[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

demnogonis pisze:
memnos pisze:Odwiedzę Was w poniedziałek :).
HURRAAA!

A w co masz ochote pograc?
Prawda że w Space Hulka albo Tta? ;)
Awatar użytkownika
Longinus997
Posty: 264
Rejestracja: 14 gru 2007, 03:14
Lokalizacja: Poznaniec
Has thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Longinus997 »

No właśnie, możne w TtA? Dawno nie graliśmy w Gramajdzie
Awatar użytkownika
memnos
Posty: 83
Rejestracja: 24 paź 2007, 20:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: memnos »

Przez ostatnie 3 miesiące zagrałem tylko w 4 różne gry, więc mam ochotę zagrać cokolwiek.Space Hulka bardzo chętnie poznam, chcę sprawdzić o co ten cały szał (pomalowałeś sobie Paweł figurki :>?). A co do TtA, to nie wiem czy będziecie chcieli grać z takim nieopierzonym przeciwnikiem (grałem raz, dawno temu).
Awatar użytkownika
PanPoeta
Posty: 14
Rejestracja: 16 sie 2009, 13:14
Lokalizacja: Luboń k/Poznania
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: PanPoeta »

Prośba.

Czy osoba posiadająca grę Pentago mogłaby ją dostarczyć/dostarczać? To jedna z moich ulubionych gier logicznych, a nie widziałem jej od miesięcy.

Prośba druga.

Czy osoba posiadająca grę Tzaar mogłaby ją dostarczyć/dostarczać? Grałem w nią tylko raz, gdy pierwszy raz pojawiłem się na Gramajdzie (puff... 4 miesiące temu?) i od tego czasu co tydzień przeglądam siatki w nadziei, że ją znajdę...
"Bądź wytrwały."
"Będąc wytrwałym, wzrastaj w siłę."
Dak'kon, za listem Jakuba (1:3-4).
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

A czy ktos ma moze gre Kingsburg ?
Chyba bartek mial, ale nie wiem czy jeszzce ma. Ostatnio gralem z dodatkiem i nabralem ochote na wiecej (moze byc bez dodatku)

Pozatym gra jest prosta i bede mog nauczyc jakies newbie ;>
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Tzaar - miał senaszel, ale pewnie zabrał na swoje zagrniczne wojaże
Pentago - poszukam i postaram się przynieść (chyba, że coś mnie przygniecie w piwnicy)
Kingsburg - sprzedałem Panchowi (więc można powiedzieć, że przez jakiś czas mieliście okazję obcować z relikwią ;-) )

Jutro będę koło 19.00

p.s.
nosicieli mojego Tempusa, Nexusa i Battlelora proszę o wspomnienie w modlitwie...
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
spiderblazz
Posty: 32
Rejestracja: 28 gru 2008, 23:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: spiderblazz »

rokter pisze: nosicieli mojego Tempusa, Nexusa i Battlelora proszę o wspomnienie w modlitwie...
Batllelore wysłuchał modlitwy i jutro wraca do właściciela.... :(
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: melee »

rokter pisze:Kingsburg - sprzedałem Panchowi
Mikołaj grał więc właśnie w Twój egzemplarz, tyle że na Pionku ;)
spiderblazz
Posty: 32
Rejestracja: 28 gru 2008, 23:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: spiderblazz »

Pjaj pisze:
demnogonis pisze:
memnos pisze:Odwiedzę Was w poniedziałek :).
HURRAAA!

A w co masz ochote pograc?
Prawda że w Space Hulka albo Tta? ;)

Czy będzie możliwość sprawdzenia dlaczego ta gra ma tyle 10 na BGG :?:
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

Oglądam w TV wyścigi F1, i tak sie zastanawiałem, czy może mógłby ktoś przynieść Formułę D ?

