Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10945
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3358 times
Been thanked: 3225 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: japanczyk »

tommyray pisze: 09 kwie 2024, 18:44 Pursuer - zabity. Chociaż jeszcze nie na śmierć, tylko na wstęp do prawdziwej śmierci. Jest wkurzony jak rzadko i kończy z zabawą - ataki nie będą już osłabione, zacznie zabijać na poważnie. Cieszy mnie, że w tej kwestii mam progres. Umieranie w walce z nim gdy się tylko zabawiał było dość upokarzające.
Nie zabiles go w pierwszym cyklu? :P
tommyray
Posty: 1312
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 407 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: tommyray »

japanczyk pisze: 10 kwie 2024, 10:02
Nie zabiles go w pierwszym cyklu? :P
No wlasnie nie... tylko farmiłem :D
Ale teraz jest totalna apokalipsa. Hull 1, Crew 1, Tytani? Jacy tytani?!? Jest dramat. Wygląda mi to już jak fail kampanii ale spróbuję pociągnąć ile się da.
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 464 times
Been thanked: 391 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: Dhel »

Ja go zabiłem w c1.
Spoiler:
Ja dopiero przed C2, ale z czasem średnio na tego kolosa teraz.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10945
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3358 times
Been thanked: 3225 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: japanczyk »

Dhel pisze: 10 kwie 2024, 14:18
Spoiler:
Spoiler:
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 464 times
Been thanked: 391 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: Dhel »

japanczyk pisze: 10 kwie 2024, 14:21
Dhel pisze: 10 kwie 2024, 14:18
Spoiler:
Spoiler:
Hahaha, to ja to leszcz w tej super grze jestem :D , aż się boję zacząć c2 bo mnie przeciągnie ze się nie pozbieram
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10945
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3358 times
Been thanked: 3225 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: japanczyk »

Ja nie powiem, ze na pewno wskazowki @Jes ibn Jester pomagaly w grze ;)
Jes ibn Jester
Posty: 74
Rejestracja: 06 paź 2015, 20:26
Has thanked: 2 times
Been thanked: 45 times
Kontakt:

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: Jes ibn Jester »

Zagrałbym sobie w Aeona znowu ;) Muszę jakąś nową ekipe zmontować :D
Klubokawiarnia Kawadzieścia - 700+ gier, planszówkowy klimat i blisko Metra
tommyray
Posty: 1312
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 407 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: tommyray »

Jes ibn Jester pisze: 23 kwie 2024, 14:13 Zagrałbym sobie w Aeona znowu ;) Muszę jakąś nową ekipe zmontować :D
Ile ci wychodzi na cykl? Mi pod setkę godzin jak nic.
Dekoy
Posty: 161
Rejestracja: 17 sie 2021, 01:04
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: Dekoy »

tommyray pisze: 23 kwie 2024, 16:36
Jes ibn Jester pisze: 23 kwie 2024, 14:13 Zagrałbym sobie w Aeona znowu ;) Muszę jakąś nową ekipe zmontować :D
Ile ci wychodzi na cykl? Mi pod setkę godzin jak nic.
u mnie bardzo podobnie
Jes ibn Jester
Posty: 74
Rejestracja: 06 paź 2015, 20:26
Has thanked: 2 times
Been thanked: 45 times
Kontakt:

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: Jes ibn Jester »

to porównywalnie - bo też około 100 godzin.
Klubokawiarnia Kawadzieścia - 700+ gier, planszówkowy klimat i blisko Metra
tommyray
Posty: 1312
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 407 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: tommyray »

