Biały Zamek - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
kratylos
Posty: 30
Rejestracja: 27 lut 2022, 21:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Biały Zamek - pytania o zasady

Post autor: kratylos »

nie wiem czy to pytanie juz podało ale ja go nie znalazłem

chodzi mi o planszetki posiadłości i pola surowców do wzięcia gdy zagramy kostkę w określonym kolorze na posiadłość
która opcja jest właściwa?

1. pierwsza ikona zasobu jest dostępna zawsze + ikony odloniete po zabraniu robotników.
2. pierwsza dostępna ikona zasobów jest dostępna dopiero po zabraniu pierwszego robotnika z rzędu
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1020
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 428 times

Re: Biały Zamek / White Castle (Isra C., Shei S.)

Post autor: karmazynowy »

Odp: 1.

Instrukcja str 8.
Zdobądź widoczne nagrody: Zdobywasz nagrody (Zasoby, Pieczęcie Daimyo, monety i/albo Nagrody Latarni) wskazane przez ikony widoczne w linii, w której została umieszczona kość.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Kubulunku
Posty: 1
Rejestracja: 17 lis 2020, 20:36
Has thanked: 1 time

Re: Biały Zamek - pytania o zasady

Post autor: Kubulunku »

A ja mam pytanie czy jak biorę kostkę z lewej strony mostku to czy od razu muszę zrobić akcje latarni czy mogę wykonać akcje z karty gdzie położę kostkę i dopiero później akcję latarni?
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 971
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 135 times
Been thanked: 670 times

Re: Biały Zamek - pytania o zasady

Post autor: Bart Henry »

Najpierw obliczasz koszt/zysk z położenia kostki, potem odpalasz latarnię, a na końcu robisz akcję z miejsca, na które kostkę położyłeś.

Masz to w instrukcji i dodatkowo na karcie pomocy.
ODPOWIEDZ