[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

mam do sprzedania nadmiarową sztukę Warhammer: Invasion - nówka sztuka w folii za 105 zł (odbiór w Alibi).
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

gdyby ktoś z poznaniaków przegapił - do poniedziałku promocja w Bardzie:

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =34&t=8887

(jesli ktoś tam zajdzie, może dałby tutajznać , czy było warto i dlaczego :-) )
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: steady »

Czołem Poznianiaki!

Moja Asia zaczyna za tydzień studia w Poznaniu i w związku z tym pytanie: czy znacie jakiś dobry-ale-nie-bardzo-drogi hotel/hostel/pokój na weekendy, najlepiej z dobrym dojazdem na ulicę Szamarzewskiego? Bardzo będziemy wdzięczni za wszelkie wskazówki!
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Browarion »

To jak już się Wrocławiak jeden w wątek Wam wbija ;)...
to jeszcze i drugi wspomni cichaczem, bo grzmieć będziemy później, że Gratislavia już niedługo, i serdecznie zapraszamy na weekend radości z planszówkami
8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: mbork »

He he, ja mieszkam 20min piechotą od "Szamarzewa". Ale u mnie nie bardzo ;) . (Ale już na moim osiedlu prawdopodobnie tak - chociaż nie znam cen.)
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

steady pisze:Czołem Poznianiaki!

Moja Asia zaczyna za tydzień studia w Poznaniu i w związku z tym pytanie: czy znacie jakiś dobry-ale-nie-bardzo-drogi hotel/hostel/pokój na weekendy, najlepiej z dobrym dojazdem na ulicę Szamarzewskiego? Bardzo będziemy wdzięczni za wszelkie wskazówki!
Nie znam się na hotelach/hostelach/itp w Poznaniu, ale akademik Akumulatory przy rondzie Kaponiera może się nadawać. Dojazd łatwy - kilka przystanków jednym trawmajem.
Awatar użytkownika
PanPoeta
Posty: 14
Rejestracja: 16 sie 2009, 13:14
Lokalizacja: Luboń k/Poznania
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: PanPoeta »

Komunikat oficjalny:

Ze względu na to, że wychodzę z domu w poniedziałki koło 10, nie chcę brać niektórych tytułów na spotkania, to jest: taszczyć ich przez cały dzień.

Gry, które będę dalej przynosił, to Wolsung, Neuroshima HEX, szachy.

Gry, które przestanę nosić, to Arkham Horror, Gra o Tron, Ryzyko.

Decyzja ta zależy również od faktu, że zajęcia kończę o 18.30, przez co taki Horror w Arkham jest praktycznie niemożliwy do rozegrania, zwłaszcza z wyjaśnieniem zasad.

Jeżeli ktoś chce bardzo pożyczyć którąś ze wspomnianych gier, niech skontaktuje się ze mną bezpośrednio w temacie lub, lepiej, na spotkaniu.

Dodatkowo: Dziś, to jest 19, nie przynoszę wyjątkowo żadnych gier. Mam nadzieję, że za tydzień ta sytuacja się nie powtórzy.
"Bądź wytrwały."
"Będąc wytrwałym, wzrastaj w siłę."
Dak'kon, za listem Jakuba (1:3-4).
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

steady pisze:Czołem Poznianiaki!

Moja Asia zaczyna za tydzień studia w Poznaniu i w związku z tym pytanie: czy znacie jakiś dobry-ale-nie-bardzo-drogi hotel/hostel/pokój na weekendy, najlepiej z dobrym dojazdem na ulicę Szamarzewskiego? Bardzo będziemy wdzięczni za wszelkie wskazówki!
Tu masz namiary na hostel, z którego na piechotę Asia będzie miała 10 minut na szamarzewskiego:
http://www.slowackiego.hostelpoznan.pl/

a w poniedziałki wraca do domu? :-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Browarion »

Mały Gratislaviowy OT, przepraszam, ale to z dobrej woli - obiecuję że juz ostatni, bo jestem pewien, że wielu z Was już od dawna śledzi odpowiedni wątek ;)

Wszyscy, którzy na Gratislavię się wybierają, są proszeni słać informację o przybyciu w celu realizacji gustownych identyfikatorów; jak zwykle rolę wykonawcy plakietek przyjął na siebie wc, więc uprzejmie prosimy oprócz jakichś formalnych zgłoszeń na Forum przesyłać informację bezpośrednio do Wojtka.
Czas jest elementem kluczowym, bo tym razem nie będziemy mieć szansy na zgłoszenie się "dzień przed", bowiem Wojtek musi się oprócz przyjemnościami zająć także pracą :( (wiemy, pozostajemy w smutku) :mrgreen:

Serdecznie pozdrawiam
8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Browarion - nas już sporo się zgłosiło, tylko na razie organizujemy się w podziemiu, na gramajdzie ;-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

rokter pisze:
steady pisze:Czołem Poznianiaki!

