Cywilizacja: Poprzez wieki (Vlaada Chvatil)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Cywilizacja: Poprzez wieki (Vlaada Chvatil)

Post autor: Nataniel »

Jestem po pierwszej rozgrywce i oczywiscie moja opinie trzeba traktowac z przymruzeniem oka, jako osoby blisko zwiazanej z wydawca :) Tym niemniej chcialbym podzielic sie z Wami wrazeniami z polskiej edycji jak i posluchac Waszych opinii czy pytan.

Polskie napisy na wszystkich elementach, dodatkowe karty z polskimi akcentami, polski sensowny tytul (nie jakies tam TTA tylko Cywilizacja!) - to wszystko sprawia, ze do gry zasiada sie z ochota. Jakosc wydania nie jest moze tak wysoka jak edycja FRED (poza bledami na kartach - mistrzostwo swiata), ale gdybym nie znal angielskiej wersji, z czystym sumieniem moglbym powiedziec, ze jest bardzo dobrze wydana. Najbardziej boli brak wypraski, ktora w angielskiej wersji ulatwiala przechowywanie kart. Z drugiej strony - nie miescily sie tam karty w koszulkach, a po transporcie gry w pozycji pionowej - i tak trzeba bylo porzadkowac caly bajzel w srodku. W edycji PL wsadzilem sobie karty do 8 woreczkow i nie ma problemu. A jak kiedys wyjdzie jakis wiekszy dodatek (chociaz w to watpie), to moze zmiesci sie w tym samym pudelku.

Urocze sa na pewno krysztalkowe znaczniki - akcji i zasobow. W pierwszym kontakcie troche dziwne (stare przyzwyczajenia), ale juz w polowie gry wszyscy zgodnie uznalismy, ze sa 100x lepsze niz te malutkie, wszedzie uciekajace walce. Kostki sa duze, latwo sie nimi manipuluje, nigdzie sie nie tocza - super.

Na temat "rozlaczonej" planszy nie mam zdania - my z przyzwyczajenia kladziemy je nadal obok siebie, ale byc moze na innym stole, przy mniejszej ilosci miejsca, mala plansza na tor kart moze byc wygodniejsza.

Ogolnie - juz pare miesiecy nie gralem w TTA i znow przypomnialem sobie jak cudowna gra to jest :-) Jutro kolejna partyjka - tym razem z totalnymi nowicjuszami, niezbyt duzo grajacymi - ciekawi mnie na ile ich wciagnie.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: bart8111 »

A to może od razu zapytam co Twoim zdaniem w edycji FRED było lepiej wykonane? Domyślam się, że chodzi o karty, tak? Czy też może jeszcze w jakichś elementach (plansza, pudełko)?
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Aba »

Kurczę - jeśli karty są gorszej jakości to może od razu kupię 2 sztuki gry :P bo jakoś nienawidzę koszulek w grach gdzie układana jest wysoka kupka kart i często one się ślizgają itd.

A taka sprawa - czy graliście z kartami polskimi jako dodatkowymi czy zastąpiliście jakieś stare bo .... może te dodatkowe 6 kart zburzyć balans gry :P i np spowodować że będzie 1 kolejka więcej w grze :D.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: melee »

jeśli karta Piramidy była drukowana razem z Dungeon Lords, można z tego wnioskować że jest na identycznym papierze, dokładnie tej samej jakości
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Nataniel »

bart8111 pisze:A to może od razu zapytam co Twoim zdaniem w edycji FRED było lepiej wykonane? Domyślam się, że chodzi o karty, tak? Czy też może jeszcze w jakichś elementach (plansza, pudełko)?
Karty w edycji FRED byly niezniszczalne i mistrzowskie, tutaj sa po prostu normalne. Ciensze sa tez plansze graczy - ale to akurat nie ma zadnego znaczenia. I to chyba tyle.
A taka sprawa - czy graliście z kartami polskimi jako dodatkowymi czy zastąpiliście jakieś stare bo .... może te dodatkowe 6 kart zburzyć balans gry i np spowodować że będzie 1 kolejka więcej w grze
Po prostu dorzucilismy karty. Pamietaj, ze sa tylko 4 cywilne, wiec nawet szansa wydluzenia o 1 kolejke nie jest taka bardzo duza.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: bart8111 »

