Horror on the Orient Express(Michał Gołębiowski, Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Prototypowo
Posty: 99
Rejestracja: 13 cze 2022, 08:16
Has thanked: 25 times
Been thanked: 67 times

Horror on the Orient Express(Michał Gołębiowski, Adam Kwapiński)

Post autor: Prototypowo »

Obrazek

Gra jeszcze nie posiada stosownego wątku, a już pojawiają się materiały z prototypu kolejnej gry Adama.

https://www.youtube.com/watch?v=M_yr35Gs-Kg

BGG
Ostatnio zmieniony 03 sie 2023, 21:25 przez Mr_Fisq, łącznie zmieniany 2 razy.
WYDAWNICTWO COCONUTSALAD: https://coconutsalad.com/
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 785 times
Been thanked: 1227 times
Kontakt:

Re: HORROR ON THE ORIENT EXPRESS (Adam Kwapiński)

Post autor: mat_eyo »

Miałem okazję zagrać w prototyp na TTS, więc pozwolę sobie przekopiować moje wrażenia opisane w wątku gra miesiąca.

Prototyp zagrany na TTS. Siadałem trochę z duszą na ramieniu, bo choć doceniam i szanuję wszystkie projekty Adama Kwapińskiego, a znakomitą większość też bardzo lubię, to HotOE jawił mi się jako zdecydowanie gra nie dla mnie. W zasadzie to prawda, ale bawiłem się zaskakująco dobrze. Koop z warstwą dedukcyjną, tradycyjnym dla koopów gaszeniem pożarów (Adam zaczął tłumaczenie od omówienia wszystkich sposóbów, na które możemy przegrać i mam wrażenie, że długo nie przestawał mówić ;) ) i biciem potworów. Podobała mi się dedukcja, bo była taka klasyczna, matematyczna, a zbieranie dowodów to minigra z mechaniką push your luck. Losowość jest w grze na bardzo rozsądnym poziomie i absolutnie mi nie przeszkadzała. Bolała mnie trochę "nieczytelność" stanu gry - w pewnym momencie na planszy było kilka różnych potworów, które aktywują się różnie w zależności od kilku czynników, było trochę innych elementów, wprowadzających zmienne do równania. Finalnie złapałem się na tym, że nie wiem który mój ruch jest teraz sensowny, bo przeliczenie tego wszystkiego jest męczące. Tzn. pewnie mógłbym siedzieć 5 minut przed każdym ruchem i to wyliczyć, ale wtedy na pewno nie chciałoby mi się do tego tytułu siadać. Ogólnie pierwsze wrażenia zaskakująco na plus, chętnie sprawdziłbym ponownie, tylko na żywo. Trzeba też pamiętać, że grałem w prototyp, więc wiele jeszcze może się zmienić.
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: Horror on the Orient Express (Adam Kwapiński)

Post autor: jediwolf »

Również czekam, bo co jak co, ale Kwapiński wyrósł na bardzo dobrego game designera.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Horror on the Orient Express (Adam Kwapiński)

Post autor: garg »

jediwolf pisze: 03 sie 2023, 17:05 Również czekam, bo co jak co, ale Kwapiński wyrósł na bardzo dobrego game designera.
Bo ja wiem? Na pewno na znanego :)
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2088
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Horror on the Orient Express (Adam Kwapiński)

Post autor: tomp »

jediwolf pisze: 03 sie 2023, 17:05 Również czekam, bo co jak co, ale Kwapiński wyrósł na bardzo dobrego game designera.
popularny nie znaczy dobry. dobry nie znaczy popularny.

Mam nadzieje, że więcej designu od Michała Gołębiowskiego.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2022
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1151 times

Re: Horror on the Orient Express (Adam Kwapiński)

Post autor: Bruno »

Prototypowo pisze: 03 sie 2023, 15:11 Gra jeszcze nie posiada stosownego wątku, a już pojawiają się materiały z prototypu kolejnej gry Adama.
tomp pisze: 03 sie 2023, 17:28 Mam nadzieje, że więcej designu od Michała Gołębiowskiego.
No właśnie - to nie jest "gra Adama", tylko dwóch autorów, tak więc trzeba by uzupełnić tytuł wątku o nazwisko M. Gołębiowskiego.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1218 times
Been thanked: 1419 times

Re: Horror on the Orient Express (Adam Kwapiński)

Post autor: Mr_Fisq »

Bruno pisze: 03 sie 2023, 21:21 No właśnie - to nie jest "gra Adama", tylko dwóch autorów, tak więc trzeba by uzupełnić tytuł wątku o nazwisko M. Gołębiowskiego.
Poprawiłem i dorzuciłem link do BGG.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2022
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1495 times
Been thanked: 1151 times

Re: Horror on the Orient Express (Adam Kwapiński)

Post autor: Bruno »

Mr_Fisq pisze: 03 sie 2023, 21:26
Bruno pisze: 03 sie 2023, 21:21 No właśnie - to nie jest "gra Adama", tylko dwóch autorów, tak więc trzeba by uzupełnić tytuł wątku o nazwisko M. Gołębiowskiego.
Poprawiłem i dorzuciłem link do BGG.
Tylko obecnie brzmi, jak by ów Michał był herbu "Gołąb" :wink:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Prototypowo
Posty: 99
Rejestracja: 13 cze 2022, 08:16
Has thanked: 25 times
Been thanked: 67 times