Moja Asia zaczyna za tydzień studia w Poznaniu i w związku z tym pytanie: czy znacie jakiś dobry-ale-nie-bardzo-drogi hotel/hostel/pokój na weekendy, najlepiej z dobrym dojazdem na ulicę Szamarzewskiego? Bardzo będziemy wdzięczni za wszelkie wskazówki!
Tu masz namiary na hostel, z którego na piechotę Asia będzie miała 10 minut na szamarzewskiego:
http://www.slowackiego.hostelpoznan.pl/

a w poniedziałki wraca do domu? :-)
głupie pytanie. Pewnie, że nie. Przecież nie bez powodu właśnie do Poznania przyjechała na studia. Steady pewnie nie raz będzie jej towarzyszył i przypadkiem w poniedziałek przyjdą do Alibi.
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Browarion »

rokter pisze:Browarion - nas już sporo się zgłosiło, tylko na razie organizujemy się w podziemiu, na gramajdzie ;-)
No lejesz miód na moje serce :)
Im nas więcej tym weselej :mrgreen:


PS. No Rokter, może się w końcu spotkamy, bo ostatnie wspólne partie na flexgames już wyblakły w pamięci ;)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: steady »

rokter pisze:Tu masz namiary na hostel, z którego na piechotę Asia będzie miała 10 minut na szamarzewskiego:http://www.slowackiego.hostelpoznan.pl/
edrache pisze:akademik Akumulatory przy rondzie Kaponiera może się nadawać
Dzięki wielkie za pomoc! Niestety, akademik nie wynajmuję pokoi, a w hostlu wszystkie miejsca zabookowane, więc jeżeli ktoś jeszcze coś zna, to my wciąż chętnie wszstkie informacje przyjmiemy :-).
edrache pisze:głupie pytanie. Pewnie, że nie. Przecież nie bez powodu właśnie do Poznania przyjechała na studia. Steady pewnie nie raz będzie jej towarzyszył i przypadkiem w poniedziałek przyjdą do Alibi.
W poniedziałki może nie, ale chyba grywacie czasem w weekendy, hę?
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Spróbuj w takim razie miejsca niedaleko mnie: http://andreas.spanie.pl/

Pod względem odległości jest do Szamarzewskiego kawałek (za to blisko na Stary Rynek, do Starego Browaru i Multikina) ale pod hostelem jest przystanek tramwaju nr 2, który w nieco ponad 20 min jedzie bezpośrednio na Ogrody (gdzie jest uczelnia przy Szamarzewskiego).
Rozkład jazdy dwójki tutaj: http://www.mpk.ipoznan.pl/komunikacja/m ... &K=10&L=27
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Sprzedaję sporo gier. Gdyby ktoś był zainteresowany i chciał odebrać w Alibii, może sobie doliczyć dodatkowe 5% zniżki za odbiór osobisty ;-) (oprócz pozostałych zniżek opisanych w poniższym temacie):

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =10&t=8935
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Robert (Harkonnen)
Posty: 106
Rejestracja: 15 kwie 2008, 22:14

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Robert (Harkonnen) »

Bartku myślałem, że zbierasz gry o Wikingach niezależnie od ich jakości a tutaj Midgar w ofercie :) Te tytuły jakoś zresztą mi nie w smak hehe

Coloretto ? Ktoś widział ? Zaginęło. Zielone opakowanie przewiązane zieloną gumką prawdopodobnie, albo inną te kobiety... wymieniają mi gumki na opakowaniu :) Ostatnio widziane w poniedziałek w Alibii koło godz. 18. Dla znalazcy nie przewidziano nagrody chyba, że nagrodą nazwiemy grę ze mną w poniedziałek. :D
'Uratować kogoś przed omyłką to podarować mu raj.' Frank Herbert "Diuna"
Awatar użytkownika
Shinyuu
Posty: 14
Rejestracja: 06 kwie 2009, 21:19

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Shinyuu »

Robert (Harkonnen) pisze: Coloretto ? Ktoś widział ? Zaginęło. Zielone opakowanie przewiązane zieloną gumką prawdopodobnie, albo inną te kobiety... wymieniają mi gumki na opakowaniu :) Ostatnio widziane w poniedziałek w Alibii koło godz. 18. Dla znalazcy nie przewidziano nagrody chyba, że nagrodą nazwiemy grę ze mną w poniedziałek. :D
Miałam w swych rękach, żeby na chwilę zagrać w oczekiwaniu na więcej ludzi. Rozłożyłam, po czym się okazało że jest Small World i chętni na grę. Spakowałam, odłożyłam znowu na kanapę. Było to, bo ja wiem, około 19.30? ;]

w ogóle to chciałam podziękować za cenną informację o zniżce w bardzie, udało mi się skorzystać ostatniego dnia i mimo że portfel sporo ucierpiał, to oszczędność 40 zł cieszy :)
rzabcio
Posty: 240
Rejestracja: 26 maja 2009, 09:40
Lokalizacja: Poznań, Winiary
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rzabcio »

