[Los Diablos Polacos] Pomarańczowa Rewolucja

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

natomiast zagralbym bardzo bardzo chetnie przed zamowieniem (a akurat ja jestem podatny na przedsprzedaze - wlasnie zamowilem die macher). po prostu boje sie gier o ktorych nie moge poczytac na bgg
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Post autor: Comandante »

Gra jest pokazywana na wszytkich konwentach na jakie mozemy dotrzec. Poniewaz nie chcemy sie sparzyć finansowo przy realizacji projektu, wymyslilismy projekt Centurion.

Gra jest warta kazdej zlotówki, którą trzeba za nia zaplacic. ZWLASZCZA jesli jest sie fanem eurogames i poszukuje sie gry dla 4 osób.

Fakt, ze diablosi lubia grywac w gry wojenne, nie oznacza, ze o eurograch nic juz nie wiemy :-)
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Post autor: Comandante »

psycho_l pisze: Ta gra ma naprawde wielki potencjał i niewydanie jej będzie dużym błędem.
nie mamy zamiaru popełnić tego błedu ;-)

fajnie, że będzemy mogli skorzystac z Twoich zdjęć przy projektowaniu kart, Valdemort mi o tym powiedzial tuz przed moim wyjazdem do Pragi.

Jesli ktos jeszcze ma w posiadaniu wlasne dotyczace Pomaranczowej Rewolucji i chcialby je nam udostepnic, to bardzo prosze o kontakt!
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Post autor: Comandante »

Hudson pisze:
bazik pisze: a zamowien 14.
eee... malkontent ;-)

http://www.diablospolacos.com/projekty.php
AcikCieslik
Posty: 200
Rejestracja: 17 wrz 2005, 21:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AcikCieslik »

Here we are:)
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

AcikCieslik pisze:Here we are:)
Who's the boss? :wink:

Daaaawno u was nie bylem, mam nadzieje, ze Pomaranczowa wyjdzie przed moimi urodzinami :wink:
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Mogę zawitać z gra i do Paradoxu. Jeśli ktokolwiek ma ochotę poznać i zagrać w Pomarańczową Rewolcuję zapraszam na smolną lub na chłodną. Wystarczy wysłać mi na privie tylko informację, a postaram się zjawić i zapoznać zainteresowanych. W tym tygodniu po raz kolejny wyjeźdzam na konwent strategów - tym razem do Przemyśla - aby dalej nieść Pomarańczy kaganek :wink: .
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

No ja mam nadzieje, ze zawitasz do Paradoxu na przelomie marca i kwietnia?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

ja bym chętnie zagrał (i powiększył pulę zamówień) - ale jakoś pędrak przez ostatnie tygodnie nie przynosił Pomarańczowej na Smolną i Chłodną - mam nadzieję że wkrótce nadrobi ten błąd :wink:
psycho_l
Posty: 50
Rejestracja: 07 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: psycho_l »

Comandante pisze:
psycho_l pisze: Ta gra ma naprawde wielki potencjał i niewydanie jej będzie dużym błędem.
nie mamy zamiaru popełnić tego błedu ;-)
A więc musicie zaryzykować, bo sytuacja teraz jest sprzyjająca, a potem może się to zmienić......

Do odważnych świat należy :!:
fajnie, że będzemy mogli skorzystac z Twoich zdjęć przy projektowaniu kart, Valdemort mi o tym powiedzial tuz przed moim wyjazdem do Pragi.


Wysłałem mu już troszkę zdjęć, jednak są to zdjęcia amatorskie, robione zwykłą cyfrówką i raczej "familijne" niż "reporterskie" (czyli nastawione na nas na tle rewolucji, a nie na samo wydarzenie) ale coś powinniście tam znaleść.
Awatar użytkownika
cubuz
Posty: 60
Rejestracja: 04 lut 2006, 09:23
Lokalizacja: Sopot

Post autor: cubuz »

ja jakby co sluze zdjeciami z tegorocznej wyprawy na Krym, tez raczej "familijne", ale jest pare kwiatkow, ktore oddaja klimat Ukrainy ;-)

a z zakupem to tez poczekam, az bedzie np. otwarty egzemplarz w Rebelu, bo po dungeoneerze to bez wczesniejszych testow juz nie bede kupowal gier ;-)
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

psycho_l pisze: Wysłałem mu już troszkę zdjęć, jednak są to zdjęcia amatorskie, robione zwykłą cyfrówką i raczej "familijne" niż "reporterskie" (czyli nastawione na nas na tle rewolucji, a nie na samo wydarzenie) ale coś powinniście tam znaleść.
Dzieki za zdjecia, sa swietne, a niektore wrecz rewelacyjne - najlepszy jest ten OMON za sznurem z pomaranczowych balonikow i bialo-czerownym sercem :)

