[Gdynia] GRAMY - 3-4 października 2009

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Larry
Posty: 167
Rejestracja: 28 kwie 2006, 13:42
Lokalizacja: Poznań Wilda

Re: [Gdynia] GRAMY - 3-4 października 2009

Post autor: Larry »

Jest ktoś zainteresowany partyjką w Triumph of Chaos, którym dysponuję :) ?
Awatar użytkownika
Duch
Posty: 209
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:59
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Gdynia] GRAMY - 3-4 października 2009

Post autor: Duch »

Naprawde prawie nikt nie chce tych identyfikatorow?
Zaraz focha zrobie, na takie zachowanie.
Kazdy, kto sie nie zglosi, a jest zarejestrowany na forum dostanie za kare identyfikator z paskudnym, defaultowym awaterem przedstawiajacym losowo wybranego polityka z naszego sejmu. Bez identyfikatora nie bedziemy pozyczac gier. : >
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: [Gdynia] GRAMY - 3-4 października 2009

Post autor: melee »

ja się zgłosiłem :p
Maddas
Posty: 178
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:17
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 3 times

Re: [Gdynia] GRAMY - 3-4 października 2009

Post autor: Maddas »

Ja mam małe pytanie.
Czy gdzieś w okolicach lokalu imprezy jest może parking?
Ale taki, że nie będzie kłopotu ze znalezieniem wolnego miejsca?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Gdynia] GRAMY - 3-4 października 2009

Post autor: Nataniel »

W obrebie PPNT jest duzy parking - w tygodniu dosyc zatloczony (pracownicy), w weekend zwykle prawie pusty. Nie powinno byc problemow z zaparkowaniem.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Gdynia] GRAMY - 3-4 października 2009

Post autor: demnogonis »

Pilne! Potrzebuje noclegu dla jednej osoby (dla mnie) w nocy z soboty na niedzielę. Kto mnie przygarnie? Mimo dużego wzrostu nie zajmę dużo miejsca.
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: [Gdynia] GRAMY - 3-4 października 2009

Post autor: oopsiak »

ech, niestety jutro rano dzwonię zwolnić jeden 3-osobowy pokój w Hotelu Olimp(ijskim)... baaardzo blisko mniejsca docelowego.
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Kakaj
Posty: 659
Rejestracja: 19 sie 2005, 16:58
Lokalizacja: Pogórze - Gdynia

Re: [Gdynia] GRAMY - 3-4 października 2009

Post autor: Kakaj »

Demnogonis .. luknij w priva.

Jest juz kilka osob, ale i dla Was sie znajdzie jeszcze miejsce

Pozdrawiam
Cezary
--> starszy inspektor do spraw homologizacji dyferencjałów w garażach <--
Moje kolekcja gier
Kontakt ze mną via FB : https://www.facebook.com/cezary.woolsome/ lub tel 604 941 378
Kakaj
Posty: 659
Rejestracja: 19 sie 2005, 16:58
Lokalizacja: Pogórze - Gdynia

Re: [Gdynia] GRAMY - 3-4 października 2009

Post autor: Kakaj »

Witam

Frekwencja przerosla wszelkie oczekiwania organizatorow .... juz pierwszego dnia
Powszechny brak stolikow, i jeszcze bardziej krzeselek ... Ludzie grajacy na podlodze :) w kazdym kacie wielkiej hali.

To tylko wyznacznik tego, jak bardzo brakowalo takiej imprezy w Trojmiescie.

Mam ogromna nadzieje, ze starczy orgnizacyjnych mocy przerobowych na kolejną edycje .... jeszcze w tym roku / / ? :) : )

Kakaj
--> starszy inspektor do spraw homologizacji dyferencjałów w garażach <--
Moje kolekcja gier
Kontakt ze mną via FB : https://www.facebook.com/cezary.woolsome/ lub tel 604 941 378
Awatar użytkownika
saxofon
Posty: 35
Rejestracja: 15 lip 2009, 11:13
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdynia] GRAMY - 3-4 października 2009

Post autor: saxofon »

Popieram! Stanowczo za mało czasu. Chciałem poznać zasady wielu gier, których nie znam, a skończyło się na graniu w dobrze znany Mall of Horror i Small World :/ Ja chcę jeszczee!
cezaras
Posty: 1925
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: [Gdynia] GRAMY - 3-4 października 2009

