Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
LukaszLozz
Posty: 192
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 78 times
Been thanked: 78 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: LukaszLozz »

Miszon pisze: 15 kwie 2024, 12:18 Czuję pewną pustkę po tym jak Gradanie przeszło na tryb uśpienia (a Dobry Zły i Ostatni to już chyba dawno sczezł).
Jakieś polecajki, co posłuchać, żeby rozmawiali o planszowkach merytorycznie, ale też zabawnie?
Jeśli pytasz jedynie o podcasty, to niestety nie ma nic ciekawego. Osobiście nie jestem w stanie nic polecić, a jedynie usuwam subskrypcje.
Na YT jest troche lepiej - Ćwierć tony i Gambit.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 785 times
Been thanked: 1227 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mat_eyo »

Skoro zostaliśmy poleceni to tylko dodam, że dbam aby wszystkie odcinki Ćwierć Tony Planszówek były dostępne w popularnych aplikacjach podcastowych, więc można nas spokojnie słuchać, zamiast oglądać na YT.
azazelmo
Posty: 897
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 281 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: azazelmo »

Miszon pisze: 15 kwie 2024, 12:18 Czuję pewną pustkę po tym jak Gradanie przeszło na tryb uśpienia (a Dobry Zły i Ostatni to już chyba dawno sczezł).
Jakieś polecajki, co posłuchać, żeby rozmawiali o planszowkach merytorycznie, ale też zabawnie?
Gradania nie da się niczym zastąpić. Ale radzą też sobie:
1.Dżentelmeni przy stole. Gry popularne i niepopularne (Paxy, kolejowe, Splottery, lcg, a ostatnio i RPG). Irek wszystko elegancko spina, a koledzy świetnie dają radę. Nie wszystko, o czym mówią mnie interesuje, ale też nie tylko dla mnie nagrywają. Jeden niewybaczalny błąd - przyjemne intro na pianinie zmienili na jakieś dżingle.
A, i niby „dżentelmeni”, ale zawsze jak słuchasz w aucie i akurat jedziesz z dzieckiem, to rzucą mięchem. Nieczęsto, ale precyzyjnie i później się trzeba dziecku/żonie tłumaczyć

2. Kości Piony i Bastiony. Czasem nudnawo i niezręcznie, ale ostatnio jak słuchałem, to tak parskałem śmiechem, że ludzie w sklepie się wgapiali. Bardzo rozrywkowy podcast i w tym względzie bardzo mi się podoba. Tego podcastu słucham tylko na słuchawkach

3. Planszówkowy PKS - słucham od niedawna. Podoba mi się, że mają często odmienne opinie o grach. Czegoś mi jednak w audycji brakuje. Może trzecia osoba by pomogła?

Zaznaczam tutaj, że słucham głównie dla rozrywki, ewentualnie, żeby poznać nowy tytuł. Nigdy nie kupuję nowych pozycji na podstawie „zasłyszanych” opinii. Słucham dużo zagranicznych programów (angielskich, a ostatnio niemieckich). Tu mogę dużo polecić.

Dodam jeszcze dwie radykalne opinie:

1. Z Gradaniem to jest skandal. Teraz w tygodniu nie wiem, kiedy weekend się zaczyna. Coś z tym trzeba zrobić, życie im przeorganizować, żeby grali i nagrywali. A za Kwiatoszem zagraniczny list gończy.
2. Drugi zadymiarz: Gambit! Czemu nie wrzuci treści 1:1go na podcasty? Ja nie mam czasu na filmiki, a posłuchałbym sobie chętnie. Przecież jego klipy do głównie „gadająca głowa”. Może przecież głowę wstawić w obrazek audycji i będzie cały czas na telefonie, jeśli chodzi mu rozpoznawalność.
Miszon
Posty: 2516
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Miszon »

Dzięki, poszukam wymienionych.
Tak, chodziło mi o podcasty do posłuchania na zakupach w markecie/w samochodzie.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
LukaszLozz
Posty: 192
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 78 times
Been thanked: 78 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: LukaszLozz »

To ja może trochę rozwinę, bo to, że nic nie polecam, nie wynika z niczego ;)