Wyczerpałem cały zasób szczęścia jaki miałem w ATO w ostatniej walce. Pursuer w wersji madafaka poniżej godziny, bez martwego tytana, pełna kontrola pola walki, ubity w dwie rundy. Liczyłem się już z końcem kampanii. Tylko szkoda, że jednak to nie było jego leże… Chyba nie powtórzę takiego farta.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10945
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3358 times
Been thanked: 3225 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: japanczyk »

tommyray pisze: 27 kwie 2024, 11:46 Wyczerpałem cały zasób szczęścia jaki miałem w ATO w ostatniej walce. Pursuer w wersji madafaka poniżej godziny, bez martwego tytana, pełna kontrola pola walki, ubity w dwie rundy. Liczyłem się już z końcem kampanii. Tylko szkoda, że jednak to nie było jego leże… Chyba nie powtórzę takiego farta.
Spoiler:
tommyray
Posty: 1312
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 407 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: tommyray »

japanczyk pisze: 27 kwie 2024, 14:39
tommyray pisze: 27 kwie 2024, 11:46 Wyczerpałem cały zasób szczęścia jaki miałem w ATO w ostatniej walce. Pursuer w wersji madafaka poniżej godziny, bez martwego tytana, pełna kontrola pola walki, ubity w dwie rundy. Liczyłem się już z końcem kampanii. Tylko szkoda, że jednak to nie było jego leże… Chyba nie powtórzę takiego farta.
Spoiler:
.
Spoiler:
Dekoy
Posty: 161
Rejestracja: 17 sie 2021, 01:04
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: Dekoy »

Spoiler:

tam zdaje się nie wolno używać
Spoiler:
co jest według mnie poronioną zasadą więc tutaj wjechał house rule. Ogólnie spory minus za
Spoiler:
bo kilka pechowych rzutów kośćmi i według zasad gry musisz zaczynać kampanię od nowa. Super zabawa zaczynać od nowa jak się ma nabite juz np. 90h na przestrzeni pół roku.

Ostatnio ukończyłem C1 i daje minusa za poszatkowaną historię, która w połączeniu z momentami strasznie ciężkim angielskim, z którym nie radzi sobie nawet aparat google wypluwajac jakiś bełkot oraz długością rozgrywki daje na koniec taki efekt, że w zasadzie to ja nie wiem o co tak do końca chodziło w C1, mam mgliste pojęcie o tych wydarzeniach, ale nie umiałbym komuś powiedzieć co z tego zrozumiałem. Najgorsze jest to, że nigdzie nie ma żadnego summary tej historii, na żadnych discordzie i bgg, nikt tego nie chce napisać jakby dosłownie nikt nie zrozumiał o co chodziło xD

Nie mniej gra nadal 9/10 bo nawet jak połowy nie zrozumiałem to się nadal dobrze bawiłem :mrgreen:
tommyray
Posty: 1312
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 407 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: tommyray »

Dekoy pisze: 28 kwie 2024, 12:29 (...) mam mgliste pojęcie o tych wydarzeniach, ale nie umiałbym komuś powiedzieć co z tego zrozumiałem. Najgorsze jest to, że nigdzie nie ma żadnego summary tej historii, na żadnych discordzie i bgg, nikt tego nie chce napisać jakby dosłownie nikt nie zrozumiał o co chodziło xD
To rzecz mocno zależna od gracza. Ja miałem odczucie bardzo prosto podanej historii w story cards, i poszatkowanej, ale z rozmysłem, w sekcji ADV.

No nikt nie opowiada historii bo jednak spojlery. W tym wypadku nie da się opowiedzieć bez psucia innym i też sobie tego co tu jest opowiedziane, bo materiału jest w każdym cyklu na przynajmniej trzy przejścia.

Takze jeśli chodzi o fabułę to zależy o jaki poziom szczegółu komuś chodzi - jeżeli o story z głównych kart to jest ona bardzo prosto podana. Przejdź przez paragrafy podane na każdej karcie progresu i już masz ogólny obraz wydarzeń.
Jeżeli chodzi detal - zawsze możesz szybkie review tych ADV które przerobiłeś.

Jeżeli chciałbyś poznać "prawdziwy obraz" wydarzeń to myślę, że mamy tu zasadę postmodernistyczną czyli prawda jest taka jak uważa dany rozmówca. Inną prawdę opowie Pielgrzym, inną Minos, inną inni rozmówcy.

