(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
kromka
Posty: 246
Rejestracja: 27 paź 2008, 17:16
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: kromka »

będe i standartowo przyjde z Ticket to Ride + 1912

i ewentualnie tesh zagrałbym w cywilizacje jako nowicjusz...
Papież ?? A ile on ma dywizjii ??!! (J. Stalin)

Sushi? To jedzenie dla psów. My jemy ziemniaki (Alaksandr Łukaszenka)
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Micelius »

Staszek, ja chętnie zagram w Imperia starożytne - ale innego dnia, bo tym razem naprawdę mi zależy na partyjce Mare Nostrum :P . Może się skusisz - w duchu zresztą to nieco podobne do Imperiów :) Marudo, Ty też przybywaj - od Imperiów zdecydowanie bardziej dopracowane :) Berem - jeśli się nie dogadasz co do tych swych Wellingtonów itd., to może zrobisz jeszcze wycieczkę do świata "euro-symulacji"? :wink: Tutaj nie ma aż takiego zduszania państw. Poza tym gra się trochę na układy na kartach - może poczujesz się znajomo :)
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1181
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 280 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: siepu »

Micelius pisze:Staszek, ja chętnie zagram w Imperia starożytne - ale innego dnia, bo tym razem naprawdę mi zależy na partyjce Mare Nostrum :P . Może się skusisz - w duchu zresztą to nieco podobne do Imperiów :) Marudo, Ty też przybywaj - od Imperiów zdecydowanie bardziej dopracowane :) Berem - jeśli się nie dogadasz co do tych swych Wellingtonów itd., to może zrobisz jeszcze wycieczkę do świata "euro-symulacji"? :wink: Tutaj nie ma aż takiego zduszania państw. Poza tym gra się trochę na układy na kartach - może poczujesz się znajomo :)
Zaczynam się nieco bać, jak bardzo w takim razie niedopracowane są te Imperia :P
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Sztefan »

staszek pisze:w takim razie proponuję grę Siena-mogę wytłumaczyć zasady
Ja w sumie chętnie, z tłumaczeniem. Będę ok 16-16:30.
Awatar użytkownika
eazydoor
Posty: 218
Rejestracja: 30 sty 2007, 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: eazydoor »

Geko pisze:Najchętniej przyniósłbym Cywilizację i zagrał w wersję zaawansowaną albo pełną - nowicjusze mile widziani, bo sam takim jestem. Ewentualnie - Agricola z Torfowiskiem (jeszcze nie miałem okazji zagrać z dodatkiem).
Piszę się na rozgrywkę, chętniej Cywilizację, ale nie pogardzę Agricolą, mogę zabrać Brassa.
Dziedzic cukrowej pamięci :)
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: veljarek »

CZy ma ktoś i chciałby przynieść Palais Royal bo z chęcią bym spróbował :)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Geko »

eazydoor pisze:
Geko pisze:Najchętniej przyniósłbym Cywilizację i zagrał w wersję zaawansowaną albo pełną - nowicjusze mile widziani, bo sam takim jestem. Ewentualnie - Agricola z Torfowiskiem (jeszcze nie miałem okazji zagrać z dodatkiem).
Piszę się na rozgrywkę, chętniej Cywilizację
Dobra, to umówmy się konkretnie na Cywilizację. Od której będziesz? Ja od 17tej.

Andreus - dla mnie nie ma problemu z Twoim wyjściem o 21-szej. Najwyżej nie dokończysz gry.

Kromka - jak chcesz, to się zdeklaruj. To długa gra i raczej trzeba się nastawić na cały wieczór.

Jakbyście zajrzeli do instrukcji, to nie zaszkodzi. Myślę, że odpalilibyśmy wersję zaawansowaną. Podstawowej w tym wypadku nie ma sensu. No i napiszcie o której możecie być.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bart8111 »

A jak z tym Greedem? Próbujemy jutro zagrać czy przekładamy?
Awatar użytkownika
dezerter
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2007, 09:42
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: dezerter »

dopiero dzisiaj mogę jako tako potwierdzić, że zapewne wpadnę około 17.00 jutro. Podobnie jak staszekk też się szykowałem na Imperia Wallace'a, ale jak widzę, chętnych brak. To pewnie Mare Nostrum z Mikelosem lub Miceliusem (zależnie od tego, kim będzie grał...). Chyba,że Smerfos Marudissimus da się jednak skusić na Wallace'a...
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

moze te Imperia jadnak się udadzą-byłoby fajnie.Help me Obi-Wan Kenobi,you are my only hope-jak chciałoby się za pewną kosmiczną panią powiedzieć.pojawiła się już osoba chętna na Siene-także Grzesiek może jest to jakaś opcja również.
Awatar użytkownika
eazydoor
Posty: 218
Rejestracja: 30 sty 2007, 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: eazydoor »