W takim razie trochę szkoda tych kart, zwłaszcza, że wszystkie pozostałe zmiany są na plus (szczególnie zastąpienie tych nieporęcznych walców). Podejrzewam, że zadecydował tu czynnik ekonomiczny. Chociaż jeśli chodzi o mnie to ja zdecydowanie jednak wolałbym dopłacić te dajmy na to 20-30 zł żeby karty i plansze były na takim samym papierze jak w edycji FREDa.
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Smoku »

Czekam na opis gry z nowicjuszami ,czy jest to tytuł ,który sprawdza się w rodzinnym gronie?
Komputerową Cywilizację bardzo lubię ,ale nie wiem czy domownicy poradzą sobie z mechaniką gry.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Nataniel »

Trudno zgadnac czy to czynnik ekonomiczny czy praktyczny - byc moze w Czechach przy tym nakladzie po prostu nie dalo sie zrobic takich kart - nie wiem.

Smoku> w rodzinnym gronie chyba jednak bedzie ciezko, bariera bedzie tutaj tlumaczenie zasad - trzeba skupionych graczy, ktorym przez 15 minut bedziemy nawijac co i jak, a potem przez 3-4h (przy pierwszej rozgrywce) zasypie ich kilkaset kart, ktore maja sporo tekstu i mimo, ze wychodza sukcesywnie - trzeba je na biezaco czytac, aby orientowac sie co mozemy zrobic. Ze swoimi tesciami bym nie zaryzykowal.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Sandman »

Smoku: z mechaniką sobie bez problemu poradzą, bo ta nie jest skomplikowana, ale tak czy inaczej nie jest to raczej gra na niedzielne popołudnie z rodzinką. (ech, żebym ja odwodził kogoś od TtA, do czego to doszło :lol: )
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: sheva »

No i jestem po pierwsze partii :) Nie będę pisał o mechanice bo to moja pierwsza partia ale co do wydania(z perspektywy osoby która innych wydań nawet nie widziała):
+ jest po polsku :D
+ obie plansze wyglądają na bardzo wytrzymałe
+ karty ładne kolorowe i w powinny długo służyć przy umiarkowanym użytkowaniu:)
+ bardzo pomocne i przejrzyste karty pomocy

- podkładki graczy to kpina niestety... przy np takim stone age to sobie stanąć nie mogą (yosz ma racje trzeba podklejać)
+/- przydała by się jakaś wypraska, ale to szczegół.

Już się nie mogę doczekać kolejnych partii :)
A właśnie takie pytanie techniczne - tura (antyk, I, II itd) kończy się kiedy wszystkie karty zejdą z paska do dobierania czy kiedy skończą się na kupce i ostatnią dołożymy na ten pasek?
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2811
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 100 times
Been thanked: 154 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Ink »

sheva pisze: A właśnie takie pytanie techniczne - tura (antyk, I, II itd) kończy się kiedy wszystkie karty zejdą z paska do dobierania czy kiedy skończą się na kupce i ostatnią dołożymy na ten pasek?
W momencie, w którym wykładasz na "pasek" ostatnią kartę ze stosu.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Van »

sheva pisze:[...]
- podkładki graczy to kpina niestety... przy np takim stone age to sobie stanąć nie mogą (yosz ma racje trzeba podklejać)
Podkładki to te maty z bankiem surowców i populacją czy jakieś karty pomocy?
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 481 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: yosz »

ok też po pierwszej partii. Siedzieliśmy ja, Aga i Filippos grając w Thunderstone. Zbliżała się 21, zaczęliśmy rozkładać Le HAvre, a tu domofon :D Oczywiście kurier, mega radość (a 20 minut wcześniej był false alarm, bo ktoś chciał do sąsiadów się dostać ;) ) A teraz trochę wnikliwiej