V.
psycho_l
Posty: 50
Rejestracja: 07 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: psycho_l »

Ciesze się że się podobają, postaram się dostać jeszcze więcej z analogówki to ci też podeśle

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Post autor: Comandante »

Dawid, a moze sie dowiesz na Ukrainie czy nie ma tam ludzi, ktorzy chcielby udostepnic nam swoje zdjecia?
psycho_l
Posty: 50
Rejestracja: 07 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: psycho_l »

Mogę sprobować, większość kumpli zawarła na Ukrainie (nie tylko podczas rewolucji) "bliższe kontakty" z pokaźną ilością Ukrainek i utrzymują z większością kontakt. Popytam, może coś wyjdzie.

P.S. Ktoś ze znajomych ma kontakt z ludźmi u których mieszkaliśmy (profesorka z uniwersytetu i prywatny przedsiębiorca), oni mają spore kontakty, sprobuję ich się zapytać.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

bazik pisze: witam! od dluzszego czasu nosze sie z zamiarem zamowienia Pomaranczowej Rewolucji. Super temat! Polski wydawca! Polski autor! Nic tylko zamawiac! Jedyny problemik jaki mam to że wydawca wydaje się lubic wargames bardziej niz eurogames w które zwykłem grywać, a zamiast wertować 11 rozdziałową instrukcje chętnie bym sie upewnił co i jak na żywo. Akurat sie nadarza super okazja - Paradox 01.03-02.04. Wpadnijcie, pokażcie proszę! Jestem PEWIEN że 10tki ludzi zamówią jak tylko będą mogli obejrzeć!
Co do długości instrukcji to wlasnie jestem w trakcie jej skracania. Caly problem polega na tym, ze te zasady daje sie wytlumaczyc "na zywo" w 5 minut, a przelac to wszystko na papier to nie jest juz takie proste ;)

V.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Czy wydawca przewiduje dodanie suplementu, związanego z wyborami 26.03.06 ?
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Post autor: Comandante »

nie ma takiej potrzeby, gra jest na tyle pojemna, ze jej mechanika obejmuje dowolny ksztalt i wynik wyborow na Ukrainie :-)
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Przybylo 100 zamowien na Pomaranczowa Rewolucje. Gratuluje autorowi i dalej trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Post autor: Comandante »

Jesli jeszcze ktoś się waha, to namawiam do zamawiania. W tym tempie, gra niedlugo spadnie z listy projektu Centurion i nie będzie już dostępna w preferencyjnej cenie.
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

MichalStajszczak pisze:Czy wydawca przewiduje dodanie suplementu, związanego z wyborami 26.03.06 ?
Dodatkowy scenariusz można dość sprawnie stworzyć w tej mechanice gry. Nie powinno stanowić to większego problemu.
Graff_T
Posty: 34
Rejestracja: 25 wrz 2005, 10:36
Been thanked: 1 time

Post autor: Graff_T »

Tak rzeczywiście udało wam się chyba zorganizować największe zamowienie na planszówke w III RP :) 3mam kciuki i czekam na rychłe wydanie FITS.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Graff_T pisze:Tak rzeczywiście udało wam się chyba zorganizować największe zamowienie na planszówke w III RP :) 3mam kciuki i czekam na rychłe wydanie FITS.
No nie wiadomo, czy jeszcze w III RP czy juz w IV RP :P

V.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

cubuz pisze:j
a z zakupem to tez poczekam, az bedzie np. otwarty egzemplarz w Rebelu, bo po dungeoneerze to bez wczesniejszych testow juz nie bede kupowal gier ;-)
Napisz lepiej skad jestes, bo ja czesto w rozjazdach jestem, ew. na konwentach wiec sprobowac zagrac zawsze mozesz jesli sie wczesniej umowisz ;-)

Pozdrawiam,
V.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Uprzejmie informujemy, ze Pedrak wymyslil nowe zasady dotyczace negocjacji :) Negocjacje beda bajecznie proste - przyjecie oferty bedzie rownoznaczne z remisem, odrzucenie oferty bedzie skutkowalo przyznaniem okreslonej liczby Punktow Zwyciestwa dla jednej ze stron (ze wskazaniem na oferujacego). Oferte negocjacyjna bedzie mogl zlozyc tylko gracz posiadajacy mniejsza liczbe punktow zwyciestwa.

Mi zas udalo sie zmiescic calosc zasad na 4 stronach A4 (ale chyba dodamy jeszcze wiecej obrazkow z przykladami i beda na 5 stronach).

Czas wydania gry zbliza sie wielkimi krokami :D
ODPOWIEDZ