Re: Horror on the Orient Express (Adam Kwapiński)

Post autor: Prototypowo »

Bruno pisze: 03 sie 2023, 21:21
Prototypowo pisze: 03 sie 2023, 15:11 Gra jeszcze nie posiada stosownego wątku, a już pojawiają się materiały z prototypu kolejnej gry Adama.
tomp pisze: 03 sie 2023, 17:28 Mam nadzieje, że więcej designu od Michała Gołębiowskiego.
No właśnie - to nie jest "gra Adama", tylko dwóch autorów, tak więc trzeba by uzupełnić tytuł wątku o nazwisko M. Gołębiowskiego.
Racja, dzięki za zwrócenie uwagi, z rozpędu zapomniałem dopisać i przepraszam Michała za nieuwagę :D
WYDAWNICTWO COCONUTSALAD: https://coconutsalad.com/
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Horror on the Orient Express(Michał Gołębiowski, Adam Kwapiński)

Post autor: anonim »

To ja jeszcze bym się doczepił do tego że na pudełku pierwszy jest Adam a drugi Michał a w tytule tematu i na bgg jest na odwrót. Nie wiem jak tu była rozłożona praca i może kolejność nie ma znaczenia ale jeśli to Adam był ważniejszy przy tworzeniu gry to na jego miejscu bym się obraził że zostałem na forum zdegradowany do bycia tym drugim.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
nolify
Posty: 243
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 100 times

Re: Horror on the Orient Express(Michał Gołębiowski, Adam Kwapiński)

Post autor: nolify »

Dla mojej ekipy kooperacji nigdy za wiele! Widziałem pokazową rozgrywkę i jestem zainteresowany. Sporo tematów mi tu się spodobało, ale chyba najbardziej podoba mi się motyw rozpracowywania kreta tj. ukrytego kultysty. Myślę, że w zgranej ekipie będzie dużo śmiechu i dobrej zabawy przy tej grze. Wiadomo kiedy dokładnie rusza kampania? Znalazłem gdzieś info, że "niebawem".
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 338 times

Re: Horror on the Orient Express(Michał Gołębiowski, Adam Kwapiński)

Post autor: walkingdead »

Wczoraj widziałam gdzieś na grupach zapowiedź streama z Adamem Kwapińskim:


Sama nie oglądałam, bo mnie to nie interesuje, ale może ktoś śledzi losy tej gry.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Horror on the Orient Express(Michał Gołębiowski, Adam Kwapiński)

Post autor: shuji »

Coś cicho o tej grze. Jutro startuje kampania. U mnie na radarze - cthulhu, Kwapiński, coop, wszystko się w miarę zgadza
jk80
Posty: 41
Rejestracja: 06 maja 2022, 11:51

Re: Horror on the Orient Express(Michał Gołębiowski, Adam Kwapiński)

Post autor: jk80 »

No i kampania wystartowała.....
Po niecałej godzinie blisko 2k backersów i gra ufundowana w 360% :)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Horror on the Orient Express(Michał Gołębiowski, Adam Kwapiński)

Post autor: garg »

Trzymam kciuki, żeby w grze było więcej Michała Gołębiowskiego, niż Adama Kwapińskiego, bo dotychczas ani jedna gra Adama mi nie podeszła, a Michała kilka było całkiem fajnych :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8741
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Horror on the Orient Express(Michał Gołębiowski, Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

Posty związane z kampanią crowdfundingową zostały przeniesione TUTAJ
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 763
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 478 times

Re: Horror on the Orient Express(Michał Gołębiowski, Adam Kwapiński)

Post autor: _Berenice_ »

garg pisze: 02 kwie 2024, 18:04 Trzymam kciuki, żeby w grze było więcej Michała Gołębiowskiego, niż Adama Kwapińskiego, bo dotychczas ani jedna gra Adama mi nie podeszła, a Michała kilka było całkiem fajnych :) .
Polecam Terakotową Armię od Adama Kwapińskiego, to taka świetna i niedoceniana gra. Zdecydowanie wole Adama w wersji euro niż klimat :wink:
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Horror on the Orient Express(Michał Gołębiowski, Adam Kwapiński)

Post autor: AkitaInu »

_Berenice_ pisze: 04 kwie 2024, 11:21
garg pisze: 02 kwie 2024, 18:04 Trzymam kciuki, żeby w grze było więcej Michała Gołębiowskiego, niż Adama Kwapińskiego, bo dotychczas ani jedna gra Adama mi nie podeszła, a Michała kilka było całkiem fajnych :) .
Polecam Terakotową Armię od Adama Kwapińskiego, to taka świetna i niedoceniana gra. Zdecydowanie wole Adama w wersji euro niż klimat :wink:
Z liczeniem punktów to tam ktos przesadzil i to mocno :) A sama gra tez nie urywa niestety. Pomysl fajny tylko imho szlifów zabraklo.
ODPOWIEDZ