Poszukiwana nazwa gry!

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ania ko
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2010, 11:54

Poszukiwana nazwa gry!

Post autor: ania ko »

No więc od razu napisze, że od jakiegoś czasu szukam na necie informacji na temat bardzo starej gry planszowej, w którą grałam będąc w przedszkolu. :roll: W tej chwili mam 25 lat i poszukuję tej gry aby zrobić prezent chrześniakowi. Możliwe, że dwadzieścia lat temu ta gra była wielkim hitem bo moja mama wspomina, że gdy dzieci spały też w nią grała... Łapię się ostatniej deski ratunku i mam nadziej, że tu wśród maniaków gier planszowych znajdzie się choć jedna osoba, która skojarzy jakoś mój opis z grą.

Gra posiadała dużą, bardzo dużą planszę, podzieloną na 4 części. W każdej części były przedstawione duże rysunki pojazdów/maszyn służących do transportu: samolotu, statku, lokomotywy i balonu. Była to bardzo prosta gry ponieważ pola przedstawiały te o to środki transportu. Niestety tu pojawia się dziura w głowie, ponieważ kostka do gry była także duża, a jednak zamiast oczek przedstawiała, śmigło, balon, lokomotywę, statek, pana który szedł pieszo i właśnie coś jeszcze czego nie pamiętam.... może rower -strzelam. Wyrzucając konkretny środek transportu osoba poruszała się na ten rysunek, znajdujący się w torze gry.

Mam nadzieję, że ktoś skojarzy tę grę i mi pomoże....
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Poszukiwana nazwa gry!

Post autor: Olgierdd »

nie jesteś pierwszą osobą która pyta o tę grę :) W innym temacie o tej grze padł tytuł "Kolorowa Kostka".

link do tematu
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poszukiwana nazwa gry!

Post autor: Sandman »

Kup chrześniakowi jakąś nową (w domyślę lepszą, gdyż w ostatnich latach nastąpił ogromny rozwój gier planszowych) grę. Zastanów się czy ucieszyłabyś się jakbyś np. dzisiaj w prezencie dostała rower jakim jeździł Twój dziadek kilkadziesiąt lat temu.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
ania ko
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2010, 11:54

Re: Poszukiwana nazwa gry!

Post autor: ania ko »

No właśnie z tą grą wiążę dużo pozytywnych wspomnień z dzieciństwa i może dlatego chciałabym podarować ją chrześniakowi, dziękuje za info z "kolorową kostką" i w ty wypadku zamykam temat. :)
ODPOWIEDZ