1. Dzentelmeni - słuchałem ich od pierwszego odcinka, natomiast wypadli z listy jakoś na przełomie 23/24. Jest kilka powodów - utknęli w schemacie nabijania się z euro, ciśnięcia w kolejowe (które w sumie można by się sprzeczać, czy euro nie są), czasem walną niewybrednym pseudo-żartem pokroju "gej-phone" w kontekście do iPhone'a (serio, nie chcę i nie muszę słuchać takich wrzutek). No i na dokładkę dość kiepskie audio.
W 2022 i początkiem 2023 to był mój ścisły top. Teraz - nie tęsknię ;)

2. KBiP - pytanie było o merytoryczne podejście :D

3. PKS - próbowałem kilka razy. Mam podobne zdanie jak azazelmo - czegoś brakuje. Nie siadło.

4. Planszówki ZOO - trochę z przyzwyczajenia po Starych Kościach, ale to nie to samo. Trochę przegadane... ale jeszcze daję szansę, niedawno zaczęli. Przy czym jeszcze nie polecam ;)

5. Niestety martwe już Stare Kości - ten podcast traktowalem na równi z Gambitem i Ćwierć toną... zawsze byli świetnie przygotowani, merytoryczni. Ciekawy miks tytułów i dwóch odmiennych spojrzeń. Mega brak...

6. Jest jeszcze coś co znalazłem ostatnio - Crash Board. Generalnie nagrywany pod gry dziecięce, ale jest kilka odcinków zrobionych razem z Board After 40 (czy jakoś tak) i kurcze, jakoś to dobrze wychodzi. Jest merytorycznie, dryfuje to to w stronę bardziej zjadliwych tytułów... trzymam kciuki żeby poszło do przodu w tym duecie.

PS
Mat_eyo wiem, ze jestescie na podcastach, ale live'y na YT to nie to samo co sam dzwięk i jak generalnie YT nie trawie i tam nic nie oglądam, to Was nie potrafię sobie odpuścić.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2323
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 568 times
Been thanked: 915 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Galatolol »

Z polskich w tej chwili słucham:

- Gradania
- Dżentelmenów - żeby przypadło do gustu, pewnie trzeba wierzyć w "Cult of the old". Mało nowości, nowoczesnych eurosów czy gier ze wspieraczek, za to mnóstwo treści o bardziej niszowych pozycjach. Problemem może być to, że czasem odcinki są trochę za długie i zaczyna się powtarzanie tego samego - jeśli dany temat mnie interesuje, to mi to nie przeszkadza, ale w przeciwnym wypadku już jest odczuwalne.
- Kości, piony i bastiony - lubię Dramki, co tu dużo mówić :P Ostatnio sprawdzam też inne materiały, przewijajać do interesującej mnie gry. Było tu narzekanie na Kocię; jak dla mnie dobrze pasuje.
Darkstorm
Posty: 853
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 133 times
Been thanked: 213 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Darkstorm »

Mi ostatnio wpadł w ucho Planszowy Konsulat czy jakoś tak.
Super
Posty: 405
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 218 times
Been thanked: 120 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Super »

Super pisze: 25 lis 2023, 13:57 Przesłuchałem. Nie podobało mi się.

Regularnie słuchałem dotychczas zarówno Stare Kości jak i KPiB.
(...)
No nic, czekam na kolejne odcinki, może to tylko pierwsze kiepskie wrażenia i z biegiem czasu będzie więcej naturalności, bo Wy też musicie się ze sobą wzajemnie "obyć"? :)
Czuję się w obowiązku zaktualizować powyższą wypowiedź i powiedzieć, że w moim odczuciu po początkowym rozbiegu, który mnie zupełnie nie przekonał, wraz z kolejnymi odcinkami było tylko lepiej i obecnie wg mnie jest bardzo fajnie i naturalnie. Może to Przemek z Markiem dotarli się z Asią, a może to ja się osłuchałem z czymś, co z powodu innej dotychczas formy, było dla mnie nienaturalne? Nie wiem, ale tak czy inaczej obecnie jest spoko i polecam jako przyjemny i momentami zabawny podcast o grach :)
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rav126 »

A propos KPiB to ja napiszę o tym co mnie ostatnio drażni - to, że Marek ma "wywalone" na to co mówią rozmówcy, kilka razy się zdarzyło, że w ogóle nie słuchał tego o czym mówili, albo gdzieś tam wyszedł. Brak szacunku zarówno dla rozmówców jak i słuchaczy.

