może ktoś zna tę grę???

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
mejer
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2010, 17:51

może ktoś zna tę grę???

Post autor: mejer »

Witam znawcy gier! Być może ktoś będzie w stanie mi pomóc, znalazłam dziś w domu grę, jest to małe drewniane pudełko, po rozłożeniu tworzy 2 plansze. Na każdej planszy są 2 rzędy otworów, 30 po prawej i 30 po lewej(wygląda to trochę jakby po obu stronach były położone po 3 kostki domino z 10 oczkami każda). Dodatkowo między rzędami jest miejsce dla 2 metalowych pręcików, które były dołączone do gry (jeden gracz ma 2 srebrne, drugi 2 złote). Ktoś ma pojęcie co to może być? :D
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: może ktoś zna tę grę???

Post autor: MichalStajszczak »

Ile jest w sumie tych otworów? 120?
Czy to jest po 12 rządków po 5 otworów po obu stronach?
mejer
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2010, 17:51

Re: może ktoś zna tę grę???

Post autor: mejer »

w sumie jest 120 otworów, i tak, jest 12 rządków po 5 otworów ;_)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: może ktoś zna tę grę???

Post autor: MichalStajszczak »

Jeszcze dwa pytania kontrolne:
1. Czy te rzędy 5 otworów są umieszczone w trójkątach równoramiennych?
2. Czy pałeczki są jednolite na całej długości, czy może pokarbowane tak, że można je rozdzielić na kilkanaście krótszych patyczków, które to patyczki pasują do otworów?
mejer
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2010, 17:51

Re: może ktoś zna tę grę???

Post autor: mejer »

rzędy 5 otworów są umieszczone równolegle do siebie, 2 rzędy przerwa, dwa rzędy przerwa itd. , a patyczki są jednolite
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: może ktoś zna tę grę???

Post autor: MichalStajszczak »

Myślałem, że to może podróżna wersja backgammona (mam właśnie taką z otworami i kołeczkami).
Ale teraz podejrzewam, że ten tajemniczy przedmiot to nie jest gra, tylko tabliczka do punktacji, stosowana w grze karcianej cribbage.
Czy w tym pudełku było może miejsce na talię kart?
I przede wszystkim, czy wygląda podobnie jak obrazek, do którego link podałem?
Ostatnio zmieniony 04 gru 2010, 22:41 przez MichalStajszczak, łącznie zmieniany 2 razy.
mejer
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2010, 17:51

Re: może ktoś zna tę grę???

Post autor: mejer »

tak!!!!!, to dokładnie ta tabliczka, hm, a już myślałam, że mam jakąś fascynującą grę ;) dziękuję za pomoc ;) to może teraz zgłębię grę cribbage...
ODPOWIEDZ