gra o piratach

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

gra o piratach

Post autor: gervaz »

Witam
po ostatnim maratonie planszówkowym w mojej grupie zapanowało pragnienie gry w klimatach i tematach pirackich - niestety z hiciorów żaden tytuł nie przychodzi mi do głowy. Najlepiej, gdyby była to gra o średnim poziomie skomplikowania i czasie rozgrywki około 2 -3 godzin - czy znacie jakieś gry spełniające te wymagania? No i oczywoście, żeby była fajna i emocjonująca.
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: gra o piratach

Post autor: Van »

W grę z piratami grałem o ile dobrze pamiętam tylko w loota i jamaice. Średnio długie i średnio fajne gry. Jamaica z tych dwóch lepsza i ładniejsza. Bgg znalazł całkiem sporo tytułów o piratach (wyniki tutaj). Blackbeard słyszałem, że całkiem fajny.
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
skiper_83
Posty: 161
Rejestracja: 26 lut 2009, 01:42
Lokalizacja: Wyszków

Re: gra o piratach

Post autor: skiper_83 »

Blackbeard tylko dla fanatyków tematu. Gra jest długa, przekombinwana i o byle kichnięcie trzeba turlać.
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: gra o piratach

Post autor: Perpetka »

Klimaty nie do końca pirackie, ale może Manila? Prosta gra hazardowa, łódeczki przemytników przewożą towary do portu w Manili, a piraci czają się na skraju planszy. Czas rozgrywki trochę niższy niż byś chciał.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: gra o piratach

Post autor: Banan2 »

Witam !
Jamajkę skończysz w godzinę. Jest przepięknie wydana. Wśród młodszych graczy to hit (dużo klimatu), wśród starszych taka średnia pozycja (sporo losowości, mało mózgożerności). Gra się bardzo przyjemnie. Jesli szukasz czegoś lekkiego to byłby to dobry wybór.
W pirackich klimatach jest jeszcze Pirate's Cave.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: gra o piratach

Post autor: Leviathan »

A jeśli gra ma być lekka i sympatyczna - ot taki filler - to polecam Buccaneer .
Awatar użytkownika
Święty
Posty: 188
Rejestracja: 04 maja 2010, 21:25
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: gra o piratach

Post autor: Święty »

A Santy Anno? Tylko, że tam dla frajdy lata się dookoła stołu :) No i oczywiście Piracka Zatoka, która jest na mojej liście zachcianek. Jamaica cudna, posiadam :) Nawet starszym się podoba, niezła jatka w więcej osób.
..: In Trance We Trust :..
Gry Świętego
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: gra o piratach

Post autor: BloodyBaron »

na dobrą eurogrę o piratach dopiero czekamy :)
z już wydanych ewentualnie Rum & Pirates - ale to piraci lądowi - żadnych statków, batalii, ucieczek z portów, etc.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: gra o piratach

Post autor: Magma »

Winds of plunder - o pitarach, klimat to rzecz względna IMO w tej grze występuje, czas gry około 1,5 h, "fajna i emocjonująca" to też względne pojęcia. Poczytaj o niej, moim zdaniem warto rozważyć ewentualny zakup :roll: Wydaje mi się, że jest to świetny łacznik mięczy Czarnobrodym (gra mocno skomplikowana), a pozostałymi tytułami których grupą docelową są tak na prawdę dzieci - proszę się nie obrażać, ale takie są fakty. Dla wyjaśnienia dodam, że sam bardzo lubię Jamaicę, Manilę czy Piratów :wink:
Międzynarodowy Festiwal Gier Planszowych WROCŁAW GAMES FEST
Stowarzyszenie Druga Runda
Moje gierki
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: gra o piratach

Post autor: MichalStajszczak »

Pod koniec maja ma być w sprzedaży Martynika
ODPOWIEDZ