Co do PKS to z braku Gradania zaczęło mi się to właśnie włączać na spotify po odsłuchaniu kolejnego odcinka dramek. Mi nie pasuje nadmierna ekspresja prowadzącej, jakby opowiadała bajkę dzieciom. Poza tym całkiem przyjemnie się ich słucha, mają dość szeroki przekrój tytułów, słychać że sporo grają.
O, właśnie mi się przypomniało - wymowa, a raczej kaleczenie, niektórych tytułów czy zwrotów w językach obcych... Nad tym Daria (?) powinna popracować.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: VivoBrezo »

Dziękujemy za tak liczne i ciepłe wspominki.
Też polecam KPiB😃.
A tak serio, to oprócz Gradania oczywiście Planszowki Z O.O., Dżentelmeni (szczególnie jak rozmawiają o grze która mnie interesuje), no i 0,25 tony (jeśli Mateyo jeszcze raz powie że mówi o grze Vitala LacerTy to będzie mi smutno).

Z martwych podcastów lubiłem Pełna Para, Planszulting i Stare Kości 🙂.

I obiecujemy, że nie będziemy przesadzać z merytoryka, żeby słuchacz szoku nie dostał.

Ps: a co do Mareczka, to się proszę nie denerwować. Tam jest więcej perfomansu, niż braku szacunku😉.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 785 times
Been thanked: 1227 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: mat_eyo »

VivoBrezo pisze: 16 kwie 2024, 17:32 jeśli Mateyo jeszcze raz powie że mówi o grze Vitala LacerTy to będzie mi smutno
Ja ogólnie niewyraźnie mowię, ale tam jest za każdym razem D. Ale skoro ma Ci być smutno, to następnym razem powiem wyraźne T, ze specjalną dedykacją :twisted:
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: windziarz44 »

Miszon pisze: 15 kwie 2024, 12:18 Czuję pewną pustkę po tym jak Gradanie przeszło na tryb uśpienia
tryb uśpienia off - mieliśmy super pechowy ostatni miesiąc, ale się na szczęście skończył :)
Awatar użytkownika
żółw
Posty: 16
Rejestracja: 25 gru 2016, 21:13

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: żółw »

Ktoś wie co się stało z kanałem Granie w Chmurach? Swego czasu dosyć przyjemnie się słuchało/oglądało, a rok temu Piotrek po prostu przestał cokolwiek wrzucać. Coś gdzieś mówił, że porzuca nagrywanie? Coś przegapiłem?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1842 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

żółw pisze: 17 kwie 2024, 20:28 Ktoś wie co się stało z kanałem Granie w Chmurach? Swego czasu dosyć przyjemnie się słuchało/oglądało, a rok temu Piotrek po prostu przestał cokolwiek wrzucać. Coś gdzieś mówił, że porzuca nagrywanie? Coś przegapiłem?
Na razie mówi, że cieszy się odpoczynkiem.
Rafal1970
Posty: 206
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Rafal1970 »

Z mojego punktu widzenia to największy brak aktywności HUMIGRAJ ? Zajmuje się innymi grami niż to co jest w „mainstremie” i czego oczekują wydawcy. Opowiadał zupełnie inne historie o grach planszowych.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1842 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Rafal1970 pisze: 17 kwie 2024, 23:18 Z mojego punktu widzenia to największy brak aktywności HUMIGRAJ ? Zajmuje się innymi grami niż to co jest w „mainstremie” i czego oczekują wydawcy. Opowiadał zupełnie inne historie o grach planszowych.
Próbuję go aktywować przez grę miesiąca. Raz, czy dwa wysłał swój kawałek, więc może się rozpędzi :)
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Uncle_Grga »

Lista kanalow, ktorych brak aktywnosci zauwazylem jest dluzsza.. orócz Humigraja i Piotrka, najbardziej brakuje mi materiałów Roberta "Boba" z kanału Boarderland.. miał podobny gust "growy", więc szkoda. Jeden z moich ulubionych kanałów. Powodem.. życie i brak czasu. Tak przynajmniej Bob tlumaczyl zawieszenie działalności.

Dostrzegam też nieobecność kanałów Staszka i Amelii, Gralutki czy Gier planszowych u Łukasza i Pauliny. O ile Staszek i Gralutka informowali o przyczynach zakończenia działalności, to ostatnia para zniknęła nagle i bez komentarza..

