Inventions: Evolution of Ideas - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1594
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 723 times
Been thanked: 1078 times

Inventions: Evolution of Ideas - pytania i wątpliwości

Post autor: ave.crux »

Po 1 erze robimy tylko 2 pierwsze kroki przejścia do kolejnej ery i nie zamieniamy mędrców w uczonych. Czy to oznacza, że jak w 1 swojej akcji wykonam akcję podróży z akcją łańcuchową to mój mędrzec będzie się kisił na planszetce dopóki nie przejdziemy z 2 do 3 ery?

edit:

Jestem w 3 erze jako społeczeństwo, mogę umieścić "Era -1" płytek w 4 kroku tury. Kładę białą płytkę kultury 6 pozwalającą umieścić płytki postępu w liczbie odpowiadającej erze, w której się znajduje jako społeczeństwo. Wówczas mogę umieścić w tej akcji 3 płytki czy to działa dopiero od następnej akcji budowy postępu?
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1594
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 723 times
Been thanked: 1078 times

Re: Inventions: Evolution of Ideas - pytania i wątpliwości

Post autor: ave.crux »

Na bgg już mi odpowiedzieli więc zamieszczam dla potomnych.
1. Tak, mędrzec zostaje aż nie będziemy przechodzili z 2 do 3 ery.
2. Tak, biała płytka kultury działa od razu i można postawić wówczas dodatkową płytkę postępu.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1594
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 723 times
Been thanked: 1078 times

Re: Inventions: Evolution of Ideas - pytania i wątpliwości

Post autor: ave.crux »

Dodatkowe rzeczy, które mogą przysporzyć jakieś kłopoty ludziom, więc spisuje.
- W czasie rozkładania, w erze kamienia wystawiamy specjalistów na kafel przedstawienia ideii i pobieramy z niego korzyść. Jeżeli dołożymy na korzyść wynalezienia ideii to nie możemy wynaleźć idei, która na tym kaflu nie ma żadnych specjalistów. Jeżeli jesteśmy 1wszym graczem to wówczas możemy wynaleźć tylko kartę, której idee przedstawiliśmy.
- Kafel punktowania publicznego 15 (z upgrade packu), które są podliczane na koniec ery mówi o punktowaniu za dostępne zetony akcji łańcuchowej. Wówczas posługujemy się torem inicjatywy, bo każdy ma te żetony w tym momencie nieaktywne.
- żetony bogactwa A-D punktują za każdą nierozłączną grupę danych kafli (ekonomii/kultury/technologii/bogactwa), która jest połączona z tym kaflem. Oznacza to tyle, że można mieć przykładowo dwie grupy kafli po różnych stronach kafla punktowania z nim połączone. Jest to w sumie pokazane w przykładzie, a w player aid jest to opisane trochę mylnie. Może w wersji portalowej to uściślą.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
ODPOWIEDZ