(Gliwice) Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Dzisiaj proponuję bezlitosną walkę w korporacyjnym świecie czyli Power Struggle oraz zajęcia z Agricoli w grupie zaawansowanej czyli partyjkę z kartami pomocników i małych usprawnień. :-)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Ryu »

Dzisiaj był ważny dzień... 8)
NIE byłem ostatni w Agricolę (dziś przedostatni, "jutro pierwszy" :twisted: :wink: ). Granie z kartami ale tym razem bez nauczyciela i oto okazuje się że każdy ma szansę na zwycięstwo :mrgreen: Może i widać było różnice ale każdy miał ok. 20-30 pkt więc o tyle dobrze. Co do kart - wiele chaosu, jeszcze więcej myślenia...

Druga gra i zwycięstwo w Puerto Rico z Mistrzem :D Sorki Tomek ale czasem tak jest 8) Czasem trzeba iść na emeryturę :wink: :wink: :wink: :wink:
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: sheva »

Marcin dzisiaj zawczasu zrejterował z Agricoli bo byłem w formie i łojenie się zbliżało ;)
A na poważnie udało mi się ich bezlitośnie ograć za co zrewanżowali mi się w Puerto Rico... eh pierwsze zwycięstwo w mdku od bardzo dawna, warto było :) trzeba planować co za tydzień!

pozdrawiam
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Na początek wczorajszego spotkania postanowiliśmy z Korzeniem sprawdzć jak Egizia działa na 2 osoby. W trakcie rozkładania gry okazało się jednak, że czeka nas partia 4 osobowa - jak zwykle b.dobra.
Druga część spotkania to Power Struggle - mam nadzieję, że chociaż części debiutantów gra spodobała się na tyle, żeby wkrótce znowu zagrać ponieważ kontrola i świadomość swoich działań bardzo wzrasta już od drugiej rozgrywki (tak naprawdę to pewnie już w trakcie pierwszej działanie wielu mechanizmów zaczyna być przejrzyste tyle, że jest już za późno na wykorzystanie tej wiedzy ;-)).
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Cysorz
Posty: 573
Rejestracja: 05 kwie 2010, 20:20
Lokalizacja: Zabrze

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Cysorz »

Niestety Paweł pisze prawdę, po raz pierwszy w historii moich gier w MDK przegrałem w Puerto Rico. A że Puerto jest wg rankingu BGG najlepszą grą na świecie to straciłem również tytuł najlepszego gracza naszego klubu :( Za tydzień rewanż:P

Agricola z pomocnikami ciekawa. Szeva wygrał dzięki parobkowi, ewidentnie i pewnie! Ciągnie mnie, żeby znowu zagrać w Agricole ale jest tyle nowych, nieodkrytych jeszcze gier...

Wczoraj graliśmy z Tomkiem w karciany Ticket to Ride. Świetne, chociaż zdobyłem tylko 33 pkt (Tomek- 100...).
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Ryu »

Cysorz pisze:Agricola z pomocnikami ciekawa. Szeva wygrał dzięki parobkowi, ewidentnie i pewnie! Ciągnie mnie, żeby znowu zagrać w Agricole ale jest tyle nowych, nieodkrytych jeszcze gier...
Osobiście bardzo chętnie bym zagrał w Le Havre (ponoć fajne z opinii na necie czy ŚGP) tylko nie wiem czy w MDK'u jest... Szczególnie że niedługo 1 czerwca więc jakby się okazało fajne to... :mrgreen:
Niestety np. Brass odpada... Min. 3-osobowe... (też czytałem że fajne).
Jeszcze obiecana Cywilizacja....


A Agricola dla siostry leży... Pewnie za niedługo się zacznie ;)
BTW: graty dla Shevy :)
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Silent »

Witam

Mam pytanko wybiera się ktoś może na Gratislavię w sobotę :), bo mam wolne miejsce w samochodzie, w kilka osób będzie taniej. Zamierzam jechać na cały dzień w sobotę.
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Brass ma (podobno - bo nie mialem okazji wypróbować) b.dobry wariant dla 2 graczy. :-)

Na Gratislavię wybieralem się ale niestety plany zmienily się i nie dam rady pojechać. :-(
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: sheva »

Paweł chyba czytasz mi w myślach :) ja też chce Le Havre spróbować :D zdaje się, że znowu trzeba będzie się uśmiechać w stronę Mst ;)

Jak nie będzie jakiś interesujących gier w poniedziałek( bosze co ja plote :roll:) to mogę wpaść z cywilizacja ;)
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

No to na przyszly poniedzialek będzie Le Havre z tlumaczeniem zasad. Jeszcze nie wiem czy lepiej żeby partia szkoleniowa odbyla się bez udzialu nauczyciela ale to pewnie ustalimy na miejscu. ;-)
I jeszcze jedno: Le Havre znakomicie chodzi na każdą ilość osób od 2 do 5 ale przy większej liczbie graczy potrafi zająć trochę czasu (np.3-4h). :-)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Ryu »

mst pisze:No to na przyszly poniedzialek będzie Le Havre z tlumaczeniem zasad. Jeszcze nie wiem czy lepiej żeby partia szkoleniowa odbyla się bez udzialu nauczyciela ale to pewnie ustalimy na miejscu. ;-)
Nie no.... Pierwsza to obowiązkowo z nauczycielem :) (jeśli będzie miał czas).
Awatar użytkownika
piechu
Posty: 267
Rejestracja: 26 sty 2010, 10:09
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 5 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: piechu »