Ps. Tak widziałem, Gralutka przesyła coś w Grze miesiąca. Tyle, że nie wraca na jutuby, tylko działa w innych socjalach..
Miszon
Posty: 2516
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Miszon »

windziarz44 pisze: 16 kwie 2024, 19:50
Miszon pisze: 15 kwie 2024, 12:18 Czuję pewną pustkę po tym jak Gradanie przeszło na tryb uśpienia
tryb uśpienia off - mieliśmy super pechowy ostatni miesiąc, ale się na szczęście skończył :)
o i już dziś się piękniej jechało do pracy :-) (i będzie wracalo, bo w połowie jestem).
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 976
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Apos »

Słucham:
  • Dżentelmeni przy stole - bo mówią o ciekawych tytułach w które gramy najczęściej: Paxy, 18XX i inne "niszówki". Trafnie piętnują rynek oraz trendy gier planszowych.
  • KPiB - odcinki niektóre bardzo ciekawe, niektóre mniej. Dramki tak samo.
  • Planszówkowy PKS - Słucham o grach, które mnie interesują. Dobrze, że nie mówią tylko o mainstreamie.
Oglądam:
  • Gambit - bo bierze na tapet oryginalne i ciekawe gry jak Paxy, Lacerdy, High Frontiery. Duży plus, że Tomek nie omawia gier "od wydawnictw". Chętniej bym posłuchał na Spotify.
  • Planszówki online - tylko wybrane tytuły, ale coraz mniej. J/w chętniej bym posłuchał chłopaków na Spotify.
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Nilis »

Apos pisze: 18 kwie 2024, 14:49 Oglądam:
  • Gambit - bo bierze na tapet oryginalne i ciekawe gry jak Paxy, Lacerdy, High Frontiery. Duży plus, że Tomek nie omawia gier "od wydawnictw". Chętniej bym posłuchał na Spotify.
Jak oglądam Gambita to żona mówi "oglądasz Wołoszańskiego gier planszowych"

Ostatnie Dramki z KPiB świetne! Ostatnie Gierkowo tragiczne! Pagan starał się ratować sytuację i było zabawnie. Przemek sam kiedyś mówił pół żartem pół serio do Piotrka że ma te ogromne ilości rozrywek w ciągu miesiąca w "gówno-gierki". Teraz zajmują one główną część materiału. Przechodzę już tylko na dramki. To wam naprawdę wychodzi 8)
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: VivoBrezo »

Spoiler:
Bez przesady.
Nie samymi ciężkimi tytułami człowiek żyje. Są gry ciężkie i lekkie w każdym odcinku. Zresztą, co jest złego w lżejszych tytułach?

A ostatnie Gierkowo to wedlug mnie jeden z lepszych odcinków pod względem interakcji między nasza trójka😉
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
Mark442
Posty: 84
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:11
Has thanked: 245 times
Been thanked: 63 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mark442 »

VivoBrezo pisze: 20 kwie 2024, 12:09
Spoiler:
Bez przesady.
Nie samymi ciężkimi tytułami człowiek żyje. Są gry ciężkie i lekkie w każdym odcinku. Zresztą, co jest złego w lżejszych tytułach?

A ostatnie Gierkowo to wedlug mnie jeden z lepszych odcinków pod względem interakcji między nasza trójka😉

No cóż, to, że na kanałach dominują lekkie i bardzo lekkie gry to nie wina twórców masowego przekazu na YT, czy na FB, a jest to tylko i wyłącznie wynik mizeroty wydawniczej na rynku polskim. Pierwsze półrocze 2024 nie obfituje w wiele tytułów gier trudniejszych, a te które się ukazały można policzyć na palcach jednej ręki i dawno zostały przez większość i twórców i słuchaczy przetrawione. O opóźnieniach w wydawaniu gier trudniejszych szkoda wspominać, szkoda na niektóre wydania czekać bo i to stało się nudne (Thorgal, Robinson, Too Many Bones). Nie winię twórców za omawianie prostych gier na kanałach, bo przecież czymś ten czas antenowy trzeba zapełnić, aby subskrybenci nie zapomnieli o istnieniu większości kanałów. Nie zdziwi mnie omawianie nowego Dixita, czy nowego Everdella lub kolejnego Marvela przez Gradanie, Planszówki Online, Gambita, Wojennika, KPiB lub innych twórców "masowego przekazu". Jakie nowe gry na rynku polskim, takie i ich omawianie na YT...

Samo życie...

