Studenci o grach planszowych

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Studenci o grach planszowych

Post autor: Matio.K »

Witam.

Nie wiedziałem, gdzie ów topic zamieścić, więc trafił tutaj.

Współtworzę ogolnopolski portal http://www.student.wm.pl i przymierzam się do napisania artykułu poświeconego grom planszowych pod kątem studenta. Potrzebne mi są zatem wypowiedzi STUDENTÓW, którzy zgodzą się upublicznić oraz odpowiedzieć : skąd ta pasja? jak często grywacie oraz gdzie? Dlaczego polecilybyście to jako interesującą formę spędzania czasu wolnego. Zamieszczajcie je zatem, w razie możliwości podając co studiujemy i rok :)
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Studenci o grach planszowych

Post autor: zephyr »

Informatyka III rok

Planszówkami zainteresowałem się kiedy kumpel w LO znalazł portal rebel.pl i kupił zajmujące wtedy pierwsze miejsce na bgg puerto rico i nieco później wysokie napięcie. Dość regularnie pojawiam się na spotkaniach Agresora na PW i oczywiście grywam w różne gry ze znajomymi (mniej regularnie). Granie uważam za interesującą formę spędzania wolnego czasu głównie dla tego, że praktycznie od zawsze lubiłem grać w różne gry. Mechanika współczesnych planszówek sprawia, że stanowią sensowną alternatywę dla elektronicznej rozrywki. Wśród gier znajdą się ciekawe tytuły zarówno dla wielbicieli móżdżenia, lżejsze gry dla osób które chcę się pośmiać przez parę minut jak coś pośrodku spektrum. Różnorodność mechanik sprawia, że każdy tytuł budzi inne emocje i stawia przed graczem inne zadania. Dodatkowo brak pośrednictwa maszyny w rozgrywce sprzyja integracji.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2009, 00:20 przez zephyr, łącznie zmieniany 1 raz.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Studenci o grach planszowych

Post autor: Van »

Grami zainteresowałem się jeszcze w liceum kiedy przez przypadek trafiłem na stronkę rebela. Miałem właśnie jechać na wczasy i uznałem, że przyda się jakaś gra jakby pogoda nie dopisywała. Kupiłem Jungle speeda i wiochmen rejsera i skończyło się na tym, że większość wieczorów graliśmy. Po powrocie sporą część kapitału z prezentów, które dostałem na osiemnastkę przeznaczyłem na gry. Myślę, że argumentem przemawiającym za przerzuceniem się na planszówki było poirytowanie ciągłym zwiększaniem się wymagań sprzętowych w przypadku gier komputerowych. Dodatkowo przy planszówkach lepiej się bawiłem. Integracja z ludźmi, większe wyzwanie jeśli chodzi o wygraną i tak dalej.
Regularnie gram w śląskim klubie fantastyki. Praktycznie co czwartek udaje mi się tam spędzić około 6 godzin, czasami więcej. W weekendy czasem gram z bratem albo rodziną, w tygodniu czasami ze współlokatorkami ale w obu przypadkach nieregularnie. Czasem częściej, czasem rzadziej.
Czemu bym polecił? Hmm. Bo fajnie jest posiedzieć przy planszy z ludźmi, z którymi mieszkamy, w mieszkaniu, akademiku. Odpocząć od komputera albo telewizora. Dużą satysfakcje daje pokonanie rywali w trudnej grze a dodatkowo samo granie daje dużo zabawy.
Ochrona środowiska, 3 rok.
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Studenci o grach planszowych

Post autor: garg »

A czy opinia WYKŁADOWCY się liczy? :wink:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
ODPOWIEDZ