Robert: Ktoś wieczorem znalazł Twoje Coloretto i na pytał się do kogo należy. Niestety będąc wciągniętym w klepanie much, nie obserwowałem rozwoju sytuacji, ale skoro gra została znaleziona to pewnie ktoś ją zabrał.
Blog CiekaweGry - gry planszowe i nie tylko
Gramajda - zagraj w najlepsze gry planszowe w Poznaniu
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Shinyuu pisze: w ogóle to chciałam podziękować za cenną informację o zniżce w bardzie, udało mi się skorzystać ostatniego dnia i mimo że portfel sporo ucierpiał, to oszczędność 40 zł cieszy :)
ju łelkom. I pamiętajcie, że praktycznie co tydzien zamawiam coś z hobbita, gdzie mamy (jako Gramajda) naprawde fajne zniżki (zwykle 10-15% + bezpłatna przesyłka) - więc jakby ktoś miał ochotę przyoszczedzić i odebrać sobie grę w któryś poniedziałek w Alibii, zapraszam na PW.

p.s.
coloretto zgarnąłem ja, albo sławek (nie pamiętam, czy wrzucaliśmy do moje torby, ale pamiętam, że zabieraliśmy ;-) )
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
idha
Posty: 404
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: idha »

Zaginęła moja Cytadela. Ostatnio widziana w Alibii w poniedziałek (a przynajmniej tak mi się wydaje...). Cechy szczególne - wszystkie karty w owijkach, karty postaci w owijkach ładnie dopasowanych ;) Czy ktoś wie, co się z nią stało? Jestem do tej gry mocno przywiązana...
Awatar użytkownika
Kmet
Posty: 167
Rejestracja: 12 wrz 2006, 11:04
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Kmet »

A znajdą się 3-4 osoby chętne do zagrania w starego dobrego Periklesa ?
Będę ok 20.00. Nie powinno zająć z tłumaczeniem więcej niż 2 - 2,5 godziny.
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Kmet pisze:A znajdą się 3-4 osoby chętne do zagrania w starego dobrego Periklesa ?
Będę ok 20.00. Nie powinno zająć z tłumaczeniem więcej niż 2 - 2,5 godziny.
Z chęcią bym zagrał w starego dobrego Periklesa - jedna z najlepszych pozycji w swojej klasie (eurogry podlanej sosem gry wojennej), więc jeśli uda mi się dotrzeć, możesz liczyć na moje towarzystwo (choć niestety nie mogę gwarantować swojej obecności)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Kółko Nowoczesnych Gier Planszowych przy SP34 w Poznaniu

Post autor: Banan2 »

Witam !
Trochę informacji z SP34 w Poznaniu. Właściwie to prawie same dobre :)
Czas trwania kółka został wydłużony do 1,5h (15.30-17.00). Dzieci powoli poznają nowe gry. Wczoraj był pokaz Small World. Frekwencja powoli rośnie - zaczynaliśmy od 12 dzieci, wczoraj było już ich 22-dwoje. Świadomość i znajomość reguł również powoli rośnie. Są gry, które dzieci po prostu biorą i grają czasami tylko pytając o jakieś drobiazgi. W planach są następne pokazy, konkursy i jeszcze conajmniej jedna niespodzianka.
I jeszcze takie dwa spostrzeżenia. Są gry, które dzieciaki mają w domach. Tylko, że nie grają, bo albo nie mają z kim, albo nie wiedzą jak grać, bo nie rozumieją instrukcji i nie ma kto im jej wytłumaczyć (przykład z wczoraj Ingenious).
Pozdrawiam
P.S. Gdyby ktoś z Gramajdowiczów miał ochotę do nas zajrzeć, żeby np. pokazać jakąś fajną grę, której nie ma w zasobach szkoły, lub żeby chociażby nacieszyć oczy to oczywiście serdecznie zapraszamy :)
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Banan - poniedziałki od 15.30 do 17.00? W przyszłym tygodniu postaram się wpaść (napisz prosze, co macie, żebym się nie zdublował z tytułami). gdyby ktos jeszcze się pisał, to oferuję transport ze szkoły do Alibii po spotkaniui z dzieciakami (jak zwykle mam 4 wolne miejsca)

wczoraj za bradzo nie pograłem, bo kuleżanka z roboty miała urodziny i biegałem od stolika urodzinowego do stolików planszówkowych... mam nadzieję że pączki smakowały ;-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Banan2 »

Witam !
W szkole jest następujący zestaw gier: Dixit, Ingenious, Ubongo, Carcassonne, Samuraj, Wsiąść do pociągu, Osadnicy z Catanu, Metro, Zooloretto, Hej to moja ryba, Hoop, Niagara, Totem, Piraci, Robale, Owczy Pęd, Zlot czarownic i trochę drobnicy typu Super Farmer. Dzieciaki grały lub już widziały: Maniki, Small World, Jamaica. Przewidziane są pokazy: Valdora, Kroniki Mutantów, Battlelore, Kragmortha, Magia i Miecz, Ghost Stories, Alhambra. Czyli raczej nic z wyżej wymienionych.
Wiek dzieci to 7-10 lat. Generalnie bystre :wink: Kiedyś gdy zajrzałem na chwilę do Alibi to widziałem Metropolis. To mogłoby być odpowiednie. Lub też np. Palce w pralce. Jest do dyspozycji druga klasa na takie ekstremalne gry :wink:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
ODPOWIEDZ