Post autor: cezaras »

wiadomo, że to wszystko zależy od Nataniela, ale po dzisiejeszym dniu, chyba nie ma wyjścia i będą kolejne edycje :lol:
co ja będę pisał - było z 700 osób. Ludzie grali wszędzie i... we wszystko.

ps. zagrałbym w coś sobie ;-)))
Awatar użytkownika
marioosh
Posty: 150
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:53
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Re: [Gdynia] GRAMY - 3-4 października 2009

Post autor: marioosh »

byłem o 10.30 na miejscu i zajmowałem jeden z ostatnich wolnych stolików, potem to już tylko dostawiali... było naprawdę super. Szkoda, że nie mogę jutro się pojawić znowu. Czas czekać na kolejne edycje :)
Teraz mam podpis zgodny z regulaminem, krótszy niż 4 linijki i bez linku do mojego prywatnego bloga...
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: [Gdynia] GRAMY - 3-4 października 2009

Post autor: Odi »

Na liście zapisanych, a więc uprawnionych do wypożyczania gier, było 470 osób.
Do tego trzeba doliczyć osoby, które tylko się przechadzały, lub grały ale nie zostały zarejestrowane. Ja wiem? Kolejne 100-200?
O 10 festiwal się rozpoczął. O 10.30 trzy osoby w recepcji już nie dawały rady z zapisywaniem ludzi, którzy stali w całkiem pokaźnej kolejce.

Zobaczycie sami na zdjęciach: obiekt wielkości...hm... hali sportowej, był zapełniony całkowicie. Ludzie grali nie tylko na stołach (ogółem do grania było na początku 50, potem z 60-70 stanowisk), ale i na podłogach. W pewnym momencie na podłodze, tworzonej na szczęście przez miękką i ciepłą wykładzinę, rozłożonych było kolejnych 10-15 planszówek.

Ja wiem, nie spodziewaliśmy się takiej frekwencji. Ja wiem, że stołów i krzeseł było za mało. Że 'żółtych koszulek' tez nie był wystarczającej liczby (np jak przyszedłem o 9.00 dopudynku, to czas żeby zjeść banana miałem ok 16.00, a o 18.30 wreszcie sobie usiadłem i zjadłem obiadokolację - ani razu nie zagrałem, cały czas tłumaczenie Osadników, Dominiona, Osadników, Neuroshimy... etc). Że może w wypożyczalni gier czasem zbyt dużo osób się kręciło. Że niektórym przeszkadzali zbyt głośni 'palcowpralkowicze'. Że może to nie jest do końca impreza dla doświadczonych graczy, bo harmider, hałas i huk (dosłownie)
I ja wiem, że organizacyjnie na pewno nie było tip-top. No nie było i już.

Ale poczułem wspaniały klimat. Mnóstwo osób, które nigdy w planszówki nie grały, a tu przyszły, i spędziły fajnie czas. Nie spotkałem się, żeby ktoś narzekał, że gra na podłodze - i to zarówno młodzi miłośnicy fantasy etc, jak i 30-40 latkowie. Z tego co wiem, nic chyba z wypożyczalni nie zgineło.
Jakiś taki kurczę fajny klimat się wytworzył. Mnóstwo dzieciarni. Śmiechy. Ludzie grający w planszówki na każdej wolnej przestrzeni. Obcy do tej pory ludzie, bawiący się świetnie razem przy palcewpralce. Obcy ludzie, z własnej inicjatywy tłumaczący innym gry, które akurat znali (Markus, Kolego - dzięki za pomoc :wink: )
N A P R A W D Ę W I E L K I E W O W :D

Jestem zmordowany po całym dniu biegania i tłumaczenia, ale uśmiech nie schodzi mi z twarzy :D
Jutro, mam nadzieję, będzie równie fajnie :)

Jeśli ktoś poczuł się niedopieszczony i niedoobsłużony, to prosimy o wyrozumiałość :)
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Gdynia] GRAMY - 3-4 października 2009

Post autor: draco »

cezaras pisze:było z 700 osób
:shock: :D
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: [Gdynia] GRAMY - 3-4 października 2009

