[WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Zielu
Posty: 339
Rejestracja: 03 maja 2005, 16:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: Zielu »

Zalogowac na czym? :P
Awatar użytkownika
boskiolo
Posty: 321
Rejestracja: 16 sty 2008, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: boskiolo »

Ja mówię tylko o tym, że są dwa takie same wydarzenia na facebooku, i na moje mało kto wchodzi, a to autorstwa Melee rządzi :evil:
nie jest to coś co mnie cieszy - dlatego ja sobie z Melee pogadam jak przyjedzie :twisted:
Magma pisze:
Veridiana pisze: - jak odbywa sie losowanie nagród, na jakiej podstawie?

Na podstawie kolejności przybycia i wynikających z listy akredytacyjnej numerów
Jak będzie się odbywać losowanie? Będą takie numerki, wyciągane z takiego woreczka - czyj numerek zostanie wyciągnięty, ten dostaje nagrodę.
"Who am I determined to be? Is that the Question? And if so, who answers?"
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: rokter »

z jakiego woreczka?
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: Magma »

Mehow pisze:Co do nadinterpretacji- późno było i ciężko myślałem... ;)
Wybaczone - znam ten ból :mrgreen:
Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych WROCŁAW GAMES FEST
Stowarzyszenie Druga Runda
Moje gierki
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: melee »

boskiolo pisze:Ja mówię tylko o tym, że są dwa takie same wydarzenia na facebooku, i na moje mało kto wchodzi, a to autorstwa Melee rządzi :evil:
nie jest to coś co mnie cieszy - dlatego ja sobie z Melee pogadam jak przyjedzie :twisted:
Ha! Właśnie pisałem, że wyszukiwarka nie działa prawidłowo. Nie znajduje żadnej gratislavii, ani mojej, ani Twojej :p
A facebook jest tylko dla osób z kontami na facebook'u
taka filozofia, ja zresztą też założyłem konto kiedyś bo chciałem zobaczyć jakieś zdjęcia :)
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: rokter »

a z której miejscówki jest bliżej na Gratislavię? Z cynamonu czy z piasta?
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
kubek
Posty: 243
Rejestracja: 17 mar 2008, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: kubek »

rokter pisze:a z której miejscówki jest bliżej na Gratislavię? Z cynamonu czy z piasta?
Z Cynamonu. 0dległość to około 15 min. piechotą lub 2 przystanki.
Różnica pomiędzy Cynamonem a Piastem to około 10 min. na piechotę i też 2 przystanki (ale krótsze :) ).
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: rokter »

dzięki.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: Tycjan »

Mam takie pytanko lekko OT: czy któryś ze sklepów wstawiających się będzie miał jakieś nowości z Essen?

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: Browarion »

To nie będąc przedstawicielem żadnego ze sklepów odpowiem odpowiedzialnie: TAK.
Będzie kilka sklepów, kilka wydawnictw... wszystkie [reklama mode ON] NAJLEPSZE [reklama mode OFF] ;) firmy z ciekawymi ofertami :)

O ile Cię taka informacja usatysfakcjonuje, to masz ;)

A kto wie czy nasi sponsorzy sami nie uchylą rąbka tajemnicy, abyśmy dociążyli porfele przed przybyciem na stoiska :mrgreen:


pozdrawiam
8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: Tycjan »

Browarion pisze:O ile Cię taka informacja usatysfakcjonuje, to masz ;)
Dzięki wielkie :)

A do wydawnictw, sklepów i sponsorów: chętnie coś kupie z Essen i nie będę pewnie w tym osamotniony ;)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
zelek
Posty: 24
Rejestracja: 03 lis 2009, 15:51
Lokalizacja: Wrocław/Nowa Ruda

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: zelek »

witam
jak widać jestem tu zupełnie nowy. Trafiłem na to forum po intensywnym googlowaniu;) Jestem także dużym laikiem w tematyce planszówek. Gram regularnie jedynie w magię i miecz;) ostatnio jednak u znajomych miałem okazję zagrania w Wysokie Napięcie i strasznie mnie i mojej dziewczynie podobała się ta gra. Narodził się pomysł zakupienia jakiejś swojej pozycji.
Jesteśmy z Wrocławia i w związku z tym mam pytanie dotyczące Gratislavii. Można tam się zjawić w celu oglądnięcia, któryś z pozycji, które nas wstępnie interesują, albo nawet lepiej w celu zaciągnięcia rady? Czy w ogóle jest sens przychodzenia jeśli nie ma się prawie żadnego pojęcia o planszówkach?
Jeszcze mam pytanie czy całe spotkanie, poza turniejami itp;) wygląda tak, że znajduje się chętnych do gry w jakaś pozycję, albo ktoś jakoś się ogłasza, że szuka chętnych i potem sie gdzieś rozstawia i gra? Czy jakoś inaczej to wygląda? Oglądałem i czytałem relacje z poprzednich edycji ale jakoś nie wywnioskowałem tego;)
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: Browarion »