In minus:
- plansze graczy do podklejenia - są za cienkie i to o wiele Graficznie są jakie są, po połowie partii przyzwyczaiłem się do układu więc jest ok
- część kart (chyba głównie z III ery) ma lekko przesunięty symbol ery, przez co zamiast białej obwódki jest biały cień. Naprawdę malutki szczególik, który wypatrzyłem
- brak wypraski
- chyba jednak oddzielona tor kart od toru punktacji. Tor kart niestety ślizga się przy przesuwaniu kart
- zamiennik karty Pyramidy ;) (czyli poprawione Piramidy) ma niedorobioną ikonę +1 akcja (brak cieniowania). A sama karta wydaje się lekko ciemniejsza :D
- plansza wygląda trochę niestety jak zrobiona do prototypu - nie jest nawet od tyłu podklejona czarnym materiałem, do czego się już człowiek przyzwyczaił w praktycznie wszystkich planszówkach
- również żetony do oznaczania paktów są jednostronne - szczegół ale znowu wygląda jak prototyp (wydrukowane i naklejone na kartkę z bloku technicznego)

Neutrale:
- poraziła mnie nazwa Tadź Mahal - ale jak się okazuje jest poprawna :shock: więc profesjonalne przygotowanie.
- to samo się tyczy Kolosa Rodyjskiego - spodziewałem się raczej Kolosa z Rodos - ale znowu poprawnie
- w porównaniu do edycji FREDowej pomoce gracza też są cieńsze - ale i tak ich używać nie będę więc mam to gdzieś ;)
- karty - są cieńsze od FREDowych oczywiście, ale jest nieźle.
- pudełko ma inne wymiary - jest trochę szersze i głębsze. Wypraska z FREDowej wersji lata lekko w pudełku

In Plus:
- kosteczki, kosteczki, kosteczki !! - cudownie, nic się nie turla a i sam setup trwa dzięki temu 2x krócej
- jest po polsku :) Tłumaczenie kart po połowie partii okazało się naturalne i nie było żadnych problemów
- nowe karty się przydają i są fajne. Wieliczka ratowała mi skórę przez większość partii. Jan Paweł II wzięty trochę na siłę, ale zastąpił mi Cook'a. Filippos nastukał 30 punktów na PKiNie, Kopernik wyszedł za późno w I erze, a Husarii i Rozbiorów nikt nie widział.
- podobają mi się rewersy kart - są wyraźniejsze i ładniejsze
- stożki zamiast kostek do oznaczania punktów - są mniejsze więc wszystko się mieści, łatwiej się przesuwa, ale też ponieważ są lżejsze łatwiej je przewrócić - nawet dmuchnięciem.
- Sid Meier, Bill Gates i Elvis - zdecydowanie fajniejsi od Randolpha, Tesli i Lenona / Popculture icon

Instrukcji nie przeglądałem ale wygląda naprawdę dobrze. Chociaż sprawdzałem jakieś szczegóły i znalazłem bez problemu :)

Moja ocena: dla kosteczek i polskiej wersji warto ale nie jest to jakieś MusiszMieć jak się ma wersję angielską.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: bart8111 »

No ja właśnie jakbym kupował polską wersję to głównie dla kosteczek tylko. No chyba, że znajdzie się ktoś kto będzie chciał oddać kosteczki za walce bo i takie głosy słyszałem, że walce są lepsze, więc jakby co zachęcam i proszę o PW :)
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: konev »

To moja pierwsza Cywilizacja i żadnej innej wersji nie znam. Proszę wziąć na to poprawkę przy czytaniu opinii.

Brak wypraski, aż tak bardzo mi nie przeszkadza, gdyż się już do tego przyzwyczaiłem. AoE III, Agricola, Steam i jeszcze kilka innych gier - tam wszędzie też w pudełku wiatr hula i zdążyłem się do tego przyzwyczaić. Gdyby nie było wypraski w produkcji Days of Wonder to by była afera, a tak po prostu jest jak jest.

Karty graczy. Tutaj bliżej do stwierdzenia Sheva - kpina, niż do stwierdzenia Yosza, że są do podklejenia, a grafiki są jakie są więc jest OK. To jest po prostu grubsza kartka papieru (okładka bloku technicznego) zadrukowana z JEDNEJ! strony. Dodatkowo grafiki wyglądają jak robione w Paincie - szczególnie uśmiechnięte buźki, które zresztą widziałem robiły też furorę w Dungeon Lords. Po co płacić grafikowi jak można nie płacić grafikowi ;).