Ale prócz tej subiektywizacji są też po prostu przeplatające się wątki Centimanes, Tezeusza, Minosa, Labiryntian, prostego ludu, partyzantki, arystokracji... Sam dobrze wiesz i chyba tylko review przerobionych adventures coś pomoże w zbudowaniu obrazu, chociaż jednorazowe przejście to jednak jest zobaczenie tylko fragmentu wydarzeń, materiału jest jeszcze tam na dwa przejścia. Czy zaleta/wada - mocno subiektywne. Na pewno rzecz nowatorska.
tommyray
Posty: 1312
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 407 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: tommyray »

@Jes ibn Jester
[quote]6. "Ja jestem Spartakusem!"[/quote]

Łzy w oczach. Niebywałe i nieprawdopodobne jak to się wisceralnie odbiera.
Wkraczam więc w Doom 3A. Pursuer zabity na śmierć. Nowy tytan, aż pali się do zmiany reguł gry :wink: . No i Głos Ludu w rękach na 6R…

Majówka zapowiada się na piękny finisz C2. Chociaż po już drugim pełnym, non toying (czyli w sumie trzecim) mordowaniu Pursuera, kiedy Logicbreaker przyjął na klatę 5(!) oboli (zgodnie z regułami wszystko! Bo część przyjął w swojej rundzie a część potem) to ja już na większą epikę nie liczę. Emocjonalnie już finał C2 zaliczyłem - i 3A i Pursuits End wow wow wow
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2024, 14:08 przez tommyray, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 361
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 124 times
Been thanked: 79 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: eltadziko »

A tak z ciekawości - gracie solo, czy macie jakichś współgraczy? :D Bo jak to drugie to zazdroszczę xD
tommyray
Posty: 1312
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 407 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: tommyray »

eltadziko pisze: 30 kwie 2024, 14:06 A tak z ciekawości - gracie solo, czy macie jakichś współgraczy? :D Bo jak to drugie to zazdroszczę xD
Solo, czasowo nie dałbym rady w kilka osób, i też emocjonalnie by mi to wyzerowało całość.
bosik111
Posty: 298
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 32 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: bosik111 »

eltadziko pisze: 30 kwie 2024, 14:06 A tak z ciekawości - gracie solo, czy macie jakichś współgraczy? :D Bo jak to drugie to zazdroszczę xD
Raczej solo, myślę że żeby w jednym ciągu znaleźć kogoś kto chciałby przejść wszystkie cykle, przynajmniej w mojej okolicy graniczy z cudem. Wymaga to konsenkwentnosci i dużej ilości czasu, o chęci do dogłębnego poznania zasad nie wspominając, nawet wśród planszowkowiczów nie jest łatwo znaleźć towarzysza do takiej kobyły jak ATO.
Nie pomaga fakt że jest to jedna z najcięższych gier w jakie grałem i schowanie tego na półkę na kilka miesięcy powoduje że trzeba się uczyć praktycznie od nowa, więc nie za bardzo się da w to grać z doskoku.
HeWhoSawTheDeep
Posty: 36
Rejestracja: 01 gru 2018, 10:44
Has thanked: 17 times
Been thanked: 16 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: HeWhoSawTheDeep »

Bo przypadkiem nie jesteś z Krakowa?

To totalnie nie mój typ gier.. a przynajmniej tak myślałem, dopóki nie zakochałem się w KDM. Myślę więc, że tutaj też by mi to siadło.
Darkdarker
Posty: 5
Rejestracja: 30 sty 2024, 21:31

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: Darkdarker »

Dopiero zacząłem Cykl 1 i muszę napisać, że Aeon Trespass: Odyssey bardzo mi się spodobał. Nie przeraża mnie złożoność tej gry, ponieważ grałem sporo w różne gry bitewne oraz rpgi, więc jestem przyzwyczajony do dużej ilości zasad. Jeśli chodzi o fabułę, to postanowiłem sobie robić skromne notatki. Obecnie mam krótką przerwę, bo zaskoczyło mnie starcie z pewnym wrogiem :) Muszę pomalować jego model i wtedy stanę z nim do walki.
bosik111
Posty: 298
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 32 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: bosik111 »

HeWhoSawTheDeep pisze: 30 kwie 2024, 19:00 Bo przypadkiem nie jesteś z Krakowa?

