(Wrocław) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
kubek
Posty: 243
Rejestracja: 17 mar 2008, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: kubek »

Piotro pisze:Kubek, ty miałeś kiedyś Hanibala Barkasa, nie miał byś ochoty zagrać w piątek? Właśnie czytam zasady i gra wydaje się bardzo prosta. A może jeszcze ktoś, wszak to gra na kilka osób?
Przyniosę w takim razie Barkasa w piątek. Ale nie daję gwarancji że zagram. Zasady czytałem i kiedyś nawet w domu zagrałem kilka rund ale potem nie znalazłem chętnych do rozgrywki.
Mam też Waterloo i mogę przynieść.

Ja generalnie nastawiam się w piątek na Rise of Empires. Ostatnio graliśmy co prawda źle ale pod koniec wyczailiśmy już wwszystkie prawidłowe zasady i mam ochotę sprawdzić tą grę jeszcze raz. Na razie uważam że ma bardzo duży potencjał.
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Browarion »

kubek pisze:Ja generalnie nastawiam się w piątek na Rise of Empires
O, interesująca opcja.
Ale ja wciąż liczę, że może uda mi się poznać jakieś tytuły z listy: stare - dobre! (vide poprzednie posty)

Gdyby jednak się nie udało, to zgłaszam wstępny głos chęci zagrania, ale taki nie blokujący ;) dla tych co zdecydowani
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
aniol1979
Posty: 82
Rejestracja: 02 mar 2009, 18:24
Lokalizacja: TUREK,WIELKOPOLSKA

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: aniol1979 »

ekhm,wiec jak pisalem kilka postow nizej,bede przejazdem w piatek we wrocku i spedzilbym milo popoludnie/wieczor.moglby ktos mi zatem napisac w jakich godz. sie spotykacie i podac dokladny adres(bo nie znam specjaklnie wroclawia).no,hyba,ze rzeczywiscie nowi gracze sa wam potrzebni przede wszystkim do bicia:)pozdr
LUBIE OBCOWAC Z PLANSZSOWKAMI.Z BRAKU CHETNYCH W REALU GRAM PRAKTYCZNIE TYLKO W SIECI :-)
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Sandman »

aniol1979 pisze:ekhm,wiec jak pisalem kilka postow nizej,bede przejazdem w piatek we wrocku i spedzilbym milo popoludnie/wieczor.moglby ktos mi zatem napisac w jakich godz. sie spotykacie i podac dokladny adres(bo nie znam specjaklnie wroclawia).no,hyba,ze rzeczywiscie nowi gracze sa wam potrzebni przede wszystkim do bicia:)pozdr
W piątek od 16 do 21
adres:
Instytut Matematyczny
Uniwersytet Wrocławski
pl. Grunwaldzki 2/4
http://www.math.uni.wroc.pl

mapa:
http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&h ... urce=embed
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
memnos
Posty: 83
Rejestracja: 24 paź 2007, 20:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: memnos »

kubek pisze:Ja generalnie nastawiam się w piątek na Rise of Empires. Ostatnio graliśmy co prawda źle ale pod koniec wyczailiśmy już wwszystkie prawidłowe zasady i mam ochotę sprawdzić tą grę jeszcze raz. Na razie uważam że ma bardzo duży potencjał.
Chyba jeszcze nie wszystkie ;). Sprawdź jeszcze jak działąją kafle imperium z wodą. Chyba jest jakieś ograniczenie dotyczące wysyłania wojsk do Nowego Świata.
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Magma »

