Fasolki dla 2 osób

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Fasolki dla 2 osób

Post autor: Neurocide »

No niestety na Pionku koleżanka wyszarpała Fasolki. Nie wiedząc co czynię wkręciłem własną dziewczynę w kilka gier (a ona jeszcze swoje koleżanki) i mi sie biedactwo uzależniło. Zmuszony jestem teraz kupić Fasolki dla nas, a także fasolki jako prezent na urodziny dla Ani, we wrześniu pewnie dla Basi, a przed świetami dla kuzynek. No fakt, rynek się będzie dzięki mnie kręcił, a sklep Cybergames zarobi.

Mam jednak nóż na gardle. A to z tego powodu, że Fasolki sadzimy we trzy osoby minimum. Oczywiście, moje kochanie wyszperało w sieci, że są tez fasolki na 2 osoby, i moja najdroższa zmusiła mnie abym zapytał tę swoją społeczność planszową, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z dajmy na to Alcabohne czy też innymi wariantami tej gry. A ja błagam o pomoc, bo mi skarczbeczek mój najdroższy grozi cichymi dniami.

Pewnie temat dubluje ale mam nóż na gardle i wałek nad głową.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
Meanthord
Posty: 73
Rejestracja: 12 mar 2006, 22:26

Re: Fasolki dla 2 osób

Post autor: Meanthord »

Fasolki dla 2 osob, to cienizna. Gralem kilka razy w Al Cabohne (nawet mialem swego czasu, kupilem skuszony opcja gry dla 2 graczy wlasnie), niestety widac, ze bylo to robione na sile - jako substytut "pelnej" wersji. Szkoda czasu i pieniedzy.

Bohnanza jest rewelacyjna i lekka gra... od 3 graczy w gore :).
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Fasolki dla 2 osób

Post autor: BloodyBaron »

Meanthord pisze:Fasolki dla 2 osob, to cienizna. Gralem kilka razy w Al Cabohne (nawet mialem swego czasu, kupilem skuszony opcja gry dla 2 graczy wlasnie), niestety widac, ze bylo to robione na sile - jako substytut "pelnej" wersji. Szkoda czasu i pieniedzy.

Bohnanza jest rewelacyjna i lekka gra... od 3 graczy w gore :).
Jak dla mnie - optymalnie jest w 5 osób. W 4 i 6 jest frajda, w 3 bez sensu, w 7 też, bo chaos już zbyt wielki. W 8 sobie nie wyobrażam (zakładam i uwzględniam posiadanie stosownych dodatków umożliwiających grę w tyle osób).

We dwoje grać można naprawdę tylko po to, żeby wyjaśnić komuś reguły.

Z gier negocjacyjnych na dwie osoby w zasadzie nadaje się tylko ta. :)

Inne gry jakoś preferują warianty wielostronne...
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Fasolki dla 2 osób

Post autor: mst »

Mój syn jest takim fanem Fasolek, że często zmuszał żonę do gry we dwie osoby - moim zdaniem we dwójkę to raczej bez sensu ale już we trójkę zwłaszcza z zadaniami z dodatku da się grać. Mamy też Al Cabohne (od momentu zakupu tej wersji w zwykłe Fasolki we dwójkę Mateusz już nie gra :) ) - jeśli twoja dziewczyna bardziej lubi mechanikę Fasolek niż jej element handlowo-negocjacyjny to w oczekiwaniu na partie wieloosobowe można spróbować tej wersji.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2008, 09:06 przez mst, łącznie zmieniany 1 raz.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Fasolki dla 2 osób

Post autor: Rathi »