Post autor: MichalStajszczak »

cezaras pisze:było z 700 osób
Odi pisze:Na liście zapisanych, a więc uprawnionych do wypożyczania gier, było 470 osób. Do tego trzeba doliczyć osoby, które tylko się przechadzały, lub grały ale nie zostały zarejestrowane. Ja wiem? Kolejne 100-200?
No właśnie. Skad się wzięło tyle osób? W jaki sposób ludzie dowiedzieli się o tej imprezie? Na imprezach Warsaw Open, gdzie na reklamę szło ponoć kilkadziesiąt tysięcy złotych, frekwencja była chyba porównywalna lub nawet niższa.
szymonjot
Posty: 16
Rejestracja: 24 mar 2008, 10:24
Lokalizacja: Gdynia/Zielona Góra

Re: [Gdynia] GRAMY - 3-4 października 2009

Post autor: szymonjot »

MichalStajszczak pisze:No właśnie. Skad się wzięło tyle osób? W jaki sposób ludzie dowiedzieli się o tej imprezie? Na imprezach Warsaw Open, gdzie na reklamę szło ponoć kilkadziesiąt tysięcy złotych, frekwencja była chyba porównywalna lub nawet niższa.
To pewnie Nataniel powinien odpowiedzieć, choć sądząc po jego reakcji, też nie ma zielonego pojęcia :) Zerkałem na listę akredytacyjną i w polu odpowiedzi "skąd wiesz?" pojawiały się wszystkie możliwe odpowiedzi - "od Nataniela", "od męża", "Wiem wszystko" :) Najczęściej chyba powtarzały się jednak dwie: z Rebela/Internetu i z "Ratusza" ("Ratusz" to taki bezpłatny organ prasowy wydawany przez Urząd Miasta Gdyni). Plakatów na mieście nie było, szły jakieś zajawki w radiach, ale zdecydowanie nie było zmasowanej kampanii medialnej. Może w tym plus, że długo nie było takiej imprezy w 3mieście, to może ludzie byli wygłodniali? :) Inna sprawa, że przyszło sporo osób, które nie wiedziało nic o planszówkach, ale chciało zobaczyć. Cuda, panie, cuda :)

I fakt:
- powinno być więcej żółtych koszulek;
- powinno być więcej stołów;
- powinno się spalić wszystkie "Palce w pralce" :)

...ale nie wydaje mi się, żeby kolejne "Gramy" mogło się nie odbyć, nie po takim szale. Wyciągniemy wnioski z tego weekendu i przygotujemy się na taki tłum jak teraz.

(Chociaż, znając przewrotność historii, może wtedy nas odwiedzić 80 osób ;) )

Aha, i odrobina statystyki: dzisiaj na listę wpisało się ok. 430 osób, z czego ok. 160 to były osoby nowe, które nie pojawiły się wczoraj. Łącznie na liście - 900. Ile było-zagrało-przeszło-i-zobaczyło-co-się-dzieje? Pewnie powyżej tysiąca, ale jest to raczej nie do policzenia.

Serducho rośnie :)))
madziabe
Posty: 4
Rejestracja: 31 sie 2008, 23:02

Re: [Gdynia] GRAMY - 3-4 października 2009

Post autor: madziabe »

Ale nogi bolą :(

Dobra, bez narzekania - było super (nie idealizuję, wiem, że były niedociągnięcia) ale dla mnie najważniejsze jest to, że było mnóstwo osób, które w życiu w nic nie grały. Siedząc na akredytacji wielokrotnie pytałam się, czy znają w ogóle gry i słyszałam odpowiedź "W zasadzie to wcale, przyszliśmy się zapoznać".
I o to właśnie nam chodziło - żeby 'normalni' nieświadomi planszówek ludziska przyszli i się zakochali. I tak się stało (patrząc na ilość pudeł wynoszonych pod pachą :)
pozdro i do następnego gramy!