To totalnie nie mój typ gier.. a przynajmniej tak myślałem, dopóki nie zakochałem się w KDM. Myślę więc, że tutaj też by mi to siadło.
Nie z Krakowa ale z miejscowości relatywnie niedaleko, planuje przeprowadzke w tym roku. Tak ciężko jest znaleźć ludzi do ciężkich gier w drugim największym mieście w Polsce że zasugerowałeś? :)

Miałem KDM ale nie mogłem zdzierżyć składania tych figurek, może mnie games workshop rozpiescił ale doprowadzenie ich do stanu pozwalającego na ich przyzwoite pomalowanie zajmowało mi kupę czasu, przy ATO potrzebuje dosłownie parę minut na zeskrobanie nadlewów, czasami odrobine szpachli i gotowe do podkładowania. Mniejsze figurki są może trochę gorszej jakości ale nie na tyle żeby się jakoś rzucało w oczy.
Klimatycznie KDM jest fajne i bardzo podoba mi się cały koncept zarządzania osadą ale w końcu uznałem że nie mam czasu na dwie takie kobyły w moim życiu i starożytna Grecja wygrała w moim serduszku więc KDM poszedł do odstrzału.
Jes ibn Jester
Posty: 74
Rejestracja: 06 paź 2015, 20:26
Has thanked: 2 times
Been thanked: 45 times
Kontakt:

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: Jes ibn Jester »

eltadziko pisze: 30 kwie 2024, 14:06 A tak z ciekawości - gracie solo, czy macie jakichś współgraczy? :D Bo jak to drugie to zazdroszczę xD
Nigdy solo, tylko z żywymi ludźmi. W sumie grałem już z 13 różnymi osobami w to, siebie nie licząc.
Dekoy pisze: 28 kwie 2024, 12:29 [mam mgliste pojęcie o tych wydarzeniach, ale nie umiałbym komuś powiedzieć co z tego zrozumiałem
Zapraszam do Kawadzieścia, chętnie wytłumaczę fabułę :D
tommyray pisze: 30 kwie 2024, 14:01 Logicbreaker przyjął na klatę 5(!) oboli
Ach tankowanie na obolach - masterklasa :) szkoda że znerfili to trochę po "patchu" :(

3A jest momentem gdzie albo wygrałeś C2 albo przegrałeś. Tam już nie ma zmiłuj, nic ale to nic i nikt Ci nie pomoże. A te kanały to jakiś sadysta budował :)
Klubokawiarnia Kawadzieścia - 700+ gier, planszówkowy klimat i blisko Metra
tommyray
Posty: 1312
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 407 times
Been thanked: 547 times
Kontakt:

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: tommyray »

Jes ibn Jester pisze: 02 maja 2024, 14:14 3A jest momentem gdzie albo wygrałeś C2 albo przegrałeś. Tam już nie ma zmiłuj, nic ale to nic i nikt Ci nie pomoże. A te kanały to jakiś sadysta budował :)

Bo story to już 3B. Przetrwałem 3A z jednym tytanem... Potem cudem udało się odbić. Miałem już teren solidnie zmapowany i wszystko miałem wyliczone 8) to nie błądziłem i nie było zaskoczeń, tylko prosto do celu. ale i tak karty mnie dojechały mocno.
Sixshot
Posty: 222
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:37
Has thanked: 29 times
Been thanked: 18 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: Sixshot »

Czy mam rozumieć że każdy cykl wręcz trzeba przejść po kilka razy ? BDW to ile czasu udaje że wam się przeznaczyć na grę w tygodniu ?
ODPOWIEDZ