Piotro pisze:Sam sie zastanawiam czyby w piątek nie wpaść :)
Magma, co powiesz na to - ja cię ucze Hannibala, a ty mnie NT?
Albo Bartek, jeśli tylko Magma użyczy NT?
Oczywiście nie na jednym spotkaniu.
W wrocku jest tak mało bawiących się w wojnę :(
Ja jestem bardzo za - jak rozumiem jesteśmy wstępnie umówieni na piątek :wink:

aniol1979 pisze:ekhm,wiec jak pisalem kilka postow nizej,bede przejazdem w piatek we wrocku i spedzilbym milo popoludnie/wieczor.moglby ktos mi zatem napisac w jakich godz. sie spotykacie i podac dokladny adres(bo nie znam specjaklnie wroclawia).no,hyba,ze rzeczywiscie nowi gracze sa wam potrzebni przede wszystkim do bicia:)pozdr
Lanistwo ?
Browarion pisze:aniol1979 --> wpadaj na spotkanie, informacje o szczegółach na początku wątku.
Ogromne lenistwo ?

http://www.gamesfanatic.pl/gdzie-grac/


W piątek wezmę ze sobą NT i H:RvC, a na dokładkę After the Flood jakby miał ktoś ochotę :wink: Jakby co to proszę o tel bo jestem chwilowo odcięty od neta :wink:
Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych WROCŁAW GAMES FEST
Stowarzyszenie Druga Runda
Moje gierki
aniol1979
Posty: 82
Rejestracja: 02 mar 2009, 18:24
Lokalizacja: TUREK,WIELKOPOLSKA

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: aniol1979 »

Sandman pisze:
aniol1979 pisze:ekhm,wiec jak pisalem kilka postow nizej,bede przejazdem w piatek we wrocku i spedzilbym milo popoludnie/wieczor.moglby ktos mi zatem napisac w jakich godz. sie spotykacie i podac dokladny adres(bo nie znam specjaklnie wroclawia).no,hyba,ze rzeczywiscie nowi gracze sa wam potrzebni przede wszystkim do bicia:)pozdr
W piątek od 16 do 21
adres:
Instytut Matematyczny
Uniwersytet Wrocławski
pl. Grunwaldzki 2/4
http://www.math.uni.wroc.pl

mapa:
http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&h ... urce=embed
dzieki wielkie sandman.magma sorki,przeoczylemj post brovariona!:) bedzie ktos chetny na puerto rico,lub caylusa(ale ja nie znam jeszcze zasad caylusa,wiec chetnie sie poucze:) to ewentualnie przytargam?pozdr
LUBIE OBCOWAC Z PLANSZSOWKAMI.Z BRAKU CHETNYCH W REALU GRAM PRAKTYCZNIE TYLKO W SIECI :-)
Awatar użytkownika
Piotro
Posty: 365
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:46
Lokalizacja: Wrocław, Cz-wa

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Piotro »

memnos pisze:Ja jestem bardzo za - jak rozumiem jesteśmy wstępnie umówieni na piątek
Będę na ciebie czekał, Magmo...
-------------------------------------
boardoftheloom.blogspot.com
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 49
Rejestracja: 05 maja 2009, 20:56

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Pablo »

kubek pisze:
Piotro pisze:Kubek, ty miałeś kiedyś Hanibala Barkasa, nie miał byś ochoty zagrać w piątek? Właśnie czytam zasady i gra wydaje się bardzo prosta. A może jeszcze ktoś, wszak to gra na kilka osób?
Przyniosę w takim razie Barkasa w piątek. Ale nie daję gwarancji że zagram. Zasady czytałem i kiedyś nawet w domu zagrałem kilka rund ale potem nie znalazłem chętnych do rozgrywki.
Mam też Waterloo i mogę przynieść.