Geko pisze:Dobra, to umówmy się konkretnie na Cywilizację. Od której będziesz? Ja od 17tej.
Bedę ok 16 - 16.30, więc nie ma problemu :D
Trochę pamiętam z pierwszej rozgrywki sprzed paru miesięcy...
Dziedzic cukrowej pamięci :)
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: berem »

Dezerter – czy chcesz przynieść Empires of the ancient World?
Jeśli tak to gdy nie znajdę towarzystwa do np. Orła i Gwiazdy na 4 osoby to może przysiadłbym się do niej.
Micelius – grałem w tę grę co powyżej i też pamiętam jak mnie zdusiłeś że przez większą część gry tylko wegetowałem; może nie dbałem w odpowiedni sposób o wszechstronny rozwój swego państwa ale ty tez tak narzekając na Orzeł i Gwiazda zbyt ryzykowne miałeś plany.
A może tak na przyszłość jest ktoś kto zna/grał w Imperium Romanum to zagralibyśmy kiedyś w jedna z wielu kampanii w 3-6 osób?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

bart8111 pisze:A jak z tym Greedem? Próbujemy jutro zagrać czy przekładamy?
Gramy, gramy :)
Jesteś zaklepany i Mustafa oraz dwie inne osoby, których w tym momencie nie jestem w tym momencie zidentyfikować (może się tu odezwą, pls).

Przeczytałem prawie całe reguły i zanosi się na świetną, nieskrępowaną zabawę :D Reguły fajne i proste, pytanie tylko czy to wszystko będzie tak zabawnie działać jak to wygląda na papierze. Mam nadzieję że tak! :)

Z tego co pamiętam wszyscy Greedowicze mieli się zebrać do 16:30, więc celujmy w tę godzinę. Tłumaczenie reguł będzie krótkie i szybkie, bo wiele ich nie ma (ale mam nadzieję, że to będzie jak druga Indonezja - mało reguł, kombinowania od groma).
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

Empires of the Ancient World wezmę,Siene też i zobaczymy co się wykluje
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bart8111 »

jax pisze:
bart8111 pisze:A jak z tym Greedem? Próbujemy jutro zagrać czy przekładamy?
Gramy, gramy :)
Jesteś zaklepany i Mustafa oraz dwie inne osoby, których w tym momencie nie jestem w tym momencie zidentyfikować (może się tu odezwą, pls).

Przeczytałem prawie całe reguły i zanosi się na świetną, nieskrępowaną zabawę :D Reguły fajne i proste, pytanie tylko czy to wszystko będzie tak zabawnie działać jak to wygląda na papierze. Mam nadzieję że tak! :)

Z tego co pamiętam wszyscy Greedowicze mieli się zebrać do 16:30, więc celujmy w tę godzinę. Tłumaczenie reguł będzie krótkie i szybkie, bo wiele ich nie ma (ale mam nadzieję, że to będzie jak druga Indonezja - mało reguł, kombinowania od groma).
No to fajnie, w takim razie postaram się odświeżyć sobie zasady bo zajrzałem do instrukcji i stwierdzam, że już niewiele pamiętam z tego co kiedyś je czytałem, na szczęście tak jak mówisz nie są długie :)
Awatar użytkownika
kromka
Posty: 246
Rejestracja: 27 paź 2008, 17:16
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: kromka »


Kromka - jak chcesz, to się zdeklaruj. To długa gra i raczej trzeba się nastawić na cały wieczór.

racja... wiec jeszcze odpuszcze i skupie sie na Ticket to Ride puki co...

sorki za zamieszanie
Papież ?? A ile on ma dywizjii ??!! (J. Stalin)

Sushi? To jedzenie dla psów. My jemy ziemniaki (Alaksandr Łukaszenka)
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Micelius »

Mare Nostrum zapowiada się mi na co najmniej równie fajne jak Empires of the Ancient World, a zdecydowanie rzadsza okazja. Czyli: Empires tak, ale może jednak nie ten piątek?

