie niuanse mają znaczenie przy przyciąganiu uwagi kupujących, którzy przeglądają najpierw przecież okładki gier, a dopiero potem sprawdzają o czym jest dana gra.
ODPOWIEDZ