A miałem pisać i komentować w 2024 roku jak najmniej. Znów postanowienie noworoczne złamane... Przynajmniej w zakresie zakupu nowych gier do kolekcji trzymam się mocno, wyszukując do zakupu starsze dobre tytuły!!
Mark
___________________________
Patchwork to nie moja bajka !!
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Nilis »

VivoBrezo pisze: 20 kwie 2024, 12:09 Bez przesady.
Nie samymi ciężkimi tytułami człowiek żyje. Są gry ciężkie i lekkie w każdym odcinku. Zresztą, co jest złego w lżejszych tytułach?

A ostatnie Gierkowo to wedlug mnie jeden z lepszych odcinków pod względem interakcji między nasza trójka😉
Nie ma nic złego w lżejszych tytułach. To znaczy na pewno mniej można o nich powiedzieć niż o cięższych bo trudno rozprawiać pół godziny o splendorze. Ja mówię tylko za siebie, mnie mało interesują debaty o takich giereczkach.

Oczywiście grajcie w co chcecie i komentujcie co chcecie, to wasz kanał ale wasze stare materiały gdzie omawiacie Arkham Horror LCG czy Zakazane Gwiazdy z jednym z tych zdradzaczy czy kalkulatorów były naprawdę dobre:) no i troszkę klimat jak gadki na ławce spod bloku też był fajny :) ten wasz styl już nie wróci :wink: mimo to twórzcie dalej!
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 338 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: walkingdead »

Mark442 pisze: 20 kwie 2024, 16:31
Nie winię twórców za omawianie prostych gier na kanałach, bo przecież czymś ten czas antenowy trzeba zapełnić, aby subskrybenci nie zapomnieli o istnieniu większości kanałów. Nie zdziwi mnie omawianie nowego Dixita, czy nowego Everdella lub kolejnego Marvela przez Gradanie, Planszówki Online, Gambita, Wojennika, KPiB lub innych twórców "masowego przekazu". Jakie nowe gry na rynku polskim, takie i ich omawianie na YT...

Myślę, że czas antenowy można wypełniać mówiąc również o starszych grach zamiast ciągle podscycać hype na nowści.
Wydaje mi się, że Gambit ma jakiś cykl przypominający starsze pomysły i chyba nie mają drastycznie niższej oglądalności.
Jest wielu graczy, którzy szukają różnych treści. Aktualnie nowości są do znudzenia mielone na wielu kanałach w tym samym momencie.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: VivoBrezo »

W ostatnim materiale mówię choćby o Trajanie. Grze która ma 13 lat. Gadamy o grach w które akurat ostatnio graliśmy i mamy ten komfort, że nie jesteśmy zobowiązani umowami, do mówienia o nowościach (ale w nowe gry przecież też gram, bo je kupuje, tak jak i Wy).
Wypowiedzi Marka nie komentuje, bo zna moje zdanie i znowu by był zły, że się go czepiam, a już żółtą kartkę od niego dostałem 😉.

Nigdy, każdemu nie dogodzisz, ale my nagrywamy KPiB bo nas to bawi, a nie bo musimy. Każdy twórca ewoluuje, zmienia swój kanał (dla niektórych na lepsze, dla części osób na gorsze), słuchaczy jest coraz więcej, łapek w dół niewiele, więc te zmiany (mimo że wymuszone) jakoś się obroniły. Wiadomo, że chciałbym nagrywać z Piotrkiem i Karolem, z Pawłem, ale oni też mają swoje życie.
Więc jedyne co mogę, to staram się cały czas rozwijać, poprawiać warsztat, przygotowywać ciekawe materiały i reagować na informacje zwrotna od słuchaczy.
Nie wiem jak inni twórcy, ale staram się chociaż chwilę poświęcić każdemu komentarzowi pod audycja, odpowiedzieć na każdą wiadomość na mailu, czy messengerze (nawet nie wiecie jak mnie boli, że nie można odpisywać na komentarze w Spotify)
No i biorę te wszystkie komentarze do siebie, bo za każdą uwaga stoi człowiek, który poświęcił chwilę, żeby coś mi przekazać. Nie wszystko jestem w stanie wykonać, może być to niemożliwe, albo wymaga czasu.
Więc wracając do Twojej kwestii. Pewnych rzeczy nie przeskocze, ale postaram się co tydzień dawać jak najbardziej jakościowy odcinek, nawet gadając o gownogierkach 😅
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
ODPOWIEDZ