mst pisze:...
Druga część spotkania to Power Struggle - mam nadzieję, że chociaż części debiutantów gra spodobała się na tyle, żeby wkrótce znowu zagrać ponieważ kontrola i świadomość swoich działań bardzo wzrasta już od drugiej rozgrywki (tak naprawdę to pewnie już w trakcie pierwszej działanie wielu mechanizmów zaczyna być przejrzyste tyle, że jest już za późno na wykorzystanie tej wiedzy ;-)).
Chociaż byłem właśnie debiutantem to wydaje mi się, że mst ma rację z tą wzrastającą świadomością, bo grałem trochę "na czuja", a dopiero pod koniec zorientowałem się, w którym kierunku powinienem prowadzić swoich pracowników. Niestety, w tym samym momencie zorietowałem się, że mst zaraz zakończy grę ogłaszając swoje zwycięstwo. Myślę, że chętnie bym jeszcze kiedyś zagrał, chociaż nie wiem czy koniecznie już w najbliższy poniedziałek.

Trzewik wspominał ostatnim razem, że chciałby zagrać w Mystery Express i przyznam, że chętnie bym pogłówkował nad rozwiązaniem zagadki morderstwa ;)
Awatar użytkownika
tiamat
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:44
Lokalizacja: Zabrze k/Gliwic :D

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: tiamat »

No to ja z Asiokiem piszemy się na La Havre w poniedziałek i mamy komplet :)
A ja ogolić się nie pozwolę! Noszę zarost od przed wojny!
A tu co mam i w co gram
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Potwierdzam ochotę zagrania w Mystery Express.
Awatar użytkownika
Korzeń
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2007, 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 2 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Korzeń »

z racji recenzenckiego obowiązku również siadam do Mystery Express
Awatar użytkownika
piechu
Posty: 267
Rejestracja: 26 sty 2010, 10:09
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 5 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: piechu »

To do Mystery Express mamy wymagane minimum.

Skoro już pojawiły się w sprzedaży Zombiaki II, to mam pytanie do naszego zacnego opekiuna - czy będzie możliwość zaopatrzenia się jutro w talię?
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

1. Potwierdzam Mystery Expres
2. Niepotwierdzam możliwości zakupu Zombiaków2 - nie wróciły jeszcze z Gratislavii, przyniosę je za tydzien :(
3. Potwierdzam prototyp karcianki NS
Awatar użytkownika
Korzeń
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2007, 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 2 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Korzeń »

Krótko:
1. Pojedynek Budowniczych trafił na mój radar. Ciekawa gra, choć masakryczny element losowy, ale to gra skierowana dla par i rodzin. Lepsza od Havany jeśli o mnie chodzi.
2. Mystery Express - gra posiada trafną nazwę. Po zakończeniu rozgrywki można rzucić się pod pociąg.
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

1. Prototyp karcianki NS - będą z niego ludzie.

2. Mystery Express - głupsze od Monopoly, nudniejsze od Chińczyka.

3. Aton -niestety potwierdziło się - to gra nie dla mnie. Nie żeby była zła (nawet rozegrałem jeszcze w domu jedną kontrolną -partię) ale zdecydowanie nie w moim klimacie.
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Ryu »

Le Havre - świetne :)
Tiamat, Asiok dzięki za zwolnienie miejsca choć z żoną zamierzaliśmy grać jako 1 zawodnik - zawsze to inaczej wygląda, że nie jestem ostatni ale jesteśmy ostatni. Ale dzięki Waszej uprzejmości zagraliśmy osobno... Więc byłem ostatni ;)

Le Havre - wg mojej opinii fajniejsze niż Agricola :) A jako, że siostra już Agricolę ma nie będzie problemu z zakupem najbliższej gry. Mechanika gry banalna, możliwości masę... Więc i się pogubić nietrudno :mrgreen:Może i często będę ostatni ale grał pewnie będę często bo bardzo mi się spodobała.

Mst - dzięki za przybliżenie zasad :)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Fajnie, że sie podobało. :-) Za tydzień nauka Le Havre dla kolejnej grupy. :-)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: salou »

mst pisze:Fajnie, że sie podobało. :-) Za tydzień nauka Le Havre dla kolejnej grupy. :-)
Bo to niewątpliwie perełka wśród gier ekonomicznych :D
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: sheva »

No ciekawie było i jeśli następna grupa szkoleniowa ma jakieś miejsce to się pisze już dziś :)
Świetna gra i chętnie jeszcze parę taktyk wypróbuje, mam nadzieje, że równie skutecznych ;)
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: sheva »

Jako, że naszemu masterowi Trzewikowi wystarczy byle 3 maj, albo inna Wielkanoc żeby odwołać zajęcia to życze wszystkim miłego długiego weekendu przy planszówkach ;)
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Ryu »

W majówce to tylko pogoda nie pasowała... Ale jak się nie ma co się lubi.... To graliśmy w altance a grill na zewnątrz - dało radę :)
Poszła Agricola, Carcassone (czy jakoś tak), Puerto Rico i (do bólu) niezrównana Cytadela :mrgreen:

W poniedziałek nas nie będzie. Pewnie w tym czasie będę kładł gładzie u rodziców. Tak, że - miłej zabawy :)
ODPOWIEDZ