Mógłby być niezły ubaw
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Robert (Harkonnen)
Posty: 106
Rejestracja: 15 kwie 2008, 22:14

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Robert (Harkonnen) »

Proszę dbać o Nexusa - kiedyś go odkupię od Roktera :)
A w poniedziałek przytaśtam grę z magnesami na 2 osoby Polarity więc będziemy testować zasady :)
No i przeczytałem zasady rozszerzone do China czyli 3 zdania ;)
'Uratować kogoś przed omyłką to podarować mu raj.' Frank Herbert "Diuna"
Awatar użytkownika
Shinyuu
Posty: 14
Rejestracja: 06 kwie 2009, 21:19

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Shinyuu »

Ja też będę. Ale nie wiem w co chcę grać więc będę się podczepiać w co popadnie.
Zawsze mogę też przytachać Ghost Stories i liczyć na to, że może jakimś cudem uda się wygrać z grą.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

spiderblazz pisze:
Czy będzie możliwość sprawdzenia dlaczego ta gra ma tyle 10 na BGG :?:

Przepraszam bardzo, ale nie będzie - i to z mojej winy. Pożyczyłem Space Hulkaa od Pawła i zapomniałem zabrać. Wszystkich zainteresowanych bardzo, bardzo przepraszam.
demnogonis pisze:Oglądam w TV wyścigi F1, i tak sie zastanawiałem, czy może mógłby ktoś przynieść Formułę D ?

Mógłby być niezły ubaw
Podobnie jak Kingsburg, też już sprzedałem. (gdyby ktoś wahał się , czy nie kupić jakijś gry wyścigowej, to obecnie zdecydowanie polecałbym Snow Tails)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Shinyuu
Posty: 14
Rejestracja: 06 kwie 2009, 21:19

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Shinyuu »

No i nie dotarłam. Zaczęłam tłumaczyć współlokatorce zasady GS (miałyśmy zamiar przyjść) i tak się wciągnęłyśmy z kolegami w grę, że nie zauważyliśmy upływającego czasu... :P było prywatne alibi w domu. Ale może się uda za tydzień, o ile zajęcia od 9 do 19 mnie nadmiernie nie przeciążą ;]
rzabcio
Posty: 240
Rejestracja: 26 maja 2009, 09:40
Lokalizacja: Poznań, Winiary
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rzabcio »

Bardzom kontent po wczorajszym spotkaniu, na którym wreszcie udało się zagrać w Arkham Horror w doskonałym towarzystwie Sawiry, Tiviego, Yoga oraz Kolegi-Którego-Imienia-Nie-Pamiętam (znowu ;)). Gra absolutnie nie rozczarowała, jak to ujęła Sawira: "Taki uproszczony erpeg." Celna uwaga. Z niecierpliwością czekam na kolejne partie. :D

Poza tym powkręcałem sobie jeszcze Palce w pralce, powalczyłem o totem w Jungle Speed i próbowałem rozweselić króla w Figaro, która jest nawiasem mówiąc baaardzo dziwną grą. Nieco głupawą ale potrafiącą dostarczyć sporo funu.

Dzięki za spotkanie! Do zobaczenia za dwa tygodnie! :(
Blog CiekaweGry - gry planszowe i nie tylko
Gramajda - zagraj w najlepsze gry planszowe w Poznaniu
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Było miło. Fakt.

- Chicago express: 3 miejsce w grze na 6 osób to chyba mój osobisty rekord w tę całkiem fajną gierkę giełdowo-licytacyjno-ekonomiczną. Naprawdę niezły wynik jak na kogoś, kto kompletnie nie umie liczyć, a większość decyzji w tej grze podejmuje na zasadzie: "będę podbijał tak długo, aż ludzie zaczną na mnie dziwnie patrzeć..."

- W Roku Smoka - nareszcie wygrałem w tę głupią, świetna grę, która tak długo mnie nie lubiła. Owszem, dwie osoby grały po raz pierwszy, owszem, po grze dowiedziełem się, że Błażej (trzeci gracz) potraktował tę partię eksperymentalnie, próbując wygrać bez przywilejów (których z premedytacją nie kupował) - ale i tak wszystko to nie było w stanie nie osłabić mojej radości z tak długo oczekiwanego zwycięstwa :-)

- Small World - wygrałem. uwielbiam tę grę za gadanie i atmosferkę :-)

Po takim potrójnym zastrzyku endorfin znów czuję się na siłach, żeby tradycyjnie we wszystko przegrywać.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
nixnicky
Posty: 87
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:15

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: nixnicky »

Tempus ma się dobrze, ale z nie-do-końca-przewidywalnych przyczyn nie może dotrzeć do rąk właściciela... W najbliższy poniedziałek powinno się w końcu udać.
Awatar użytkownika
awek
Posty: 67
Rejestracja: 13 cze 2009, 18:25
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: awek »