Ja generalnie nastawiam się w piątek na Rise of Empires. Ostatnio graliśmy co prawda źle ale pod koniec wyczailiśmy już wwszystkie prawidłowe zasady i mam ochotę sprawdzić tą grę jeszcze raz. Na razie uważam że ma bardzo duży potencjał.
Ooo! Ja mam Hannibala i znam zasady i chętnie bym w to młócnął :D
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Magma »

Piotro pisze:Będę na ciebie czekał, Magmo...
Jak zwykle bez uczucia ... a ja taki gorący :lol:
Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych WROCŁAW GAMES FEST
Stowarzyszenie Druga Runda
Moje gierki
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Browarion »

Oj chłopaki, chłopaki
To wątek otwarty, nie straszcie potencjalnych graczy... ani nie zniechęcajcie :P

Ja w każdym razie idę zakupić jakieś GRUBE kalesony na wszelki wypadek :P :twisted:
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Piotro
Posty: 365
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:46
Lokalizacja: Wrocław, Cz-wa

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Piotro »

Magma pisze:Jak zwykle bez uczucia ... a ja taki gorący
Wezmę gumową kaczkę - tak lepiej?
Pablo pisze:Ooo! Ja mam Hannibala i znam zasady i chętnie bym w to młócnął
To w raziej jakby z Magmą nie wypaliło, ale widząc jaki jest rozpalony raczej tak nie będzie, możemy zagrać. A jak nie w piątek, to napewno przy innej okazji.

Browarion, musiały by to być kalesony płyowe :)
-------------------------------------
boardoftheloom.blogspot.com
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Magma »

Piotro pisze:
Magma pisze:Jak zwykle bez uczucia ... a ja taki gorący
Wezmę gumową kaczkę - tak lepiej?
:twisted: Masz szczęście :P
Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych WROCŁAW GAMES FEST
Stowarzyszenie Druga Runda
Moje gierki
Awatar użytkownika
zelek
Posty: 24
Rejestracja: 03 lis 2009, 15:51
Lokalizacja: Wrocław/Nowa Ruda

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: zelek »

witam
Planuję przyjść w piątek do IM przy grunwaldzie. Na gratislavii miałem swoją pierwszą przygodę z planszówkami. Z chęcią spróbowalibym zagrać w StoneAge, bo planuję zakup tej gry. Byłaby szansa żeby ktoś wziął tą grę ze sobą? ;) Jak nie to na pewno będą inne interesujące tytuły. Ze swojej strony mogę zabrać TtR Europe i Wysokie Napięcie. Jest sens zabierania tych gier, albo taka potrzeba? Bo osobiście spróbowałbym rozszerzyć horyzonty ;), ale nie ma dla mnie żadnego problemu problemu żeby je przynieść.
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Magma »

zelek pisze:Z chęcią spróbowalibym zagrać w StoneAge, bo planuję zakup tej gry. Byłaby szansa żeby ktoś wziął tą grę ze sobą? ;)
O ile nie zapomnę to wezmę :wink: Jeżeli chodzi o Twoje gry to jak najbardziej weź je ze sobą o ile masz taką możliwość, zawsze mogą się znaleźć chętni na partyjkę :) Gier zapewne będzie masa, więc na nudę nie ma szans :wink:

Do zobaczonka :)
Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych WROCŁAW GAMES FEST
Stowarzyszenie Druga Runda
Moje gierki
aniol1979
Posty: 82
Rejestracja: 02 mar 2009, 18:24
Lokalizacja: TUREK,WIELKOPOLSKA

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: aniol1979 »

wezme ze soba puerto rico,moze ktos sie skusi.
ps. jak najlatwiej dostac sie z dworca kolejowego?daleko na pichote?pozdr
LUBIE OBCOWAC Z PLANSZSOWKAMI.Z BRAKU CHETNYCH W REALU GRAM PRAKTYCZNIE TYLKO W SIECI :-)
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Magma »

