Najlepsza gra Martina Wallace'a :)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 937
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 32 times
Been thanked: 119 times

Re: Najlepsza gra Martina Wallace'a :)

Post autor: Koshiash »

Książęta i Brass chociaż są blisko, nie dadzą tego co Boże Igrzysko!
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3408
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Najlepsza gra Martina Wallace'a :)

Post autor: psia.kostka »

Boże Igrzysko - swą ceną przeraża,
Czemu nie jest, jak ta Szlaku Cyniarza?!
8)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Koperty
Posty: 88
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:25
Been thanked: 3 times

Re: Najlepsza gra Martina Wallace'a :)

Post autor: Koperty »

A nie no to ja mam calkiem dluga liste gier Wallacea, ktore bardzo cenie i uwazam , ze sa doskonale zbalansowane. Czesc z tytulow Martina wpisuje mi sie w szablon wrecz wzoru, jak dla mnie powinna wygladac gra planszowa. Oczywiscie pewnie zalezec bedzie to od gustow natomiast ja jestem fanem gier euro, ktore za pomoca mechaniki daja sie kreowac historie i tutaj niektore gry Wallacea naprawde wymiataja.

Dla mnie Nr 1 to jest Automobile, gra ktora jest eurosycharowa a jednak worowadza spory klimat, powiew, mgielke pionierow motoryzacji. Co ciekawe ludzie bardzo dobrze ta gre odbieraja jak im pokazuje planszowke , na czym to polega. Fantastyczny tytulkolejna gra, ktora dla mnie podobnie jak Automobile robi robote to Struggle of Empires. Tematyka kolonizacji, swietna mechanika sojuszow, no jeden z najlepszych tytulow jskie gralem.
Oczywiscie nie moze zabraknac Brassa, lubie bardzo rownie klimatyczna gra eurosucharowa opowiadajaca o bumie przemyslowym.
Bardzo dobra , choc uwazam ciężka i obszerna to Boze Igrzysko. Tutaj znowu mamy euro suchar opowiadajacy historie polski, gra nietypowa w ktorej kazdy musi sam wybrac czy chce z kims wspolpracowac czy wojska oscienne w przeciwnym razie zaleja polske ale powieksza to szanse na wygrana. Tutaj jest duzo odwolania do historii Polski.

Aeroplany uwazam, ze sa super.

Mniej podobal mi sie ships.

Nie we wszystko Martina gralem ale to co przerobilem uwazam ze bylo swietne i takie gry lubie.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1028 times
Been thanked: 1946 times

Re: Najlepsza gra Martina Wallace'a :)

Post autor: warlock »

Automobile <3. Razem z Brassem/Age of Industry to mój ulubiony Wallace ;).
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2323
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 568 times
Been thanked: 915 times

Re: Najlepsza gra Martina Wallace'a :)

Post autor: Galatolol »

Dla mnie Automobile jest bardzo fajne i na pewno zagram chętniej niż w podobne tematycznie Horseless Carriage, ale jednocześnie nie mam poczucia, że jest tam potencjał na ogrywanie jak w Brassie. IMO takie, by zagrać raz na jakiś czas, na tyle często by pamiętać zasady, ale kilku partii z rzędu bym się obawiał.
ODPOWIEDZ