PS nawet niechętna nam obsługa Experymentu przyszła dziś i grała :)
PS a rekordem był chyba wiceprezydent Gdyni grający z synem w Abalone na podłodze :)
Nieważne jaka gra, byle był fioletowy znacznik :) - jestem kobietą!
Awatar użytkownika
Larry
Posty: 167
Rejestracja: 28 kwie 2006, 13:42
Lokalizacja: Poznań Wilda

Re: [Gdynia] GRAMY - 3-4 października 2009

Post autor: Larry »

- powinno się spalić wszystkie "Palce w pralce" :)
Ooo tak, popieram zdecydowanie! Toż cholery można było dostać od tego dudnienia :) . Ale ogólnie impreza na duży plus :wink: .
Awatar użytkownika
knidyjczyk
Posty: 148
Rejestracja: 06 paź 2006, 12:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Gdynia] GRAMY - 3-4 października 2009

Post autor: knidyjczyk »

Szybkie zdjęcia z niedzieli
pracuję w rebel.pl - gg: 697779
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Gdynia] GRAMY - 3-4 października 2009

Post autor: Geko »

MichalStajszczak pisze: No właśnie. Skad się wzięło tyle osób? W jaki sposób ludzie dowiedzieli się o tej imprezie? Na imprezach Warsaw Open, gdzie na reklamę szło ponoć kilkadziesiąt tysięcy złotych, frekwencja była chyba porównywalna lub nawet niższa.
Warsaw Open ma zupełnie inny charakter. Nikt tam nie przewiduje grania w nowoczesne planszówki przez kilkaset osób.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: [Gdynia] GRAMY - 3-4 października 2009

Post autor: MichalStajszczak »

Geko pisze:Warsaw Open ma zupełnie inny charakter. Nikt tam nie przewiduje grania w nowoczesne planszówki przez kilkaset osób.
Zdaje się, że organizatorzy "Gramy" też nie przewidzieli takiej frekwencji.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: [Gdynia] GRAMY - 3-4 października 2009

Post autor: yosz »

Warsaw Open to turniej. Gramy to otwarta impreza nastawiona na ludzi z ulicy, którzy nic nie wiedzą o planszówkach. Chyba nikt nawet w snach (koszmarach?) nie spodziewałby się takiej frekwencji na pierwszej edycji imprezy. Gratulacje - mam nadzieję, że takie tłoki nie zniechęciły uczestników
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
szymonjot
Posty: 16
Rejestracja: 24 mar 2008, 10:24
Lokalizacja: Gdynia/Zielona Góra

Re: [Gdynia] GRAMY - 3-4 października 2009

Post autor: szymonjot »

yosz pisze:mam nadzieję, że takie tłoki nie zniechęciły uczestników
Hm, trzeba by było pewnie zapytać uczestników - tyle, że ci, których to zniechęciło, raczej na pewno tu nie zawitają. Myślę, że były osoby, które się przeszły i nie znajdując miejsca do grania, uciekały do domu. Jednak dominowała postawa "aha, dobra, nie ma problemu", dzięki której udawało się rozegrać partie w dowolne gry w dowolnym miejscu :)
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: [Gdynia] GRAMY - 3-4 października 2009

Post autor: sowacz »

Było super! Dzięki wszystkim organizatorom za świetnie spędzony czas. Mimo, że było mało żółtych koszulek, to nigdy nie odmawiali pomocy, kiedy się ich poprosiło o wyjaśnienie, nawet jak musieli stać przy stanowisku rebela ;)
Szkoda tylko, że nie odbył się turniej Pitchcara, nie słyszałem nic, że odwołują, ani że nawołują. Parę innych punktów programu też wypadło, np. nie widziałem prezentacji Strongholda jak do 16:40 dzisiaj tam siedziałem, no chyba, że jakoś później się zaczęła.
Nie zazdroszczę tylko tym, którzy dzisiaj do Poznania wracają PKP. Koło 17 skończył się mecz, bo widziałem powracających ze stadionu kibiców Lecha Poznań. Pewnie większość z nich wybierze właśnie polskie koleje.
Trochę dudni mi teraz w uszach, bo siedziałem w pobliżu pralkowiczów. Ale nie narzekam! :P
Do zobaczenia za 3 miesiące?:)
P.S. Ekstra wyglądała samoróbkowa plansza do Ticket to Ride z mapą Kaszub xD Dobrze się na niej gra?
Tomek87
Posty: 6
Rejestracja: 12 lip 2009, 12:32

Re: [Gdynia] GRAMY - 3-4 października 2009

Post autor: Tomek87 »

Było świetnie, oby więcej takich imprez. Fajna atmosfera, trochę męczące były dźwięki wydawane przez palcewpralcowiczów, ale dało się je znieść. Nie mogę się doczekać kolejnej takiej imprezy. Oby jeszcze w tym roku :)
ODPOWIEDZ