Plastikowe kostki. Tutaj najbardziej pasuje określenie Nataniela. Są urocze :). Chyba ich siłą jest to, że to jakaś nowość - zamiast drewnianych kostek kostki plastikowe. Jest ich dużo. Z daleka wyglądają jak szklane paciorki. Z bliska wyglądają jak kawałek plastiku wypluty z wtryskarki :). Jakby wszyscy robili plastik i miałbym mieć takie plastiki w El Grande, Steamie, czy Eufrat i Tygrysie to bym pewnie miał inne zdanie o wysokiej jakości elementach w EuroGrach. Jako, że mam tylko w Cywilizacji to się wydają fajne, miłe i świeże w odbiorze. Dodatkowo są pewnie w produkcji 10x jak nie 20x tańsze od drewnianych - no właśnie. Tylko czy ma to odzwierciedlenie w cenie produktu? Nie wydaje mi się.

Karty są dosyć wątłe, ale ratuje je fakt, że są małe, tak więc nie jest to tak bardzo dokuczliwe. Co prawda jak wezmę na przykład równie małe karty do Manouevre ze stajni GMT! to jakość jest dużo lepsza. Grafiki na kartach - no cóż. Patrz wyżej. Wyglądają jakby autor musiał zrobić grafiki, bo nie chciał zatrudniać fachowca i wyszło co wyszło.

Podsumowując wykonanie. Jeżeli ktoś miałby kupić grę i w nią nie grać to mógłby się czuć naciągany. Porównując wykonanie do Agricoli, gdzie mamy 360 pełnowymiarowych, świetnej jakości, z pięknymi grafikami kart. 8 grubych, podwójnie zadrukowanych plansz. Prawie 300 DREWNIANYCH znaczników w różnych kształtach oraz kilkadziesiąt grubych, dwustronnie zadrukowanych żetonów, że o notesiku do punktacji nie wspomnę. Porównując odnośnie wykonania te dwie świetne gry to Cywilizacja wypada gorzej niż słabo. Wypada beznadziejnie.

Niestety Agricola to nie Cywilizacja. Osobiście przełknę te wszystkie gorzkie pigułki wykonania nie z tej epoki. Jednak jak się te wszystkie elementy przegląda, rozkłada, dotyka i czyta instrukcję to czuć klimat gry, rozwój cywilizacji i świetną zabawę zanim się nawet zagra. Ja głównie za to zapłaciłem. Jednak jak chcecie usprawiedliwić zakup przed małżonką, która nie gra, a zobaczy za co daliście 150-160zł to macie problem :).
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Browarion »

konev pisze:Podsumowując wykonanie. Jeżeli ktoś miałby kupić grę i w nią nie grać to mógłby się czuć naciągany. Porównując wykonanie do Agricoli, gdzie mamy 360 pełnowymiarowych, świetnej jakości, z pięknymi grafikami kart. 8 grubych, podwójnie zadrukowanych plansz. Prawie 300 DREWNIANYCH znaczników w różnych kształtach oraz kilkadziesiąt grubych, dwustronnie zadrukowanych żetonów, że o notesiku do punktacji nie wspomnę. Porównując odnośnie wykonania te dwie świetne gry to Cywilizacja wypada gorzej niż słabo. Wypada beznadziejnie.
Mam TtA, nie mam i nie oczekuję Cywilizacji, i w ogóle staram się być bezstronny.
Ale jedno weź pod uwagę - teraz ceny euro, który jak rozumiem miał wpływ na koszty elementów jakichś (czy coś w ten deseń) są takie, że wiele osób nie decyduje się na wydawanie niektórych gier (vide Agricola i ceny powyzej 400 PLN (podobno, i wiem, że to przypadek odosobniony)). Bo jak sądzę ceny powyżej 200-220-250 pln dla większości byłyby absolutnie zaporowe.
Powyższe porównanie więc jest mocno oderwane od realiów, szczególnie tych ekonomicznych :)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: konev »

Też właśnie o tym myślałem - różnicy kursu Euro. Jednak dalej wydaje mi się, że poziom cenowy tych dwóch gier jest podobny. Ewentualnie Agricola byłaby nieco droższa. Jednak różnica w jakości elementów jest ogromna.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Vatier
Posty: 27
Rejestracja: 09 wrz 2004, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Vatier »

Dobra wszystko ładnie pieknie tylko:
Czy jestem jedynym szczęśliwym, który ma 2 x Mahatma Gandhi a nie ma Alexa Randolph'a? (bądz odpowiednika) :(
Jak moge otrzymać brakującą kartę?? Mam iść do sprzedawcy??