aniol1979 pisze:
Sandman pisze:
aniol1979 pisze:ekhm,wiec jak pisalem kilka postow nizej,bede przejazdem w piatek we wrocku i spedzilbym milo popoludnie/wieczor.moglby ktos mi zatem napisac w jakich godz. sie spotykacie i podac dokladny adres(bo nie znam specjaklnie wroclawia).no,hyba,ze rzeczywiscie nowi gracze sa wam potrzebni przede wszystkim do bicia:)pozdr
mapa:
http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&h ... urce=embed
dzieki wielkie sandman.magma sorki,przeoczylemj post brovariona!:) bedzie ktos chetny na puerto rico,lub caylusa(ale ja nie znam jeszcze zasad caylusa,wiec chetnie sie poucze:) to ewentualnie przytargam?pozdr
Pomijając powyższy fakt, z Dworca Głównego masz około 20-30 min piechotą. Wsiadasz w jakikolwiek tramwaj lub autobus jadący na pl. Grunwaldzki, tam zapytasz ludzi to Cię dalej pokierują.
Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych WROCŁAW GAMES FEST
Stowarzyszenie Druga Runda
Moje gierki
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: steady »

Ubawiłem się dzisiaj strasznie! Początek spotkania nudny - wszyscy już w coś grali, kręciłem się, patrzyłem, ale każda rozgrywka była w toku. Udało mi się namówić Grześka na AoS. Po chwili dołączyli żelek i Piotrek, szybkie tłumaczenie reguł i gramy! Wybraliśmy mapę Skandynawii - wszyscy grali pierwszy raz. Bardzo dobra plansza, akcja Move By Sea mocno zmienia akcenty w grze. Udało mi się wygrać, drugi był Piotrek (9 punktów za tory!), potem Grzesiek, a za nim zelek,. Fajna plansza definitywnie chcę zagrać na niej jeszcze kilka razy. Kolejną rozgrywką było Tichu - drużyna Maks i memnos pokonała team Asia i Piotrek. Tichu jak zawsze sprawdziło się super - wciąż nie mogę się nadziwić ile dobrego da się wycisnąć z (prawie) zwykłej talii kart. Spotkanie zakończone sukcesem :).
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Browarion »

Jutro kolejne spotkanie przy planszy, wstępnie mam nadzieję, że uda się powalczyć znów w Twierdzy (lub pod nią :twisted:) a także może jakieś TtA czy inne. A może trafi się Le Havre ??!?

Czy są możliwości że ktoś ma ochotę zagrać i może przynieść (ale niezobowiązująco, bo nie wiem czy będą chętni i czy inne zanęty nie zanęcą ;))

- Small World
- Pandemic
- Acquire

Peloponnes i tak pewnie nikt u nas nie ma :(, więc nawet nie piszę o nim :twisted:


Do zobaczyska
8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Browarion »

MisterC pisze:Pandemic jak zapowiadałem, mogę przynieść, ale najprędzej we wtorek, bo na razie się kuruję.
No to ja chętnie zagram :) (no i dużo zdrowia!!)


Ktoś jeszcze chętny we wtorek na Pandemica?
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
boskiolo
Posty: 321
Rejestracja: 16 sty 2008, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: boskiolo »

Pojawię się i pod pachą będę miał Struggle'a
"Who am I determined to be? Is that the Question? And if so, who answers?"
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: monga »

Browarion pisze:Ktoś jeszcze chętny we wtorek na Pandemica?
Ja bardzo chętnie, ale dopiero mogę jakoś koło 17:30 dotrzeć, może trochę później. Tęz mam ten problem co Ty ;) I mam podobną listę gier, w które bardzo chcę na początek ten pierwszy raz zagrać, Pandemic na niej właśnie jest.
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: monga »

monga pisze:
Browarion pisze:Ktoś jeszcze chętny we wtorek na Pandemica?
Ja bardzo chętnie, ale dopiero mogę jakoś koło 17:30 dotrzeć, może trochę później. Też mam ten problem co Ty ;) I mam podobną listę gier, w które bardzo chcę na początek ten pierwszy raz zagrać, Pandemic na niej właśnie jest.
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Browarion »

boskiolo pisze:Pojawię się i pod pachą będę miał Struggle'a
Ale to dziś (sobota) czy wtorek??!?
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 49
Rejestracja: 05 maja 2009, 20:56

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Pablo »

Chętnych na Hannibala Barkasa informuje że będę koło 11.30
ODPOWIEDZ