An Age Contrived / Wiek Cudów (Chris Matthew)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1680
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 878 times

An Age Contrived / Wiek Cudów (Chris Matthew)

Post autor: XLR8 »

Obrazek

https://boardgamegeek.com/boardgame/357 ... -contrived

Przez tysiąc lat, wraz z innymi bogami rządziliście krainą Eldranir, światem pełnym niewykorzystanego potencjału, zamieszkanym przez rozproszone klany śmiertelników. Bez względu na to, co o nich myślisz, są ci potrzebni, gdyż ich wiara jest źródłem twojej mocy. Zbliża się jednak punkt zwrotny w historii tej krainy, który poprzedzą wydarzenia spowodowane przez ciebie. Klany śmiertelników zaczynają się jednoczyć, aby po wiekach walk wspólnie przynieść krainie Eldranir pokój i stabilizację. Zaprowadź nowy ład, w którym śmiertelnicy będą pokładać ufność w panteonie, w czasie gdy ty będziesz tworzyć podwaliny kwitnącej cywilizacji. Umocnij swoje dziedzictwo wśród ludu i pokieruj nim oraz resztą panteonu, prowadząc wszystkich ku nowemu Wiekowi cudów.

W grze Wiek cudów każdy gracz wcieli się w rolę jednego z bóstw eldranirskiego panteonu i będzie pozyskiwał moc z wiary. Gracze będą wspierać rozwój śmiertelników poprzez wznoszenie monumentów, tworzenie filarów cywilizacji i inne osiągnięcia.

Celem gry jest zdobycie największej liczby punktów zwycięstwa (PZ), które stanowią miarę tego, jak mocno śmiertelnicy wierzą w twojego boga. Punkty zdobywasz na końcu gry, na podstawie tego, jak rozmieściłeś swoje płytki energii na planszy.

W grze nie ma rund ani faz, a zamiast tego gracze rozgrywają swoje tury zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Gra kończy się, gdy ostatni monument zostanie w pełni zbudowany. Wówczas pozostali gracze rozgrywają po jeszcze jednej turze (jeśli to konieczne), tak aby wszyscy rozegrali taką samą liczbę tur.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1680
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 878 times

Re: An Age Contrived / Wiek Cudów (Chris Matthew)

Post autor: XLR8 »

Ktoś miał okazję zagrać na tts/jakimś spędzie Galakty?

Recenzje są bardzo pochlebne, ale obejrzałem filmik z rozgrywki i nie jestem przekonany. Wygląda na bardzo prosty system, który po prostu jest pięknie wydany i najzwyczajniej gadżeciarski. ALl style no substance jak to mówią.
gogovsky
Posty: 2222
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 466 times
Been thanked: 513 times

Re: An Age Contrived / Wiek Cudów (Chris Matthew)

Post autor: gogovsky »

Właśnie złożyłem te metalowe planszetki z deluxa uff zmęczyłem się :D Gramy we wtorek to skrobnę parę słów.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4497
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1356 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: An Age Contrived / Wiek Cudów (Chris Matthew)

Post autor: Hardkor »

Zagrałem raz póki co w wersję deluxe z KS. Takie okej euro i tyle. Nie czułem urwanego tyłka, dałbym takieo z 6.5 lub 7 na 10. Na pewno deluxe pięknie wykonany, ale te metalowe planszetki to przerost formy nad trescia (bezsensowne podbijanie kosztów). Mechanicznie było okej. Na pewno trudno mi ocenic, bo gralismy w srodku nocy i wszyscy zmeczeni, co moglo wplynac na gre.

Ja ponownie moge usiasc, ale no nie widzialem tam nie wiadomo jakiego WOW
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
GapcioMaluszek
Posty: 152
Rejestracja: 30 paź 2019, 13:10
Has thanked: 11 times
Been thanked: 38 times

Re: An Age Contrived / Wiek Cudów (Chris Matthew)

Post autor: GapcioMaluszek »

Zagrałem na razie 4 partie (na dwie, 2x na trzy i na cztery osoby), trwały one od 50 min do 2h.

Samo tłumaczenie zasad to jakieś 20min.

Rozgrywka może być jak to w większości eurasow średniej ciężkości, można robić sobie na chilku jakieś tam rzeczy, albo mozdzyc od początku, żeby zaplanować dokładnie które płytki energii stawiać na planszy (związywać) I na końcu za nie punktować.

Samą grę oceniam jako takie 7,5/10, dobrze mi się grało. Najprzyjemniej w 2 osoby, bo partia była szybka a do tego mogłem przewidzieć co za chwilę przeciwnik może zrobić i jakoś zareagować.
ODPOWIEDZ