Ech, MisterC, ale pojechałeś ze streszczeniem informacji, niech Cię... ;)

zelek pisze:Jesteśmy z Wrocławia i w związku z tym mam pytanie dotyczące Gratislavii. Można tam się zjawić w celu oglądnięcia, któryś z pozycji, które nas wstępnie interesują, albo nawet lepiej w celu zaciągnięcia rady? Czy w ogóle jest sens przychodzenia jeśli nie ma się prawie żadnego pojęcia o planszówkach? Jeszcze mam pytanie czy całe spotkanie, poza turniejami itp;) wygląda tak, że znajduje się chętnych do gry w jakaś pozycję, albo ktoś jakoś się ogłasza, że szuka chętnych i potem sie gdzieś rozstawia i gra? Czy jakoś inaczej to wygląda? Oglądałem i czytałem relacje z poprzednich edycji ale jakoś nie wywnioskowałem tego;)
Ba, nie tylko sens, wręcz konieczność ;)
Festiwal to impreza otwarta dla wszystkich. Będą (zawsze są ;)) osoby dla których nowoczesne planszówki to tabula rasa, takie które już coś tam widziały, ale bardziej wciąż kojarzą z rozrywką dla dzieci; będą Ci, którzy już coś zobaczyli i wiedzą, że to fajne miejsce gdzie po prostu można pograć i poznać nowe tytuły - choćby po to, by nie kupować czegoś w ciemno; będą w końcu i maniacy mający po ileś-set gier w domu, z radością spotykający się ze znajomymi i grającymi w gry ciężkie, wielogodzinne i mózgożerne (nie tłumacze, słowo samo dobrze rozumie się ;)), przetykający je chwilerami, czyli grami krótkimi, prostymi i wymagającymi przede wszystkim fajnego towarzystwa.
Wszędzie, jeśli tylko jest wolne miejsce, możesz podejść, zasiąść do gry - czasem potrzeba nieco odwagi cywilnej, czasem "niebieska koszulka" sama podejdzie i zaproponuje pomoc.

Konkursy i turnieje to rzeczy które dzieją się dynamicznie i cały czas - masz ochotę: zasiadasz. Wiele turniejów 'wymaga' pewnego poziomu wiedzy i umiejętności... szczególnie gdy chce się wygrać ;). Ale są też takie, gdzie każdy ma równe szanse - np. w sobotę tłumaczymy ZUPEŁNIE NOWĄ grę, a w niedzielę jest turniej w nią.


Zelek --> wpadajcie i nie dajcie sobie komuś/czemuś innemu zająć tych dwóch dni; szanse że "pożałujecie" są po prostu mizerne :)


pozdrawiam
i polecam jeszcze tę stronkę (choć wiele ich w sieci): http://gratislavia.blogspot.com/
8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: Browarion »

MisterC pisze:Przynajmniej daję pole do popisu osobom z lżejszym piórem (klawiaturą). ;)
LOL :twisted:
i dzięx ;)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
zelek
Posty: 24
Rejestracja: 03 lis 2009, 15:51
Lokalizacja: Wrocław/Nowa Ruda

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: zelek »

Browarion pisze: Ba, nie tylko sens, wręcz konieczność ;)
Festiwal to impreza otwarta dla wszystkich. Będą (zawsze są ;)) osoby dla których nowoczesne planszówki to tabula rasa, takie które już coś tam widziały, ale bardziej wciąż kojarzą z rozrywką dla dzieci; będą Ci, którzy już coś zobaczyli i wiedzą, że to fajne miejsce gdzie po prostu można pograć i poznać nowe tytuły - choćby po to, by nie kupować czegoś w ciemno; będą w końcu i maniacy mający po ileś-set gier w domu, z radością spotykający się ze znajomymi i grającymi w gry ciężkie, wielogodzinne i mózgożerne (nie tłumacze, słowo samo dobrze rozumie się ;)), przetykający je chwilerami, czyli grami krótkimi, prostymi i wymagającymi przede wszystkim fajnego towarzystwa.
Wszędzie, jeśli tylko jest wolne miejsce, możesz podejść, zasiąść do gry - czasem potrzeba nieco odwagi cywilnej, czasem "niebieska koszulka" sama podejdzie i zaproponuje pomoc.