Eh, czuję się jak rasowy lobbysta... więc dlaczego nie mam mercedesa??? No dobra, co prawda nie znoszę samochodów :wink:
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: staszek »

zakładając,że w Polsce -w/g BGG-są trzy egzemplarze EotAW,to co tu jest rzadszą okazją ;)
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Andreus »

Geko pisze:
Andreus - dla mnie nie ma problemu z Twoim wyjściem o 21-szej. Najwyżej nie dokończysz gry.

Jakbyście zajrzeli do instrukcji, to nie zaszkodzi. Myślę, że odpalilibyśmy wersję zaawansowaną.
W zaawansowaną powinniśmy się do 21 wyrobić, to jednak jedna epoka mniej, i to ta najdłuższa. Instrukcje spróbuje przekartkować.

Do jutra :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

Micelius pisze:No dobra, co prawda nie znoszę samochodów :wink:
Dobra, będę jutro o tym pamiętał o 22:00 :twisted:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Smerf Maruda »

Micelius pisze:Mare Nostrum zapowiada się mi na co najmniej równie fajne jak Empires of the Ancient World, a zdecydowanie rzadsza okazja. Czyli: Empires tak, ale może jednak nie ten piątek?
UKC się wysypał, więc z radością się dołączę. Z tymże... o 17:15.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: draco »

jax pisze:
bart8111 pisze:A jak z tym Greedem? Próbujemy jutro zagrać czy przekładamy?
Gramy, gramy :)
Jesteś zaklepany i Mustafa oraz dwie inne osoby, których w tym momencie nie jestem w tym momencie zidentyfikować (może się tu odezwą, pls).

Przeczytałem prawie całe reguły i zanosi się na świetną, nieskrępowaną zabawę :D Reguły fajne i proste, pytanie tylko czy to wszystko będzie tak zabawnie działać jak to wygląda na papierze. Mam nadzieję że tak! :)

Z tego co pamiętam wszyscy Greedowicze mieli się zebrać do 16:30, więc celujmy w tę godzinę. Tłumaczenie reguł będzie krótkie i szybkie, bo wiele ich nie ma (ale mam nadzieję, że to będzie jak druga Indonezja - mało reguł, kombinowania od groma).
Ja się zapisywałem na Greeda. Sam przynoszę Space alert, który kilka osób chciałoby poznać, więc nie krępujcie się i piszcie, kto chce zagrać.

Mam Royal Palace i bardzo lubię, ale możemy się umówić na następny piątek, bo w ten nie damy raczej rady.
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Mustafa »

jax pisze:
bart8111 pisze:A jak z tym Greedem? Próbujemy jutro zagrać czy przekładamy?
Gramy, gramy :)
Jesteś zaklepany i Mustafa oraz dwie inne osoby, których w tym momencie nie jestem w tym momencie zidentyfikować (może się tu odezwą, pls).

Przeczytałem prawie całe reguły i zanosi się na świetną, nieskrępowaną zabawę :D Reguły fajne i proste, pytanie tylko czy to wszystko będzie tak zabawnie działać jak to wygląda na papierze. Mam nadzieję że tak! :)

Z tego co pamiętam wszyscy Greedowicze mieli się zebrać do 16:30, więc celujmy w tę godzinę. Tłumaczenie reguł będzie krótkie i szybkie, bo wiele ich nie ma (ale mam nadzieję, że to będzie jak druga Indonezja - mało reguł, kombinowania od groma).
Gramy w 4 czy 5 osób, bo liczę , że nam całe spotkanie zejdzie , bo zasaya stosunkowo proste, ale tam trzeba negocjować :twisted: , a na to się nam zejdzie.
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: garg »

Ja w sprawie Mare Nostrum - chętnie zagram i tylko czekam na pełny zestaw graczy. Na razie są 3 (4?) osoby (potrzeba 5 lub 6). Grę na pewno przyniosę, ale jeśliby się okazało, że nie mamy kompletu, to znowu trzeba będzie przełożyć :( No i do Mare Nostrum chciałbym siąść jak najwcześniej (maksymalnie o 17.00), bo nie mogę za długo siedzieć, a gierka jednak trochę trwa).

Ale i tak na pewno wezmę inne rzeczy, więc nie problemu :)
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Smerf Maruda »

Ja biorę God's Playground i Imperiala. Jak się nie zbierze komplet do MN, to zapraszam do tego ostatniego. Potrzeba czterech graczy.
ODPOWIEDZ