Przesadzacie troche : )
Jeszcze zanim poznalismy z Zona Race for the Galaxy, od czasu do czasu zdarzalo nam sie zagrac w Al Cabohne. Zwlaszcza zaraz po zakupie gralismy dosc czesto. I mimo, ze musze sie zgodzic, ze im wiecej osob tym ciekawiej, to wersja 2-osobowa tez jest calkiem w porzadku. Jednoosobowa tez byla ciekawa (i wkurzajaca) do momentu znalezienia systemu. Od tego czasu prawie 100% skutecznosc w wygrywaniu z mafia zniecheca do tej wersji gry.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
ronczi
Posty: 333
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Re: Fasolki dla 2 osób

Post autor: ronczi »

Wg mnie 4 osoby to minimum.
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Fasolki dla 2 osób

Post autor: Neurocide »

I tak najlepiej byłoby kupić wydanie RioGrande zawierające zasady dla 2-7 osób. :/ tylko gdzie je dostać?
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Fasolki dla 2 osób

Post autor: Sztefan »

Neurocide pisze: Pewnie temat dubluje ale mam nóż na gardle i wałek nad głową.
Nie chce mi się szukać, ale taki temat na pewno był. Pamiętam, bo wtedy chyba tylko ja ocenaiłem Al Cabohne jako totalną porażkę. O dziwo, tym razem więcej osób podziela moje zdanie ;)

Fasolki są szalone, głośne, śmieszne. Jak dla mnie ta gra zaczyna sie właśnie od 5 osób (zaczyna bo mam właśnie tą wersję Rio Grande 2-7 osób). Al Cabohne na 2 osoby jest przeraźliwie nudny. O dziwo lepiej gra się na 1 osobę. Wtedy jest przynajmniej średniawy pasjans (nie odkryłem metody Rathiego, ale w sumie grałem sam z 2 razy). Al Cabohne troszeczkę ulepsza dodatek Prohibohne z High Bohna do zwykłej Bohnanzy. Według mnie jednak nie na tyle, by był sens w to grać.

Świetnie to podsumował Mst. Al Cabohne to sama mechanika. Ja w sumie zwracam uwage głównie na mechanikę. Mityczny klimat jest dla mnie drugorzędny. Akurat Fasolki to jednak sam klimat.
Awatar użytkownika
Paweł Puzio
Posty: 130
Rejestracja: 06 paź 2004, 22:38
Lokalizacja: Poland

Re: Fasolki dla 2 osób

Post autor: Paweł Puzio »

Mnie Al Cabone sie podoba, mojej dziewczynie także. W przyszlosci zamierzam wciagnac Bohnanze i Bohnapertego.
nojklop
Posty: 2
Rejestracja: 02 wrz 2008, 11:33

Re: Fasolki dla 2 osób

Post autor: nojklop »

A ja mam La Isla Bohnita - tam też jest wersja dla dwóch osób. I muszę przyznać, że gra się nieźle. Natomiast według mojej dziewczyny gra się świetnie i nigdy nie ma dość ;) Nie grałem w Al Cabohne ani w High Bohn, więc nie jestem w stanie porównać.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Fasolki dla 2 osób

Post autor: nikozja_dg »

CZy ktoś mógłby udostępnić mi instrukcję Al Cabohne? np. wysłać na maila skan, ewentualnie krótko streścić?
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 755
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Fasolki dla 2 osób

Post autor: pingus »

Neurocide pisze:I tak najlepiej byłoby kupić wydanie RioGrande zawierające zasady dla 2-7 osób. :/ tylko gdzie je dostać?
Mam to wydanie. Bardzo sobie chwalę, ale tak naprawdę jest to dla 3-6 osób. Wariant 2osobowy jest naprawdę mierny, w 7 jest straszny chaos. Pozostałe kombinacje sprawdzają się bardzo dobrze. Wariant 3osobowy wręcz rządzi. :)
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Fasolki dla 2 osób

Post autor: nikozja_dg »

Od grudnia gramy w Al Cabohne i muszę powiedzieć, że nie znudzilo nam się najpierw mieliśmy pożyczoną grę, teraz zakupiliśmy naszą i nadal w nią gramy :) Naprawdę polecamy !
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
ODPOWIEDZ