Konkursy i turnieje to rzeczy które dzieją się dynamicznie i cały czas - masz ochotę: zasiadasz. Wiele turniejów 'wymaga' pewnego poziomu wiedzy i umiejętności... szczególnie gdy chce się wygrać ;). Ale są też takie, gdzie każdy ma równe szanse - np. w sobotę tłumaczymy ZUPEŁNIE NOWĄ grę, a w niedzielę jest turniej w nią.


Zelek --> wpadajcie i nie dajcie sobie komuś/czemuś innemu zająć tych dwóch dni; szanse że "pożałujecie" są po prostu mizerne :)


pozdrawiam
i polecam jeszcze tę stronkę (choć wiele ich w sieci): http://gratislavia.blogspot.com/
8)
MisterC pisze: Jest wręcz powinność :)

Zwykle to wygląda mniej więcej tak, jak to opisujesz. Są jeszcze krążące po salach "niebieskie koszulki", które są w stanie doradzić, w którą grę zagrać oraz wytłumaczyć zasady.
Dzięki to już do końca mnie przekonaliście! To do zobaczenia w sobotę ; )
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: Magma »

zelek pisze:Dzięki to już do końca mnie przekonaliście! To do zobaczenia w sobotę ; )
A potem oczywiście na spotkaniach - mamy nadzieję :wink:
Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych WROCŁAW GAMES FEST
Stowarzyszenie Druga Runda
Moje gierki
wc
Posty: 625
Rejestracja: 07 mar 2005, 12:42
Lokalizacja: dolny śląsk
Been thanked: 1 time

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: wc »

Ostatnie przypomnienie.
IDENTYFIKATORY!
Dzisiaj po 16 drukuję.

Wysyłajcie PW z danymi jakie chcecie umieścić! Standardowo to imię - nick - miasto - avatar
Ale może być samo imię albo sam obrazek albo samo miasto, mi wszystko jedno :-)

Do zobaczenia pojutrze!
są ludzie którzy nie chcą połknąć bakcyla planszówek
takim trzeba wpychać go do gardła
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: Browarion »

wc pisze:Do zobaczenia pojutrze!
No właśnie, to już TUŻ_TUŻ :)
Do zobaczenia :!: :!: :!:
:D
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: Harun »

Pytanie do wrocławian - jak dostać się na miejsce z dworca pkp i gdybym szedł pieszo to mniej więcej ile by to zajęło?
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: skanna »

Pieszo to z pół godziny. Tramwaj 0L (zero L) jedzie ok. 10 minut spod dworca.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: Sandman »

skanna pisze:Pieszo to z pół godziny. Tramwaj 0L (zero L) jedzie ok. 10 minut spod dworca.
Jeszcze autobusy 145 i 146 spod dworca jadą pod sam instytut.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
Piotro
Posty: 365
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:46
Lokalizacja: Wrocław, Cz-wa

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: Piotro »

Czy ktoś może przywiezie ze sobą Orła i Gwiazdę i chciałby ze mną zagrać? I jeszcze wytłumaczyć zasady? Od siebie mogę w zamian zaoferować sernik.
-------------------------------------
boardoftheloom.blogspot.com
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: Sandman »

Piotro pisze:Czy ktoś może przywiezie ze sobą Orła i Gwiazdę i chciałby ze mną zagrać? I jeszcze wytłumaczyć zasady? Od siebie mogę w zamian zaoferować sernik.
Ragozd powinien mieć. Czy będzie chciał zagrać z tłumaczeniem zasad tego już nie wiem. :]
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: Browarion »

Harun pisze:Pytanie do wrocławian - jak dostać się na miejsce z dworca pkp i gdybym szedł pieszo to mniej więcej ile by to zajęło?
Harun, daj znac na PW o której przyjeżdzasz w sobotę na PKP.
Jeśli jakoś tak koło 9., żebym mógł zdążyć na 9.30-9.45 do Instytutu to z przyjemnością Cię zabiorę :)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
shagy
Posty: 238
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:42
Lokalizacja: Krotoszyn, Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: [WROCŁAW /WRATISLAVIA] 4. Gratislavia już 7 - 8 listopada!

Post autor: shagy »

czy ktoś z poznania mógłby jeśli jedzie na gratislavie zabrać mnie ewentualnie brata;p
bo sam się nie zabiore
pozdrawiam
jakby co pisać na PW albo gg
ODPOWIEDZ