Kuna chyba będę musiał przeliczyć wszystkie karty by sprawdzić czy jeszcze czegos nie ma :?
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: sheva »

Ink dzięki :) Zmylił mnie zapis w żółtej ramce w instrukcji, że przy końcu epoki spadają z ręki wszystkie karty niedokończone cudy itp więc wydawało mi się bez sensu próbowanie budowania cudów w antyku, potem doczytałem, że owszem spadają ale pod koniec następnej tury :D
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
strategos Formion
Posty: 191
Rejestracja: 17 lip 2004, 01:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: strategos Formion »

Gdzie znajdę spis kart ,żeby sprawdzić czy mam komplet ?
"O wojnie" :
"... aby uczynić z niej grę , jednego już teraz tylko potrzeba czynnika , którego wojnie z pewnością nie brak : czynnikiem tym jest przypadek "

Carl von Clausewitz
Awatar użytkownika
blue cat
Posty: 15
Rejestracja: 15 cze 2009, 14:38
Lokalizacja: praska strona Wisły

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: blue cat »

wczoraj późnym wieczorem i do mnie wpadł kurier z przesyłką :D
już zwątpiłam nawet, że gra dotrze przed weekendem

kiedy kurier wyszedł, mąż zaciekawiony zajrzał mi przez ramię, no pokaż co tam takiego do ciebie przyszło
a kiedy jego oczom ukazała się cywilizacja skwitował:
eee... gra..?, myślałem, że "kieckę" jakąś sobie kupiłaś....

mi rzuciła się w oczy grafika polskich kart, jest dużo lepsza, widać że zrobiona ręką innego artysty :)
karty pozostałych liderów, czy cudów wyglądają jak "rysowane na kolanie" :wink:
Awatar użytkownika
Megamaniac
Posty: 123
Rejestracja: 10 lis 2009, 22:39
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 2 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Megamaniac »

yosz pisze: - Sid Meier, Bill Gates i Elvis - zdecydowanie fajniejsi od Randolpha, Tesli i Lenona / Popculture icon
Czyli w polskiej wersji jest Sid, Gates i Elvis? Dobrze zrozumialem? :) Jesli tak, to jest do duży plus.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6356
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 481 times
Kontakt:

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: yosz »

Megamaniac pisze:Czyli w polskiej wersji jest Sid, Gates i Elvis? Dobrze zrozumialem? :) Jesli tak, to jest do duży plus.
Tak

Vatier pisze:Dobra wszystko ładnie pieknie tylko:
Czy jestem jedynym szczęśliwym, który ma 2 x Mahatma Gandhi a nie ma Alexa Randolph'a? (bądz odpowiednika) :(
Jak moge otrzymać brakującą kartę?? Mam iść do sprzedawcy??
Napisz do Rebel'a albo Portalu - na pewno dostaniesz brakującą kartę.
Kuna chyba będę musiał przeliczyć wszystkie karty by sprawdzić czy jeszcze czegos nie ma :?
lista kart jakby ktoś potrzebował: http://geekdo.com/filepage/30573

Aha i jeszcze jeden plus. To że gra nazywa się Cywilizacja!
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Padre
Posty: 194
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 82 times

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Padre »

A ja chyba w ogóle nie mam "polskich" dodatkowych kart ani poprawionej karty Pyramid :(
Awatar użytkownika
Salgi
Posty: 184
Rejestracja: 17 lut 2009, 21:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Cywilizacja: Poprzez wieki

Post autor: Salgi »

Są dodawane do pudełka w osobnym woreczku strunowym, więc najwyrazniej ktoś zapomniał Ci to wręczyć.
ODPOWIEDZ