W tym i następnym tygodniu prowadzone są w poznańskim Bardzie zapisy na turniej Neuroshimy Hex. Pojedynki będą odbywały się w systemie ligow0-drabinkowym (tak bym to określił, o szczegóły pytać w sklepie ;-) ).
"The only way to get smarter is by playing a smarter opponent"
Kolekcja
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Senaszel »

Witam za tydzien mozesz zagrac w tzaara!
Wingmakers
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Kółko Nowoczesnych Gier Planszowych przy SP34 w Poznaniu

Post autor: Banan2 »

Witam!
Trochę informacji z SP34 w Poznaniu.
Jesteśmy już po trzech spotkaniach. Frekwencja ustabilizowała się na poziomie 15-16 osób, co jest liczbą średnią. Akurat w poniedziałek mamy dość dużą konkurencję z strony zuchów i kółka teatralnego. Dzieci są z klas 1-3. Mimo wiszących plakatów nie pojawili się uczniowie starszych klas. Przyczyn nie znamy, ale myślimy nad zorganizowaniem dla nich jakiegoś pokazu. W planach mamy również pokazy wybranych gier (za tydzień będzie to Jamaica, potem SmallWorld, Valdora, itd), dwa konkursy i rozgrywki ogólnoszkolne. Gramy w Ubongo, Hej to moja ryba, Carcassonne, Totem, Hoop, Metro, Niagara a wczoraj na stołach pojawiły się Wsiąść do pociągu i Samuraj. W kolejce czekają następne gry. Póki co wyrabiamy się z obsługą stolików. Zresztą dzieciaki szybko łapią reguły więc z częścią gier nie ma już problemów.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

Takie newsy cieszą ucho i oko :twisted:
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Agata, Zbyszek, dziękujemy za bardzo miłe spotkanie.

Bartek, czy mógł byś na najbliższe spotkanie zabrać grę w dwie kości w którą graliśmy u Zbyszka? Chciał bym zagrać w szerszym gronie. Chętni mogą się zapisywać. Jest tylko jeden warunek - wszyscy chętni muszą należeć do płci pięknej :) Ilość miejsc nieograniczona.

Do jutra.
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Itsuma Oki pisze:
Bartek, czy mógłbyś na najbliższe spotkanie zabrać grę w dwie kości w którą graliśmy u Zbyszka? Chciał bym zagrać w szerszym gronie. Chętni mogą się zapisywać. Jest tylko jeden warunek - wszyscy chętni muszą należeć do płci pięknej :) Ilość miejsc nieograniczona.
Nie uwierzysz, ale na BGG poznałem jeszcze lepszy wariant, bezkostkowy! Przegranego wskazuje się w nim przez głosowanie, w którym w każdy uczestnik ma 1 głos, zaś właściciel gry rozstrzyga remisy i posiada głosów 20. Na pewno przyniosę.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
rzabcio
Posty: 240
Rejestracja: 26 maja 2009, 09:40
Lokalizacja: Poznań, Winiary
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rzabcio »

Dziwna wizja gry mi się rysuje. Ciekawym czy słuszna. ;)

A tak przy okazji. Zagrałbym dzisiaj sobie w Hive. Byłby ktoś chętny? Bo nie wiem czy mam targać ze sobą egzemplarz.
Blog CiekaweGry - gry planszowe i nie tylko
Gramajda - zagraj w najlepsze gry planszowe w Poznaniu
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

rokter pisze:
Itsuma Oki pisze:
Bartek, czy mógłbyś na najbliższe spotkanie zabrać grę w dwie kości w którą graliśmy u Zbyszka? Chciał bym zagrać w szerszym gronie. Chętni mogą się zapisywać. Jest tylko jeden warunek - wszyscy chętni muszą należeć do płci pięknej :) Ilość miejsc nieograniczona.
Nie uwierzysz, ale na BGG poznałem jeszcze lepszy wariant, bezkostkowy! Przegranego wskazuje się w nim przez głosowanie, w którym w każdy uczestnik ma 1 głos, zaś właściciel gry rozstrzyga remisy i posiada głosów 20. Na pewno przyniosę.
Chętnie zagram, pod warunkiem wprowadzenia zasady, że osoba proponująca grę również ma 20 głosów :) i poza nami grają same dziewczyny.
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
ODPOWIEDZ